כאבים בשורש כף יד

קדם Forums אורח חיים בריא כאבים בשורש כף יד

• כאבים בשורש כף יד

פורסם ע"י משתמש לא ידוע  חברה on 12/12/2021 ב1:21 am

לאחרונה כואב לי מאוד שורש כף יד (בעיקר ימין אולי כי אני ימנית. אבל 2 הידיים כואבות..)

אני עושה די הרבה כושר כמו: ספינינג, יוגה, פילאטיס ועיצוב. בחדר כושר מקצועי ומוסמך.

הבו פתרונים מה עלי לעשות?

• 6 תגובות
  • יעל קנייבסקי

בריאות תזונה והתעמלות
    חברה
    12/12/2021 ב9:57 am

את עובדת על המחשב?

ראי את כל הדיון שיש כאן בפורום

תחת הכותרת “הצילו”

• תמר אהרוני מרפאה בעיסוק

טיפול
    חברה
    13/12/2021 ב5:37 pm

הי יודית,

תרשי לי לשאול אותך, בת כמה את?

ובמה את מתעסקת?

מה שיעל כתבה לך רלוונטי גם אם את לא דוקא עוסקת בעבודה משרדית, אלא בעבודה שמאמצת הרבה את כפות הידיים והתופעה שאת מתארת קורית יותק סביב גיל המעבר. כמו״כ גם בהריון התופעה קיימת כשיש לחץ של הרבה נוזלים על התעלה שנמצאת מעל ובסמיכות לשרש כף היד.

הייתי פונה לייעוץ אצל אורטופד או כירורג כף יד.

אם את בהריון והתופעה קשורה לכך, אין הרבה מה לעשות, אלא לתת לידיים לנוח, לנער אותם בין פעולה לפעולה, אולי לישון עם סד מנוחה, ולחכות שזה יעבור.

בהצלחה רבה!

תמר

• זהבי יפה

בריאות תזונה והתעמלות
    חברה
    15/12/2021 ב12:45 am

זה יכול להיות תסמונת התעלה הקרפלית

זה דלקת באזור

לרוב הרופאים מציעים ניתוח אבל אפשר לפתור את זה ללא ניתוח

את יכולה ליצור איתי קשר 0527679363

• משתמש לא ידוע

חברה
    חברה
    16/12/2021 ב1:43 am

אני צעירה ולא בהיריון.

כואב לי שורש כף יד חזק כשאני עושה ספורט- כושר.

מה מציעות לי פתרון?

• רבקה גוטמן

אדריכלות ועיצוב פנים
    חברה
    17/12/2021 ב9:43 am

זה יכול להעיד על דלקת – אפשר לבדוק בבדיקת דם.

אפשר להשתמש במשחת msm שמטפלת בדלקות עמוקות (טבעי). מניסיון אישי – גם אני הייתי בבדיקות בנושא זה ועד שהגיעו התוצאות כבר לא נזקקתי להן…

• תמר אהרוני מרפאה בעיסוק

טיפול
    חברה
    17/12/2021 ב4:06 pm

*תנסי לשים לב באיזה תנועות בדיוק בזמן הכושר מגיע הכאב. וגם לאחר כמה זמן מתחילת הפעילות (או לאחר מספר פעמים של הפעלה) מופיע הכאב.

*נקודה נוספת לתשומת לב, צריך שיהיה יחס מתאים בין המשקל ומידת הרוזי/שומן לבין הק״ג של המשקולת שאת שמה על היד. מאד ייתכן שאת מפעילה מאמץ יתר על המפרק, וייתכן מאד גם עומס יתר (מאמץ יתר- מפעילה יותר מדי, מעבר למה שהמפרק יכול לסבול . עומס יתר- משקל עודף מעבר למה שהמפרק יכול לשאת).

*שימי לב גם לתדירות ולמשך הזמן שאת עושה כושר ובהם מפעילה את המפרק.

מציעה לך להתייעץ עם מורת הכושר שאת מתאמנת אצלה ,ולנסות להוריד תדירות/מספר פעמים של הפעלת המקום.

*דבר נוסף ואחרון כרגע, יכול להיות שלתרגילים שאת מבצעת יש דגשים לאופן הביצוע, כמו שמירה על מנח מסוים של היד/הגוף בזמן ביצוע התרגיל, ואם את לא מקפידה עליהם בהחלט ייתכן שנוצר עומס ושימוש לא נכון.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן