חוזר מנכ”ל למניעת ממתקים בגן

קדם Forums הוראה למידה ועזרים חוזר מנכ”ל למניעת ממתקים בגן

• שולי סרף | סטודיו SARAF

גרפיקה
    חברה
    02/11/2021 ב9:07 pm

אחרי ההלם מההוראה המתמיהה הזאת (חינוכית ובריאותית)….

לפי מה שידוע לי יש הנחיות חדשות שאוסרות ממתקים על בסיס יומיומי.

מצרפת לך חוזר מנכ”ל שעוסק בתזונה במוסדות לימוד כולל גנים

https://apps.education.gov.il/mankal/horaa.aspx?siduri=70#_Toc256000066

סעיף 9.2: “יש להנחות את ההורים לא להביא לגן חטיפים, ממתקים ושתייה מתוקה.”

בהצלחה!

גרפיקה
      חברה
      02/11/2021 ב9:11 pm

החוזר מנכ”ל שצירפתי לך הוא לא חדש- משנת תשע”ו…. כך שזה אמור כנראה להיות ידוע לגננת….

• דבורה חזקיה- נעים בלמידה

הוראה רכזות וחינוך
    מובילה
    02/11/2021 ב10:01 pm
    מנהלת קהילה בקדם

בחיים שלי לא שמעתי כזה דבר!!

תמיד זה הפוך שהצוות מזהיר לא להביא ממתקים וכו’.

אני מציעה לך לעשות הסכם עם הגננת שתיקח את הבת שלך לרופא שיניים;)

• ש

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    03/11/2021 ב1:57 pm

שלום מוריה

מזדהה אתך…. גם הגננת של הבת שלי יזמה חלוקת ביסקווטים כל בוקר, לפני ארוחת הבוקר(!)

חוזר מנכ”ל לא ממש הפריע לה, כי לא בודקים את זה באמת, והטענה הייתה שבסקוויטים זה ממתק יחסית בריא……..

לצערי יש חוסר מודעות במגזר שלנו לנזקים הבריאותיים והחינוכיים שנגרמים מהממתקים הרבים:(

אם יש לך רעיון איך אפשר לפתור את הבעיה מבלי להכנס לעימות עם הגננת שהיא באמת מקסימה, אשמח.

• פריידי אשכנזי

כללי
      חברה
      06/11/2021 ב10:11 pm

אני בנאדם שפחות מבין בבריאות אך יש ילדים שמגיעים לגן מורעבים ולא מסוגלים לחכות (יש ילדים שצורכים יותר אוכל )

הגננת מעדיפה ילדים שמחים ורגועים יותר מאשר ילדים מורעבים שרבים כל הזמן אין לגננת זמן לבדוק את מצב השובע של הילדים אולי כדאי לדבר עם האמהות של הילדים שידעגו לתת לילד שלהם מספיק אוכל שלא יהיה מורעב אך יגיע מספיק רעב לארוחת 10

ילדים עד גיל מסוים (כל ילד זה שונה) רעבים כל הזמן לכן במעון זה טעות שההורים מוותרים על מטרנה (זה לא יעזור כי הילד המסכן מורעב שהוא לא מסוגל לישון חצי מהאוכל מגיע לריצפה יש ימים שלמטפלת אין שניה כדי לבדוק שהילד באמת אכל מספיק (הייתי לוקחת את הילד שלי הביתה והוא היה צורח עד שהבנתי שהילד פשוט רעב התחלתי להביא לו משהוא בסוף היום הילד נהיה רגוע)

יש ילדים שיש להם חסך של ממתקים כי מיד כשהילד מתקבל בידי ההורים הממתק נזרק אחר כבוד לפח (עם כל הכבוד זה העולם שלנו וחיבים לשמור על איזון (אני לא אקח לילד ממתק שקיבל אך אתן לו עידוד על זה שלא אכל מיד וזה עובד לפחות אצלי)

לא משנה כמה ממתקים תתני לילד ילד שנמשך לממתקים צריך ללמד אותו איפוק כי כשה יגיע לבית אחר הוא יתנפל על הממתקים אפילו אם לא חסר לו בבית

גרפיקה
      חברה
      09/11/2021 ב10:56 am

לשלוח בבוקר עם הילד/ה שקית עם וופל/ביסקויט/ביגלה/ירק/פרי זה בסדר והגיוני בעיניי זה לא ממתק (חטיפים/סוכריות). זו הרגשה טובה יותר לילד ללכת כשבתיק יש עוד משו חוץ מכריך….

לצד הרצון לא להלעיט בממתקים צריך גם לא להגזים ולמנוע הכל

גננת שרוצה יותר סדר ולמנוע קנאה ובלאגן ומבקשת שכולם יביאו בסקוויטים זה בסדר בעיניי

הבריאות של הילדים לא תיהרס מזה

בואו לא נשכח כמה אנחנו מנשנשות….. (;

הרבה בריאות

• מוריה נפתלי

צילום ומולטימדיה
    חברה
    08/11/2021 ב9:39 am

לדעתי אולי יש אפשרות שכל אמא תביא משהו שהוא לא בהכרח רעיל
    כמו ביסקויט ופלה וכדו’
    והגננת תחלק לכל הגן, כדי שלא יהיה את התחרות והקנאה
    יש לבת שלי ילדה בגן שמביאה חמש במבות בתיק כל יום לי לא נשמע הגיוני
    זה צריך להיות מדוד ומפוקח אין סיבה שהילד התנפל על ממתק אם יש לו גבולות מההורים כמובן שפעם ביון אם יש ממתק לא סוכריות ודברים מורעלים אבל במבה ביסקויט אין בעיה
    אבל תחשבו שהילד חשוף גם בגן ואח”כ שהולכים לגינה כולם מביאות שם 20 ממתקים אז את חייבת להביא משהו כדי שלילד שלך לא יצא העיניים
    ואח”כ שהולכים לסבא שזה הנכדים הראשונים שלו אנחנו יוצאים עם סכרת אז זה חשיפה יום יומית גרועה ביותר הכול צריך להיות במידה ושכול
    הגננת ממש שמחה שאמרתי לה את זה ואמרה שלהורים אין כל כך מודעות והיא תהפוך את הגן לגן ירוק
    ובמקום ממתק יוכלו ירק וייאפו דברים בריאים בגן
    בקיצור גננת מקסימה אני מאמינה שלא כל הגננות כאלה…

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן