אבטחת מידע וסייבר

קדם Forums הייטק לימודים אבטחת מידע וסייבר

• אבטחת מידע וסייבר

פורסם ע"י ברוריה לייטנר  הייטק on 27/05/2021 ב7:51 pm

היי חברות

רציתי להעלות הפעם נושא קצת שונה אבל ממש דומה…

רציתי להכיר לכם קצת את עולם אבטחת המידע והסייבר.

זה עולם יחסית חדש במגזר החרדי ובפרט לנשים חרדיות, בדיוק כמו שהיה לפני כ30 שנה בתכנות.

אני נכנסתי לתחום הזה ממש משמים ובטוחה שיש עוד הרבה כמוני שמחפשות משהו שיתאים להם.

אמנם למדו תיכנות ואולי גם עובדות בזה אבל מחפשות משהו דומה וקצת שונה.

התנאים בעולם הזה שווים לתיכנות ואולי יותר טובים.

טווח השעות זה בין 7 ל9 שעות ביום, והשכר מתחיל נמוך (לא מינימום) אבל עולה מאד מהר!!!! לפעמים לשכר גבוה יותר מתיכנות (תלוי באיזה תחום)

מה שכיף בתחום הזה הוא ש:

א. הלימודים לא ארוכים, אפשר לשלב אותם תוך כדי עבודה.(לימודים של שנה, פעם בשבוע בערב, כדי להתחיל היכנס לתחום)

ב. עדיין אין תואר בתחום הזה ולכן הרבה יותר קל להתקדם

ג. גם אם את לומדת קורס בתחום מסוים באבטחת מידע, מאד קל לעבור למשרות אחרות בתחום. (גם אני למדתי תחום מסוים ובקלות מאד החלפתי את התחום)

עולם אבטחת המידע הוא עולם ענק שמכיל הרבה סוגי משרות.

אכתוב הפעם על כמה מהם ואם תהיה הענות אוסיף תחומים נוספים:

1. מבדקי חדירה – להיות האקר (לפרוץ לאתרים, ארגונים, אפליקציות וכו) אבל בצורה נקיה.

באישור של החברה ולבקשתה. עפ”י תקנות הגנת הפרטיות הישראל (חוק) כל חברה שמחזיקה במאגר מידע ברמת אבטחה גבוהה צריכה לעשות מבדק חדירה למאגר שלה.

צריך ראש יצירתי לחשוב על כיוונים שונים דרכם ניתן לפרוץ לאתר, הפעלת כלים שונים לפריצות וכתיבת סקריפטים ברמה טובה – לא קטעי קוד ארוכים.

2. SOC ANALYST – ניטור לוגים של חברות, זיהוי נסיונות פריצה לארגון וטיפול במקרה של פריצה (חקירה, כתיבת דוחות וכדו)

3. CISO & GRC – ניהול אבטחת מידע ויעוץ, כולל ידע נרחב בחוקי הפרטיות השונים (אירופה, ארה”ב, ישראל ועוד) ניהול סיכונים, הכנת ארגונים להסמכות בתחום אבטחת מידע כמו ISO27001, כתיבת נהלים, הדרכות מודעות לעובדים, אחריות על טיפול באירועי אבטחת מידע כמנהל אבטחת מידע בארגון ועוד (התחום הזה פחות טכני, ואולי הכי “רחוק” מתיכנות)

כל מי שמעונינת לשמוע פרטים נוספים על התחום , מוזמנת לכתוב לי.

בהצלחה!

ברוריה לייטנר הגיבה לפני 1 שנה 6 חברות · 10 תגובות
  • 10 תגובות
  • אהובה

חברה
    חברה
    28/05/2021 ב3:21 am

שלום!!!
    אני ממש אשמח לשמוע עוד על הקורס
    לפני חצי שנה נרשמתי ללימודים בג’ון ברייס אבל החלטתי בסוף לא ללמוד שם כי זה ממש מסובך מבחינה דתית ומאז אני מחפשת מקום שיהיה מספיק על רמה וגם שיתאים מבחינה דתית
    תודה רבה!!!

• ברוריה לייטנר

הייטק
      חברה
      31/05/2021 ב6:57 pm

הי אהובה,

ממש בשמחה

תכתבי לי בבקשה למייל [email protected] את כל השאלות שיש לך ואענה לך בשמחה

אם את מעדיפה בטלפון תשלחי לי גם מייל וארשום לך פרטים

• טליה שוורץ

מנהלת קדם
    מנהלת
    31/05/2021 ב8:11 pm

היי ברוריה אהבתי את הפוסט שלך! תודה על השיתוף 🙂

ההתעניינות הולכת וגוברת עם הזמן בקרב הבנות לגבי תחום הסייבר, לדעתי זה מאוד יועיל לקהילה אם תשתפי בידע שיש לך, תפתחי פוסטים חדשים בנושאים שונים. מבורך!

• עמנואל טסה

הייטק
    חברה
    19/12/2021 ב12:26 pm

שלום,

נעים מאוד! אני חדשה בפורום וכמי שעובדת בתחום הסייבר, מיד חיפשתי לראות מה מדברות בתחום.

שמחתי לראות שיש מי שיש לה מודעות בתחום וחשבתי להוסיף קצת משלי – אני עובדת בתחום הסייבר כבר כ18 שנה והתחום מאוד פתוח ולא תמיד יש משרות ברורות, אבל מי שמחפשת יכולה למצוא.

למשל – אני מתעסקת בהתמעט DevSecOps, ז”א עובדת עם DevOps כדי לבנות תהליך פיתוח מאובטח יותר,

בנוסף, אני משתמשת בכלים צד ג’ לסריקות של המוצר שלנו ולפני כחודשיים אפילו גייסתי מישהי נוספת שתעזור לי לבנות אוטמציה לתהליכים מתקדמים שאנחנו מנסים להכניס לחברה.

בקיצור התתי-תחומים שניתן לעבוד בהם ענקיים, רק צריך לדעת מה לחפש.

• אביטל יחיאל

חברה
    חברה
    22/12/2021 ב1:59 pm

הייתי שמחה אם תוכלי לפרט קצת יותר על הקורס פה בדיון,

מאוד מעניין אותי לשמוע

תודה!!

• רחל .

חברה
    חברה
    22/12/2021 ב3:18 pm

מעניין אותי גם?

האם זה המשך ישיר לתכנות?

אפשר ללמוד את זה בלי ללמוד תכנות?

עבודה מותאמת לחרדיות? ומקומות לימודים מותאמים?

תודה

• עמנואל טסה

הייטק
    חברה
    23/12/2021 ב9:45 am

כיוון שברוריה לא עונה, אני יכולה לתת קצת פרטים –

אפשר ללמוד סייבר בלי ללמוד תכנות לפניכן, יש צורך בהיכרות שפת פייתון, אבל היא שפה די נוחה ולא קשה ללמוד.

לגבי מקומות לימודים מותאמים, אני לא מכירה, אישית למדתי לפני יותר מעשור ב-see-security שהיה בשיתוף עם הטכניון. כיום שמעתי שיש איזה קורס שאמור להתחיל בק”ס. אם יהיה לי יותר מידע בהמשך, אוסיף כאן.

לגבי עבודה מותאמת, אני לא מכירה, אבל אולי זה כמו פרוייקטים שיש למתכנתות – יש להן מקום מוגדר משלהן ולא צריכות להגיע למשרדים הראשיים של החברה.

כיום בתקופתינו, עבודה מרחוק מאוד מקובלת וידועה (ברובה) כמוצלחת.

• ברוריה לייטנר

הייטק
    חברה
    17/05/2023 ב11:31 pm

רק עכשיו נכנסתי לפורום, מתנצלת… העומס רב…

בכל אופן, לימודים של סייבר לא מחייבים היכרות עם שפות תיכנות. זה נחמד שיש אבל לא חובהה.

תחום סייבר זהו תחום רחב מאד.

אני לדוגמא בתפקיד CISO (ניהול אבט”מ) ויעוץ אבט”מ לחברות. אין לי צורך כלל התיכנות.

מה שכן צריך (ואת זה מלמדים בקורסים של סייבר) זה ידע ברשתות.

תוך כדי העבודה לומדים המוןןןןןןןן!!!!!!!!!!!

הרבה יותר מהקורס עצמו. הקורסים בד”כ הם רק מבוא…

• ברוריה לייטנר

הייטק
    חברה
    17/05/2023 ב11:33 pm

מבחינת התאמה לחרדיות.

לימודים – היום רוב המקומות נותנים אופציה של לימוד בזום – כך שזה הרבה פחות בעיה (כמובן שכל אחת תברר לעצמה). ויש קורס של CYBERWISE בירושלים שמיועד לחרדים.

עבודה – השוק בסייבר הוא כמו תיכנות של לפני 20 שנה, אין הרבה עובדים חרדים בתחום, ובטח שלא נשים…

אבל אני מכירה כ3 חברות שיש בהם קבוצות של נשים חרדיות

אני אישית עובדת בחברה בירושלים ש90% מהחברה חרדים ורוב של נשים.

• ברוריה לייטנר

הייטק
    חברה
    17/05/2023 ב11:36 pm

ואם יש למישהו שאלה בתחום אני זמינה במייל (לפורום אני בקושי נכנסת)

המייל שלי [email protected]

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן