דיון שכר בחברות השמה

קדם Forums הייטק עבודה דיון שכר בחברות השמה

• דיון שכר בחברות השמה

פורסם ע"י m-m levy  חברה on 03/08/2022 ב10:22 pm

ערב טוב,

הגשתי מועמדות למכרז דרך חברת השמה מסוימת, חתמתי לפני שקבלתי הצעת שכר.

לאחר מכן פנתה אלי חברת השמה אחרת עם הצעה שהייתה נראת לי משתלמת, אז פניתי לחברה הראשונה לקבל הצעה כדי לראות מה משתלם לי יותר, החברה בקשה לדעת מה ההצעה שנתנו לי ונתנה לי יותר.

כרגע פנו אלי מחברת השמה נוספת עם הצעה יותר טובה משתי ההצעות הקודמות

האם יפה לבטל עכשיו אצל החברה שבאה לקראתי כבר ולעבור לזו השלישית??

אשמח לתשובה – תודה רבה!!!

שיראל חן גורי הגיבה לפני 1 שנה, 8 חודשים 5 חברות · 8 תגובות
  • 8 תגובות
  • לאה מרנשטיין

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    03/08/2022 ב11:05 pm

תספרי להם על ההצעה הגבוהה יותר ואולי יעלו לך יותר:)

• נעמי מובשוביץ

הייטק
      חברה
      04/08/2022 ב10:18 am

כדאי לך לברר על התנאים הכלליים של חברת ההשמה,

פעמים רבות חויית ההעסקה משמעותית הרבה יותר מגובה התלוש-
      ימי מחלה וחופשה,
      נוהל שעות נוספות ושעות חוסר,
      וחויית התנהלות יומיומית
      (טעויות בשכר? בונוסים? אוכל?טיפול מהיר בבקשות?מתנות?)
      מומלץ שתבררי אצל בנות המועסקות דרך החברה הזו ותבררי את החוייה שלהן.
      ורק אחר כך- תספרי לה על ההצעה היותר גבוהה.
      כל עוד זהו רק מכרז- זכותך המלאה לשנות עד הרגע האחרון,
      אבל חויית העבודה עוד עשויה בעז”ה להשפיע עלייך לשנים הבאות

• m-m levy

חברה
    חברה
    04/08/2022 ב10:26 am

אולי כאן מישהי תוכל לומר לי על החברות מנסיון אישי

איזה מבין החברות עדיפה- matrix/ תגבור/ טופ רמדור

תודה רבה!!

• שיראל חן גורי

הייטק
    חברה
    04/08/2022 ב11:16 am

היי,

קודם כל כלל ראשון אין לא יפה.. אף פעם זה לא בפאן אישי. כמובן הכל צריך להעשות בצורה מכובדת.
    אבל עקונית את בע”ה הולכת בביטחון תמיד למה שהכי טוב לך מכל הבחינות ,לפי העדפה שלך.

יש הבדל בין חברות השמה לחברות קבלן-

לפי מה שהבנתי , חברות השמה משלמים להם סכום מסוים על התיווך עם הלקוח. ואחכ את לא אמורה לשמוע מהם.

חברות קבלן- את עובדת דרכם. בעצם, הלקוח משלם להם והם גורפים סכום מסוים ומשלמים לך.

מטריקס היא חברה כזו.. הייתי ממליצה לא להתעסק עם קבלן אם יש ברירה אחרת.

וכמובן שוב ללכת על ההצעה המשתלמת ביותר ולא להתבייש “לסחוט” את מירב התנאים בין בשכר והתנאים הסוציאליים- ימי חופשה, נסיעות , ארוחות , קרן השתלמות.. שוב כמובן בצורה שנשמעת.

סיע”ד גדולה בהכל!

• בת שבע אהרונוב

הייטק
      חברה
      08/08/2022 ב11:30 am

@shirelch אני אישית חושבת שיש מושג כזה “לא יפה” בהתנהלות מול חברות.

כדאי להיות כמה שיותר הוגנים בתהליך, בטח אם מחליטים בסוף לחתום- זה משפיע על המשך ההתנהלות עם החברה.

וגם אם מחליטים ללכת לחברה אחרת- ההייטק הוא עולם קטן, ולא כדאי לשרוף גשרים באף חברה.

אז חשוב לעשות כל דבר בשיקול דעת, להתייעץ עם בנות שיש להם הרבה ניסיון בהייטק, ובכל החלטה לשקף אותה לחברה בצורה כמה שיותר כנה ומנומסת.

@mmlevy לגביי השאלה ששאלת, השכר הוא ההבדל היחידי בין שלושת ההצעות? או שישי הבדל גם בדברים אחרים: תנאים סוציאלים מסביב, רמה טכנולוגית, מרחק..?

אני חושבת שאם החלטת שהברה הראשונה היא הטובה ביותר בשבילך, וכבר בקשת העלאה אחת וקיבלת- כבר לא מתאים לבקש שוב. אבל אני לא מספיק מנוסה בעולם הזה, וכדאי להתייעץ עם בנות שיותר מבינות ממני)

לגביי חברות השמה/קבלן- תשאלי את החברות שאת מדברת איתן מה בדיוק תהיה ההתנהלות מולן.

(למי את מדווחת שעות, מי יתן לך מתנה בחגים, האם תצאי לחופשות כמו שאר עובדי החברה שבה תועסקי בפועל וכו’..)

יש חברות שעבור משרות מסויימות הן מתפקדות כחברות קבלן ועבור משרות אחרות כחברת השמה.

• שיראל חן גורי

הייטק
        חברה
        14/08/2022 ב9:52 am

@Aharonov
        אתחיל ואציין לחזק גם כן לעצמי, שהכל בגדר השתדלות ורק בסיע”ד.
        אני קצת מכירה מקרוב התנהלות בחברות כאלה ואחרות..
        התכוונתי אין “לא יפה” שוב כי מבחינת המעסיק כשמו כן הוא זה עסק לכל דבר..ברגע שלא נראה לו משהו הוא לא יאמר אולי זה לא יפה.. ככה גם מבחינתינו- שום דבר לא אישי. וודאי שהכל מבחינתינו בע”ה נעשה בצורה מכובדת ו”נקייה” מה שנקרא. לרגע שבע”ה לא יהיה חילול ד’.. (וזה מה שכתבתי פעם קודמת- בצורה מכובדת ושנשמעת.)

ובאותה נשימה, בהתחלה השיח מאוד ‘לבבי’ הייתי אומרת, המעסיק רוצה להעסיק העובדת להיות מועסקת וכשכבר בפנים, לדבר על תנאים ושכר יכול להיות איזשהיא סחבת לא נגמרת. לכן בעינייי זה ההזדמנות לכוון לתנאים הכי טובים.

ושוב, תאמיני לי שאולי לפעמים זה יותר מוערך.. מי שבא בביטחון ויודע כמה הוא שווה ולא אומר אמן לכל מילה.. שוב באיזון מטורף עם איזה תחושה של הכרת הטוב שפניתם אליי לראיון..(לא באיזה עזות או יהירות).

כמובן עם הרבה מודעות אמיתית לססטוס שלי – כמה הניסיון והרקע שלי שוים.
        כמובן שאם אני מתחילה אין לי ככ מה לדרוש..
        לא אמרתי לשרוף גשרים אלא לבנות אותם יציב שלא תחפשי את עצמך כל כמה זמן.. או שלא תהיי מרוצה ממצב.

עולם ההייטק ממש לא קטן, וזה לא מעיד על הזדמנות להתפרע בו, אלא להיות פתוחה למגוון האופציות ואולי ללמוד את השפה שלו – עם עיקש תתעקש..

אגב, מסכימה לגמרי :
        “אז חשוב לעשות כל דבר בשיקול דעת, להתייעץ עם בנות שיש להם הרבה ניסיון בהייטק, ובכל החלטה לשקף אותה לחברה בצורה כמה שיותר כנה ומנומסת.”
        אולי מסתייגת קצת מהכנה, שוב , לא להסתיר/לשקר חלילה אבל לא להיות שקופה בכל..

בכל אופן זו דעתי, לא חושבת שיש משו נכון יותר או פחות.. שיקול דעת ודעת תורה בנושא לא יזיק ואפילו מאוד יועיל בע”ה.

“במקומך יושיבוך, ומשלך יתנו לך.. ” בע”ה שכל פועלינו יהיה מושתת על זה..

• m-m levy

חברה
    חברה
    04/08/2022 ב11:25 am

תודה!!

ו – 2 החברות הנוספות הם חברות השמה??

• שיראל חן גורי

הייטק
      חברה
      04/08/2022 ב1:21 pm

אני לא מכירה אותם.. אולי תחפשי בגוגל עליהם..

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן