שאלה חשובה

קדם Forums גרפיקה שאלה חשובה

• שאלה חשובה

פורסם ע"י Bassi G  גרפיקה on 05/09/2021 ב11:41 am

הרבה פעמים עולה כאן הנושא של זכויות יוצרים של פריפיק, וגם של חברות פונטים למיניהם.

אז אני רוצה להבין משהו:

מאיפה הגיע הרעיון הזה של פריצת תוכנות????? לתוכנות של אדובי אין זכויות יוצרים????

למה מותר ללכת לטכנאי שיתקין גירסה פרוצה של התוכנה? אם כך, אז אפשר לכאורה לעשות את אותו דבר בשביל פונטים.

למה כבר בשלב של הלימודים מדריכים אותנו ללכת לטכנאי? אם אנחנו לומדות במוסד מסודר והוא רשום בתור מוסד, יש למוסד אפשרות לקבל קוד לכל תלמידה כדי לקבל את התוכנות. כן, גם לסמינרים יש אפשרות לעשות את זה. למה לא מסדרים את זה?

ואותו דבר לאחרי הלימודים, התשלום על התוכנות אמור להיות חלק מההוצאות שיש בעבודה.

Bassi G הגיבה לפני 3 שנים 2 חברות · 2 תגובות
  • 2 תגובות
  • שרה פיליפס

גרפיקה
    חברה
    05/09/2021 ב1:37 pm

עוררת נושא חשוב מאד…

לענין התוכנות – כשהתחלתי ללמוד, וזה לא היה בימי הסמינר, אלא אחרי, התייעצתי מראש עם מורה הוראה בנושא התוכנות, כי לא ידעתי אם באמת אתחבר ללימודים וכו’ וכו’, הפסק שקיבלתי היה שאפשר לקנות מטכנאי גירסה קודמת שכבר לא משווקת על ידי החברה.

לאחרונה התעוררתי שאולי הפסק כוון רק לענין לימודים, כשאני לא יודעת אם אני מתכוננת להמשיך עם זה הלאה. אבל עכשיו שאני כבר מתפרנסת מהעיצוב, עלי לשאול שוב, וכך אעשה בעז”ה.

לענין פונטים – הבנתי בשעתו שיש הבדל הלכתי בין פונטים בעברית (יהודים) לפונטים באנגלית.

פריפיק – באמת עשיתי מנוי….

הרעיון שלך מדהים – לענין מוסדות הלימוד. השאלה אם הוא ישים…

אני מציעה עוד רעיון פה בקהילה – אולי אפשר להעלות את עו”ד אסתי וייסלר-בהגן באיזושהי צורה מסודרת לענות על כל השאלות. לתשומת לב מנהלות הקהילה…

שאלות לדוגמא שעלו לי באחרונה:

א. בקשות התמונות – מי אמר שחוקי למי שיש לה רשיון, להוריד או אפילו למכור תמונה למי שאין לה רשיון?

ב. מה קורה כשמעצבת צריכה להעביר עבודה למעצבת אחרת מסיבות של חל”ד או סתם עומס – האם מותר להעביר פונטים רק לצורך העבודה הספציפית? לפעמים כללי המותג לא מאפשרים החלפה של פונט, ולממלאת המקום אין את הפונט המסוים.

ג. רשיון פריפיק פרימיום – הוא אישי שלי, האם אני יכולה להוריד תמונות בשביל הבת שלי שלומדת עכשיו עיצוב בסמינר? לשימוש אישי? לשימוש מסחרי?

ובאותו ענין – הרשיון שיש לי לפונטביט הוא על 2 מחשבים ניידים בכתובת המגורים שלי. האם אני יכולה לעדכן אצלם את המחשב שלי והמחשב של הבת שלי (כשנקנה אותו…), או שעליה לקנות בנפרד?

ד. קניתי מחסידישפלוס אלמנט לצורך עיצוב עלון פ”ש. הלקוח שילם, האלמנט רשום על שמי. לאחר תקופה – העברתי את העבודה למעצב אחר. למי שייך האלמנט? לי (כי הוא על שמי) או ללקוח (כי הוא שילם?) חסידישפלוס לא ענו לי בצורה ברורה. (בסוף מרוב נסיונות לברר, ופסח שחל בתקופה זו, המעצב עיצב עיצוב חדש ללא האלמנט, ואני תקועה עם אלמנט שאני לא יודעת למי הוא שייך….)

• Bassi G

גרפיקה
    חברה
    05/09/2021 ב2:56 pm

לגבי רישום של מוסדות הלימוד, הוא ישים בהחלט. אני לומדת באחד הסמינרים הגדולים, ויש תוכנה בשם מאיה, שאותו דבר, כולם פורצים אותה, וכו…

בדקתי באתר, והסמינר שלי רשום שם, שזה אומר שיש לי את התוכנה בצורה חוקית לגמרי. (הבעיה היא שהסמינר לא טרח לומר לנו שהוא רשום, אלא שמעתי בעקיפין לגמרי שאולי יש אפשרות לקבל את התוכנה בצורה חוקית)

אפשר לעשות את אותו דבר בשביל התוכנות של אדובי, והאמת היא שהתחלתי ללמוד, הייתי בטוחה שהתלמידות מקבלות מספר סטודנט בשביל לקבל את התוכנות…. התברר שלא, ואני מנסה להבין מאיפה זה הגיע שככה הולכים לטכנאי ומקבלים גרסה פרוצה.

לגבי שאר השאלות, הייתי שמחה גם לקבל תשובות

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן