עשיתי טעות…

קדם Forums הייטק עבודה עשיתי טעות…

• עשיתי טעות…

פורסם ע"י ברכי שפירו  חברה on 31/10/2021 ב10:42 am

אתן לא מבינות איזו טעות עשיתי…

מעשה שהיה כך היה.

התבקשתי לשלוח מייל חשוב במיוחד למישהו מכובד.

כיאה למעמד, פתחתי לי טיוטה בצד, ניסחתי היטב, ערכתי כמה פעמים, הגהתי את הטקסט ושייפתי דקויות של ניסוח.
    העתקתי-הדבקתי במייל האמיתי ושלחתי בחיל ורעדה.

ואז —– אני קולטת את הטעות האיומה.

במקום השם הפרטי, בשורה הראשונה היה כתוב: שלום <שם פרטי>

בושות! איומות!

מה יחשבו עלי? איזו מעתיקנית גנרית אני…. לא טרחתי לפנות אפילו בשם הפרטי.

בקיצור, הכי לא נעים שיכול להיות…

ברוך השם זה נגמר בטוב, שלחתי מייל התנצלות, מהצד השני הבינו אותי וקיבלו את הטעות בחיוך.

תודה להשם…

ועכשיו אליך,

אם קורה לך משהו כזה בתהליך הגשת מועמדות?

אייתת את שם המנהל לא נכון במכתב המקדים שלך. יש בעיית עיצוב מוזרה במשימת הבית שקיבלת אחרי ראיון. שלחת גרסה ישנה של קורות החיים שלך שכללה בלה, בלה, בלה תחת אחת הכותרות…

אבדה כל תקווה? האם לוותר, כי את העבודה הזו כבר הפסדת?

בהחלט לא. למעשה, רוב הסיכויים שבדרך פשוטה תתנצלי ותחזירי לעצמך את הסיכויים באופן שווה.

מצאתי כמה טיפים שיכולים לעזור לך (קרדיט לאמנדה קוראדו, כיום מגייסת בנטפליקס, לוס אנג’לס):

להירגע!

קודם כל, נשמי עמוק. אנחנו לא מושלמות, ולפעמים אנחנו עושות טעויות. בטח, הלוואי שזה לא היה בדיוק ברגע שבו את צריכה להיראות הכי מקצוענית, אבל זה ממש לא סוף העולם.
    כולנו בני אדם, ומי שקורא את המייל שלך הוא גם אנושי. אל תאכלי את הלב על זה.

חשוב לזכור שטעויות הן בלתי נמנעות גם בחיפוש העבודה וגם כשאת מתחילה לעבוד בתפקיד. לכן זה כל כך חשוב להוכיח למנהל המגייס שאת יודעת איך לתקן כשזה קורה.
    בעצם זה סוג של השתקפות של מה שיכול לקרות בסביבת העבודה – את עושה טעות, וצריכה להיות מסוגלת להגיב בצורה נכונה. אז מי שמתנהלת בצורה מכבדת ותופסת את הטעות שלה עדיפה על מישהו שפשוט נותן לזה לעבור ולא מטפל בזה.

אולי הם לא יקבלו את התגובה שלך, אבל אף פעם לא מזיק לנסות.

אז איך את יכולה לעשות את זה?

מצאי את צורת התקשורת הנכונה

נסי לאתר כתובת מייל של מגייס/ת בחברה – בלינקדאין או דרך חברה, אם את מכירה מישהי שעובדת שם. לפעמים יש פרטי קשר של מגייסים באתר החברה.
    גם אם שלחת לכתובת מייל כללית (כמו Jobs, Career וכד’) את יכולה להגיב לשם.
    שווה לנסות כל כתובת שהיא לא NoReply.

אם יש לך טלפון של המגייסת – אפשר להתקשר ולומר בפשטות: הגשתי כרגע מועמדות באתר וטענתי בטעות גירסה לא עדכנית של קורות החיים. איך אני יכולה לשלוח לך את המעודכנים?

שליחת מועמדות מעודכנת

לאחר שתמצאי את הערוץ הטוב ביותר, צרי קשר.

זה יכול להיראות בערך כך:

היי [שם],

שמחתי להגיש מועמדות ל[תפקיד] ב[חברה]. לאחר השליחה פשוט הבנתי שהגשתי בטעות [קורות החיים/מכתב מקדים] שגוי. האם ניתן יהיה לעדכן את המועמדות שלי במידע הנכון?

תודה רבה, וסליחה על הבלבול!

[השם שלך]

השתמשי במכתב התודה שלך לטובתך

את כבר יודעת שכדאי לשלוח מייל תודה לאחר ראיון, נכון?

נניח שטעות ההקלדה שלך קרתה בהמשך התהליך – במשימת ראיון או מייל ששלחת לאחר הראיון.
    במקרה זה, השתמשי במכתב התודה שלך כדרך להביא את עצמך בהקשר חיובי יותר. זו ההזדמנות האחרונה שלך לעשות רושם נהדר, אז אל תפחדי לשלוח.

את יכולה לומר משהו בסגנון: שמתי לב שייתכן ששלחתי שגיאה במבחן שלי ורציתי להתייחס לזה… או, בהמשך ל… סליחה על איות השם שלך לא נכון במייל האחרון שלי! היה נחמד להיפגש איתך [השם האמיתי מאויית נכון]…

לשחרר

כמובן, העצה הזו הרבה יותר קלה ליישום בטעויות קטנות. אבל ייתכן שיהיו מקרים שבהם עשית שגיאה ענקית ופשוט אין דרך לתקן אותה – אם בגלל שזה מאוחר מדי, זו טעות גדולה מדי, או בגלל שאין מישהו שאת יכולה ליצור איתו קשר לגבי זה.
    זה הרגע שבו צריך לשחרר (עם כל הצער!). כמו שאמרנו, לעולם לא נצליח לעשות הכל נכון כל הזמן. אם לא נשאר מה לעשות, זכרי שהכל מלמעלה, משמיים נגזר עלייך לעשות את הפשלה הזאת (כבר בראש השנה שהיה…), נסי ללמוד מהטעות מה שאפשר ותמשיכי הלאה.

וזכרי שתקלה אחת קטנה עבורך עשויה לא להיראות כמו משהו ענק למנהל גיוס – ואולי תתקדמי בתהליך בכל זאת.

רק בפעם הבאה, בדקי שוב את כל החומרים שלך וחזרי על הבדיקה, וגם פעם שלישית. לאחר מכן, בקשי מחברה לבדוק אותם. לאחר מכן, אל תלחצי על שלח עד שאת בטוחה לחלוטין שהכל נכון (אבל לא להיכנס לאובססיה, כן? אני מגזימה בכוונה 😉 )

בהצלחה רבה!

ברכי.

בת שבע אהרונוב הגיבה לפני 11 חודשים, 1 שבוע 4 חברות · 3 תגובות
  • 3 תגובות
  • שרה יערי

חברה
    חברה
    12/06/2023 ב3:26 pm

נהנתי , תודה .

היית מתקנת גם טעיות כגון בוקר טוב במקום צהריים טובים ?

• זלדי בוים

הייטק
      חברה
      12/06/2023 ב3:36 pm

נהניתי לקרוא.

לשאלתך

טעות כמו בוקר טוב במקום צהרים טובים קורה לכולם כל הזמן, ובד”כ אנשים אפילו לא שמים לב

לדעתי, עדיף לא לתקן (התיקון גורם שיתיחסו לטעות)

• בת שבע אהרונוב

הייטק
    חברה
    12/06/2023 ב4:21 pm

פוסט מעולה 🙂

תודה על זה ברכי!

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן