עזרה בבחירת פנסיה

קדם Forums חשבונאות ומיסים עזרה בבחירת פנסיה

• עזרה בבחירת פנסיה

פורסם ע"י רחל קליין  הייטק on 01/06/2021 ב8:44 pm

שלום לכולן,

מקווה שהקבוצה הזאת תוכל לעזור לי

אני מבררת עכשיו על פנסיה וקרן השתלמות.

הסוכן הציע לי:

1. פנסיה-בחברת מגדל יש הסכם 1.5% מהפקדה ו0.15% מצבירה + תשואות מטה לפי מסלול הלכה לפי פנסיה נט

2. השתלמות – ל”כלל” דמי ניהול מוזלים 0.6% מסלול הלכה, תשואות כדלקמן:

האם זה נקרא הצעות טובות? מישהי יודעת להמליץ לי על משהו טוב יותר?

אני שמעתי שאלטשולר שחם יש תשואות גבוהות יותר וד”נ טובים, אך הסוכן הסביר לי שלא חייבים אצלם ביטוח בריאות ולכן זה סיכון, האם הוא צודק?

אשמח גם לכל מידע שיכול לעזור לי, ולמה כדאי לי לשים לב.

תודה רבה

רחל יונגרייז הגיבה לפני 2 שנים, 10 חודשים 8 חברות · 21 תגובות
  • 21 תגובות
  • מיטל עמרם

חשבונאות ויעוץ מס
    חברה
    02/06/2021 ב9:38 am

מה שהוא הציע לקרן השתלמות זה טוב, אבל פנסיה את יכולה לרדת עוד, תנסי בהראל.

• חגית ויס – ניהולית ניהול משרד וכספים

אדמיניסטרציה
    חברה
    02/06/2021 ב2:35 pm

1. לפי מה שהבנתי לאלטשולר אין הכשר של הבד”ץ תבדקי אם זה חשוב לך.

חוץ מזה, בשביל פנסיה כדאי לבדוק את האיזון האקטוארי של החברה, זה גם משליך על הפנסיה שתקבלי.

• רחל קליין

הייטק
      חברה
      02/06/2021 ב8:17 pm

מה זה אומר “האיזון האקטוארי”?

תודה רבה

• חגית ויס – ניהולית ניהול משרד וכספים

אדמיניסטרציה
    חברה
    02/06/2021 ב9:16 pm

איזון אקטוארי אומר שחברת פנסיה לא יכולה להיות בגרעון.

אם יש בחברה הרבה פנסיונרים שמאריכים ימים, והכסף הקיים בקופה לא מספיק לכולם, אז הם מקבלים פחות ממה שאמורים לקבל.

לכן חברת ביטוח גדולה יכולה להיות חסרון בפנסיה, כי יש להם הרבה מבוטחים.

אפשר לראות את הנתונים באתר של משרד האוצר פנסיה נט.

• חיה מריאנובסקי

חשבונאות ויעוץ מס
      מובילה
      23/06/2021 ב12:47 am
      מנהלת קהילה בקדם

על פי מיטב ידעתי

איזון אקטוארי לא משתנה בין גודל המבוטחים בקופה

זה מענין, אבדוק מחר.

• רחל יונגרייז

כללי
    חברה
    06/06/2021 ב2:23 pm

לגבי אלטשולר ההכשר הוא תשואה כהלכה

המוטו שלו הוא לצור רווחים במסלול על אף הכשרות שלו, ולכן הם לא מחליטים לא להשקיע במניות בכלל בשביל להמנע מבעיות אלא לבדוק ספציפית כל מניה וכן להשקיע במה שמותר.

מנוהל בפיקוח של כמה רבנים ידועים

אני כמובן לא מחווה דעה מה כשר בדיוק כמו שלא אשווה בין לנדא לבדץ, כל אחד מה שמתאים לו ועל מי שהוא סומך.

מבחינת מיקצועיות לכל הדעות אלטשולר טובים מאד

לגבי מגדל. נכון שאפשר לקבל דמי ניהול נמוכים יותר בחברות ברירת מחדל אבל כמו שכתבה חגית ספציפית בפנסיה עדיף קרן גדולה גם בהיבט של האיזון האקטוארי.

דמי ניהול בחברות הגדולות תלויים בשכר וצבירה ולכן לא ניתן לומר באופן מוחלט לאיזה דמן את יכולה להגיע.

בהצלחה!

• רחל קליין

הייטק
    חברה
    18/06/2021 ב11:09 am

אשמח להמלצה מה עדיף בין שתי התוכניות להלן:

הראל – הפקדה 2% צבירה 0.2%

מיטב ד”ש- הפקדה 2.5% צבירה 0.05%

מה יותר חשוב- צבירה או הפקדה? מציינת שאני עובדת מתחילה, ועדיין אין לי סכום גדול בקופה.

תודה רבה

• רחל יונגרייז

כללי
      חברה
      20/06/2021 ב10:13 pm

במקרה שלך הפקדה עדיף, בכל מקרה עדיף הראל כקרן גדולה, בפנסיה כפי שהוסבר פה יש עדיפות לקרן גדולה.

ברגע שהצבירה שלך תעלה על 150000 תוכלי להשיג דמי ניהול נמוכים גם בחברות הגדולות לא רק בברירת מחדל.

זו לא תשובה מוחלטת, תלוי גם בגובה השכר שלך כיום, מצב בריאותי, מצב משפחתי. אבל בגדול זה הכיוןן

• רחל קליין

הייטק
        חברה
        21/06/2021 ב9:50 am

תודה רחל

רק אני רואה שחגית ויס כתבה ש:

“לכן חברת ביטוח גדולה יכולה להיות חסרון בפנסיה, כי יש להם הרבה מבוטחים.”

אז זה מעלה או חסרון?

גם בקרן השתלמות עדיף כך? כי הציעו לי בהראל 8% ובמיטב ד”ש 6.8%

מה כדאי?

• רחל יונגרייז

כללי
          חברה
          28/06/2021 ב10:11 am

אילה, אין לי מושג למה חגית כתבה כך, מניחה שיש לה מקור לזה אבל חוק המספרים הגדולים אומר שאם הסטטיסטיקה נבדקת על מס’ גדול יותר של מקרים בסבירות הגבוהה יותר היא תפול על התוצאה החזויה. ואם איזון אקטוארי זה מצב בו סטו מהסטטיסטיקה אז עדיף חברה גדולה. שני הערות בענין זה: הפנסיונרים לא נכללים באיזון האקטוארי של החוסכים בעקבות שינוי תקנון 2017. מה שאומר שקופה שיש בה הרבה פורשים לא זה מה שיגרום לאיזון אקטוארי בעייתי. נקודה נוספת, אמנם נכון לעכשיו האיזון אקטוארי בחברות הגדולות נמוך יותר אבל זה מצב זמנני מאד כי הקרנות הקטנות ברירת מחדל קבלו את כל האנשים החולים, מאחר ונאסר עליהם לבקש הצהרת בריאות המשמעות היא שברגע שיחלפו 5 שנים (תקופת אכשרה) הקרן תהיה חשופה לתביעות נכות ושארים הרבה יותר מקרנות אחרות. שיקול נוסף שגורם לי לברוח מהקרנות הקטנות

• חיה מריאנובסקי

חשבונאות ויעוץ מס
      מובילה
      23/06/2021 ב12:46 am
      מנהלת קהילה בקדם

במקרה שלך כאשר א סכום נמוך בקופה כלומר צבירה נמוכה

וסכום ההפקדה חשוב יותר

נעדיף דמי ניהול נמוכים בהפקדה

וצבירה זה קצת פחות משנה

בהצלחה

• רחל יונגרייז

כללי
        חברה
        28/06/2021 ב10:04 am

מה זה נקרא : צבירה זה קצת פחות משנה?

• C K

חשבונאות ויעוץ מס
    חברה
    25/06/2021 ב3:16 pm

לגבי קרן השתלמות

החוק אומר להפקיד מינימום 6.33% ואת השאר השלמה ל8.333% יש להפקיד בעת סיום יחסי עובד מעביד

תעשי חשבון שלך עד כמה את מעדיפה להיות עם רוגע שבקופה יש מקסימום של צבירה כי במקרה ובעת הפיטורים יהיה קושי כלכלי לשלם….

• רחל יונגרייז

כללי
      חברה
      28/06/2021 ב10:04 am

בקרן השתלמות אין חוק זו הטבת מעסיק. רשות בלבד.

התכוונת כנראה לפיצויים – החוק מחייב 6% אך מותר עד 8.33% מעבר לזה לא נחשב כהוצאה למעביד ויש זקיפת מס לעובד.

• יעל לוין

חשבונאות ויעוץ מס
    חברה
    26/06/2021 ב8:29 pm

אני גם עובדת חדשה ועשיתי ברור לאחרונה לגבי הפנסיה

ממה שאמרו לי מגדל מאד מאד לא מומלץ ברמה של לא להתקרב(בררתי עם חברה שעובדת בתפעול פנסיוני)

לגבי אלטשולר זה נכון שלא חייב לעשות ביטוח חיים יש 2 מסלולים בכשר 1 ללא ביטוח חיים והדמי ניהול יותר נמוכים והשני כולל ביטוח חיים שאם ח”ו יקרה מקרה של חוסר יכולת לעבוד הם ישלמו משכורת

כמו כן למי שנשואה באופציה השניה יש גם ביטוח שארים שזה מומלץ ויש אופציה למי שרווקה לא לשלם על ביטוח שארים ולשלם רק על הביטוח חיים

אשמח לדעת באופן כללי על מה יש להסתכל שבוחרים חברת ביטוח (מלבד ההכשר)

• רחל יונגרייז

כללי
      חברה
      28/06/2021 ב10:00 am

יעל, לגבי מגדל אין לי מושג מי החברה שלך אבל זה שטויות, אחת החברות הטובות. אני את שלי שמה שם, נכון מבחינת דמי ניהול אפשר להשיג אולי נמוך יותר במקומות אחרים אבל הם מתוקתקים ומסודרים מאד.

ומה שכתבת לגבי אלטשולר אני מנסה להבין למה התכוות כי אין ביטוח חיים באלטשולר.

אולי התכוונת להשוואה בין קופת גמל שאין בה כיסויים ביטוחיים לבין קרן פנסיה שבה יש כיסויים ביטוחיים לנכות ושארים. נדיר המקרים שנשתמש בקופת גמל כחיסכון פנסיוני עיקרי של מבוטח. גם אם כרגע אין שארים עדיין כיסוי לאובדן כושר עבודה הוא מהותי מאד! ולא בהכרח קופת גמל תהיה זולה יותר.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן