אני כבר הייתי בת שבעים, נחושה להשאיר את עדינה, למרות מצבה, בבית. ומסרבת לכל הצעה להעברתה להוסטל. עדינה היתה בת 33 וסדר היום שלי סבב אותה: משעת קומה בבוקר, לכתה למסגרת התעסוקה הנתמכת ושובה הביתה מידי ערב. כל חתונה שהשתתפתי בה הצריכה את התגייסות המשפחה לשמירה על סדר יומה הקפדני והמתוכנן. זאת היתה הסיבה שהשתדלתי לצמצם את היציאות שלי מהבית למינימום ההכרחי. שבתות היו המבצע השבועי שלי: בשבתות עדינה היתה בבית ואני הייתי כולי בשבילה, מעסיקה אותה בשעות הארוכות, שומעת ומקשיבה לסיפורי השבוע החולף ותכנוני השבוע הבא, נותנת לה מעטפת תומכת של אמא דואגת.

אני הייתי בת שבעים כבר בגיל 37, כשעדינה הקטנה הייתה תינוקת קטנה ופגיעה בין זרועותיי, תינוקת פגועה- הם קראו לה. תסמונת דאון עם מום מורכב בלב- ככה אמר לי הרופא. ואני – אמא שלה, ידעתי שקיבלתי תפקיד גדול שתחילתו היום, ובמחשבותיי כבר המשכתי לשאתו בגאון עד יום מותי. ההבנה על הזכות לגדל נשמה יקרה וגבוהה זו יחד עם כל הקושי והניסיון הכרוך בכך מילאו את כל ישותי, והרגשתי כבר היום את נפתולי הדרך המאתגרת הזאת. ואפילו שזכינו להיות לה הורים רק במשך שלשה שבועות, כשהשיבה את נשמתה הזכה ליוצרה- אני הרגשתי שכבר עברתי איתה חיים שלמים.

יש דבר כזה לחיות ברגע אחד חיים שלמים.
יש אפשרות לקנות עולם ומלואו בשעה אחת.
מהי הדרך שבה נעניק, אפילו לשנייה בודדת מחיינו, עומק של נצח?

השאלה הזאת צריכה תמיד להעסיק אותנו, אבל שניה לפני יום כיפור- כשאנחנו מחפשות את הדרך להיות טובות, נכונות, אחרות, להתנתק מטעויות ולהתנקות מכתמי העבר- השאלה הזאת הולכת ומתעצמת. גוברת ומטרידה. תובעת ומאתגרת.

ברגע קטן
השינוי הוא בהחלטה, ובהחלטה אמיתית טמון עולם ומלואו.

המחשבה שלנו, כאשר היא אמיתית וכנה ומהדהדת- יוצרת את המציאות שאנחנו רוצים לחיות: אם נחליט בנחישות שאנחנו חותרים לטוב, בשלמות, בוחרים בו בהתמסרות-  גם אם קיים מבחינה טכנית מרחק בין התכנונים שלנו למציאות כרגע –  אם קיבלנו עלינו לחיות אחרת- ואנחנו נושמים את השינוי, מספיגים אותו בחשיבה ובהוויה, אם כך- אנחנו כבר שם.

בספרו "שערי תשובה" מלמד אותנו רבנו יונה מגירונדי את עוצמת קבלת ההחלטה וכך הוא כותב "ויקבל בלבו כל דברי התוכחות ושלא יגרע דבר מדבריהם" – להחליט בלב לקבל בהחלטיות גמורה לחזור, לתקן ולהיטיב. " והנה האיש הזה ברגע קטן יצא מאפלה לאור גדול כי צידק נפשו בשעה קלה".

ככה נקנה עולם ומלואו בשעה אחת.

מאמרים קשורים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. לאה היקרה
  בדיוק נכנסתי לאתר במטרה חפש מאמר שלך ליום כיפור.
  אמרתי לעצמי- לא יכול להיות שאין
  וב"ה שוב נהניתי
  תודה רבה
  וגמר חתימה טובה

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן