שחיקת סחוס – החלפת ברך

קדם Forums אורח חיים בריא שחיקת סחוס – החלפת ברך

• ד. ק

אומנות ועיצוב
    חברה
    20/03/2022 ב2:31 am

אני כמעט בטוחה שלפוראוור יש מוצר שעוזר , אם את מעונינת אני אברר לך.-עדיף שתתקשרי אלי או שתשלחי לי בקשה לפרטי [email protected] -טל\מייל

• רבקה גוטמן

אדריכלות ועיצוב פנים
    חברה
    20/03/2022 ב10:41 am

אכן לפוראוור יש טיפול מיוחד לבעיות שחיקת סחוס שעזר גם במקרים קשים. שווה לבדוק.

אוכל בעז”ה לעזור לך. 0527144900

• אסתי ק

גרפיקה
    חברה
    20/03/2022 ב9:32 pm

אני ניסית את פוראוור ולא עזר לי לצערי

חשוב לדעת שאין אפשרות לגדל סחוס שנשחק!!

זה מקום לתת לנוכלים כסף על חשבון הכאב שלנו והחיפוש אחר מזור.

(לא מדברת ספיציפית על פוראוור אלא בכללי –

אני אישית כמה פעמים נעזרתי מאד מהמוצרים שלהם בנושאים אחרים)

מאד מקל – זריקת קורטיזון למקום, כל אחד באופן אינדיבידואלי לגבי אורך זמן ההקלה מהזריקה.

הכדור היחיד שמקל לי על הכאב – ארקוקסיה ואין לקחת אותו ברציפות יותר מעשרה ימים וכן רק לאחר אוכל.

הכי מומלץ לעשות התעמלות מים וכן תרגילים אחרים שמחזקים את השרירים באזור כגון – אופני כושר לכעשר דקות ביום.

יש תרגילים נוספים אך אין זה מונע את הכאב אלא מקל…

לגבי הניתוח –

ראשית חייבם לבוא כאשר השרירים בשוק ובירך מחוזקים היטב,

ולדעת שתקופת ההחלמה מהניתוח היא כשלושה חודשים והיא לא פשוטה בכלל

לא תמיד יש הצלחה – (יש כאלה שפתחו חיים חדשים… ויש כאלה שהכאבים רק התעצמו)

מעניין מה הם כמות אחוזי ההצלחה ובמה זה תלוי?…

כדאי לדחות כמה שיותר את גיל הניתוח היות שהרופאים נותנים אורך של 15 שנה לחלקי החילוף

אני התייעצתי עם ד”ר איתי הולצר ממעייני הישועה – הוא מאד אנושי ומקצועי

אך יש טובים ממנו

אשמח לשמוע אם יש גישות שונות לגבי הניתוח ומיהם הרופאים הגדולים לכך…

תודה שפתחתם את הנושא

אשמח גם אני לקבל חומר

בריאות איתנה, ושלא נזדקק לרופאים ולרפואות…

• יעל שר

חברה
    חברה
    20/03/2022 ב10:46 pm

אני לא יודעת אם זה קשור אבל אולי כירופרקטר יכול לעזור לזה?

אני יודעת שיש מצבים שהרופאים אומרים ישר לניתוח וכירופרקטר יכול ממש להציל את המצב. (מנסיון…) אני מדברת על דברים אחרים ולא על שחיקת סחוס אבל כדאי לך לברר

יש לי משהו מאוד מקצועי שעובד בבית שמש וירושלים אם מעניין אותך אני יכולה להביא לך המספר

• תמר אהרוני מרפאה בעיסוק

טיפול
    חברה
    29/05/2022 ב10:51 pm

הי,

מצב של שחיקת סחוס בברך הוא מצב בו הסחוס הממלא את חלל הברך הולך ונעלם.

המצב גורם לחיכוך בין עצמות הרגל העליונות לתחתונות ועצם הברך בעצמה. מצב זה יוצר דלקות חוזרות ונשנות וכאבים בעוצמה של עד בלתי נסבל וקושי אמיתי ללכת, להיעמד ולקום ממיטה/כיסא וכד’ ואפילו להישכב במיטה.

כך שלאור האמור לעייל כירופרקט לא אמור לעזור במקרים כגון אלו, אולי אם מדובר במצב התחלתי של שחיקה ברמה כזו שהוא מרווח את המרחק בין עצמות המפרק ובכך משחרר מהלחץ עליו ומונע מהעצמות להתחכך אחת בשניה.

בכל מקרה, לא מזיק לברר… ויכולה להגיד מניסיון אישי שרפואה משלימה מסייעת להקלה על כאבים כרוניים. שווה לנסות למי שסובל.

לגבי ניתוח– לא יודעת בשביל איזה גיל את מבררת, אם מדובר בגיל צעיר יחסית, משהו כמו 50+ ייתכן ששווה לדחות ולהיעזר בפעילות גופנית על בסיס שגרתי. בגילאים מבוגרים יותר שווה לבדוק לעומק את הסיכויים והסיכונים באופן אישי לבאנדם, כמו לקבל חוות דעת מכמה רופאים, וכמובן ללכת על מנתח טוב אם מחליטים על ניתוח. ייתכן ששווה להשקיע בפרטי.

יכולה לומר מנסיון (אצל סבתא שלי) שהיא שנים התנגדה לניתוח וככל שעברו השנים הסבל הלך והחמיר עם הזמן. אין הרבה פתרונות אמיתיים שעובדים לאורך זמן. יש כל מיני שיטות, אני לא יודעת לומר שמות, אבל היא ניסתה נעליים מיוחדות עם כמין קפיצים כאלה (כטיפול), לא בטוחה שניסתה אבל דובר על אפשרות של טיפול שאז היה חדשני- הזרקת סחוס (משהו שעשוי מהחומר של הכרבולת של התרנגול). תכל’ס שום דבר לא החזיק להרבה זמן. לכן בגיל מבוגר שווה מאד לחשוב על ניתוח. מנגד אני מכירה גם מישהי בת 70+ שעשתה את הניתוח ב2 רגליים, בפרטי (אסותא), והיום היא בנאדם חדש.

לגבי טיפול בינתיים והקלה על כאב– חבישה בתחבושת אלסטית, מגבת/רטייה טבולה בחומץ וכרוכה מסביב לברך בזמן מנוחה- מוריד דלקות. יש גם אפשרות של עלי כרוב מסביב לברך כדי להוריד דלקת, לא יודעת ספציפית על ברכיים.

כמובן וכמובן להקפיד על נעליים אורטופדיות שמותאמות לרגל, וגם בתוך הבית! מזרן אורטופדי טוב, רהיטים במאפשרים ישיבה עם כיפוף של 90 מעלות בברך וגם מאפשרים להישען בזווית של 90 מעלות, ובכלל להישען ולאפשר תמיכה לגב.

אם הכאב ממש גדול וקשה ליישר ברכיים בשכיבה, ניתן להניח כרית לא גבוהה מדי מתחת לברכיים בעת השכיבה.

ורצוי לשים לב לנושא משקל עודף שגם הוא תורם לכובד וללחץ על הברכיים ומוסיף לכאב.

בהצלחה ורפואה שלמה!

תמר

• רבקי טייך

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    29/05/2022 ב11:27 pm

יש תרופת סבתא לדעתי זה אמונה טפלה אבל שמעתי כמה וכמה שזה הקל להם על הכאבים

זה לאכול “גלה “- רגל קרושה נראה לי מידי יום

אני מתחלחלת מעצם הרעיון

אבל אנשים שעשו זאת על בסיס קבוע דיווחו על שיפור

• גולדי

כללי
    חברה
    30/05/2022 ב9:59 am

מה שהבנתי שהכי עוזר וממש בונה את הסחוס מחדש זה מי חומוס.

מבשלים גרגירי חומוס במי מלח (לא מידי הרבה מלח…) ואח”כ המים שנשארו לשתות אותם.

לא טעים במיוחד אבל ביחס לסבל ולכאבים שווה…

שמעתי מכמה שעשו את זה וסבלו מאוד מהברכיים, סבל יומיומי שממש חזרו לחיים.

כדאי בהתחלה כמה פעמים בשבוע ואח”כ לרדת לפי הצורך.

• רבקי טייך

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    30/05/2022 ב10:17 am

גולדי א”א לבנות סחוס מחדש אפשר אולי להקל כאב אן לגרום שהסחוס שנשאר לא יברח ויהיה יותר טוב

• נחמי הרשטיק

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    30/05/2022 ב2:45 pm

שחיקת סחוס-
    בתור הידרותרפיסטית אני מאד ממליצה על טיפולי הידרותרפיה- במים
    מאד מקל על הכאבים, שומר ומשפר טווחי תנועה, גמישות במפרק, וחיזוק לכל השרירים
    סביב המפרק
    דבר שמאד נצרך כיוון שהכאבים גורמים לחוסר שימוש בשרירים במקום,
    במקרה שמדובר בברך אוטומטית הגב מושפע ויהיה עליו עומס.
    טיפולי הידרותרפיה מחזקים ומקלים על הגב, שרירי ליבה וכל המערכות הבסיסיות…
    רפואה שלימה!

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן