קישוא במרק

קדם Forums אורח חיים בריא קישוא במרק

• פורסם ע"י תמר אהרוני מרפאה בעיסוק  טיפול on 12/09/2021 ב1:07 am

שלום כולן,

ותודה לכל המשיבות והמעשירות!

האם לקישוא שמתבשל בתוך מרק יש אותה השפעה כמו באיכלת תבשיל קישואים? או חצילים וכד׳?

מעונינת לדעת כמה זה קריטי והאם להוציא אותו מהמרק עוף שמכינה לשבתות…

(נמנעת מממנו, ומעוד כמה שכמותו, בעקבות תהליכים דלקתיים שמתפתחים במקומות שונים הלוך וחזור).

תודה רבה!

מרים קופרמן הגיבה לפני 2 שנים, 11 חודשים 3 חברות · 2 תגובות
  • 2 תגובות
  • רחל פישהוף

בריאות תזונה והתעמלות
    חברה
    02/11/2021 ב12:12 pm

אין לי מושג ספציפית לגבי השאלה שלך אבל כנראה שאם לא תאכלי את הקישוא עצמו אלא את המים שסביבו הם לא ישפיעו כ”כ

אבל קצת מוזר לי השאלה כי יש שוני גדול מאוד בין קישוא לחצילים, חצילים וכן עגבניות מכילים הרבה חומציות שאם הבעיה היא במערכת העיכול אז הם עלולים לגרום לכאב

דוקא קישוא ומלפפון עד כמה שאני יודעת הם בעיקר מנקים ולא מעודדים חומציות ודלקות בכלל אלא משחררים דלקות ורעלים

ודרך אגב אין לי מושג במה המדובר אבל מנסיון שלי בתור נמנעת הרבה מפרות וירקות בגלל כאבי בטן חזקים במשך תקופה ארוכה גיליתי (וגם קיבלתי לזה כמה אישורים) שדוקא רוב המאכלים שגורמים לכאב הם אלה המרפאים,

נכון שבשביל זה צריך סבלנות והרבה,

זה כמו שאכילת עגבניה מרפאת פצעים בפה אבל זה שורף אואהה….. (וזה מה שקורה גם בתוך הקיבה והמעיים באם יש שם פצעים) אז הפתרון הוא לא לאכול כל הזמן עגבניה אלא קצת מידי פעם עד שהפצעים עוברים לחלוטין

בכל מקרה רפואה שלימה

• מרים קופרמן

בריאות תזונה והתעמלות
    חברה
    04/11/2021 ב1:45 am

אם הקישוא לא טוב לך, יתכן שגם במרק לא יהיה לך טוב, תלוי מה בקישוא מפריע לך, חלק מהחומרים שבקישוא עוברים למים, אך הסיבים לא, כך שאם הסיבים הם הבעיה, לא תהיה בעיה עם המים של המרק.

כדאי לבדוק את העניין לעומק, עם איש מקצוע, האם באמת הקישוא לא טוב, או שהחומרים הנוספים שנמצאים בתבשיל

אגב, אין שום קשר בין קישואים לחצילים, כל אחד מגיע ממשפחה אחרת, אם אחד מהם לא טוב, לא חייב להיות שגם השני

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן