הסיפור של פרלה סגל (מרים) || תגובות

קדם Forums כתיבה ספרותית הסיפור של פרלה סגל (מרים) || תגובות

• א ק

הייטק
    חברה
    16/04/2024 ב4:14 am

הסיפור הזה עושה לי כל מיני שטיפות מוח.

איזה מדהימה את שאת זורמת ככה באותו ראש עם הרווחה, תגידי, לא בא לך לפעמים להרביץ להם??

נשמע שהם קשוחים!

• מרים סולובייציק

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    16/04/2024 ב8:40 am

הם קשוחים, אבל אני צריכה לזכור שאני זאת שפניתי אליהם, ממילא, כשהם רואים את שיתוף הפעולה שלי הם מתייחסים יותר יפה ויותר רוצים לעזור.

אם פונים אליהם בצורה מכובדת, ומבקשים עזרה הם נותנים אותה ככל יכולתם. וזה עדיף מאשר שהשכנים ילשינו או המוסדות לימוד שלהם ילשינו, כי אם זה מתוך הלשנה הם באים ומשתלטים. וזה הרבה פחות נעים.

בוועדה הראשונה שהיתה לנו, בעלי לא רצה לחתום על המסמך של הוועדה, אז מישהי שם העירה שאפשר לפנות לבית משפט. ואף אחד לא הצליח לשכנע אותו, אז מה עשיתי, לקחתי את הדף ועט, שמתי לו ביד ואמרתי לו: עכשיו – תחתום! והוא חתם. הוא עשה שם בושות ובלגן והפריע לוועדה אז מישהו משלנו יצא איתו לפרוזדור, ומאז הוא לא מגיע.

לא בא לי להרביץ להם כי אני תמיד באה אליהם ממקום של כוח, ממקום של אנרגיות חיוביות, שלום, אני מרים סולובייציק, אני צריכה עזרה בעניין זה וזה, במה תוכלו לעזור? אני נותנת להם את הכבוד שלהם. אני יוזמת. למשל לא מזמן, התחלפה העו”ס, העו”ס הקודם היה משהו מיוחד, שממש הצטערתי שהוא עזב, אבל מה לעשות, במקצוע של עו”ס אין יציבות, זה מקצוע נזיל מאוד, אנשים תמיד עוזבים למטרת פתיחת קליניקה כי זה יותר משתלם להם. (אני לא יכולה להחליף את עצמי, למרות שזה יותר משתלם:) אז באה מישהי חדשה, ואני יזמתי פגישה איתה, אני ביקשתי ממנה להיפגש.

כשמרפים – <em style=”font-family: inherit; font-size: inherit; color: var(–bb-body-text-color);”>הַרְפּוּ וּדְעוּ כִּי אָנֹכִי אֱלוקים אז השם עוזר, וצריך גם להתכוון בתפילה ונמצא חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם. לא להילחם, לתת לעניינים ללכת בזרם ובקצב שלהם.

צריך לפעמים להילחם, בסגר הראשון זה היה אחרי שהייתי חולה ולא ראיתי את הילדים חודש, כדי שהם לא יראו אותי במצב לא טוב, ואז עוד חודשיים לא ראיתי אותם, כי היתה לקונה בחוק, קבעו שילדים להורים גרושים במסגרת הסדרי ראיה יכולים לעבור מהורה אחד להורה השני גם במהלך הסגר, אבל אף אחד לא חשב על ילדים באומנה. אז משום כך לא יכולתי לצאת מההוסטל כדי לראות אותם. העו”ס מההוסטל עזרה לי היא השיגה לי מיילים של גורמי השפעה למשל מבקר המדינה, הממונה על האומנה, משרד הרווחה, עיתונאים, וכולם ראו שאני באה ממקום של כוח, וזה עזר לי בסגר השני כבר התירו לי לראות אותם (בין הסגרים יכלתי לראות אותם).

צריך סבלנות וחוכמה.

• אתי אדלר

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    16/04/2024 ב9:11 am

מרים את כ”כ עוצמתית

אבל האם אין חשש שבדרך עלולים לאבד את הילדים?

הם יהיו יותר לצד האומנה?

א”א לקבל עזרה בתוך הבית?

• מרים סולובייציק

יעוץ אימון והנחיה
      חברה
      16/04/2024 ב9:46 am

הילדים בהחלט מושפעים מהמשפחות שהם שם.

הבנות שלי אומרות לי שהן לא תלבשנה פאה אלא רק מטפחת, והם יתחתנו עם בעלים שישימו שטריימל.

הבן שלי מגדל פאות מסולסלות.

אבל זה משפחות שאנחנו בחרנו, זאת הפריווילגיה שיש למי שבא מעצמו לבקש עזרה באומנה, אם זה בצו בית משפט הרווחה בוחרת את המשפחות, במקרה שלנו אנחנו בחרנו והם בדקו ומצאו שהם מתאימים לנו ולאומנה.

יש קשיים עם הילדים, לא אומרת שלא, במיוחד יש אחד שהוא זה שכתבתי עליו בפרויקט, זה שצריך לשבת במקום קבוע על כיסא קבוע והוא מתפרץ אם לא הולך לו משהו, אז ככה זה יש דברים שלא הולכים כמו שצריך, וככה זה אצל כולם, לא? אז מה אני עושה, אני שמה מזגן בתוך הגיהינום. כלומר רואה את המעלות שבכל דבר.

אני בקשר רצוף עם הילדים והמשפחות והכל הולך כמו שצריך, כי אבא בשמים קבע שככה צריך.

• מרים סולובייציק

יעוץ אימון והנחיה
      חברה
      16/04/2024 ב10:05 pm

עוד הערה, את כותבת שהילדים אולי יהיו בצד של האומנה.

אנחנו לא שני צדדים. אנחנו צד אחד. אין פה מי נגד מי,

כולם רוצים להיות בעד כולם,

המשפחות שם ממש לרוחנו, גם אם הם לא ממש בחוג שלנו (אחת מהן, השאר הם קרובי משפחה שלנו)

• אתי אדלר

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    16/04/2024 ב9:16 am

עכשיו רק קראתי את תגובתך

אני רוצה לומר (לכתוב9 לך שאת אמיצה וגיבורה ברמות לא רגילות אני יודעת שיש מספיק מי שיאמר לך את זה….

אבל אני רוצה לומר לך את זה באופן אישי.

ומחזקת את ידיים מאד

מתפללת עליך שתזכו לבית שלם ולבבות מחייכים

שתזכו לגדל בבריאות ובנחת את הילדים שלכם

בביתכם

ושתמיד יהיה לכם המון כח!

• CHANCE

גרפיקה
    חברה
    16/04/2024 ב6:26 pm

אני לא יכולה להחליף את עצמי, למרות שזה יותר משתלם:)

🙂

• אתי אדלר

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    16/04/2024 ב7:00 pm

אין מצב שזה יותר משתלם העולם היה מפסיד אותך

• CHANCE

גרפיקה
      חברה
      16/04/2024 ב10:19 pm

כל כך נכון…

• אילה כהן

חברה
    חברה
    17/04/2024 ב12:14 am

ואוו מרים את איזה חכמה
    חכמת חיים כזאת
    תודה שאת משתפת אותנו
    כמו שמישהי פה כתבה
    את עושה שטיפת מוח בכיוון החיובי
    מדהיםםם

• CHANCE

גרפיקה
    חברה
    17/04/2024 ב8:07 pm

מרים,

אני מוצאת את עצמי חושבת:
    רגע, כבר יום חמישי?
    מה? רק רביעי?
    ומרעננת בכל אופן; אולי הוספת פרק.

• מרים סולובייציק

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    18/04/2024 ב6:03 pm

אז, כן, היום יום חמישי. ואכן, יש פרק נוסף, אקטואלי לערב פסח. אקטואלי במיוחד לפסח של שנה זו.

מי שמסיימת 2 דברים לנקות/לסדר לכבוד פסח, רשאית לקרוא את הפרק, ומי שמבשלת כבר – אז בכללללללל… אני מורידה לכבודה את המטפחת, סתאאאאם. (אנחנו דוסים, לא מורידים את המטפחת, רק בפני הטוש במקלחת)

• CHANCE

גרפיקה
    חברה
    19/04/2024 ב12:48 pm

מרים יקרה,
    מזל טוב! 🤗

מקדימה קצת, אך עדיף. 😋

• מרים סולובייציק

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    20/04/2024 ב10:42 pm

על היומולדת שלי?

• CHANCE

גרפיקה
      חברה
      20/04/2024 ב11:27 pm

אכן. 😍

• מרים סולובייציק

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    20/04/2024 ב11:12 pm

תודה!

• מרים סולובייציק

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    26/04/2024 ב12:05 am

מועדים לשמחה! (גוט מועד!)

עוד התנצלות, חשבתי היום (וגם בסדר נאכט) מה לכתוב, ועדיין אין לי רעיון מגובש, מקווה שעד מחר במשך היום אצליח לכתוב פרק נוסף.

Page 2 of 2

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן