האם כדאי להשתמש פה בdocker?

קדם Forums הייטק IT & Software האם כדאי להשתמש פה בdocker?

Tagged: , ,

• האם כדאי להשתמש פה בdocker?

פורסם ע"י חני י  כללי on 27/06/2024 ב1:07 pm

שלום,

אשמח לייעוץ ממי שמבינה בDEVOPS. אני עצמי עוסקת בתחום אבל אשמח לשמוע אם אני צודקת בהמלצה שאני רוצה לתת להם.

מדובר באתר סטנדרטי יחסית, רוצים להעלות את האפליקציות לענן.

יש להם סה”כ 3 רכיבים – קליינט בריאקט, סרבר בC# ודטהבייס SQL, עם העלאת תמונות לאיחסון (S3 או BLOB)

האם הייתן ממליצות להם ללכת על דוקרים למרות הלמידה שהם יצטרכו להשקיע שם? או למשל EC2 של אמזון עם AMI? כי סה”כ זה מערכת יחסית קטנה.

האם עבודה עם דוקרים מועילה יותר גם לסביבת CI/CD?

כמו כן – מה נחשב יותר זול – אמזון או אזור?

@taliashwartz אולי תוכלי לעזור?

חני י הגיבה לפני 9 שעות, 19 דקות 2 חברות · 6 תגובות
  • 6 תגובות
  • שרה ה

הייטק
    חברה
    28/06/2024 ב12:48 pm

צהריים טובים חני.

אני ממצליצה כמעט בכל מצב להשתמש בדוקרים, ההשקעה בלמידה של הטכנולוגיה היא לא דרמתית כיוון שהיום נדרש כמעט מכל מפתח לשלוט בטכנולויגה וכן היא יחסית פשוטה.

מה שכן, הוא משפרת את תהלכי הפיתוח ומאיץ אותו, מאפשר ניהול של גרסאות ושל תלויות באופן כזה שהאפליקציה תוכל לרוץ על סביבה נקייה ממש.

יתרון נוסף לשימוש בדוקר, לאחר שיש לך את הdocker images תהליך ההרמה וההורדה של סביבה נהיית קלה ומהירה מאד ללא כל שימוש בתלויות שונות וכן ניהול הרשת הפנימית של האפליקציה.

כמובן שיש השפעה עצומה בתהליכי ci cd כאשר משתמשים בדוקר הן ברמת דוקר לאפליקציה וכן שימוש ב “dind or kaniko” – יכולת בניית דוקרים בתוך דוקר או פוד(ממליצה לך ללמוד על זה).

כתבת “שימוש בדוקרים או למשל EC2 של אמזון עם AMI? ” – אין קשר בין אחד לשני, שתי דברים שונים עם מטרות שונות.(דוקר ו ec2) כל שדוקר הוא המארח של האפליקציה, לעומת ec2 שהוא סה”כ מכונה שניתן להריץ עליה הכל ויכולה להיות מארחת לדוקר דימון.

כאשר רוצים מכונה שתארח דוקרים בד”כ משתמשים ביכולות של k8s ותולדותיו(minikube,k3s-לאפליקציות קטנות ממש כמו שלך) לאמזון יש את השירות של eks אבל אני חושבת שזה קצת גדול על האפליקציה שלך.

לכן יש לך כמה אופציות, או להרים מכונה ec2 והתקין עליה דוקר דימון ולהריץ את הדוקרים שלך, או במקום להתקין דוקר דימון להתקין minikube or k3s, או להתקין דוקר על מכונה שיושבת אצלכם ולא ספציפית בענן (תלוי בדרישות שלכם).

אם את שואלת לגבי תמחור בין אמזון לאזור, אמזון זול יותר!

מקווה שלא חפרתי יתר על המידה…אם יש לך שאלות נוספות אשמח שתכתבי לי.

שבת שלום:)

• חני י

כללי
      חברה
      30/06/2024 ב12:36 am

תודה רבה על התשובה המפורטת.

התכוונתי דוקרים מול EC2 עם AMI, מכיוון שAWS AMI קצת מזכיר את הענין של הדוקר. הרי בAMI ארוז כל מה שצריך בשביל להפעיל את האפליקציה, וכאשר עובדים בצורה נכונה עם auto scaling + launch template + load balancer וכו’ ניתן להגיע למערכת שמתפקדת יפה.

ואני לא יודעת אם יש ענין להשתמש בדוקר בתוך EC2. לא עדיף EKS? מה את מתכוונת שהוא אולי גדול מידי?

עוד משהו, האם גם דטהבייס היית שמה בדוקר? כמובן עם VOLUME לבחוץ, כי הבנתי שזה קצת בעייתי.

• שרה ה

הייטק
    חברה
    30/06/2024 ב1:15 am

שבוע טוב חני.

לגבי השאלה שלך ל db, אז כן ממליצה מלכתחילה לפרוס על דוקר וכמובן למפות לווליום חיצוני.
    עניין חושב בהקשר לdb על דוקר, ממליצה לגבות את הקונטיינר כל הזמן (יש כמה אופציות, או להשתמש בmysql backup-קונטיינר שמשמש לגיבור קונטיינר אחר של db.)

לגבי מה שאמרתי ש eks קצת גדול על הפרויקט שלך, לדעתי אין צורך להרים קלאסר שלם רק בשביל שלושה קונטיינרים לצורך כך יש את minikube/k3s ודומיו.

לגבי ami וכו אז אומנם זה קצת מזכיר רעיונית את הפואנטה של דוקר אבל יש שוני גדול בין שתי הטכנולוגיות.

• חני י

כללי
      חברה
      30/06/2024 ב10:50 am

תודה.

אם הם יתקינו הכל בEC2, אז בעצם הדטהבייס ישב באותו שרת כמו שאר האפליקציות?

או שכן לפזר ל2 שרתים בשביל זה?

ועוד משהו, Docker Compose לא כדאי להם להשתמש? הבנתי שהוא פחות בשביל פרודקשן, אבל מצד שני יכול להיות שיהיה להם יותר קל להתחיל איתו במקום K3S. מה את אומרת?

• שרה ה

הייטק
    חברה
    30/06/2024 ב11:20 am

אישית אני לא ככ חושבת ש docker compose טוב לפרודקשן מכמה סיבות:
    – במידה ואת רוצה להעלות כמה רפליקות מאותו קונטיינר זה בעייתי.

– במידה ואת רוצה להרים עוד ns של האפליקציה זה פשוט לא אפשרי ב compose.

– מוגבל ביכולות שלו ובגמישות שיש ל k3s minikube להציע.

שימי לב שבכלל לא מסובך להרים k3s, פשוט ביותר.

• חני י

כללי
      חברה
      30/06/2024 ב12:01 pm

תודה!

ומה לגבי מה ששאלתי על הדטהבייס – האם בEC2 נפרד או במשותף?

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן