אבטחת מידע וסייבר

קדם Forums הייטק IT & Software אבטחת מידע וסייבר

• אבטחת מידע וסייבר

פורסם ע"י ברוריה לייטנר  הייטק on 27/05/2021 ב7:48 pm

היי חברות

רציתי להעלות הפעם נושא קצת שונה אבל ממש דומה…

רציתי להכיר לכם קצת את עולם אבטחת המידע והסייבר.

זה עולם יחסית חדש במגזר החרדי ובפרט לנשים חרדיות, בדיוק כמו שהיה לפני כ30 שנה בתכנות.

אני נכנסתי לתחום הזה ממש משמים ובטוחה שיש עוד הרבה כמוני שמחפשות משהו שיתאים להם.

אמנם למדו תיכנות ואולי גם עובדות בזה אבל מחפשות משהו דומה וקצת שונה.

התנאים בעולם הזה שווים לתיכנות ואולי יותר טובים.

טווח השעות זה בין 7 ל9 שעות ביום, והשכר מתחיל נמוך (לא מינימום) אבל עולה מאד מהר!!!! לפעמים לשכר גבוה יותר מתיכנות (תלוי באיזה תחום)

מה שכיף בתחום הזה הוא ש:

א. הלימודים לא ארוכים, אפשר לשלב אותם תוך כדי עבודה.(לימודים של שנה, פעם בשבוע בערב, כדי להתחיל היכנס לתחום)

ב. עדיין אין תואר בתחום הזה ולכן הרבה יותר קל להתקדם

ג. גם אם את לומדת קורס בתחום מסוים באבטחת מידע, מאד קל לעבור למשרות אחרות בתחום. (גם אני למדתי תחום מסוים ובקלות מאד החלפתי את התחום)

עולם אבטחת המידע הוא עולם ענק שמכיל הרבה סוגי משרות.

אכתוב הפעם על כמה מהם ואם תהיה הענות אוסיף תחומים נוספים:

1. מבדקי חדירה – להיות האקר (לפרוץ לאתרים, ארגונים, אפליקציות וכו) אבל בצורה נקיה.

באישור של החברה ולבקשתה. עפ”י תקנות הגנת הפרטיות הישראל (חוק) כל חברה שמחזיקה במאגר מידע ברמת אבטחה גבוהה צריכה לעשות מבדק חדירה למאגר שלה.

צריך ראש יצירתי לחשוב על כיוונים שונים דרכם ניתן לפרוץ לאתר, הפעלת כלים שונים לפריצות וכתיבת סקריפטים ברמה טובה – לא קטעי קוד ארוכים.

2. SOC ANALYST – ניטור לוגים של חברות, זיהוי נסיונות פריצה לארגון וטיפול במקרה של פריצה (חקירה, כתיבת דוחות וכדו)

3. CISO & GRC – ניהול אבטחת מידע ויעוץ, כולל ידע נרחב בחוקי הפרטיות השונים (אירופה, ארה”ב, ישראל ועוד) ניהול סיכונים, הכנת ארגונים להסמכות בתחום אבטחת מידע כמו ISO27001, כתיבת נהלים, הדרכות מודעות לעובדים, אחריות על טיפול באירועי אבטחת מידע כמנהל אבטחת מידע בארגון ועוד (התחום הזה פחות טכני, ואולי הכי “רחוק” מתיכנות)

כל מי שמעונינת לשמוע פרטים נוספים על התחום , מוזמנת לכתוב לי.

בהצלחה!

עמנואל טסה הגיבה לפני 2 שנים, 2 חודשים 7 חברות · 9 תגובות
  • 9 תגובות
  • צירי קליין

חברה
    חברה
    21/06/2021 ב2:39 pm

שלום ברוריה,

מסכימה איתך עם מה שכתבת על אבטחת מידע וסייבר, יש לי תעודה של מיישמת הגנת סייבר,

(כרגע אני עובדת בתחזוקה ורשתות)

לפי מה שחיפשתי עד היום באבטחת מידע

ראיתי שהרבה מאד עבודות בעיתיות מבחינת משמרות, אינטרנט, ומקומות עבודה שלא מותאמים.

האם את יודעת על מקומות עבודה שיכולים להיות רלוונטים מצד הדברים האלה?

אשמח מאוד לשמוע

בתודה רבה!

• ברוריה לייטנר

הייטק
      חברה
      13/09/2021 ב3:24 pm

היי צירי,

רק עכשיו ראיתי את התגובה שלך.

אני מסכימה איתך בהחלט שקשה למצוא עבודה נוחה לנשים חרדיות. האינטרנט ברוב המקומות לא חסום, אך מבחינת משמרות וישיבה נפרדת אני מכירה כמה חברות שכן נותנות אופציות טובות.

בנוסף, אני חושבת שהתחום הזה כרגע חדש לשוק הנשי החרדי, כמו שהיה בהנדסת תוכנה לפני 30 שנה, אך ככל שיכנסו לתחום נשים רבות יותר נוכל לארגן קבוצות מסודרות בתוך חברות וארגונים, מה שיקל על התנאים

• salortal

חברה
      חברה
      14/09/2021 ב3:31 pm

הי

אצלנו בחברה יש תכנון לפתוח קבוצה של בנות חרדיות ולספק מענה מלא לכל הצרכים

תוכלי ליצור איתי קשר [email protected]

בהצלחה

• עמנואל טסה

הייטק
      חברה
      09/02/2022 ב9:35 am

הי צירי,

כיום יש אפשרויות לעבוד גם בבית תוכנה ולהיות יועצת אבטחת מידע ו/או לעבוד ב-DevSecOps.

אם את רוצה לשמוע יותר פרטים בנושא, צרי איתי קשר בפרטי.

• Gitty Cohen

חברה
    חברה
    29/07/2021 ב9:43 pm

היי ברוריה, אני מתעניינת בסייבר, אשמח אם תשלחי לי קצת פרטים: איפה לומדים את זה, מה אפשרויות התעסוקה…

אני עובדת כעת ב IT

תודה!

• ברוריה לייטנר

הייטק
      חברה
      13/09/2021 ב9:29 pm

הי גיטי,

אני אישית למדתי בקורס שנפתח עבור נשים חרדיות דרך “צומת” שמנהלת אותו חנה רטנר.

בנוסף יש הרבה קורסים ביודמי וכדו שאפשר ללמוד דרכם, כמובן שיש מכללות וכדו שמלמדים אך בלי הפרדה…

לגבי עבודה, לי ידוע על מספר מקומות שמעסיקים נשים חרדיות, אך הם מועטים (אין הרבה נשים שעובדות בתחום הזה עדיין… לאט לאט נכנסות נשים נוספות לתחום)

אני עובדת במשרד עם כ10 נשי חרדיות, ישיבה נפרדת, והתחשבות מלאה בצרכים של נשים חרדיות.

• אפרת ווש

חברה
    חברה
    25/10/2021 ב4:33 pm

מתעניינת בתחום אני גומרת עוד מעט תכנות ורוצה להתמקצע בסייבר

מה האופציות?,איפה לומדים את זה?

אני מעדיפה מקום רשמי עם תעודה טובה אבל כמובן תנאים שמתאימים לחרדים יש כזה דבר? או שכל הסייבר זה 8200?

ואגב מה זה צומת? יש לך עוד פרטים לתת לי על המקום? כמה זמן את כבר עובדת בזה?

• איילת דיעי

חברה
      חברה
      02/11/2021 ב12:47 pm

גם אני אשמח לשמוע פרטים ממי שמכירה, על מקומות לימוד / קורסים מקוונים מומלצים ללמידת יישום הגנת סייבר.

תודה

• ברוריה לייטנר

הייטק
        חברה
        28/01/2022 ב9:40 am

הי חברות, לצערי כמעט ואינני נכנסת לפורום הזה, ולכן מי שרוצה לשמוע ממני פרטים ע התחום, ממש בשמחה:)

רק תכתבו בבקשה למייל [email protected]

ככה תקבלו תשובה מהירה יותר:)

בכל מקרה ממה שאני יודעת היום הלימודים בצומת מתבצעים דרך הזום ורק באנגלית. מה שכן האקריו פתחו קבוצות גם רק דרך הזום כך שאני חושבת שזה פחות בעייתי מבחינת הפרדה (כמובן שכל אחת תברר בעצמה, אני ממש לא פוסקת הלכה;))

ושוב… לפרטים נוספים:

[email protected]

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן