תפקודים ניהוליים-טיפים וכלים

קדם Forums הוראה למידה ועזרים תפקודים ניהוליים-טיפים וכלים

• שירה אלג'ם

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    09/11/2022 ב10:44 pm

יכולה לכתוב לך טיפים:

מה שאני ראיתי שמאוד עוזר לילדים עם קושי בתחום הנ”ל זה כרטיסיות הכוונה עם סמלים לדוג’: שיעור חשבון להוציא מחברת וקלמר ציור של מחברת וקלמר, לפתוח שיעורי בית – ציור כנ”ל למלא דפי בספר כנ”ל למלא דפי במחברת כנ”ל מכניסים לילקוט קלמר ומחברת

ככרטיסיות מאוד מווסתות אותם ובהמשך מתהלים עצמאית ללא כרטיסיות

כמו כן לילדים שיש קושי בהתארגנות ולוקח להם זמם רב לדוג’ להוציא את הציוד הדרוש / לסיים משימה. הנהגתי בכיתה שעון חול. (מתאים במיוחד לכיתות חנ”מ / לקויי למידה – אבל אפשר להנגיש עם סייעת בתוך כיתה רגילה. אני אומרת בקול ברור את המטלה – ומה צריך בשבילה. שוב בשביל הדוג’ – אנחנו מתחילים שיעור חשבון כולם מוציאים ספר, קלמר ותיקיה. והופכת את שעון החול. הילדים רואים מול העיניים כמה זמן נשאר להם. וכמה הם צריכים להזדרז. כמובן שעשיתי הדרגתיות: שעון של חמש דקות בהתחלה אחר כך עברנו לשתיים ואחת כך לדקה. כמו כן התאמתי את סוג השעון למטלה. על אותו עיקרון אפשר להשתמש בטיימר שהמחוג זז בו אחורה. הרעיון שהילדים יראו איך הזמן רץ

מניסיון עם כיתה של ASD בתפקוד גבוה שעבדתי איתם שנה שלמה בעקביות המצב השתפר פלאים!

• ברוריה

טיפול
    חברה
    09/11/2022 ב11:33 pm

תודה

ממש רעיונות יפים!

• ריקי שפיצר

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    15/11/2022 ב7:14 pm

זה בדיוק מה שלומדים אצלי בקורסים לאימון ADHD. חובה למורות.

יעזור לכלל התלמידים, אבל ללקויות למידה וקשב בודאי.

תתעניינו לשמוע אם יש אפשרות אצלכם לקבל את הקורסים האלה דרך בית הספר אפילו כייעוץ פרטני. אני מוכרת לגפ”ן ולפסג”ה לפיתוח מוסדי. זה יכול לעזור לכלל המורות.

תוכלי לפנות למייל: [email protected]

• OSHRA כהן

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    08/08/2024 ב11:23 am

היי מצרפת לך מידע על ערכה כזו, אולי יוכל לעזור

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן