ברזל נמול

קדם Forums אורח חיים בריא ברזל נמול

• תמי אפשטיין

כללי
    חברה
    13/08/2024 ב8:08 pm

עירוי ברזל?

הסוכר לא ממש קשור לאירוע, ממה שידוע לי. בסוכר אמורים להוסיף חלבונים ושומנים ופחות פחמימות. לא ההפך

• שירה

הייטק
    חברה
    13/08/2024 ב10:25 pm

עירוי ברזל באמת עובד מעולה בהקפצה של ברזל, אבל יש לו תופעות לוואי והוא לא מתאים לכל המצבים. (לחץ דם נמוך למשל)

ממליצה באמת לפנות לרופאת משפחה באמת מומחית שתעזור לך, או אפילו להתייעץ עם מישהו שמבין בזה (אולי עזרה למרפא).

גם העצות שיתנו לך פה בפורום יש מצב שהן יעילות, אבל במצב קצת מורכב כמו של סכרת הייתי ממליצה לקחת עצות בערבון מוגבל ולבדוק אם העצב באמת מתאימה לך.

מהעצות שנתנו לי (לא עזר לי, אבל שמעתי הרבה שעזר להן): ברזל של ספאטון (נוזלי, מגעיל נורא אבל הרבה אמרו שעזר להן), אבקת ברזל של אלטמן (מכיל ממתיקים, תבדקי אם מותר לך).
    להרבה נשים שאני מכירה לא עזרו כדורי ברזל (אלטמן, פרנטל) או עשו תופעות לוואי… אבל לכל כלל יש יוצא מן הכלל, ואני מכירה גם כאלה שעזר להן 🙂

המון בריאות ונחת, והריון ולידה קלים!

• מרים אלמליח

צילום ומולטימדיה
    חברה
    13/08/2024 ב10:34 pm

אני אומנם בחורה אבל עשיתי עירויי ברזל וזה היה בסדר גמור וגם הקפיץ לי את הברזל, שמעתי על ברזל שקוראים לו מאני קונים במאני ביפו שהוא טוב וטבעי אבל לא ניסיתי…

• אלישבע לאופר

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    13/08/2024 ב11:54 pm

רופאה אמרה שלא מספיק נמוך בשביל לעשות עירוי

אבל מרגישה חולשהה מטורפת…..

• פריידי ויזל

יעוץ אימון והנחיה
      חברה
      14/08/2024 ב10:06 pm

רופאת נשים?

אם כן, לכי לרופאת משפחה (היא רואה אותך, ולא רק את תקינות ההריון)

ואם גם היא לא נותנת- לרופאה נוספת.

לצערי כל עוד את לא במצב סכנה

הרופאות לא תמיד לוקחות ברצינות את איכות החיים ומעדיפות לחכות…

• שרה א

צילום ומולטימדיה
    חברה
    14/08/2024 ב12:20 am

בדקת CMV-מונו?

• יהודית ג.

הייטק
    חברה
    14/08/2024 ב1:26 am

תבדקי בבדיקות דם את המאגרי ברזל- אם המאגרים נמוכים- לא יעזור לקחת ברזל כי זה לא יספג בגוף…

ככה הסבירה לי רופאה כשהייתי במצב הזה…

ועדיף שתשאלי רופאה איך הכי טוב לטפל לפי המצב המדויק שלך

רק בריאות בעז”ה!

• ח. ש.

אופנה יופי וטיפוח
    חברה
    14/08/2024 ב8:19 am

ברזל של חברת שאקלי מארה”ב עושה עבודה מעולה. מקפיץ את הברזל בלי תופעות לוואי. מניסיון אישי

אם הברזל כ”כ נמוך בדר”כ יש לבדוק גם B 12 -בדרך כלל הם קשורים אחד לשני. אם הוא נמוך הברזל צונח ואז לא יעזור אם תקחי ברזל כי הגוף לא יצליך להחזיק אותו והוא ימשיך ליפול. בשילוב נכון של ברזל עם B תראי בעז”ה תוצאות טובות.

• א ק

הייטק
      חברה
      14/08/2024 ב8:23 am

איך משיגים את הברזל הזה?

• שורי קרייזמן

כללי
    חברה
    14/08/2024 ב10:20 am

תצחקו,

לי הכי עזר ברזל עדין של הקופה (מה שקונים בבית מרקחת עם מרשם… הכי פשוט וזול…)

וזה אחרי שניסיתי את כל היקרים והטיבעיים למיניהם וחוץ מלהפוך לי את הבטן לא עשו כלום…

כדאי לנסות

• חני לוין

כללי
    חברה
    15/08/2024 ב10:12 am

שלום וברכה

ובוקר טוב לך אלישבע

קודם כל שיהיה לך הריון קל ושמח

עם המון כוחות

באמת לא פשוט לעבור הריון עם חולשה מטורפת

כבראה שהעובר שלך לוקח לך מהמאגרים שהיו לך וכרגע הם חסרו לך

לכן חשוב מאוד למלא חזרה את המאגרים שלך שיהיה מספיק גם לך וגם לעובר שלך אם הוא צריך ליותר….

בחולשה מטורפת וברזל נמוך

נבדוק כמה דברים

1. מחסני ברזל

2. רמת ויטמין B12

3. טסיות בדם

4. שלב ההריון התחלה אמצע או לקראת לידה

הדברים הללו יכולים מאוד להשפיע על חולשה קיצונית ועל הברזל הנמוך

אגב יכול להיות מוגלובין סביר ואפילו תקין ואשה תרגיש חולשה קיצונית כיוון שהמחסנים שלה ממש ריקיים, אני מסבירה את זה “שהאכיות של הברזל שלה ירוד” ולכן היא תרגיש חולשה

כשהמחסנים רייקים – אפשר לקחת רק ברזל ואפילו ברזל טוב אבל זה יקח הרבה זמן עד שהמוגלובין יעלה כי הערך המחסנים שלו ירודים

לכן בד”כ במקרים הללו אני ימליץ לקחת עוד תוסף שמחזק את המחסנים – את הברזל מבפנים וזה יגרום לברזל לעלות הרבה יותר מהר ביחד עם המוגלובין והתוצאה תהיה יותר כח

2. ויטמין B 12 – צריך לבקש בקופ”ח – יש קופות שנותנים בתחילת הריון ויש שצריך להתעקש – זה בדיקה יקרה לקופה….

אנחנו ברפואה הטבעית ובוודאי אם מרגישים תופעות לוואי – רוצים שהויטמין B12 יהיה מעל 600

אני ממליצה על הויטמין B12 של פוראוור – יש לו פטנט מיוחד של ספיגה ממושכת והוא שווה ערך בספיגה שלו לזריקות של ויטמין B12 בקופ”ח

המינון משתנה לפי הערך של הויטמין אחרי בדיקה של קופח – את השינוי מרגישים תוך יומיים שלוש

ויטמין B12 נמוך משפיע עךל הספיגה של הברזל בגוף ולכן חשוב בד בבד לעלות גם את הB12 אם הוא נמוך…

3. טסיות נמוכות גם כן מעקבות את העליה של הברזל והספיגה של התכשירי ברזל

בנוסף תמיד כדאי להיות עם טסיות טובות וגבוהות לקראת הלידה, במיוחד אם רוצים לקחת אפידורל

לא נותנים אפידורל מתחת ל 100 ולקראת סוף ההריון זה יורד

יש לי תכשירים טבעיים נפלאים שמעלים את הטסיות

4. שלבי ההריון – יכול להסביר לנו את רמות החולשה

אם בהתחלה יכול להסביר לנו – אבל זה רק יראה כמה חשוב לקחת תוספים – כי זה חודשים כריתיים להתפתחות העובר שהוא כ”כ נצרך לכל התוספים

בכלל כדאי להוסיף תוספי תזונה – מולטי ויטמין טוב לברזל שלוקחים זה עוזר לספיגה….

כמובן תלוי מצב

אצלך יתכן גם חולשה בגלל הסכרת – האם את מאוזנת עם אוכל?

נותלת תרופה לסכרת?

יש נפילות סוכר? זה גורם מאוד לחושה קיצונית וגם עליה של סוכר כמובן….

המון הצלחות והרגשות טובות

יש לי הרבה נשים שהרגישו “סמרטוט” ותוך יומיים שלוש חזרו לתפקד

אשמח לעזור גם לך

0504159041

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן