אמנות לתחביב

• פורסם ע"י חני קו  אומנות ועיצוב on 21/05/2021 ב1:19 pm

רוצה להתייעץ אתכן,

אני מאוד אוהבת אמנות, אין לי ידע מקצועי אבל אני מתנסה ויוצרת…

העבודה שלי היא בתחומי ההוראה והייתי רוצה מאוד להשתמש באמנות.

תרפיה באמנות פחות רלוונטי לי כי אני לא בכיוון של לימודים רציניים.

יש לכן המלצות?

ובאופן כללי, איך מתפרנסים מאמנות?

טלי ברוינר הגיבה לפני 2 שנים, 10 חודשים 9 חברות · 17 תגובות
  • 17 תגובות
  • דסי איצקוביץ

כללי
    חברה
    23/05/2021 ב12:41 am

מורה למלאכה או אומנות, את יכולה לפתוח גם חוגים פרטיים או ע”י מתנ”ס, לקשט קירות בי”ס אם את יודעת

• תמי שלזינגר

מיתוג שיווק ופרסום
    חברה
    23/05/2021 ב7:32 am

יש תואר בחינוך ואומנות…

שימי לב שיש הבדל ע-נ-ק בין אומנות לבין מלאכה.

יכולה לדבר איתי בפרטי

[email protected]

• טלי ברוינר

כללי
    חברה
    23/05/2021 ב8:42 am

שלום חני, בתור מורה לציור,ציירת ומוסרת סדנאות שונות,אני יכולה לאמר לך שקשה מאד להתפרנס מאמנות.לא רוצה לייאש אותך, אבל זאת עובדה שרוב האמנים הגדולים נפטרו עניים ורק היורשים שלהם התעשרו מיצירות האמנות שתפסו גובה בשווי שלהם,לאחר מות יוצריהם…מאמנות אפשר להתפרנס רק אם היא נהיית מסחרית. היות שרוב האנשים עם נפש אמן חסרים חוש מסחרי,אז זו התוצאה העגומה – מבחינה כלכלית. אז אם את רוצה להתפרנס מזה, בשלב ראשון את צריכה להיות מיוחדת ומקצועית בתחום אומנתי מסוים, ובשלב שני לחפש איך למסחר אותו. בינתיים, אם יש לך נפש של אמן, ואת רגישה ואוהבת יופי ויש לך שיק בידיים וזיק של התלהבות בנשמה, את יכולה לנצל את זה היטב בין כותלי הבית , בכתות שאת מלמדת, בחדר המורות. הביאי איתך חשיבה יצירתית, סידורי בארים, תערוכות, יצירות לסיכום חומר לימודי…אין סוף אפשרויות. כולם יהנו ואת תעשירי את נפשך מהיופי הזה. במקביל, אני ממליצה לך להצטרף מידי פעם לקורסים אמנותיים שמתאימים לך, הם יתנו לך המון חדוות יצירה ורעיונות איך לפתח דברים משלך. מכירה את האתר יוצרים סביבה של מיכל רוזנר ? שם תכירי אמניות חרדיות שמוצאות אפיקי פרנסה ועושר רעיונות…..מאחלת לך חיים מלאי עשיה וחן וסיפוק !

• חני קו

אומנות ועיצוב
    חברה
    23/05/2021 ב2:10 pm

תודה לכולכן, החכמתן אותי!

אני באמת חושבת שהכיוון שלי זה יותר לחפש איפה להכניס את זה ביומיום שלי.

פחות ברמה של מקצוע.

תודה שכיוונתן

• יוספי רוזן – פרחונית

אומנות ועיצוב
      חברה
      24/05/2021 ב9:13 am

בתור מנהלת עסק, שמושתת על אומנות וב”ה מתפרנסת מזה בסיעתא דשמיא

(אני יוצרת מתנות לא שגרתיות, ומארזי פינוק לנשים ונערות, )

לפני הכל את צריכה לבדוק מה התחום שמושך אותך.

המילה אומנות מאד גדולה, ומכילה בתוכה מגוון עצום של אופציות.

אחרי שתנסי, ותראי שאת מוצאת מה עושה לך טוב, תתקדמי בכיון הזה.

נניח אם את אוהבת לרקום או לסרוג – את יכולה ליצור לקרובים אליך, לתינוקות כובעים, לגיסות – צעיפים ושאלים…וכ

באומנות צריך הרבה ניסוי וטעיה, בדיקה למה הלב שלך מתחבר וכמובן סיעתא דשמיא

בהצלחה!

• ריקי גרין

אדמיניסטרציה
    חברה
    24/05/2021 ב11:47 am

חני תודה על השאלה שלך היא מעסיקה גם אותי,

אני אישית מעונינת בהסבת מקצוע מתחום משרדי לאומנות,

ותודה יוספי רוזן על התשובה שלך, עשתה לי קצת סדר.

אני מרגישה משיכה עזה מאד לעסוק באומנות.

אמנם אני לא מוכשרת בציור כלל ,אבל אוהבת מאד את העיסוק באומנות כמו חריזה רקמה סקראפ בובנאות,

האם יש לי אפשרות ללמוד ולהצליח והתפרנס מתחום כמו סקראפ או בובנאות למשל,(גם אם אני לא יצירתית)?

האם יש ביקוש לזה?

אשמח לתגובות מבעלות מקצוע ובעלות נסיון ולא על סמך השערה או מישהי שאתן מכירות…

תודה!

• יוספי רוזן – פרחונית

אומנות ועיצוב
      חברה
      25/05/2021 ב8:55 am

הי ריקי

אני בעבר עסקתי בעיצוב גרפי, ועשיתי שינוי- לתחום שאני אוהבת ונהנת ממנו. ב”ה אני זוכה לשמח נשים, כלות ויולדות. ובכל בוקר אני מודה ומתפללת שאמשיך ואזכה לעסוק במה שאני אוהבת

יש לך מתנות שקבלת, ואם את אוהבת אומנות זו מתנה עצומה! לשאול אם יש ביקוש לתחום מסוים זו שאלה לא רלונטית, כי את רוצה לעסוק במשהו שאת אוהבת נכון? (הנה עבודה משרדית פחות מושכת אותך ויש לזה ביקוש)

הקב”ה מוריד שפע עצום לעולם. אם נחבר את השפע האינסופי שקיים (לדוגמא הצורך של גננות לרענן את הפעילות של הילדים – הזמנת בובות מבובנאית) יחד עם כשרון שקבלת ואהבה לאומנות – את יכולה לעוף לאן שאת מדמינת וחושבת שהלב מושך אותך.

בשביל מה הקב”ה הביא לנו כשרונות ויכולות אם לא בשביל לממש אותם ולשמח לבבות?

• יוספי רוזן – פרחונית

אומנות ועיצוב
    חברה
    25/05/2021 ב8:58 am

והכי חשוב – בכל הכל צריך סיעתא דשמיא!

לא משנה אם זה פרנסה, או תחביב

• חני קו

אומנות ועיצוב
    חברה
    26/05/2021 ב2:33 pm

שוב, תודה על התגובות המפורטות,

בינתיים באמת אני נהנית מכל מיני סוגים של אמנות

אבל נראה לי שהכי עושה לי כיף…

להנות מכל מיני סוגים של אמנות!

ז”א לא להינעל על אחד ודי… כי אז זה מרגיש לי כובל יצירתיות

בקיצור אני די נואשת מלהפוך את זה למשהו אמיתי……

• תמי שלזינגר

מיתוג שיווק ופרסום
    חברה
    27/05/2021 ב8:51 am

הערה חשובה:

א”א ללמוד אומנות כתחביב ולצפות להתפרנס בזה כאשת מקצוע.

זה נכון לגבי כל עבודה- אם את רוצה לעבוד במשהו באופן רציני את צריכה להשקיע בלימודים. (גרפיקאית חובבנית לעולם לא תעבוד כמו אחת מקצועית….גם אם היא מאוד כישרונית!)

רוצה אומנות כתחביב? אין לך כח ללימודים רציניים ותעודות? בשמחה:) קשה להאמין שתתפרנסי מזה…

ז”א יש ניסים, אבל עפ”י דרך הטבע והניסיון שלי (אני אומנית עצמאית כבר קרוב ל10 שנים) זה ממש לא כך.

רוצה לעסוק באומנות כמקצוע? לכי תלמדי. במקומות מקצועיים ולא בקורסים חובבניים שהמתנ”ס המקומי מציע…

רוצה אומנות כתחביב? המתנ”ס מספיק בהחלט:)

הרבה הצלחה בכל החלטה!

• תמי שלזינגר

מיתוג שיווק ופרסום
    חברה
    27/05/2021 ב8:54 am

אגב, מה שכתבה כאן טלי- מאוד נכון!

חייבים להתמקד ולהתמקצע בתחום מסוים. להיות מומחית בו.

זה כמו שתגידי- אני פותחת חנות! איזה חנות ? למי ? מה יהיה בה? וכו’..

• ריקי גרין

אדמיניסטרציה
    חברה
    27/05/2021 ב11:07 am

יוספי,טלי ותמי תודה לכולכן על התגובות !

אני גם מסכימה עם הנקודה שכדאי להתמקד בתחום אחד,

רק כרגע אני בשלב שלא מספיק נהיר לי במה אני הכי טובה/ או במה אני הכי אצליח.

אני מבינה שעלי להתנסות בפועל בכל אחד מהדברים שמושכים אותי כדי להגיע למסקנה ברורה…

• שמחוש | עיצוב אירועים

אומנות ועיצוב
    מובילה
    27/05/2021 ב11:08 pm
    מנהלת קהילה בקדם

אז זהו. כאן זה הרגע שאנחנו מבינות שב”ה אנחנו סופר מוכשרות:)

ולמה?!

פתאום קשה לנו להתמקד במשהו אחד.

אנחנו אוהבות הכל, רוצות לעשות הכל

וכן, על הדרך להרוויח גם מהכל.

מיקוד זה בעצם מילת מפתח.

מה מכל מה שאני עושה אני בוחרת להשקיע בו. אבל ממש.

בגדול אני מאמינה גדולה שהכשרה מקצועית זה הכיוון להצליח להרוויח מהתחום שלך.

לעשות חוגים זה חמוד,

להעביר סדנאות במינהלים קהילתיים, סמינרים וגופים כאלה – זה ריווחי ויחד עם זה את נהיית בעלת שם.

רק מה?!

בשביל זה צריך להתפלל, להשקיע, להיות טובה, ולהאמין בעצמך, וללמוד, ולנסות, ולא להתייאש.

וזאת עבודה, אבל כיפית.

תשבי עם עצמך, תחשבי על מה את הולכת,

ותתחילי.

וכן, מותר להתחרט ולשנות דעה באמצע.

מושלם זה לחלשים:)

• פייגי

אומנות ועיצוב
    חברה
    06/06/2021 ב3:26 am

אני תמיד נמשכתי לאומנות מאז שהייתי ילדה קטנה. תמיד זוכרת את עצמי מציירת ומתעסקת באומניות שונות, אח”כ זה עבר לתכשיטנות וחריזה, קישוטי שיער, מחזיקי מוצצים וכו’- מכרתי לשכנות וחברות..אח”כ זה היה עוגות ופטיפורים,הכל חובבני- ב”ה קיבלתי כשרונות במתנה מהקב”ה והיום אני עצמאית ומתמקדת בתחום עיצובי פירות מקצועי וברמה, בהתחלה זה היה חובבני ואח”כ הלכתי והתמקצעתי, רכשתי נסיון, והיום אני גם מורה בתחום.

כדאי לחשוב גם על פעילות מעשית בתחום, עבודה בערב שבת, נקיון וכו’- שווה לחשוב פעמיים.

למרות שאני מעולה בתחומי ונחשבת למותג באיזורי- אני חייבת לומר שזה דורש הרבה כח, לקנות הכל טרי, עבודה בשעות לחוצות ושעות עבודה נוספות של נקיונות… ב”ה אני מצליחה בתחום- ומתפללת תמיד לסיעתא דשמיא, אין להשוות עבודה מוגמרת שהתפללת עליה לכזאת שלא הספקת או חשבת שאת מוכשרת אז ברור מאליו שזה יצא מושלם…

אני הייתי ממליצה לך פשוט להתנסות בכל מיני תחומים ולראות למה את נמשכת. תהני בינתיים מהתרפיה ומחווית היוצרים של נסיון ותעיה ששונה מאד כשאת מתעסקת בתחום לפרנסתך או כשאת עושה זאת להנאתך- יכול מאד להיות שתהני יותר להתעסק בתחום האומנות כמשהו צדדי.

שתפי את תלמידותיך, שכנות ומשפחה ביצירות, לכבוד כל מסיבה, אירוע או סתם כך לשם שיתוף- בעיקר תקבלי המון סיפוק וחדוות יצירה, משוב חם ומעודד מהסביבה אבל, כדאי שתהיי מוכנה לקבל משוב והערות- חשוב שתדעי גם לסנן לפעמים ולא לקחת אישית ללב- תקומי ותבני את עצמך מזה!!

מקווה שעזרתי לך למצוא ולהתמקד בכיוון הנכון, ומאחלת לך המון ברכה והצלחה!

• פייגי

אומנות ועיצוב
    חברה
    06/06/2021 ב3:52 am

הכי חשוב זה להאמין בעצמך שאת יכולה! לא להתייאש מתגובות של אחרים!

אם אחרי הכל בחרת להתמקד במשהו מסוים ואת נהנית ממנו למרות כל הבלגן שיש באומנות-

ואת שמחה בבחירה לך ויש לך סיפוק מעצמך- אז הכל שווה!!

גם לי לקח כמה שנים עד שבחרתי במה אני מתמקדת ולמרות כל הקושי- אני נהנית מהעבודה.

הקב”ה נתן לנו מתנות כדי להשתמש בהם-

שמעתי פעם משל יפה בנושא- ובעצם מתאים לכל נושא שהוא:

יש אחת שמקבלת מתנה ואומרת לנותנת:”תודה רבה! איזו מתנה מיוחדת ,ממש תודה רבה ” -הביע הכרת הטוב וזהו.

ויש מישהו שאומר ” תודה רבה! אין לך מושג מה זה בשבילי- אני כל כך מעריכה את המחשבה שלך עלי ובעז”ה עוד אשתמש בזה…” וחוזרת לאחר זמן ושוב מחמיאה ומודה” אני כל כך נהנית מהמתנה שהבאת לי, היא כל כך שימושית אצלי אני מכינה איתה …. ידעת בדיוק מה להביא לי”!!

אותו דבר אנחנו עם הקב”ה!

קיבלנו מאבא בשמים מתנות מיוחדות, חלק אמרנו תודה רבה והשכנו הלאה…, אבל כשאנחנו פותחות את המתנה משתמשות בה ונהנות ממנה אז התודה רבה שלנו היא תודה אמיתית, תודה שאבא וכל אחד שנותן לנו מתנה שמח לשמוע ורוצה ועושה חשק להרעיף עלינו עוד- כי אנחנו מעריכות את המתנה!!

כל הכבוד לך שאת מכירה במתנות ובודקת איך להשתמש בהן בצורה הכי נכונה, מושכלת ומתאימה בשבילך- אין כמו סיפוק היצירה הזה מנסיון!!

בהצלחה רבה!!

• פריידי אשכנזי

כללי
    חברה
    24/06/2021 ב11:34 am

אני פתחתי קבוצת תמיכה

לנשים עובדות ועסוקות באומנות

בה’ ממש מצליח

נכון שזה בטפטופים אבל העיקר שאני יושבת ועושה

• טלי ברוינר

כללי
    חברה
    02/07/2021 ב10:15 am

לכל המוכשרות…

אני יכולה להציע לכן להצטרף לאיגוד אומניות חרדיות, שקוראים לו : יוצרים סביבה.

את האיגוד הקימה מיכל רוזנר, מרכזת מגמת אומנות באופקים

והיא מצליחה לקדם הרבה מייזמים שמתאימים לנו

הכי חשוב בעיני, זה העלאת החשיבות , הידע שהאתר שלה (פתוח בכל החסימות) נותן,

והבמה הפרסומית שמתאימה לנו.

ממליצה להצטרף.

ואם מתאים לכן ציור ברמה טובה, יכולות להכיר את מרים ליפשיץ. גם לה יש רצון להעלות ולאגד ציירות חרדיות ולתת כלים ומקום להתפתח.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן