חוזרים לשגרה? לא נורא!

קדם Forums הוראה למידה ועזרים חוזרים לשגרה? לא נורא!

• דבורה חזקיה- נעים בלמידה

הוראה רכזות וחינוך
    מובילה
    27/08/2022 ב11:07 pm
    מנהלת קהילה בקדם

עוד כמה ימים מסתיימת החופשה הגדולה ושנת הלימודים הבאה תפתח בשמחה רבה.

כיצד נערכים לכבודה? במה כדאי להתכונן מעכשיו, כשנותרו עוד כמה ימים עד היום הגדול?

להורים

· ארגון לוח הזמנים – מן הסתם, כמו בכל בית חלו שינויים בלוח הזמנים של כל בני הבית, הלו”ז הפך לגמיש יותר וההתארגנות בבקר לרגועה יותר. בימים שנותרו כדאי מאד להתחיל להיכנס למשמעת של ארגון השעון הפנימי של כולם: שעות הקימה, ההתארגנות וההתלבשות, ארוחות מסודרות ושעות שינה מסודרות, כי יש להן זיקה לשעת הקימה וחוזר חלילה…

· ארגון הילקוטים, הספרים, המחברות והתלבושת – אין צורך עדיין להכין כריכים, אך כדאי מאד שהילקוט, הספרים והמחברות יהיו מוכנים, עטופים והקלמר גם הוא מלא בציוד הנדרש.

· הכנה רגשית – ילדים שהיו בחופשה זמן רב כל כך מבחינתם (וגם מבחינת ההורים J), זקוקים להכנה לקראת השינוי בסדר היום, השינוי בנטילת האחריות וכו’. יש ילדים שזקוקים לליטוש וחידוש הקריאה שלהם, כי במהלך כל החופשה לא פתחו ספר ולא ראו צורת אות. אם הם ילדים, שזקוקים לחיזוק הקריאה, הם עלולים לחזור לכיתה, כשאינם זוכרים על מה מדובר כלל.

· לילדי כיתה א’ – אצלם ההתרגשות, מן הסתם, בשיאה. הם רואים את הרגע ואינם מבינים למה אחיהם מתלוננים על החזרה, כשזו שאיפת חייהם. בואו נישא תפילה שההתרגשות שלהם תמשך עד אין קץ בכל שנה מחדש!!

לצוות ההוראה

בנוסף לכל ההכנות הכתובות לעיל, אני רואה אתכן מחלצות עצמות ואינכן מאמינות, שהחודשיים האלה חלפו ביעף (איך באמת??).

איך חוזרים לשטף העבודה? איך מחזירים את הבית למשטר לימודים במקביל לחזרה שלך?

· ארגון סדר היום – יש להיכנס למשטר של ארגון וסדר גם מבחינת הבית וגם מבחינה אישית. הקץ לשיחות הליליות עם המתבגרים שלך לתוך הלילה, כשאתם יושבים במרפסת ומביטים על פנסי הרחוב (או קו החוף…). עומד להסתיים ‘עידן החלוק כל היום’, ויש להתרגל להתלבש ולצאת לאוויר הפתוח בשעת בוקר (עם נעליים שרוכות, כמובן!).

· ארגון ורענון חומר הלמידה – ידוע לך כבר מה את מלמדת? מקצועות? האם חלים שינויים השנה? מה דעתך לרענן את הניירת שלך? אני יודעת שיאמרו לך, שהיו לך חודשיים לזה, אבל זה אינו מדויק, כי חודשיים היית הרכזת או המדריכה בקייטנה בבית. עכשיו לפחות תסמני לך מה את צריכה לשנות, אולי פתיחות חדשות לשיעורים? תמונות חדשות להמחשה?

· פרגון אישי – קני לך מתנה קטנה לקראת השנה החדשה: עט חדש ויפה, תיק, קלסר וכל מה שיעשה לך טוב על הלב ויעניק לך הרגשה טובה של התחלה חדשה.

לתלמידים ולתלמידות

הסתיימה החופשה ועשו ממש בחכמה אם תתחילו להיכנס לארגון של היום מחדש לאחר החופשה הגדולה: שעות קימה מתאימות (לא ב 7:00, אבל בשעה שעדיין השמש זורחת במזרח ולא שהיא כבר הגיעה לאמצע השמים!), ארוחות מסודרות (אכילת ארוחת בקר ולא בצהריים, שהיא בוקר וצהריים יחד…), שעת שינה נורמלית ומקובלת, כדי שתוכלו להתחיל את הבוקר ברגל ימין.

שיהיה בהצלחה לכולנו, איש איש והתחלותיו.

ברוכה הבאה תשפ”ג!

אהובה מליח – יועצת

• שרי אסולין – “מבינון” להבין ולאהוב לקרוא!

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    07/09/2022 ב10:55 pm

בדיוק אני בדרך לכתוב מסר בפורום שלי על הדרך הטובה ביותר להקל ולהגמיש את המעבר מגן לכיתה א’.

אז אני אשתף אתכן במאחורי הקלעים של הרעיון.

אימי שתחי’ היתה מעצבת לתל’ שני שולחנות בצד הכיתה עם מפה יפה,

עליה היתה מניחה את הדברים הכי כפיים לילדות:

פלסטלינה, מקלות ארטיק , קיסמים צבעונים, פונפונים ועוד.

ובמהלך השנה הם השתמשו בזה.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן