"אני חוזרת הביתה מהעבודה ובדרך קונה לילדים ממתק קטן במכולת"

קדם Forums אורח חיים בריא "אני חוזרת הביתה מהעבודה ובדרך קונה לילדים ממתק קטן במכולת"

• "אני חוזרת הביתה מהעבודה ובדרך קונה לילדים ממתק קטן במכולת"

פורסם ע"י זהבה רוז – אורח חיים בריא  בריאות תזונה והתעמלות on 19/04/2021 ב8:46 pm

“אני חוזרת הביתה מהעבודה ובדרך קונה לילדים ממתק קטן במכולת” כך סיפרה לי מתאמנת, אם צעירה לילדים קטנים. “וגם לעצמי אני קונה משהו טעים”

אין פלא, שאישה יקרה זו סיפרה לי שזה פשוט נהפך אצלם להרגל.

היא באה לאימון כי הבינה שמשהו כאן לא הולך בכיוון טוב.

גם עם ההגהה לעבודה היה שם חטיף ולעיתים שתיים כדי להתאושש מהמירוץ של הבוקר עם הילדים.

עודף משקל קל, בטן רחוקה להיות שטוחה, עייפות, חוסר שליטה עצמית ואכזבה מעצמה – אילו הם רק חלק מרשימת הדברים שגרמו לאישה מודעת זאת שחשבה שבאופן כללי היא אוכלת בריא – להגיע אלי לאימון אתמול.

מלבד הפגיעה ההדרגתית בעצמה היא הבינה והפנימה בעקבות תהליך האימון שעשינו שמתרחשים כאן עוד 3 דברים בעייתיים:

א. הדוגמה האישית לילדים נפגעת.
    היא מודעת לזה שהילדים רואים אותה על אף שהיא משתדלת לאכול אחרי שהם נרדמים…
    היא לא הייתה רוצה שהם יפתחו בעתיד בעיות בריאות והתמכרות למתוקים ולג’אנק פוד.

ב. אין לה חשק לאכול ירקות ולכן כמעט ולא אוכלת אותם במשך היום.
    אכן החטיפים הללו משבשים את בלוטות הטעם ומנגנון הרעב והשובע ומורכבים כך שישבשו לנו את החשק לאכול בריא ומזין מחומרים טבעיים וטובים.

ג. מתאמנת זו חשה ממש התמכרות. שעות הערב עוברות עליה בנשנוש ומחשבה על מתוקים.

עבדנו על המוטיבציה לשינוי ועל היכולת ליישם בשטח בפועל את מה שהשכל מבין שבריא לעשות.

ואכן ההמלצה שלי לכולן היא להיות מודעות לנזק שנגרם לנו ולילדים מדברים מתועשים חסרי ערך תזונתי שמכניסים לפה ולעשות את כל המאמצים להוציא אותם מהתפריט בלי להרגיש קיפוח ומרמור אלא ההיפך – כשעושים את התהליך נכון – חשים סיפוק ועליה בדימוי העצמי ובביטחון העצמי וכמובן בבריאות ובהרגשה הפיזית!!!

מי שחוותה יודעת זאת!!!

בהצלחה רבה

בשינוי שאת רוצה

או בהמשך ההרגלים הטובים

זהבה רוז

מאמנת 1:1 ומנחת סדנאות לאורח חיים בריא

שחרור מאכילה רגשית ומלווה תהליכי הרזיה

נ.ב.

אשמח לתגובות שלכן:

התופעה מוכרת / חריגה? מטרידה? הייתן רוצות שינוי או משלימות עם המצב?

ובינתיים מצאתי מאמר מן העיתונות הדתית חרדית שעוסק בצריכת המזון המתוק המתועש.

מוזמנות לקרוא (המקור ושם העיתון שמור אצלי למעוניינות)

• 0 תגובות

עוד לא נכתבו תגובות לדיון זה.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן