תיאום מס-שאלה קטנה

קדם Forums חשבונאות ומיסים תיאום מס-שאלה קטנה

• תיאום מס-שאלה קטנה

פורסם ע"י יעל- הפקת אירועים. במה. מסך  אומנות הבמה והפקות תוכן on 27/12/2023 ב6:41 pm

שלום לכולן,

אשמח אם משהי יכולה לענות לי מאוד יעזור,

אני עובדת החודש ב2 משרות אחת אני עובדת לפי שעות ואחת ממלאת מקום. (המשכורות של שתיהם מתחת ל3,000 ש”ח)

האם אני צריכה לעשות תיאום מס לחודש זה?

ואם כן איך אני עושה את זה

תודה רבה!!

חני אוחיון הגיבה לפני 4 חודשים, 2 שבועות 4 חברות · 3 תגובות
  • 3 תגובות
  • שירה גיאת

חשבונאות ויעוץ מס
    חברה
    27/12/2023 ב11:02 pm

עקרונית צריך.

בטח אם זה הולך להיות באופן קבוע ויש משכורת שיכולה להשתנות.

אבל אם זה חד”פ ושניהם לא עוברות את הסף של בערך ששת אלפים ומשהו,

זה תלוי במס’ הנקודות זיכויי שיש לך ולא תגיעי למצב שתצתרכי לשלם מס או ביטוח לאומי באחוז הגבוה,

אפשר לא לעשות.

• שושי וינברג

חשבונאות ויעוץ מס
    חברה
    28/12/2023 ב10:43 am

בעבר היו אומרים בקלות למי שאינה מגיעה לסף המס – אל תעשי תיאום מס, תכתבי מקום עבודה יחיד וגמרנו… לא יקרה כלום.

כיום ההמלצה קצת יותר זהירה.

בשנים האחרונות מס הכנסה מבצע בדיקות רוחביות ומאתר שכירים שלא בצעו תיאום מס אך דווחו על ידי מספר מעסיקים (המעסיקים מגישים דיווח שנתי מלא למס הכנסה על העובדים ושכרם). שכירים אלו עשויים לקבל דרישה להגשת דוח שנתי לשנים שבהן לא בוצע תיאום מס, ולפעמים ליותר משנה אחת.

כך שמומלץ לשקול את החיסכון מול הסיכון:
    מה קל לך יותר? לבצע תיאום מס במאמץ קל במחשב או אפילו לגשת בשביל זה למשרדי מס הכנסה, או לא לבצע תיאום ולדעת שאולי יום אחד תדרשי להגיש דוח לשנה זו ואולי גם לשנים נוספות?

אולי אין לך שום בעיה עם דוח, אולי את מגישה בכל מקרה (למשל אם את או בעלך עצמאים). פשוט לדעת מה השיקול לכאן או לכאן.

• חני אוחיון

חשבונאות ויעוץ מס
    חברה
    28/12/2023 ב3:35 pm

לדעתי לא שווה למס הכנסה להתעסק עם השכירים הקטנים שלא חייבים במס.

מה יצא להם מזה? שיגישו דוח?

ממה שאני ראיתי בשטח, הם יותר בודקים את בעלי ההכנסות הגבוהות שלא עשו תיאום מס ובכך התחמקו מתשלום מס.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן