דרושות שחקניות

קדם Forums שחקניות דרושות שחקניות

• דרושות שחקניות

פורסם ע"י שרי הכט  אומנות הבמה והפקות תוכן on 09/12/2022 ב10:41 am

מחפשת להפקה רצינית שחקניות מקצועיות וגמישות, עם ניסיון במשחק מול מצלמה:

-נערה בת 17, גבוהה ומרשימה לתפקיד קשוח.

-ילדה בת 12-14, בהירה ועדינה.

-ילדה בת 10, בהירה ועם ביטחון עצמי.

תמורת קטע לתיק עבודות ופרסום,

יומיים רצוף צילומים בצפת כולל לינה ויום צילומים אחד באשדוד.

נא לשלוח פרטים עלייך ושאוריל בהודעה אישית

מירי תפילינסקי הגיבה לפני 1 שנה, 4 חודשים 9 חברות · 11 תגובות
  • 11 תגובות
  • שרה ניסנוב

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    10/12/2022 ב9:56 pm

יש באמת מי שמוכנה לתת שלושה ימי צילומים מלאים + לינה מחוץ לבית בתמורה לחומר לתיק עבודות? 🙄

אם כן, המצב עצוב!

אני מקווה שזה לא הפקה של סרט שהולך לרוץ במתנ״סים ולהכניס כסף כי אם כן, זה ממש ניצול!

• HODAYA .B

חשבונאות ויעוץ מס
    חברה
    10/12/2022 ב10:18 pm

לכן היא ביקשה גילאים מאוד קטנים…

וזה ידוע לכל שכדי להיכנס לשוק עושים הכל..

וכל אחד יעשה את השיקול שלו… מה מתאים לו ומה ניצול…

• יערה אדרי

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    11/12/2022 ב11:07 am

ממש לא מסכימה עם זה!

לקחת בנות קטנות שלכאורה “יעשו הכל” ולא לשלם מינימום שנדרש על 3 ימים מלאים מחוץ לבית-זה ניצול!

פשוטו כמשמעו..

ולא רק זה, הן גם צריכות ניסיון..לא מדובר פה על בנות ללא נסיון..והתמורה היא הסרטות לתיק עבודות ופרסום? שלא ברור מה הכוונה שלו?

אם זה היה יום צילום של כמה שעות במרכז ללא מנוסות-עוד היה מקום של חשיבה למי נכון ומה נכון…

הבנות הללו בגילאים צעירים מאוד שיעשו הכל בשביל לכבוש את התהילה ודווקא בגלל שאין אולי לכולן הרבה בינה בגיל זה-אסור לנצל אותן!

מקווה שהאמהות של הבנות הללו מספיק חכמות בשביל להתעקש על העניין או יותר מזה-לא לשלוח אותן..

בהצלחה לכולן!

• פריידי

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    12/12/2022 ב10:18 am

מצטרפת לתגובות כאן

מכאיב שזה המצב בעולם המחשק, אפשר לקרוא לזה ניצול כפשוטו.

ובאמת חוויה של ימי צילום לילדות יכולה להיות מאוד מתישה ומלאה

מייחלת לשינוי מבורך בתחום, שיכבד את המקצועיות שלנו כשחקניות ובעצם לא פחות מזה – גם את מקצועניות המפיקות…

הרבה הצלחה!

• רחל רחל

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    12/12/2022 ב4:22 pm

היי, אני מסכימה עם חלק מהדברים…

לא הייתי קוראת לזה ניצול כי בסוף זה בהחלט נותן קטע לתיק עבודות…

הרי היום כל מפיקת סרט דורשת משחקנית לקבל קטע לדוגמא,

איך אתן חושבות שיהיה לבנות קטע לדוגמא?

אז נכון שיותר ראוי לשלם ואפילו מינימום אבל בל נשכח שהבנות מגיעות מרצונן

ואף אחד לא כופה עליהן, לא מדובר בנשים עסוקות אלא בנערות צעירות שכזו הפקה בהחלט תוכל לתת להן פרסום…

• יערה אדרי

אומנות הבמה והפקות תוכן
      חברה
      26/12/2022 ב3:50 pm

בטח שאף אחד לא כופה…

כפייה כאן לא מתפרשת רק כהכרחה לעשות מעשה.

גם עצם זה ששחקניות מחוייבות לקטע לתיק עבודות ואין להם על מי להישען אלא על המפיקות-זה גם סוג של כפייה.

ועצם זה שמפיקות פשוט החליטו לא לשלם כי: “היא חייבת תיק עבודות” ואני מנסה לחסוך, אז בוודאי שהיא תיתן את עצמה בחינם-זה גם סוג של כפייה.

ועצם זה שלימוד מקצוע, בכל סוג שהוא ובכל מקום כמעט בעולם, גם בלי נסיון ובלי מקצועיות מגדיל אוטומטית את גובה השכר, כמו מורה שיש לה תעודת הוראה, ברור שאם יש לה נסיון אז היא מקבלת שכר גבוה יותר, אבל אם אין לה נסיון אז היא לא מקבלת שכר בכלל???

זה גם כנראה סוג של כפייה….

אז חברות ונשים יקרות, זה “שהכפייה” כאן היא אולי לא עבודות פרך של עבדים כלפי האודנים שלהם, זה עדיין לא אומר שזה לא “כפייה”…

ולפי דעתי כל מפיקה שלא משלמת בגלל: “תיק עבודות”-לא מכבדת לא את עצמה ולא את השחקניות…

בהצלחה לכולן!!

• חיה ברג

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    26/12/2022 ב8:27 am

ואמהות שולחות ילדות בגילאי 10-12 ללינה עם זרים?

• מירי תפילינסקי

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    27/12/2022 ב4:03 am

היי לכולן!!

אני מבינה מאוד את התיסכול שלכן.גם אני כשחקנית נורא מעצבן ומכעיס אותי שלא משלמים או שמנסים להתחקם עם השחקניות

מבינה לגמרי!!

אבל הבנתי מההתכתבות הזאת עוד משהו!

על תדונו על תכללו אף אחד ושום מצב.

אתן יודעות מי המפיקה?

אתן יועות מה היא מפיקה?

אתן יודעות למה היא לא משלמת?

אתן יודעות מה האינטרס שלה??

מפרסום אחד קטן של כמה משפטים החלטתן שהיא מפיקה מנצלת . מנסה לחסוך. מכנסה את כל ההכנסות לכיס שלה בלבד. קשוחה.לא מכבדת את עצמה ואת השחקניות. כופה .זרה.

איך אתן יודעות ? אתן מכירות אותה??

למה???

זה כואב לי כ’כ

שוב אני מבינה את הכעס ומבינה את החשש

אבל אולי נלמד מזה לדון כל אחת לכף זכות.ולא להכליל שום מצב ?

וכן מהמקום שלנו כשחקניות וכהורים לשחקניות קטנות וחמודות אנחנו צריכות להיות מחושבות . וזהירות מאוד. ולשמור עלינו ועל הכבוד שלנו ועל העבודה והפרנסה שלנו .ולא ניתן לאף אחד לקחת אותנו בלי רצון לא עם כסף ולא בלי כסף.

והכפיה שדיברתן על זה. זה נכון וזה קיים אבל פה זה כבר העבודה שלנו לא של שום מפיקה !!!

כי גם עבודה עם הכנסה של מיליונים היא יכולה להיות בכפיה. אם את לא חושבת לפני ובודקת עם זה מתאים לך.

ושוב מבינה אותכן לגמרי .לא באה להאשים רק אולי לפתוח לנו את העיניים

• שרה ניסנוב

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    28/12/2022 ב9:42 am

מירי אני חושבת שאת לקחת את זה לכיוון אישי למפיקה זו או אחרת אבל זו לא היתה הכוונה של אף אחת.

תראי את התגובה הראשונה שלי. כתבתי בפירוש שאני מקווה שזה לא סרט שהולך לגרוף כסף כי אם כן אז זה ניצול. ברור שכל שחקנית צריכה חומר לתיק עבודות ולכן שחקניות מוכנות לשחק בהתחלה ללא תשלום. ועוד יותר מזה, זה שיש מפיקות שעובדות עם מתחילות, עוזר מאוד מאוד לשחקניות כי כמה שתלמדי משחק, הנסיון בשטח חשוב מאוד! לא דומה משחק על סט בפעם ראשונה לפעם עשירית! כם אם למדת קודם 10 שנים…

אני גם שיחקתי ללא תשלום במקומות מסוימים כדי לצבור נסיון וכדי שיהיה לי שואוריל עשיר. אבל מאוד משנה לאיזה הפקה את משחקת ללא תשלום! אם מסתכלים על המגזר הכללי אז מה ששם עושים זה שסטודנטים למשחק משחקים אצל סטודנטים לקולנוע זאת אומרת שמי שלומד איך מפיקים סרטים וצריך ליצור סרט קצר במסגרת הלימודים- לוקח שחקנים מתחילים וזה בעצם שיתוף פעולה הדדי ששניהם מרוויחים ואין פה ניצול. אגב, יש פרוטוקול שלם של זכויות שחקנים מה מגיע להם ביום צילום מבחינת תשלום ותנאים ושם יש גם התייחסות לסרטי סטודנטים. יצא לי לשחק בכמה סרטי סטודנטים שהוסיפו לי נסיון, נתנו לי חומר מעולה לתיק עבודות (סרט סטודנטים בדכ הוא בין 3-10 דקות והוא מורכב משניים-שלושה שחקנים אז יש זמן מסך מכובד שאת יכולה להשתמש בו כי את מרכז העלילה) והכניסו אותי לתחום. יש גם פרויקטים שהם חסד. לדוגמא השתתפתי בסרט שעשו לילדת בת מצווה שהיא תסמונת דאון והפיקו לה סרט לכבוד הבת מצווה בשביל שהיא תשחק בו דמות ראשית. זה סרט שהסכמתי לשחק בתמורה לשכר ממש נמוך כי אין פה רווח של אף אחד. וכו׳ וכו׳

אבל אם מדובר בהפקות שגורפות כסף ו״מוכנות״ לעשות טובה לשחקניות מתחילות ולתת להן במה בתמורה לחומר לתיק עבודות וללא תשלום כלל זה מבזה גם את השחקנית וגם את המפיקה ועוד יותר מזה, זה לא נותן לנו שום עתיד כשחקניות כי תמיד תיהיינה המתחילות שתסכמנה לשחק ללא תשלום ואז אף אחד לא ירצה לשלם לשחקניות שצברו ותק. (אני מגזימה בשביל להסביר את הרעיון. ברור שיש מפיקות שלוקחות רק כאלה עם נסיון)

מקווה שהובנתי. לא חושבת שמישהי הגיבה על המפיקה הספציפית הזאת. זה פשוט הציף את הנושא המורכב הזה.

אגב, אני נמצאת בפורום במייל של חיה לאה מקול הבמה ושל חני אייזנשטיין ושם הן לא מרשות להעלות שום מודעת ״דרושות שחקניות״ שהוא ללא שכר.

בהצלחה לכולנו!

• אפרת אלמגור

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    28/12/2022 ב4:12 pm

מסכימה עם כל מילה שלך שרה.

בתחומי לימודים שצריך תיק עבודות הסטודנט יוצא עם חומר כזה. כמו פרסום, אדריכלות וכו’ ואז ישר יוצא לעבודה בשכר. ככה זה צריך להיות גם כאן! תיק עבודות צריך להיות חלק מהלימודים. למדתי 4 שנים ואני צריכה להמציא לי “תיק”.

זה הזוי, הגלגל הזה, שבנות באות בחינם להפקות.

• מירי תפילינסקי

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    30/12/2022 ב3:41 am

מסכימה איתך לגמרי

אני לא כתבתי אישי לאף אחת אלא בכללי

ואני גם לא מדברת לגבי המפיקה הזאת ספציפית

אבל בהתכתבות הזאת הציק לי מאוד התגובות והרעש סביב זה

אני מדברת על הרעיון ואני חושבת שזה נושא שחשוב לעלות אותו

ומבינה את אתגר .גם אני שיחקתי לא פעם בחינם אצל מפיקות שעשו עלי הרבה כסף והרבה.

אנחנו צריכות להזהר מאוד אבל לכבד כל מפיקה !

”כבדהו וחשדהו”

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן