Vue js vs angular and react

קדם Forums הייטק Web Development Vue js vs angular and react

• Vue js vs angular and react

פורסם ע"י neomi.dev2152  חברה on 04/12/2019 ב10:32 am

כשהתחלתי להתעסק עם Vue – הייתי אחרי קורס די מקיף באנגולר, והכרות בסיסית עם ריאקט. הדבר הראשון שאמרתי עליו, עוד לפני הכרות מעמיקה של היכולות המדהימות שלו, הייתה: זה פשוט עובד!!! למידה בסיסית של כמה שעות, והרמתי אפליקציה קטנה עם כמה קומפוננטות שמתקשרות ביניהן עם מנגנון Route נחמד. וזה פשוט רץ. אז מה זה הבאזז הזה, שמצליח להתחרות עם ספריות כ”כ מבוססות וחזקות כמו אנגולר וריאקט. מי עומד מאחוריו, ולמה הוא מתיימר לתת יותר ממה ש Google ו Facebook לא הצליחו לתת? Vuejs היא ספריית Javascrip רבת עוצמה, פריימוורק קליאנטי, מתחרה לא קטן עם אנגולר וריאקט. אבל, באמת באמת Vue לא מחדש כלום. אין לו איזה רעיון אידיאלוגי שאותו הוא מממש. הוא פשוט אגריגציה של ריאקט ואנגולר, לקח מכל אחת מהן את הדברים הטובים. וזנח את מה שפחות. ונפרט: בהשוואה לאנגולר שמספקת תשתית רחבה ומקיפה מאד, וכך נוצרה מערכת מורכבת בעלת סיבוכיות גבוהה, כבדה, ולפעמים גם מגבילה. Vue מזכירה יותר את ריאקט. קל, ופשוט, ונוח לשימוש. ועם כל זאת הרבה מאד מהתחביר של Vue דומה יותר לאנגולר מאשר לריאקט. אם נסתכל על קומפוננטת Vue נראה שהיא מכילה שלושה חלקים Template, Component, Style. Vue מאפשרת לנו גם שימוש ב Directives – היכולת שלנו להוסיף לוגיקה ל Html, לדוגמא באנגולר ng-if, ng-for. וכך מתקבל Template ברור וקריא, ניתן במבט חטוף להבין מה מתרנדר ומה לא, על איזה מערך הקומפוננטה רצה, ומה מתוכו היא מציגה. יש לנו גם את ה v-model שמקביל ל ng-model באנגולר, שמאפשר לקומפוננטה להאזין ל Dom ב Two way data binding. אחד היתרונות היותר משמעותיים של ה Framwork, הוא עקומת הלמידה. Vue קלה ללמידה באופן משמעותי. הדוקיומנטציה שלה מעולה, אחת הטובות ביותר שפגשתי. התחביר פשוט וקליל באופן מוכח, וניתן לצלול עמוק לתוך הקוד תוך שעות ספורות. מעלה נוספת של Vue שא”א שלא להקדיש לה כמה שורות: בגלל הפשטות והקלות של ה Framewrk אפשר לדחוף אותו לכל מקום! ומה הכוונה? לא צריך דווקא cli שיקמפל את הקוד. שמים בתוך דף html , imort ל Vue , ומקבלים אפליקציית Vue חיה ונושמת עם כל היכולות הכי מגניבות של קליאט חדשני ומתקדם. זו יכולת מדהימה בשביל מערכות גדולות שכתובות בשפות כמו Mvc שרוצות לשלב בקוד גם קליאנט מתקדם יותר. איך עושים את זה? מוסיפים את Vue איפה שלא רוצים, ויש לנו אפליקציית Vue עם כל היכולות שלה, בתוך המערכת הקיימת. זה עובד מדהים! אני ניסיתי את זה בחברת Enterprise עם מערכת ענקית שכתובה ב Mvc פשוט מאיזשהו שלב באפליקציה רינדרנו אינסטנס של Vue ורצנו עם זה…. כמובן שאח”כ אפשר גם להסיף Webpack כדי שיהיה אפשר לעבוד עם קבצים בסיומת Vue אבל בשביל העבודה הראשונית לא צריך אפילו את זה. למילה אחרונה אני רוצה להביא עוד נתון קטן שא”א להתעלם ממנו: נכון ל 12/2019 – ל Vuejs יש 153,000 כוכבים ב Github, לריאקט 140,300 כוכבים, ולאנגולר 54,900. היא שפה שאוהבים. כשמנסים אותה רואים עד כמה היא מגניבה קלה פשוטה ונקייה, היא חלקה לא מסבכת את החיים, ונותנת מענה גם לUI מורכב מאד. תנסו בעצמכם, זה לא ייקח לכם יותר מדי הרבה זמן 🙂

רחל שיף הגיבה לפני 4 שנים, 4 חודשים 3 חברות · 3 תגובות
  • 3 תגובות
  • טובה ראבי

חברה
    חברה
    04/12/2019 ב10:43 am

מקסים, נעמי!
    חסרה לי תשובה על השאלה: מי עומד מאחורי Vue?
    זה שיקול משמעותי, לדעת מי הקהילה או הארגון שתומכים בפריימוורק הזה.
    וגם –
    הסברת יפה את המעלות של Vue.
    יש גם חסרונות? שנוכל לקחת החלטה מושכלת…
    ו-
    אם השתכנעתי ואני רוצה להכיר את Vue, יש לך לינקים ללמידה?

• רחל שיף

חברה
    חברה
    04/12/2019 ב10:47 am

מאמר מעולה!!
    הייתי שמחה לדעת אם יש חברות גדולות שמפתחות בvue ,או שvue מתאים יותר לאפליקציות קטנות?

• neomi.dev2152

חברה
    חברה
    07/12/2019 ב8:08 pm

@tovafishbein מאחורי Vue תומכת וגדולה, אבל לא חברה גדולה וידועה.
    הממציא הוא אדם בשם Even You, בחור סיני מוכשר מאד, שעבד קודם בקהילה של אנגולר. זה למעשה גם תשובה לשאלה השנייה ששאלת, מהו החיסרון של Vue. אין מאחרוי Vue חברה. אם כל זאת הקהילה של Vue, הולכת ומתרחבת מיום ליום, אפשר לעקוב אחריהם ברשתות החברתיות, מצרפת לך פה לינק לפודקסט שמרחיב ומעמיק על הנושא הזה בדיוק: https://www.ranlevi.com/2019/04/16/osim_software_vue/ ולעניין מקורות הלימוד: כמו שאמרתי במאמר, אין מקום יותר טוב מהדוקיומנטציה של Vue בעצמה, ברורה ועניינית מאד, אחת הטובות בשוק: https://vuejs.org/v2/guide/

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן