טיפול טבעי באלרגיה

קדם Forums אורח חיים בריא טיפול טבעי באלרגיה

• מירי ירום

כללי
    חברה
    05/09/2024 ב10:37 pm

הייתי ממליצה לנסות רפלקסולוגיה או ללכת לנטורופתית.

ברובד העמוק יותר הייתי מפנה אותך למישהי שעובדת עם פרחי באך, ושואלת כמה שאלות: באיזה גיל הופיעה האלרגיה, האם הילדה אלרגית לעוד דברים, האם האלרגיה הופיעה אחרי אירוע בסביבת הילדה שיכול לגרום לה לתחושה של סכנה קיומית וסערה גדולה, ככה לעבור על השאלות האלו, ואיתן לפנות למישהי שעובדת עם פרחי באך, ויכולה לאבחן לעומק יותר ולעזור.

באופן כללי, בגישה של גוף-נפש אנחנו מתייחסים לאלרגיות עם השאלה: למי אתה אלרגי? מה בחייה של הילדה גורם לה לאלרגיה?

זה יכול לבוא גם ממקום של דרישה סמויה ליחס עודף ותשומת לב, תבדקי את זה, האם יש עוד סיטואציות שאת מרגישה שהילדה דורשת יותר תשומת לב, ואם כן, זה לא מעיד דווקא על משהו לא תקין אלא על אופי. צריך לדעת לתת לה את היחס, אבל גם לאזן אותה בזה.

אם תרצי, אוכל להפנות אותך למטפלת שעובדת עם פרחי באך.

הרבה הצלחה!!

• חני י

כללי
      חברה
      08/09/2024 ב11:04 am

תודה.

את יכולה להרחיב קצת על הטיפול בפרחי באך?

• חני י

כללי
      חברה
      08/09/2024 ב11:10 am

האלרגיה התגלתה בגיל 9 חודשים בערך, אך לא מן הנמנע שהיתה קיימת כבר קודם (קיבלה מטרנה חלבית כשנולדה בבי”ח – ללא שום בעיה, בגיל חודשיים קיבלה סימילאק והקיאה ולא קישרנו. הפעם הבאה שניסינו חלבי היתה מטרנה בגיל כמעט 9 חודשים)

לא ידוע לי על מקרה שקרה באותו זמן שהיה עשוי לגרום לאלרגיה.

• מירי ירום

כללי
    חברה
    09/09/2024 ב1:23 am

פרחי באך הם בעצם 38 תמציות פרחים שפיתח ד”ר באך לפני כמאתיים שנה והן עוזרות לנו בטיפול במגוון תחומים בחיים. הם משמשות מעזרה רגשית של יומיום ועד כלי עזר נוסף בקליניקה. פרחי באך משמשים הרבה גם ככלי אבחוני של המטופל שבא לקליניקה, ע”פ ההתנהגות, ההתבטאויות שלו ועוד נוכל לזהות את המצב בו הוא נמצא כרגע ממגוון בחינות. התמציות מופקות מפרחים שגדלים בעיקר באנגליה ומיובאות לארץ.

לפני שאני נותנת לך אבחנה אני חייבת חייבת לציין שאני עדיין במהלך הלימודים של הפרחי באך, ולכן אל תסמכי על הידע בעיניים עצומות, בפרט כשעוד לא ראיתי אותו, אלא תפני למישהי מוסמכת כבר.

לפי מה שאת מתארת ככל הנראה שהאלרגיה התפתחה כנראה קצת אחרי הלידה, אם את מדווחת שבבית החולים היא קיבלה חלבי ללא בעיות, או שהיו תופעות ולא קישרתם, הגיוני מאוד. האלרגיה מסמלת את הדחייה למשהו מסוים בחיים, ואני חייבת לציין שזה עניין של אופי, ולא אומר שיש כאן משהו בעייתי. הילד שלך החליט שיש משהו בסביבתו שהוא לא אוהב, הוא דוחה אותו, אולי כמה פעמים, אולי זה מכעיס אותו, ולן ההשפעה ניכרת על הגוף. וכמובן שזה לא צריך להיות משהו טראגי, הכול בסדר, יש הרבה דברים שילדים דוחים אותם…

במהלך הטיפולי עם פרחי באך את מגיעה למטפלת, היא מבצעת אבחון, אם זה לתינוק זה יותר תשאול שלך, ואחר כך היא מכינה פורמולה עם התמציות שמתאימות לו, ואת עוקבת ונפגשת עם המטפלת פעם בשבוע, או שלוש, תלוי בצורת הטיפול שהמטפל בחר. אני חייבת לציין שזה כלי שבא בדרך כלל עם עוד מגוון שיטות ונמצא אצל מטפלות רגשיות עוסיות וכו’, וגם רפלקסולוגיות, מעסות וכו’… את יכולה לבדוק בקופת החולים שלך אם יש דבר כזה, או לפנות למישהי פרטית.

הרבה הצלחה!!!

• מירי ירום

כללי
    חברה
    09/09/2024 ב1:29 am

ודבר נוסף,

אל תשכחי שהתינוק צעיר, והאלרגיה עוד יכולה לעבור מעצמה, שזה גם סמל לריפוי הטבעי של הנפש. גם אם את לא מוצאת פתרון עכשיו, אני חושבת שאל ייאוש…🙂

בהצלחה!

• חני י

כללי
      חברה
      09/09/2024 ב9:16 am

היא בת 4 שנים ו9 חודשים… כמעט בת 5.

• שיינדי אייזנבך

טיפול
    חברה
    09/09/2024 ב7:49 am

פרחי באך לא עוזר לאלרגיה.

אם זו אלרגיה פיזית, כלומר, עשו לילד טסט וראו התנפחות מקומית, אין לחשוף את הילד לאלרגן, במקרה הזה לחלבי, כי זה יכול לסכן את חייו.

אם האלרגיה היא רגשית, כלומר, יש סימני אלרגיה, אבל בטסט לא היה תגובה אלרגית מובהקת, אפשר לנטרל את זה על ידי טכניקה לנטרול אלרגיות רגשיות – אייפק.

תבררי על זה.

• Shira A

הייטק
      חברה
      09/09/2024 ב9:57 am

מה הכוונה תגובה מובהקת

נגיד בבדיקות דם

מאיזה מספר זה נחשב מובהק?

• חני י

כללי
        חברה
        09/09/2024 ב10:20 am

אומרים שטסט עורי יותר מדוייק מבדיקת דם

• Shira A

הייטק
          חברה
          09/09/2024 ב10:34 am

עשיתי כבר בדיקות דם

חושבת שיש ענין לחזור ולעשות?

• חני י

כללי
            חברה
            09/09/2024 ב10:54 am

ולא עשו טסט בעור? פרופסור שהלכתי אליו טען שטסט עורי יותר אמין.

אם לא עשית אז כדאי לעשות גם

• שירה

הייטק
    חברה
    09/09/2024 ב11:15 am

זה אומנם לא טבעי, אבל למיטב הבנתי לא דורש שימוש בכימיקלים ותרופות,

יצא לי לראות בשניידר באשפוז יום של מרפאת אלרגיה ילדים שעוברים חשיפות לאלרגן (מי שראיתי עשתה לחלב, ילדה בסביבות גיל 4)

ההורים הסבירו לי שאלו חשיפות ממש מזעריות שעושים לילד אלרגי במודע, באים מדיי פעם למרפאה שם ומתחילים מכמויות מאוד מזעריות ובהתאם לתגובות מגדילים, וכך הגוף סוג של מתרגל לאלרגן והאלרגיה עוברת

שמעתי מההורים האלה שיש לטיפול הזה 80% הצלחה ועושים את זה בכל העולם, לא יודעת מקור מובהק למידע הזה.

אם את רוצה לשמוע פרטים, אולי את יכולה לדבר עם רופא אלרגיה, או פשוט להתקשר למרפאת אלרגיה של שניידר ולבקש פרטים.

(אין לי מושג על עלויות והשתתפות של קופ”ח)

• Moriah Segal

חברה
    חברה
    09/09/2024 ב12:05 pm

היי שלום, יש מרפאת אלרגיה באסף הרופא עם תוכנית לטיפול באלרגיה בין היתר גם לחלב, תוכנית עם אחוזי הצלחה ממש גבוהים. עקב הביקוש הרב יש זמן המתנה ארוך עד הקבלה לתוכנית. צריך להרשם אצלם לרשימת המתנה (מדובר על שנתיים לפחות) אפשר להרשם מגיל 3 אך הם מקבלים רק מגיל 5 וחצי לתוכנית. פרטים כאן: https://www.shamir.org/he/clinic/foodallergyclinic/program/

שיהיה בהצלחה ובריאות שלמה

• חני י

כללי
      חברה
      09/09/2024 ב1:18 pm

השאלה אם לא עדיף לחכות שיעבור לבד בעז”ה?

או אולי איזה טיפול טבעי שיעזור

• Moriah Segal

חברה
        חברה
        10/09/2024 ב8:05 pm

מה תפסידי מלהרשם? בכל מקרה מדובר על זמן ממושך של המתנה, אם יעבור בינתיים (הלוואי) מה טוב, ואם לא – תוכלו להכנס לטיפול. את יכולה לקרוא קצת על אופן הטיפול מדובר בחשיפה איטית ומבוקרת.

אולי כדאי לך להתיעץ עם אלרגולוג. תלוי גם בכמה האלרגיה חזקה וכו.

בהצלחה רבה ובשורות טובות

• חני י

כללי
    חברה
    10/09/2024 ב10:39 am

מישהי מכירה את דקלבוים מאלעד?

אשמח להמלצות (או דיס באישי)

• מירי ירום

כללי
    חברה
    10/09/2024 ב9:46 pm

חני אני רואה שהגיבו לך הרבה, וזאת באמת הבחירה שלך איך לטפל בילדה. אני חייבת לציין שאם התקבל מדבריי לחשוף את הילדה על דעת עצמך למקור האלרגיה, בוודאי ובוודאי שלא, חייבים לבדוק קודם, השאלה רק מה תהיה דרך הטיפול.

ביררתי את זה עוד קצת, ובאמת אם את רוצה טיפול טבעי, שיכלול משהו מקיף, עם תזונה טובה, ושמנים אתריים ופרחי באך וכו’, תפני לנטורופתית.

בהצלחה!

• אתי אדלר

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    10/09/2024 ב10:05 pm

גם אני רואה את מגוון התגובות, ושמחה לראות שיש כאן קהילה שרוצה ונהנת לעזור.

חשוב רק ליין לך חני, ולכל הקוראות שאם אובחנה אלרגיה ברמה מסכנת חיים, זה ענין של ונשמרתם!

אין לעבור חשיפה לא מבוקרת ואפילו מועטת, גם לאחר טיפול טבעי שלא כולל חשיפה.

ישנו טיפול שאינו נמצא בסל הבריאות, (אם כי מקוים שבשנים הקרובות יכנס) עלות כ15 אלף ש”ח! (לכמה אלרגנים, כל אלרגיה בנפרד) ניתן להתחיל בבתי חולים מסוימים במרכז החל מגיל 6. הטיפול נחשב כמצליח ומציל חיים.

אני חושבת שהוא לא כולל טיפוטל בחומרים לא טבעיים. אלא יותר כחשיפה מבוקרת לחומר האלרגן.

כדאי ממש לבדוק

• חני י

כללי
      חברה
      11/09/2024 ב9:56 am

כמובן, לרגע לא חשבתי לחשוף אותה לחלב.

התכוונתי למשהו טבעי, כמו דקלבוים מאלעד.

האלרגולוג אמר לנו על הטיפול בחשיפה, חושפים החל מכמות מזערית לאלרגן. זה טיפול לא הכי פשוט. וגם אלו שעברו אותו צריכים להתמיד למשל כוס חלב כל יום, אחרת עלול לחזור.

ודאי שעדיף לחכות שיעבור לבד…

אבל הטיפול הזה נקרא חדש יחסית, ובהחלט עזר להרבה מקרים

• חני י

כללי
        חברה
        11/09/2024 ב10:29 am

גם אחרי טיפול טבעי אף מטפל (כך אני מקווה) לא אומר לחשוף ללא ביקור חוזר אצל אלרגולוג ובדיקה נוספת שתצביע על הרמה הנוכחית.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן