דרושה כותבת תסריטים

קדם Forums כתיבה ספרותית דרושה כותבת תסריטים

• דרושה כותבת תסריטים

פורסם ע"י ברכי חן  אומנות הבמה והפקות תוכן on 10/10/2024 ב2:08 am

לצורך הפקת סרט לתוכנית שתרוץ בהרבה בתי ספר דרושה כותבת תסריט לשתפ ללא תשלום תמורת תיק עבודות ופרסום שווה!!!

(הטובות ילקחו גם בהפקות הבאות בתשלום)

לפרטים ולשליחת תיק עבודות (רציניות בלבד) במייל:

*** אין לפרסם מיילים בציבור, השתמשנה בהודעות הפרטיות לשם כך ***

מחכות לכן

b&y

הפקות של חן😊

פצצת אנרגיות (כבי) הגיבה לפני 2 שעות, 3 דקות 20 חברות · 95 תגובות
  • 95 תגובות
  • ברכי חן

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    10/10/2024 ב2:18 am

byproductions10😜gmail.com

המייל

• תמי אפשטיין

כללי
    חברה
    10/10/2024 ב8:51 am

שאני אבין:

התסריט מהווה לפחות 50% מאיכות ההפקה הכוללת. בלעדיו אין לך את מה להפיק, בכלל.

את מדברת על משהו שאמור לרוץ בע”ה בהרבה מוסדות (ולגרוף רווחים בהתאם. סגירת סוגריים). ואת מציעה למישהי לעשות את זה בחינם? בחינם? אפילו לא בתשלום מופחת כמו שמקובל לתת למתחילה?

זה שת”פ? נו נו. הייתי מעניקה לזה הגדרות אחרות מגזרת הניצול ושות’. לא שת”פ, בהן הרווח של הפרייארית הוא דק עד בלתי נראה/ נצרך.

(ואם את בתחום, את גם יודעת כמה עולה כתיבת תסריט, ואת יודעת יופי כמה הניצול מטורלל. לא, אל תשווי לי את זה לתיק עבודות בגרפיקה)

• תהילה ב

הייטק
      חברה
      10/10/2024 ב11:56 am

תמי, שאני אבין, את מופתעת?

• תמי אפשטיין

כללי
        חברה
        10/10/2024 ב12:12 pm

כן, כי זו עליית מדרגה היסטרית.

זה כמו שכותבת תסריטים תכתוב שלצורך הפקה דרושה מפיקה לצורך שית”פ ותיק עבודות.

זה לא בקשה לכתיבת סיפור (לא מבחינת היקף העבודה, ולא מבחינת התשלום) או גרפיקאית לצורך מסוים, ואפילו לא ילדים לצלמת. זה כמה רמות מעל.

תבררי מה המחיר לכתיבת תסריט למתחילה, מה זה דורש, ותביני את גודל הניצול.

עכשיו מה, נגיד שזו הפקה לנשים. זה לא הוגן באותה מידה, אבל לפחות יש פרסומת שעשויה לגעת בקהל יעד. זו הפקה לבתי ספר. תהיה פרסומת נורא יפה לפני ההקרנה של ילדות בית הספר, שמי שכתבה את התסריט (מה זה בכלל?) זו XYZ. יופי של פרסומת. מהודקת לקהל היעד.

מדהים!

• תהילה ב

הייטק
          חברה
          10/10/2024 ב12:15 pm

טוב, אני לא. (אולי כי קיבלתי הצעה כזו לאישי לפני חודשיים – שלוש ? [דומה, לא מאותה אחת]).

איך אומרים – אם יש גרוע, תמיד קח בחשבון שיכול להיות גרוע יותר… 😥

• תמי אפשטיין

כללי
            חברה
            10/10/2024 ב12:19 pm

למדת כתיבת תסריט?

אם לא – אולי זה משהו אחר (למרות שלא ממש ברור לי איך כותבים תסריט בלי ללמוד. יש כללים נורא ברורים לזה, מלבד הכישרון)

מי שלמדה תסריט, והיא טובה בתחומה – המורה שלה תמליץ עליה, ובד”כ המפיקות הנורמליות פונות למורות לכתיבת תסריט ומבקשות שמות. זה עובד לא פחות מכתיבת תסריט בהתנדבות לצורך חשבון הבנק של מישהי זרה.

יודעת מה, זה כמו שמוכרת תגיד לאמנית: תני לי את המוצר שלך בחינם, כדי שאוכל למכור אותו בחנות שלי. יהיה שת”פ מדהים ופרסומת שווה למוצרים שלך…

אותו דבר, אחד על אחד

• תהילה ב

הייטק
              חברה
              10/10/2024 ב12:22 pm

לא למדתי.

אבל זה לא משנה את העובדה שמישהי באה והציעה תמורת שת”פ.

אני לגמרי בדעה שלך, רק תוהה אם שווה להוציא על התסכול שזה מייצר אנרגיות (וזה היה מתסכל באותה מידה אם היה עולה אצל האדריכליות פוסט שמציע הקמת בנין ששם האדריכלית יהיה חתום עליו בתור שת”פ)

• תמי אפשטיין

כללי
          חברה
          10/10/2024 ב12:16 pm

ועוד משהו!

מדובר פה על הפקה שלפי התיאורים מישהי אמורה לגרוף ממנה רווחים. כך היא מציינת בפירוש.

זה לא מיזם חסד או משהו. עסק כלכלי ורווחי לכל דבר. אבל את התסריט – עד כאן. כל הקופה שלי, ולכן תתנדבי לחשוב על רעיון לתסריט שיצדיק את הקונספט ותכתבי אותו.

אה, אולי נחליט לקחת אותך להפקה הבאה, אם לא נמשיך לעבוד באותה שיטת מצליח (למה לשלם בפעם הבאה, כשאפשר שוב לחסוך את אלפי השקלים הללו ולגרוף לכיס?)

באמת, כמה נמוך אפשר עוד להוריד את שוק הכתיבה?

• תהילה ב

הייטק
            חברה
            10/10/2024 ב12:19 pm

תמי, כל מילה!

אבל לצערי, אני לא חושבת שזה יעשה סוויץ’ לאנשים. הם ימשיכו לנסות את שיטת מצליח האמורה בלי סוף…

לדעתי, חבל על המאמץ והאנרגיות.

• תמי אפשטיין

כללי
              חברה
              10/10/2024 ב12:21 pm

אין בעיה, אבל לפחות להזכיר להמון שזו תבואת שיגעון. שיחשבו פעמיים לפני שהן מתפתות.

מי שרוצה – שצבקש. אבל לפחות שלא יהיה לכך מענה

• אפרת ת

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    10/10/2024 ב2:32 pm

אני מרגישה שאני חייבת לכתוב תודה לכולכן!!!

לא מצטערת לרגע שלמדתי מקצועי (וממשיכה להתמקצע)

אבל באמת צריך לזעוק את הזעקה הזו

יודעות מה, זהו כבודו של הציבור קודם כל

שיצפה בתכניות שבאמת יגישו לו את מה שהוא רוצה בתת מודע

ולא יקבל קצפת על בסיס אויר. אם אתן מבינות את כוונתי…

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
    חברה
    10/10/2024 ב6:52 pm

מוזר שאצלי הכותבת לא הרגישה ניצול?!

אני חיפשתי להפקת סרט לבתי ספר שאני בשיאו עכשיו

במהלך החיפוש שלי, נתקלתי בכמה מועמדות מוכשרות שהציעו את שירותיהן.

בסופו של דבר, בחרתי בשותפה יצירתית במיוחד,

שעד כה התמקדה בכתיבת תסריטים לסרטים קצרים.

היא התלהבה מההזדמנות להרחיב את תיק העבודות שלה ולהתנסות בכתיבת תסריט לסרט באורך מלא,

ולכן הסכימה לשתף פעולה ללא תשלום.

אני מודה על החיבור המיוחד הזה ומרוצה מאוד מהתוצאות.

היא כותבת מוכשרת להפליא והעבודה איתה היא הנאה צרופה

• תהילה ב

הייטק
      חברה
      10/10/2024 ב8:29 pm

סליחה שאני אומרת את זה בכזו כנות – אבל זה שהיא לא הרגישה ניצול, לא אומר שלא ניצלת… (הרי אם היא הייתה מרגישה ניצול, היא לא הייתה מוכנה לעשות את זה, נכון?)

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
        חברה
        10/10/2024 ב8:34 pm

סורי היא גם מרויחה מזה

ושאלתי כמה בתחום

ככה זה המתחילות רוצות את זה ורודפות אחרי זה

וסתם כך יש כאלה שנהנות מזה

וזכות של מי שרוצה לעשות בחינם

ככה זה השוק הלקוחות רוצים כמה שיותר זול והספק רוצה יותר יקר

• תהילה ב

הייטק
          חברה
          10/10/2024 ב8:39 pm

ועדין נקרא לילד בשמו – ניצול.

אני לא הייתי מסוגלת לתת למישהי לעשות עבודה שאני מרוויחה ממנה כסף בלי לתת לה אפילו אחוז בודד. גם אם כל העולם טוען שככה זה בהתחלה ורק ככה צוברים ניסיון.

את יודעת מה – אפילו בייביסיטר. השכנה שמרה לי על הילד חצי שעה ולא הייתה מוכנה לקחת כסף, אז דחפתי לה ליד ואמרתי לה: זה חסד בשבילי שאת לוקחת. לא תשלום.

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
            חברה
            10/10/2024 ב8:43 pm

ואת לא הולכת לקנות בחנות יותר זולה כשאת צריכה?

למה זה לא ניצול על החנות היקרה?

כל אחד בדברים שהוא צריך הוא מנצל חחח

זה עדדי היא תקבל שרות זול במקום אחד ובמקום אחר תתן זול

• תהילה ב

הייטק
              חברה
              10/10/2024 ב8:46 pm

אני לא הבנתי את ההשוואה. אף פעם לא הלכתי לסופר וקניתי שם משהו בלי לשלם. גם אם זה מוצר דנדש שלא מוכר בשום מקום ואני בלוגרית שיכולה להפוך אותו ללהיט.

לא הלכתי מעולם לזול סטוק ומצאתי שם משהו בחינם כי זו חנות זול סטוק. כנ”ל לא מקס וכו’. תמיד הייתי צריכה לשלם.

נהניתי מאד מהמוצר, המלצתי עליו לחברות שלי ועדין שילמתי עליו כפי הערך שהמוכר קבע לו…

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
              חברה
              10/10/2024 ב8:50 pm

אף פעם לא הלכת לגמ”ח ספרים?

ועוד כל מיני גמחים?

• תהילה ב

הייטק
              חברה
              10/10/2024 ב8:54 pm

האמת? לא.

אלא אם את מחשיבה גמ”ח השכרת שמלות שאת משלמת 100 לשמלה לאירוע (ובסוף החלטתי לקנות)

ושוב- לא מבינה את הקשר. גמ”ח פירושו גמילות חסדים. קשה לי לקרוא למישהי שעובדת בתסריטאות, חנות וכל דבר אחר – גמ”ח. היא יכולה להיות נדיבה ולתרום לך 20 שקל, אולי גם 200. אבל לתרום לך עבודה שלמה שמסתכמת בכמה אלפים?!

בכל אופן, אני מפסיקה פה.

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
              חברה
              10/10/2024 ב9:08 pm

באנה תיק עבודות זה מטורף

זה כמו משכורת קטנה זה לא חינם

היום לעשות שואוריל שחקניות משלמות 300 ש”ח

אז תחשבי שמציאים להם משחק בחינם תמורת תיק עבודות

שיא השווה לא לזלזל ומי שלא שווה לה שלא תיקח תהצעה לא מחייבת

אבל משום מה שפרסמתי על הסרט לבתי ספר ישר המון שלחו לי מייל

• תמי אפשטיין

כללי
              חברה
              11/10/2024 ב12:07 am

באמת מסוקרנת:

כל ההמון ששלחו לך – למדו תסריטאות? באופן מקצועי? אצל בעלת מקצוע מומחית בתחום?

ו… תרשי לי עוד שאלה? יודעת לציין טווח גילאים של ההמון הזה? כי התנדבות בגיל הצעיר ממש עשוי להיות דווקא מבורך

• תמי אפשטיין

כללי
              חברה
              11/10/2024 ב12:05 am

כבי, זה לא קשור.

כשאני הולכת לחנות זולה/ יקרה – אני משקללת את המעלות והחסרונות, לוקחת אותן בחשבון ומחליטה מה שטוב לי.

מעולם לא כפיתי על בעל חנות להוזיל לי מחיר כי אני אספר שהסחורה שלו מצוינת – וזו דוגמא יותר מהודקת לנושא, מסוג החנות בה אני בוחרת לערוך את קניותיי

• תהילה ב

הייטק
          חברה
          10/10/2024 ב8:43 pm

ובואי נביא את זה לצד שלך. נניח ואת מחפשת מישהו שירצה בהפקה, ואז אומרים לך: תראי, אנחנו סמינר מאודדד גדול. את עושה אצלנו בחינם ואנחנו מעבירים את הרשמים לכל הסמינרים האלה והאלה, פרסום ממש גדול ועוצמתי!

ניצול או לא ניצול?

אבל הם יפרסמו אותך! ובגלל זה יהיו לך עוד 3 הפקות ומזה תגיעי לעוד הפקות! שזה אומר עוד כסף!

ועדין – זה ניצול!

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
            חברה
            10/10/2024 ב8:45 pm

לא ניצול עשיתי את זה כבר

וזה היה שווה ברמות!!!!!

וגם כששיחקתי עשיתי בתור שחקנית בחינם

גם להנאה וגם לפרסומת

• תהילה ב

הייטק
              חברה
              10/10/2024 ב8:48 pm

אני מעדיפה לא להגיב על זה.

• תמי אפשטיין

כללי
              חברה
              10/10/2024 ב8:57 pm

זה ניצול, גם אם לא הרגשת כך. ברמת ההגדרה זה ניצול.

את מכינה עכשיו תוכנית בית ספרית. נכון?

שימי לב שפותחת השרשור ביקשה משהו שונה לחלוטין: כתיבת תסריט לתוכנית שאמורה לרוץ בבתי ספר. קרי, תוכנת שהיא עומדת למכור באופן ציבורי (ולגרוף בהתאם).

מבינה את ההבדל?

• מלי הפקות אולפן | כתיבה ותוכן | קריינות

אולפן סאונד ונגינה
    חברה
    10/10/2024 ב9:20 pm

תמי עזבי את מה שהיא תרוויח.
    בואו נדבר עסקית.
    בהגיון, חינם שווה חינם. ואיכות שווה כסף.
    זו אקסיומה.
    כשאישה עובדת עם משכורת, היא מחוייבת, היא עומדת בדד ליין עם כל האנרגיה, ולא צריכה להמציא לעצמה פוש ולנסות לדחוף עוד מילה בטקסט.
    לעומת זאת, כזו שעובדת חינם תרגיש פחות מחוייבת, וקשה להאמין שבאמת תצא הפקה בסדר גודל מטורף שתרוץ בכל בתי הספר.
    אממה, 2 הצדדים יוצאים נפסדים.

עזבו רגע ניצול. לא ניצול.
    יש פה שגיאה עסקית.

(תמיד יש יוצא מן הכלל. אבל לעיתים מאוד נדירות…..)

מבחינה שיווקית,
    לתועלת כל אותן שכן רוצות לעסוק בשת”פ.
    כשמציעים לך שת”פ בתחום בו את טובה ורוצה להתפרסם, את צריכה קודם כל לחשוב מה הלקוחה מוכרת לך בעד?!
    כמה הפרסום שלה שווה?!
    איפה תיק העבודות שלה בענייני פרסום?!

@bra לא מדברת על ההצעה שלך. כיוון שזכותך להציע ולנסות את השיטה. רק מרגישה צורך ליידע אותך שאם את באמת חולמת על הפקה רצינית, זה לא יעבוד רק בשת”פים. אלא אם כן את טיפוס עם המון ניסיון בתחום הפרסום בס”ד ויש לך “קבלות” לתת.

בהצלחה כולן!

• נ ש

אומנות הבמה והפקות תוכן
      חברה
      10/10/2024 ב11:29 pm

אני לא כותבת ספרותית ולא בתחום הזה בכלל.

רק קוראת מהצד וממש הציק לי מה שכתבתם כי זה היה קצת מוגזם וזה יצא במקרה על מי שכתבה פה את הנושא..

לדעתי זה משתנה בין כל אחת ואחת יש מי שתחשוב שזה ניצול ופרייהריות ויש שיחשבו שזה משתלם להם ו..זה גם עוזר לשני, ומי שתחשוב שזה ניצול לא חייבת לשתף עם זה פעולה!!! יש גם אנשים (אולי נחמדים יותר) שלא כל דבר אצלם זה ניצול ופריהריות לפחות בהרגשה שלהם גם אם זה נראה הכי ניצול בעולם(ואולי זה מתמימות ומה רע?)

יכול להיות שאני לא מספיק מבינה בנושא כי אני לא שם.. אבל הנושא של ניצול ופרייהריות מאוד מציק לי .

גמר חתימה טובה.

• תמי אפשטיין

כללי
        חברה
        10/10/2024 ב11:57 pm

בכיף גדול. רק אם אפשר – למה את עובדת בשכר? איפה טוב הלב שלך?

נשאל הפוך: יש לי תסריט טוב. משובח ממש. בטוח שזה הולך להיות ה- הקרנה הבאה. ממליצה לך לערוך את ההפקה בשת”פ חינמי. תקבלי ע”י כך פרסום סופר שווה.

הקצנתי קצת, רק כדי שתביני על מה מדובר פה.

התנדבות זה דבר מושלם, לא כשצריך לפרנס בית וזו עבודה שאמורה לסייע בכך.

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
          חברה
          11/10/2024 ב12:06 am

בכיף רוצה שאני יערוך לך את התסריט?

ויש כאלה שהם עדיין פחות בקטע של הכסף הם בקטע להיכנס לשוק למרות שהם בנות 17 וכו’

או בנות כמוני שעובדות בתחום אחר בהנהלת חשבונות אני עובדת

וההפקה והמשחק והכתיבה והרצאות שאני מוסרת זה בחינם לכיף שלי

להשתחררות שלי ועל הדרך לעזור לבנות ישראל

• תמי אפשטיין

כללי
            חברה
            11/10/2024 ב12:08 am

תודה שענית על השאלות ששאלתי אותך הרגע.

כל מילה נוספת מיותרת…

• שרי רובל

כללי
            חברה
            11/10/2024 ב12:52 am

מחר בעז”ה ובלי נדר, אני משווקת 2000 מנהלות חשבונות שמוכנות לעבוד בחינם כדי לשמח את בעלי העסקים שבעם ישראל, את יודעת מה יקרה אז? אוטומטית ירד השכר של כל מנהלות החשבונות ותישמע קול זעקה וגדולה ומרה שתקיץ את מתי לבנון משנתם העמוקה. משום מה התחום של אומנות הפך להיות תחביב והצטרף לשורת מעשי החסד כאילו הוא לא אמור להיות מתוגמל ואני לא אומרת, לפעמים שווה ביותר לעשות עבודות בחינם אבל מפה ועד להפוך את זה לתחום שכדאי שיתוגמל בחינם כדי לשמח את בנות ישראל, הדרך קצת ארוכה.

• נ ש

אומנות הבמה והפקות תוכן
          חברה
          11/10/2024 ב12:28 am

וואו זה פשוט אותו דבר!

יש הבדל בין לעבוד בעבודה מסודרת וכו

לבין לשאול בפורום הזה אם מישהי רוצה להשתתף בהפקה בתמורה לתיק עבודות וכו

אני חושבת שמיותר ההסבר..

ואני מקווה גם שאת יודעת מתי אפשר להכניס טוב לב גם בעבודה ולא על כל דבר לקחת כסף!! קצת הקצנתי כדי שתביני על מה מדובר..

הכסף בסוף הוא משמים ויש השתדלות

אבל השאלה אם ההשתדלות קצת הולכת רחוק ועוקפת על טוב לב שאפשר לעשות בדרך.

אני לא יודעת למה זה נראה שזה ממש פוגש אותך הנושא, אני אשמח לשמוע למה זה כ”כ רגיש אצלך

יכול להיות שסתם נראה לי

• תמי אפשטיין

כללי
            חברה
            11/10/2024 ב12:40 am

למה זה פוגש אותי? אולי כי זה אכן פוגש אותי המון המציאות.

כמה מוזר, כמה פשוט. כמה הזוי.

זו תופעה שנידונה כאן בהרחבה ואין לי עניין לצטט את עצמי. במילה אחת, כמו שכבר כתבתי פה באחת התגובות: לאן עוד יורידו את שוק הכתיבה.

משום מה, פרסמו את זה בפורום כתיבה, לא בפורום עצמאיות או תחנת דלק. כנראה שיש סיבה. כך חשבתי. אולי אני טועה.

ואולי זה ישמע לך מאד מפתיע, אבל אני בהחלט מסייעת – ולא קצת – לקולגות, כותבות מתחילות ועוד. אני תורמת הרבה מאד מזמני כדי לעזור לאחרות באופן שנכון לי.

זה שאני לא מוכנה להיות פראיירית ולהסכים לכל הצעת התנדבות כי אני מתנדבת לפרנס את ביתי – עדיין לא הופך אותי למה שניסית לצייר.

• נ ש

אומנות הבמה והפקות תוכן
              חברה
              11/10/2024 ב11:25 am

בדיוק בגלל העינין הזה החלטתי להגיב. אתם לא חייבות להסכים להצעה שלה אין בעיה!!! מבחינתכם זה ניצול ופרייהריות,

אבל לא בשביל כולם. זה אינדיבידואלי

היא באה לשאול אם יש מישהי שתרצה,לא חייבה אף אחת ולא גידפה את מי שלא תסכים. כתבתם לה תגובות שלא הייתי מעיזה לכתוב במיוחד בזמן הזה!!!! קצת בלי קשר. כי מותר לה לנסות לשאול מי שתרצה מעולה מי שלא לא.

תאמיני לי שזה לא מה שיוריד את שוק הכתיבה.

אתם טעונות מאוד על הנושא ומהצד זה היה נראה לי לא פייר שזה נופל עליה הרבה יותר ממה שהגיוני שתתעצבנו על זה!

זה שכתבתם מה שכתבתם לא יגרום לה עכשיו להציע בכסף נכון? זה לא יועיל אז אין מה לעשות תישארו עם התסכול הזה.

אי אפשר לשנות את העולם

באמת שאני ממש לא מבינה בנושא הזה רק זה שמריע לכם לא מחייב שיפריע למישהו אחר אל תסכימו איתה אל תשתפו איתה פעולה

אבל אל תכתבו לה כאלה תגובות.

אגב כל הכבוד על ההסתייעות וזה לא מפתיע כי כל בן אדם מתחסד במשהו עם אחרים

• נ ש

אומנות הבמה והפקות תוכן
              חברה
              11/10/2024 ב11:44 am

שכחתי לשאול

מה בעצם יקרהאם ערב הכתיבה יורד?

• שרה לרנר

הוראה רכזות וחינוך
              חברה
              13/10/2024 ב12:52 am

אם את לא עובדת בכתיבה – אכן, לך לא יקרה כלום.

• תמי אפשטיין

כללי
              חברה
              13/10/2024 ב8:57 am

לא מדויק, כי בסוף גם לא יהיה לה מה לקרא…

אם היא לא מחוברת לעולם הכתיבה ברמה שהיא לא כותבת ולא קוראת – זה אכן לא יזיק לה, כמו שלא מעניין אותי מה קורה בעולם ההייטק

• מלי הפקות אולפן | כתיבה ותוכן | קריינות

אולפן סאונד ונגינה
    חברה
    11/10/2024 ב12:52 am

ואיי צורח לי באוזן מי כאן עוסקת בכתיבה ומי מכאן לא.
    ואסביר לטובת אלו שהדיון קצת גולש לרגשות שפחות מתאימים להיפתח עכשיו.

מי שעוסקת בכתיבה, מודעת לכמות ההשקעה הבלתי נגמרת, והשעות ההזויות בכדי לפצח את הגרעין שבראש.
    בכדי להביא רמה שתכבד את הקהל.
    ומי שלא עוסקת בזה, בטוחה שהכישרון מכין לבדו את החומר ונותר רק להקליק במקלדת ולסגור בקובץ.
    ועוד דבר,
    מי שעוסקת בכתיבה זו המשכנתא שלה. זה הכסף למעון.
    זו לא עבודה צדדית, זו העבודה העיקרית שלה!
    ואני הכי מבינה בעולם את הזעקה הזו על הזלזול המטורף בענף הכתיבה.
    כי אם תקבילו את זה לכל מקצוע אחר בחיים ששייך אליכן- תזעקו שבעתיים.

אז זכותה לזעוק. וזכות ההיא להציע.
    וחובתנו היא לנסות להבין את שתיהן, כל אחת ברמתה.

גמר חתימה טובה:)

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
    חברה
    11/10/2024 ב1:09 am

סורי והמתכנתות שעובדות שנה שלמה בחינם

כדי לצבור וותק שיקבלו אותם לעבודה

זה לא עבודה קלה ועובדות על זה קשה

ובכל זאת מוכנות לחינם

כי הם מבינות שזה ההתחלה שלהם וכל ההתחלות קשות אבל בסוף בעז,ה ישתלם

לכן גם בכותבת מתחילה אני עוד לא שאלתי את הזאתי שבחרתי אם יכולה לומר את שמה

אבל היא תותחית ושלחה לי תיק עבודות מטורף שאלתי בהלם מה העניין שלך בחינם

היא אמרה שעד היום הסרט הכי ארוך שהיא כתבה הוא היה סרטון קצר באורך 20 דק’ בערך

ואני הצעתי לה לסרט ארוך לבתי ספר אז היא רוצה להיכתב גם ככותבת סרטים בניסיון להגדיל את התיק שלה

וזה רק אחת מתוך 23 ששלחו לי קורות חיים אותה הכי אהבתי והיה נראה אם ניסיון טוב בתיק עבודות שהראתה

אז בכל דבר זה איך שמקובל בשוק ואיך שאת רוצה לנסות את מזלך להיכנס

גם בתכנות אפשר ישר לבקש כסף השאלה מי יקבל עובדת ללא ניסיון?!

• תמי אפשטיין

כללי
      חברה
      11/10/2024 ב1:36 am

מקווה שזו תהיה תגובה אחרונה שלי בשרשור, כי באמת שאין לי עניין להשתבלל:

א. מעולם לא שמעתי על ג’וניורית שעובדת ללא תשלום. כן שמעתי על תקופת התמחות, כמו בכל מקצוע, שיש להגיש עבודות ללא תשלום. זה לא שנה (אולי לימודים שנה), ההתמחות החינמית, ובד”כ חלק מדרישה לקבלת תעודה (כך גם במקצועות הרפואה). זה דבר שונה לחלוטין.

ג’וניורית שיצאה לשוק העבודה לא עובדת שנה לחינם. שוב, אלא אם זה במסגרת ההתמחות הלימודית וכחלק מהמטלה הלימודית לצורך קבלת תעודה.

ב. היא כן מתחילה את העבודה בשכר נמוך מאד. אבל— וכאן האבל הגדול: זו עבודה שהיא אמורה לעבוד בה גם בשנים הקרובות והמשכורת אמורה לעלות בהתמדה. כך שזה לגמרי משתלם בשקלול הסופי.

בכתיבה, רוב העבודות הן על בסיס ח”פ. גם כותבת בעיתון – אין התחייבות להמשיך להעסיק את הכותבת הלאה. זה במתכונת פרילאנס. כך שמה שהן מרוויחות – זה מה יש.

נכון שאם יצא להן שם של מפורסמות בתחומן הן תוכלנה לדרוש מחירים גבוהים יותר, אבל כדי להגיע לשם הזה הן יכולות גם ע”י עבודה בתשלום מופחת/ עיתונות וכו’.

ג. לאור האמור לעיל, כל מתנדבת בתחום זה, וכבר דובר רבות במסגרת פורום זה, פוגעת בשוק כולו, ובעיקר בכותבות. הן מוזילות את התחום, לא מאפשרות לו להגיע לרמה הטובה; הן מבחינת השתכרות והן מבחינת רמת התוכן. וכך הגלגל מדרדר בהתמדה כלפי מטה.

בעיקר, פוגעות המתנדבות בעצמן. כי הן גם עובדות בחינם, וגם הניסיון שלהן ותיק העבודות לא יהיה רלוונטי כל עוד השוק יחפש מתנדבות חינמיות ולא יחשוב שעל תמורה צריך לשלם.

את בעצמך ההוכחה:

ניסית את שיטת מצליח, דגת מישהי ‘שמנה’. האם תקחי אותה לפרויקט הבא שלך, או שתחפשי שוב פרייארית. סליחה, מתנדבת להעשרת תיק העבודות שלה?

חושבת שהמסקנה די ברורה.

• תהילה ב

הייטק
      חברה
      11/10/2024 ב1:40 am

טוב, התאפקתי עד עכשיו.

שלום לך. אני עובדת בהייטק. ולא עבדתי לרגע אחד בחינם.

ומכירה עוד מלא כמוני. אם נדייק – לא מכירה אחת שעבדה בחינם. כנראה (בטוח) מי ששמעת – היא מהבודדות שנוצלו. וגם כשהיא עשתה את זה – היא לא רצתה! אם היו מציעים לה משכורת מול לעבוד בחינם, היא הייתה בוחרת במשכורת.

אז די להיות תמימות (ואני לא נוקטת בלשון קשה יותר, אפילו שיש לי כמה שרוצות לחמוק מהמקלדת). אם מצאת מישהי שמוכנה לעבוד בחינם – זה לא כי יש לה ברירה אחרת. זה כי מישהו הנהיג פה מושג שנקרא שת”פ. ואז נוצר מצב שהמרוויחים האמיתיים זורקים פרוטות במקרה הטוב למי שטרחה ועמלה וסך הכל רוצה להיכנס לשוק ולפרנס את ביתה.

וזה, גבירותיי, נקרא ניצול.

אני מגזימה כעת, אבל אולי זה יחדד – אמנם נשאר הרבה זמן לפסח, אבל מה תגידו אם אגלה לכם שפרעה הציע לבני ישראל לעשות איתו שת”פ? הוא נהנה איתם ביחד! עבדו בלבנים, הקימו ערים, פיתום ורעמסס, אחלה שת”פ, לא?

ניצול!

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
        חברה
        12/10/2024 ב10:10 pm

מה את אומרת על פרקטיקום

אלפי בנות עובדות שם

וזה בחינם!!!!!!!!!

בשביל התנסות ההפך הם משלמות להם!!!!

ומה את אומרת על איירוקס???????

• תהילה ב

הייטק
          חברה
          12/10/2024 ב10:31 pm

פרקטיקום זה גם הדרכה, הן לומדות שם דברים נוספים, לא מתקבלות רק על סמך מה שהן למדו. ויש שם תנאי קבלה ומבחנים. וחוץ מזה – זה נעשה בתיווך גופים כמו תמך וכדומה, שאפשר לקרוא להם גמ”ח.

איירוקס זה ניצול. ומקבלים מינימום על ההתחלה אם לא ידעת. לא רק תוספת לקו”ח שאפשר להקביל אותה לתיק עבודות.

תכל’ס, במה את עובדת? הנהלת חשבונות? מזכירות? חנות? כי אני די בטוחה שאם אני אוציא עכשיו הודעה שמישהי מעוניינת לעבוד בחינם – יקפצו על זה. אז אני רק צריכה שתגידי לי במה את מתמחה. אה, ושתסכימי כמובן…

סליחה על האירוניה, אבל כל המצב הזה אירוני ועצוב. ולא רק בגלל שמדובר בכתיבה. אלא כי מדובר בבני אדם, שרוצים לאכול בזיעת אפם לחם ואולי גם בשר ומעדנים, לא רוצים להזיע לשווא.

ולי נמאס מהדיון שלא מגיע לשום מקום – אם יש לך השגות על מה שכתבתי – את יכולה לכתוב. אני אשמור את זכות התגובה לעצמי ואשתדל גם לא לקרוא.

• תמר פרנקל

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    11/10/2024 ב2:28 am

ואוווו, אני קוראת פה את הדיון ועוקבת,
    זה הרגיש לי כמו ספר ממש,

עם דיון במשרד.

אוקי,

אז בואו נסדר את זה שניה.
    כי אני חושבת שכשברכי חן תראה את השרשור הזה,

לא יהיה לה נעים בכלל,

ואני בטוחה שזו לא המטרה.

דבר ראשון, כל ספק יעדיף לקבל “עזרות” בחינם.

אני אישית הפקתי מספר הפקות,

שבהן שיחקו שחקניות בחינם. (או תמורת סכום סמלי)

והיה להם שווה כיון שבהפקות הבאות הם קיבלו סכומים שהם לא חלמו.

את יכולה להכנס לשתפ,

אבל רק,

ואמרו פה קודם,

רק אם זה יוביל להמשך הדרך.

אם תהיי בטוחה שתקבלי בהמשך תגמול מספק על השירות שלך.

עד היום,

לא שמעתי הרבה על מתנדבות בכתיבה,

שמעתי בעיקר על רקדניות ושחקניות,

שמשום מה התחום הזה לא תפס ערך, לצערינו.

מי שיודעת כמה השקעה טמונה בדבר,

לא מתנדבת בחיים.

מי שלא,

כן תנסה את מזלה.

ונכנס שוב לנושא הכתיבה,

לא חושבת שבנות שמתנדבות מורידות את הערך של כל השוק,

כל עוד יש מספיק כותבות טובות ובתשלום,

כשהפער בן המתנדבות למתוגמלות הוא עצום.

ברור שחינם שווה חינם כמו שכתבו פה.

אבל כנסו רגע לראש של מפיקה/עורכת עיתון/ כל דבר אחר,

הרבה יותר קל לקחת מישהי בחינם,

את לא מחויבת לה לכלום,

את יכולה ל”זרוק” אותה (כמו שאמרו)

אבל, גם תקבלי תוצר לא מוגמר, מנסה להיות מוגמר.

כנל גם מסריטות,

יש מלא שרצו תיק עבודות,

אבל בהתחלה היו נוסעות לצילומים,

ל4 כנפות הארץ, העיקר שיהיה להן חומר שהם הסריטו.

לא מזלזלת לרגע,

אבל בטוח שזה מזעזע (לדעתי)

כל העולם הריאלי תפס מלא מקום ערך וכבוד,

לעומת העולם האומני שתפס הרבה פחות.

קחו בלונאית, מנגנות על כלים מיוחדים,

מלא מקצועות פשוט לא נתפסו בעולם כבעלי ערך.

זה משהו ידוע ולא חדש.

רק שצריך להזהר לפני שנכנסים לשתפ,

שאת לא נופלת בפח.

אבל מה שבטוח,

לא לזלזל או לכעוס על המתנדבות,

כי הן עושות את שאיפת חייהן,

והן חושבות שזה הדרך.

אז שיהיה להם בהצלחה.

וכל המנצלות,

(הייתי בעבר שם גם לצערי)

זה הכי קל,

הכי נגיש,

וגם לפעמים על זה תלויה ההפקה.

אבל תמיד תזכרו את הדוגמא של שרי רובל:

מחר בעז”ה ובלי נדר, אני משווקת 2000 מנהלות חשבונות שמוכנות לעבוד בחינם כדי לשמח את בעלי העסקים שבעם ישראל, את יודעת מה יקרה אז? אוטומטית ירד השכר של כל מנהלות החשבונות ותישמע קול זעקה וגדולה ומרה שתקיץ את מתי לבנון משנתם העמוקה.

ותנסו להשוות,

כי לפעמים,

ההעבודה שאתן דורשות,

קשה הרבה יותר,

מהנהלת חשבונות.

• נחמי אפל

כללי
    חברה
    13/10/2024 ב2:00 am

תמי, אני מסכימה עם כל מילה שלך!

כל מקצוע שיש בו אמנות, לא מתוגמל כראוי.

ומשום מה, להרבה נשמע שכתיבה היא סוג של חוויה לנפש,

ויש כותבות שמוכנות לשלם כדי שיפרסמו את הגיגיהן.

זו הסיבה שקשה מאד להציב גבולות לניצול הזה, שלו היה מגיע בתור הצעה לכתיבה במחיר נמוך או סמלי, זה היה נשמע יותר טוב. אבל בחינם, לדעתי זה מעיד על חוסר הבנה באיזה היקף של עבודה מדובר.

ולכל אלו שלא מכירות את שוק הכתיבה,

בכתיבה מוכרים מוצרים, יש מחיר שוק לכל מוצר פחות או יותר.

כאשר מוכרים את המוצרים שלנו מתחת למחיר השוק, מוזילים את הענף.

נניח לדוגמא אם מוצר X נמכר במחיר Y ברגע שמוכר מסויים מוריד אותו למחיר נמוך, למה שישלמו לאחרים יקר יותר?

כשם שדרייברים שומרים על אחידות פחות או יותר במחירים שלהם, (וכל אחד מבין שאם הוא לוקח נסיעה במחיר נמוך, או יורה לעצמו ברגליים) אותו דבר בכתיבה, הבעיה היא שאלו שמוכנות לכתוב בחינם לא מבינות שהן כורות את הבור לעצמן, או בגלל שהן לא באמת מתכוונות להתפרנס מההתנדבות שלהן.

מכל מקום, בשוק הכתיבה בעצמו הן ללא ספק פוגעות, וחבל.

ברור שהכל נעשה מתוך חוסר הבנה.

• אפרת ת

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    13/10/2024 ב2:57 am

אני חושבת שרק בשביל הדיון הזה, היתה שווה השאלה 😉

יש גם הבדל מי מציע את השתפ

אם המתחילה שמחפשת תיק עבודות / ניסיון / וותק

ומחפשת מפיקה או עסק שייקח אותה בחינם

(והיא תשתפשף על חשבונו, לפעמים המחיר כבד!)

או שהמפיקה / העסק מחפש להרוויח על חשבון

וזה ניצול זועק.

בעלת עסק / מפיקה יקרה!

מבינה אותך נורא, אבל —

הניצול יפגע בך בסוף

מקצועית שעובדת בחינם, לא עובדת באמת.

אין לה מוטיבציה פנימית אמיתית והיא תחפש בסוף רק לחפף

(גם אם נראה לך שכרגע היא נלהבת עד השמים)

אל תתפתי למלכודת הדבש הזו!

המלצתי –

גם אם היא הציעה את עצמה בחינם,

שווה לך לשלם לה.

כדי שהיא תשקיע בך.

כדי שהיא תתמיד ותתן את כל כולה.

עד הסוף.

בהצלחה!

אה, עוד נקודה

מסתייגת מכל הנל אם יש לשתיכן אידיאל משותף (נניח, לחזק בכיבוד הורים)

אם השותפות שלכן לא נועדה לגרוף רווחים, לא מבוססת על כסף אלא על אידיאל

ושתיכן רוצות באותה מידה להביא לעולם בשורה או מסר

לכו והושיעו את ישראל

• Sara Amor

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    13/10/2024 ב3:16 am

טוב, קראתי פה מה כתבתן ואני חייבת להביע את דעתי בנושא-

עולם השתפים הוא עולם רחב מאד, שעד שלא טעמתי מימנו לא הבנתי מזה.

בתור שחקנית/מפיקה/בימאית יצא לי לעבוד המון בשתפים.

ויש כל מיני סוגים של שתפים: יש את הסוג המנצל- הם מרוויחות על הגב שלך, הסוג ההוגן- מביאות אחוזים/ תגמול נמוך, הסוג המנסה- המתחילות שמנסות להכנס לתחום והכרטיס כניסה שלהן הוא שתפ.

אני לא רוצה יותר מדי לרדת לפרטים אבל נתקלתי בכל הסוגים האלה, ואני חושבת שהכעס שיצא פה הוא לא כלכך מוצדק כי הוא נפל על הצד הלא נכון.

הצד שכן צריך לכעוס עליו באמת- הוא המפיקות הוותיקות, עם הנסיון, והכסף.

כאשר מגיעה אליי מפיקה מתחילה כדי לקבל ליווי ,יעוץ והכוונה אני מבינה את הצורך בשתפ ואף ממליצה לה עליו. ולא אשקר שגם המקרה הזה היה ככה.

אומנם נכון, אני מסכימה איתכן שתסריט זה לא דבר פשוט, ואני עצמי מתעסקת עם זה ויודעת עד כמה זו עבודה קשה. אבל כשמפיקה כותבת שתפ- המלצה שלי לפני שאתן מתעצבנות ויוצאות נגדה תבררו קצת פרטים.

כי לכעוס, להתעצבן ולהתפוצץ לא יעזור לכן!

מי שזה לא מתאים לה שפשוט תתעלם, לא תתייחס.

אבל בבקשה- אל תשחירו שמות של בנות סתם ככה.

ושלא תטעו- אני המתנגדת הכי גדולה של שתפים.

אבל דווקא בגלל זה אני מבינה את הצורך של המתחילות בו.

אם הייתה פה מפיקה מפורסמת שגורפת כספים מההפקות שלה הייתי מסכימה על הכעס הזה.

ובנוסף- מנסיון אישי שלי: מי שרוצה להתקדם ולהתפתח ולהתפרסם חייבת להתעסק עם שתפים.

לא עונים על כל הצעה, ולא לכל דבר.

לכן מבררים לפני ובודקים- “מה אני ארוויח מזה?” ולפי התשובה תראי אם שווה לך או לא.

וזהו, זה בקצת מה שרציתי להגיד.

מקווה שלא פגעתי ולא הרגזתי אף אחת….

כולכן כתבתן פה דברים נכונים, רק שחסרה הפרופורציה ביניהם…

שיהיה לכן המון הצלחות!!!!!

נ.ב. אם את תסריטאית מתחילה עם ראש גדול ויצירתי (גם אם את רק בתחילת דרכך..) ממליצה מאד לנסות להכנס להפקה הזו, ולא בגלל הפרסום אלא בגלל צבירת הנסיון, שאת הנסיון האמיתי אפשר לרכוש רק בזמן אמת…

וגם בגלל שאני מכירה את הנפשות הפועלות בעניין, והן נשמות טובות ולא התכוונו לנצל לרעה אף לא אחת מכאן…

• תמי אפשטיין

כללי
      חברה
      13/10/2024 ב8:54 am

מאחר והדברים כוונו אלי, אני מחויבת להניח עוד שאלה, למרות שהבטחתי בל”נ לא להגיב כאן עוד.

אם יש איזו שורה בחוזה שמתזכרת מילה של אחוזים או רווח לתסריטאית, במידה וההפקה מצליחה מעל למשוער?

כלומר, אני מבינה שמדובר בו בשת”פ בין שני צדדים ירוקים שרוצים להרוויח חשיפה. אבל אחרי הכל קיימת ציפיה שיהיה איזשהו רווח, למרות הכל, על ההפקה והתוצר יצליח מעל למשוער (הרי בהודעה הפותחת היא כתבה בפירוש שזו הפקה שעשויה להצליח מאד ולרוץ בבתי ספר).

מה קורה אם התחזית מגשימה את עצמה ובס”ד ההפקה אכן מצליחה מעל ומעבר ומצליחה לגרוף רווחים? האם היה לכך ביטוי בחוזה? משפט שמאזכר שורת רווח (גם אם דלה, אם אחוז מזערי) למי שעומדת מאחורי הכתיבה המאומצת?

אם כן – לוקחת עם מילותיי אחור. אם לא… ובכן—

• Sara Amor

אומנות הבמה והפקות תוכן
        חברה
        13/10/2024 ב10:51 am

בעניין האחוזים זה תלוי.

לכן חילקתי את השתפים ל-3 סוגים.

בסוג ההוגן יש אחוזים או תמורה גבוהה.

אבל אני חושבת שאם זה כלכך מעניין אותך את מוזמנת פשוט לפנות באישי לברכי ולשאול אותה מה היא מציעה לך בעד.

• תמי אפשטיין

כללי
          חברה
          13/10/2024 ב11:04 am

אני לא אלך לשאול, כי זה לא רלוונטי בעבורי.

כל התגובה היתה לעורר את הפראייריות התורניות זה הכל.

בהודעה הפותחת לא היה לכך התייחסות. רק צוין שזו הפקה שעשויה להצליח מאד ולכן החשיפה בהתאם.

• מרים סולובייציק

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    13/10/2024 ב8:27 am

כשעבדתי בקלדנות וגרפיקה, הגיע אלי בחור, ורצה שאקליד לו 300 עמודים, ושאל כמה זה יעלה לו, עשיתי חשבון בערך ואמרתי לו כמה שהמחיר היה אז (זה היה לפני הרבה שנים) אז הוא הזדעזע, ואמר אבל אני מביא לך הרבה עבודה, לא תעשי לי מחיר? שאלתי אותו איזה אז הוא אמר לי משהו כמו 1 שקל לדף.

אמרתי לו שלא. אז הוא אמר לי “זה לא שווה לך? אני מביא לך הרבה עבודה!” אמרתי לו שעדיף לי לעבוד קצת ולהרוויח הרבה, מאשר לעבוד הרבה ולהרוויח קצת.

• Sara Amor

אומנות הבמה והפקות תוכן
      חברה
      13/10/2024 ב10:52 am

במקרה הזה את צודקת לגמרי.

אבל סליחה, לא רואה קשר בין זה לבין הדיון כאן…..

• שרה אנגלרד

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    13/10/2024 ב9:31 am

רק לחדד נקודה קרטית

לאיזה קהל יעד פונות המפקות לשיתוף פעולה?

שאחת כתבה שהיא התעסקה עם הרבה שיתופי פעולה תמי שאלה מה תווך הגילאים והאם הם התמקצעו בזה …

התשובה היא כמעט חד משמשית שהם בנות העשרה בדרך כלל חובבני ומיצוי כשרונות או במקרה הטוב עברו קורס נחמד

כך שלהם זה מבורך ואפילו מאד….

בתור מפיקה בתחום מכירה שיתופי פעולה

השיתופים מדהימים שכל השותפות הם צעירות נחמדות שעדין לא עוסקות למחייתן ועדין עול הפרנסה לא עליהן … זה תעסוקה בריאה ובונה ומפתחת. וכמעט תמיד התוצר שווה בהתאם וזה בסדר לגמרי.. שיתוף פעולה לא נועד ולא מופנה לקהל יעד שתמי מדברת עליו.

• אפרת ת

אומנות הבמה והפקות תוכן
      חברה
      13/10/2024 ב10:49 am

לפי מה שקראתי בבקשה של המפיקה היקרה

חיפשו פה כותבות רציניות

ושליחת תיק עבודות

לא בנות עשרה

וגם חבל שבשביל משהו שירוץ לוקחים בסיס חובבני

כמו קבלן שיחפש אדריכל חובבני שלמד איזה קורס וישקיע בפועל הערבי ובחומרי הגלם

אנשים לא מבינים שבנייה נכונה של תסריט היא היסוד של ההצלחה וההשפעה שלו

• Sara Amor

אומנות הבמה והפקות תוכן
      חברה
      13/10/2024 ב10:54 am

מאד יכול להיות.

לכן חידדתי וכתבתי מס פעמים- מי שחושבת שזה לא מתאים לתנאים שלה. פשוט שתתעלם!

אולי בכללי היא הייתה עמוסה על הקטע הזה ובצדק.

הגיוני מאד ששתפים זה עניין שפחות רלוונטי לנשים נשואות(ותתפלאי שהפרוייקטים שתפים הכי גדולים שלי היו בכלל עם נשים נשואות).

בקיצור- זה תלוי באדם, במצב, בתנאים וכו.

לכן אני חושבת שכל אחת צריכה לברר אם זה מתאים לה.

• תמי אפשטיין

כללי
        חברה
        13/10/2024 ב11:16 am

מה הקשר נשואה?

השאלה היא אחרת, ולא נשואה.

רווקה בת 32 דינה זהה, מבחינתי, לנשואה בת 22.

השאלה אם היא מקצועית ועוסקת בזה, או שהיא חובבנית ועוסקת בזה בשביל התחביב/ הספורט/ הסיפוק וכו’

• Sara Amor

אומנות הבמה והפקות תוכן
          חברה
          13/10/2024 ב11:41 am

תמי, בבקשה תקראי את כל ההודעה לפני שאת מגיבה….

אני חוזרת על מה שאמרתי- כל אחת תבדוק לפי התנאים/ הצרכים/ הרמה והמקום בו היא נמצאת האם זה מתאים לה.

• נ ש

אומנות הבמה והפקות תוכן
          חברה
          13/10/2024 ב11:44 am

אני למשל אוהבת לערוך וידאו אני לא מתכוונת לעסוק בזה- זה משהו מהצד. וגם זה בקושי..

יצא לי לעשות כל מיני דברים ולא לקחתי כסף כמו לשים כתוביות בסרט, או לחתוך קטעי וידאו.

חברות אמרו לי לקחת כסףו כמה וכו.. אמרתי שאני לא ייקח על זה

וההבדל הוא כי הן עוסקות בזה ואני לא.

הן היו לוקחות על זה -לא כי הן מחפשות כסף כל הזמן ועל כל דבר הכי קטן ינסו לגרוף לכיס שלהן כסף

ואני לא הייתי לוקחת- כי זה לא התחום שאני עוסקת בו

אז אם את עוסקת בזה וזה הפרנסה שלך -את לא חייבת להסכים להצעה והכל טוב.

אולי יש כאלה חובבניות שלא יהיה אכפת להם..

ולכן אי אפשר לשלול ישר את הבקשה שלה ולכתוב לה כאלה תגובות,

ואולי לגרום לכאלה שלא היה אכפת להם להסכים—לחשוב פעמיים

בהצלחה

• יהודית סלומונס

צילום ומולטימדיה
    חברה
    13/10/2024 ב11:09 am

היי, קראתי עכשיו, ברתק רב יש לציין, את השרשור הפורה.

אני צלמת ומסריטה.

דבר ראשון, תמי, אמחה על דברייך, כי לפעמים עבודה על קליפ, או פרויקטים אחרים, מורכבים יותר מכתיבת תסריט (ואני יודעת כי אני מהצד עוסקת גם בכתיבה)

בתחום המולטימדיה ג”כ, מתפרסמות לפעמים הצעות ושת”פים, שאני מתביישת לשתף אתכן אפילו

כמו שמישהי אמרה, אנשים בטוחים שלצלם זה פשוט לקחת את המצלמה וללחוץ… לא לוקחים בחשבון את הלימודים, הציוד היקר, ההשתדרגות, הזמן שלקח עד שהתמקצעתי, הכאב ראש הכוח ועוד ועוד…

נכון ב”ה היום זה כבר הולך בקלות, אבל לקח 3 שנים עד שהגעתי למקום הזה!!!

בד”כ הפונות יהיו בחורות או אפילו נערות, כאלה חסרות ניסיון שגם לא מחפשות להרויח כסף. לא שמעתי על אישה עם ותק וניסיון שפנתה לשת”ף כזה.

אכן, אני עוקבת מזה זמן רב, ושימו לב שרק תחום האומנות נכלל במסגרת “אופציה לניצול”! למה ההצעה על המנהלות חשבון הייתה נשמעת מגוחכת, אה?

ולמה אף פעם לא ראיתי “שת”ף למתכננת – בניית אתר תמורת השתפשפות ותיק עבודות!” נשמע מזעזע, נכון?

ועוד משהו – זה רק בציבור שלנו!! בציבור הדתי – חילוני אומנות זה משהו שראוי לשבח, בעל ערך רב.

למה זה ככה??

אולי כי אנחנו אנשי מעשה, ומשקיעים בדברים “תכלסיים”?

עוד לא מצאתי את הגורם והסיבה לדבר. מי שיש לה תשובה אשמח מאוד שתגיב לי.

וכן, אני בהחלט בטוחה שזה בידיים שלנו

אם נצליח לעשות מהפך בעולם האומנות, שהוא עולם רחב ומגוון, נצליח להביא את הצעקה שלנו לכל מקום אפשרי, נעשה חרם על מי שמבקשת שת”פים… סתם חחח

צריך לחשוב על רעיונות אבל השינוי הזה בהחלט תלוי בנו!!!

• תמי אפשטיין

כללי
      חברה
      13/10/2024 ב11:19 am

לא למדתי צילום והסרטה, כך שאין לי איך לכמת את הנתונים (למדת כתיבה או תסריט? אלו עניינים משיקים אך שונים).

בכל מקרה, גם אם צילום והסרטה מורכבים יותר מעצם כתיבת התסריט – זה לא משנה. כמו שבלי הסרטה לא יהיה סרט, כך בלי תסריט לא יהיה סרט. אלו שני מרכיבים די עיקריים ובסיסיים (ברור שגם שחקניות וכו’. אבל מבחינת חומרי הגלם – בלעדיהם אין מה להתחיל לחשוב על הפקה)

• יהודית סלומונס

צילום ומולטימדיה
        חברה
        13/10/2024 ב11:32 am

צודקת תמי.

למדתי כתיבת סיפורת. לא תסריטים, אבל אני בהחלט מאמינה שזה אותו רעיון לא?
        הצורך להגיע לכמות מילים מסוימת… בררר

אבל את צודקת, זה בהחלט חומרי גלם.

• אפרת ת

אומנות הבמה והפקות תוכן
          חברה
          13/10/2024 ב12:00 pm

כתיבת סיפורת לא דומה לכתיבת תסריטים בכללללל

הצחקת אותי עד דמעות

• יהודית סלומונס

צילום ומולטימדיה
            חברה
            13/10/2024 ב12:03 pm

סורי…

חשבתי שזה דומה 😌

• אפרת ת

אומנות הבמה והפקות תוכן
              חברה
              13/10/2024 ב12:25 pm

רבות כמוך.

לכן אני באמת חושבת שהשאלה נבעה מתמימות

וטוב שהעלתם את המודעות במקצת

זהו ז׳אנר לא בדיוק מוכר…

אחרי החג בעז״ה אני רוצה לשתף בקדם קצת מה זה לכתוב תסריט

בדיוק בשביל המטרה הזו – להעלות את המודעות למפיקות ולכותבות

הצלחות רבות!

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
      חברה
      13/10/2024 ב11:28 am

תעשי חרם על עצמך שאת נותנת שת”פים חחחח

בקיצור תודי שהשת”פ שעושים איתך עושה לך פרסומת לא רעה

• יהודית סלומונס

צילום ומולטימדיה
        חברה
        13/10/2024 ב11:54 am

היי, מקווה שלא התכוונת אלי חחח

• Sara Amor

אומנות הבמה והפקות תוכן
      חברה
      13/10/2024 ב11:43 am

אז בואי אחדש לך בעניין המפיקות.

אני יודעת מבפנים על מפיקות ענקיות בתחום שעובדות בשתפים….

ושלא לדבר על זה שאפילו טלי אברהמי מביאה ניצבות חינם….

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
        חברה
        13/10/2024 ב11:53 am

נו ברור אני לא בעד לעשות חרם

אבל מי שאמרה חזק נגד

התעצבנתי

במיוחד שהיו כאן כמה כאלה שהם עושות משתפים

וכאן מדברות נגד כאילו לא סגורות על עצמן

• תמי אפשטיין

כללי
        חברה
        13/10/2024 ב1:50 pm

ניצבות!

לא שחקניות!

מוזר מאד למה…

וקראתי את הודעותייך בעיון. אחזור על עצמי שוב: עצם העלאת בקשה כזו זה מאפשר לחשוב על הרעיון לאחרות ולהוזיל את השוק.

מאד קל לומר: אני אתלבש איך שבא לי, ומי שיש לו בעיה – שלא יסתכל עלי.

ובכן, זה לא עובד ככה.

• נ ש

אומנות הבמה והפקות תוכן
          חברה
          13/10/2024 ב4:06 pm

בעצם אם מבקשים שיתוף פעולה בחינם אז זה מוריד את שוק הכתיבה? למה?

• חני

חשבונאות ויעוץ מס
            חברה
            13/10/2024 ב4:13 pm

כי זה מביא מצב שלא משלמים על העבודה רק נותנים שת”פ

= לא משלמים , אי אפשר להתפרנס מהעבודה הזו

= אי אפשר להתפרנס מהעבודה, יעסקו בזה רק בנות צעירות, מתחילות וחובבניות

= מוריד את הרמה

• נ ש

אומנות הבמה והפקות תוכן
              חברה
              13/10/2024 ב11:32 pm

ה’ הוא זה שקובע מה בסוף יהיה כמה כל אחד יקבל וכו..יורד השוק לא יורד זה רק שליחים שלו ועליהם לא צריך לכעוס

• תהילה ב

הייטק
              חברה
              14/10/2024 ב6:29 am

איזה קל לסתום ככה דיון: זה מה שנקבע, תפסיקו להתלונן…

מרשה לעצמי להגיב פה במשפט המוכר: תדאג לעולם הבא שלך ולעולם הזה של חבר שלך.

לא חושבת שיש זכות לאדם להטיף לאחר כאשר הדבר פוגע בו. גם חושבת שיש השתדלות להרים זעקה שתיטיב עם משכורתן של תסריטאיות/סופרות/מאיירות וכל מי שנפגע עקב שת”פים.

ומחדדת את הנקודה: אם שת”פ מגיע בתור הצעה של: לי ולך חסר תיק, אז בואי נעשה שת”פ ונתחלק ברווחים – אם יהיו, זה מבורך!

אבל אם זה בא מצד אחת שיש לה תיק וניסיון או שהיא רוצה לעשות את זה בחסד גמור (אבל להרוויח מוניטין ולצאת עם ההפקה לבתי ספר אחרים, חסד? נו-נו) ולכן היא מחפשת מישהי לשת”פ שתקבל עבור זה תיק עבודות – פחות אם בכלל…

• תמי אפשטיין

כללי
              חברה
              14/10/2024 ב8:43 am

וואו!

איזה הירואי.

רק תסבירי לי למה את בכלל יוצרת לעבודה. הרי מה שנגזר תקבלי. מה שיהיה – יהיה. למה למדת תחום מסוים? למה את עושה השתדלות ולא מעניקה את כישורייך בחינם לכך הנצרך (לא בתחום החובבני כמו צילום ועריכת וידיאו. בתחום העיסוק שלך). איפה האמונה שלך?

יודעת מה? את צודקת, אבל מסכנה שמגלגלים חובה ע”י חייבת

ובואי נאמר משפט סיום וסיכום – אם זו הרמה, וזה מה שיש לך לומר בסופו של יום – באמת שאין מה להוסיף.

בהצלחה, שיהיה לנו.

• נ ש

אומנות הבמה והפקות תוכן
              חברה
              14/10/2024 ב10:03 am

דבר ראשון חס ושלום לא באתי להטיף מוסר ואני מתנצלת אם מישהי חשבה ככה ולקחה אישי, הנושא הזה לא מגיע לשום מקום אולי הייתי צריכה להוסיף את המשפט שאי אפשר לשנות את העולם והלוואי ויכולנו כל אחת במה שהיא רוצה.

צריך הסבר? כי יש השתדלות וזה ללכת לעבוד כדי לקבל כסף

אבל אני לא חושבת שהשתדלות זה ככה לצאת עליה כאילו זה יזיק לכיס הפרטי שלכן הבקשה הקטנה הזאת, כאילו זה מה שיוזיל את כל השוק-הבקשה הזאת בשירשור אחד באתר ‘קדם’.

ותגידו אחד ועוד אחד ועוד אחד אז כנראה התופעה רחבה וכנראה צריך ללמוד לחיות איתה כמו הרבה דברים לא נעימים וכמו שכתבתי שהלוואי יכולנו לשנות את העולם .

אני לא בעד לא נגד ואני לא בנושא הזה בכלל רק נגד תגובות לא נעימות. הם צודקות ואני מבינה במאה אחוז. רק הם לא במקום.

שוב מתנצלת אם מישהי נפגעה

המשך יום טוב

• תמי אפשטיין

כללי
              חברה
              14/10/2024 ב10:12 am

יופי, תסבירי לעצמך את ההסבר שוב, ושוב ושוב. ותביני שזה בדיוק מה גם אני טוענת.

לפי דרך ההשתדלות אי אפשר להתפרנס משת”פ אלא ממשכורת בריאה ונורמטיבית.

אני לא באה לשנות את העולם, אבל כשעולה בקשה כזו בפורום סופרות – בהחלט זכותי (ואולי אף חובתי) להתריע שלא להתפתות לתהום הזו, שפוגעת בהשתדלות של כל העוסקות בכתיבה.

לאורך השרשור את לא מבינה למה, למרות שהבהירו רבות וטובות. נלאיתי מלהסביר את הנושא. אולי תביני אי פעם ואולי לא.

אני עוצרת פה.

• תמי אפשטיין

כללי
              חברה
              14/10/2024 ב10:21 am

רק חייבת להוסיף שזו לא בקשה קטנה, וממש לא פשוטה, כפי שאת רואה את זה. מתחילה מקבלת על עבודה שכזו לפחות 6000 ש”ח ומעלה לפחות!!), תלוי באורך ובעוד כמה פרמטרים. קטן לך? לי לא

• נ ש

אומנות הבמה והפקות תוכן
              חברה
              14/10/2024 ב10:21 am

עדיין לא הבנתי ואני גם לא אבין 🤦‍♀️

אז באמת שאין טעם

• תמי אפשטיין

כללי
            חברה
            13/10/2024 ב4:17 pm

כל שוק שמתבסס רק על התנדבות ושת”פ סופו להתמסמס.

פעם גם לא היה שוק חופשי ובריא. מכרו ביצים תמורת חלב, ועגבניות תמורת תפוחים.

מה היתה התוצאה??

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
    חברה
    13/10/2024 ב11:36 am

התכוונתי לכל מי שכאן מגיבה חריף נגד

ובסוף מאחורי הקלעים אני פוגשת אותם בשת”פים

סורי אם היה נשמע שזה על יהודית זה מדובר לכל מי שמבינה:)

המבין יבין:)

• בריינדי גרומן

הייטק
      חברה
      13/10/2024 ב4:11 pm

זה פשוט, כי מי שעושה/עשתה את זה בפועל.

מרגישה ויודעת היטב כמה שזה מנצל.

לכן את רואה פה את התגובות החריפות שלה…

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
        חברה
        14/10/2024 ב10:31 am

אני עשיתי ועד היום עושה מידי פעם

וממש לא מרגישה מנצל

כי אם אני לא רוצה אני לא עושה

מה מנצל לעשות מה שאת רוצה

ואם את לא יודעת להקשיב לעצמך ולאמר לא כשלא מתאים

אז סורי לכי לטיפול כי היום צריך ללמוד לומר לא לפעמים

זה ההבדל בין לעשות חסד ללהיות פראיירית!!!!!!!!!!!

• Sara Amor

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    13/10/2024 ב11:45 am

ובנות, הדיון קצת ירד לפסים אישיים וזה לא נעים.

בואו נסגור את הדיון הזה כאן, ובהבנה הדדית- שכל אחת תעשה מה שטוב לה ומה שהיא רואה לנכון!

המון הצלחות!

• יהודית סלומונס

צילום ומולטימדיה
      חברה
      13/10/2024 ב11:59 am

אנחנו לא נגד מי שפתחה את השרשור, כן?
      לא מדברים עליה בכלל!
      רק קפצנו על ההזדמנות לפרוק קצת תסכול בנושא (אני לפחות)

וההזדמנות ליצור שינוי תודעתי.

לא מדובר אישי לאף אחת! מקווה שזה ברור…

• Sara Amor

אומנות הבמה והפקות תוכן
        חברה
        13/10/2024 ב12:10 pm

אני יודעת, וזה די ברור ומובן.

ולא אשקר שגם אותי ניסו לנצל כמה פעמים, וזה מכעיס מאד, ומעצבן.

אבל פשוט למדתי שלהיות מתוסכלת ועצבנית לא יעזור לי.

פשוט למדתי לחתור בעזרת הידיים, ולהבין מה טוב ומה לא. מי נצלנים ומי לא. איך פועלים ואיך לא.

ובסה”כ זה החיים.

אז מי שלא מפסיקה להתעצבן ולצאת נגד, ולעשות חרמות.

אני מודיעה לך- לא יעזור לך כלום! את פשוט תשארי תקועה במקום!

אז בואו נרגיע, ומי שממש קשה לה מוזמנת לשתות מים קרים.

אבל זה העולם, וזה החיים!

מה שנותר לנו- להתמודד, ולהתפלל להקב”ה שיאיר דרכינו לבחירות הנכונות!

• יהודית מדר

צילום ומולטימדיה
          חברה
          13/10/2024 ב9:40 pm

אפשר שתשלחי לי את המייל שלך לצורך כתבה על הנושא…

האמת שאני לא בעד או נגד כמעט אני רציתי ללכת על ההצעה של ברכי…

פשוט כי אני רק עיתונאית

וחלום חיי זה להיות כותבת תסריטים…

• תמי אפשטיין

כללי
            חברה
            13/10/2024 ב10:10 pm

את יכולה להגשים את החלום 🙂

ללמוד את זה מקצועית ולהפרד מסכום מסוים (תלוי אצל מי לומדים…)

במקרה כזה גם לא תצטרכי להתייגע בשת”פ, כי בד”כ מפיקות רציניות מבינות שתסריט איכותי הוא שדרת ההפקה והן פונות למקצועניות ומבקשות המלצות

• יהודית מדר

צילום ומולטימדיה
    חברה
    13/10/2024 ב9:37 pm

וואו איזה דיון…

אפשר לעשות על זה כתבה…

מי בעד? מי נגד?

• גיטי ארנפלד

מיתוג שיווק ופרסום
    חברה
    13/10/2024 ב11:10 pm

נוגע בתחום: ברור שעיתון שמשלם יותר על כתבה, יקבל מהכותבות את התכנים היותר מוצלחים שלהן.

עיתון שמכבד את עצמו משלם יותר.

למרות שגם התשלום הזה נמוך מאד.

• Sara Amor

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    26/10/2024 ב10:55 pm

הי, בנות. בדיוק העלתי לאתר שלי כתבה בנושא השת”פ….

מצרפת קישור מוזמנות להכנס לקרוא את הכתבה. פירטתי שם הכל על הנושא.

מקווה שעזרתי🙏

https://670b93a4cff62.site123.me/

• תמי אפשטיין

כללי
      חברה
      28/10/2024 ב11:59 am

כתבת נכון מאד, רק לא הבנתי איך זה מתכתב עם ההצעה שבראשית השרשור.

לדעתי זה פשוט מוכיח את ההפך

• רבקי שנברגר אוריגמי. כתיבה שיווקית.

מיתוג שיווק ופרסום
    חברה
    27/10/2024 ב12:21 pm

חסום לי 🙁

• פצצת אנרגיות (כבי)

כללי
    חברה
    28/10/2024 ב12:17 pm

בנות אני מרחמת על ברכי
    שכנראה כבר הסתדרה מזמן
    בא נסכם שמעכשיו מי שיש לה לעזור לברכי שתשלח לה בפרטי
    ולגבי האם כן האם לא מי שמעניין אותה באמת יכולה לפתוח דיון חדש בנושא

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן