דמעות של סתם

קדם Forums כתיבה ספרותית דמעות של סתם

• דמעות של סתם

פורסם ע"י בתא-ל טשיטיד מדריכה זוגית לכלות ונשים  יעוץ אימון והנחיה on 17/10/2023 ב1:06 am

יש מישהו שאפשר לבכות אצלו עכשיו?

יש מישהו שאפשר לפרוק אצלו תסכול פשוט? יש מישהו כזה שיכול לשמוע שאני עצבנית עכשיו ולא על החמאס, כי עליו כבר כולם פרקו עצבים, יש מישהו שפנוי עכשיו להרגיש כאב פשוט של יום יום? כאב רגיל, אכזבה, תסכול, סתם , סתם, אבל כואב ומתסכל עד שבא לבכות?

אני מכירה את זה אצלי, אם היה אפשר לקנות דמעות -תגידו לי איפה, אני אלך לקנות, להרטיב קצת את הלחיים להפשיר את הלב, כי אצלי במלאי הם כמעט לא קיימות, ובאירועים כמו מה שחווינו, גם אלה ששמורות לרגעים מרגשים במיוחד, התחפרו עוד עמוק בפנים, ירדו לעומק המקלט שבבטן והגיפו את דלת הלב, לא נבכו, וכנראה שלא יבכו לעולם.

במקומם באות הדמעות של עכשיו, דמעות של כאבים סתמיים, כאבים פשוטים, תסכולים טיפשיים.

במקומם מגיעות הדמעות שאין להן עכשיו מקום בשום מקום בעולם.

דמעות שאסור לבכות כשיש כל כך הרבה כאב, וצער.

יש מישהו שאפשר לבכות אצלו עכשיו? האם יש באיזה מקום, דלת שמוכנה להיפתח גם לכאבים הקטנים של אנשים קטנים, האם יש לב שמוכן להכיל רגשות של קטנות, לא יוצלחיות, ערך עצמי תלוי על בלימה, מעורער, חוסר הערכה, וכאב על מילה אחת שמישהו שכח לומר- תודה…

אם אתם כאן קוראים מה שכתבתי – לא לכם כתבתי, רק חיפשתי במה , אז בבקשה שאף אחד לא יתן לי כתף, אני יודעת שנגמרו הכתפיים לבכות עליהם, ובמחסני הרזרבות שומרים לשעות חירום לדמעות אמיתיות שיש להם מקום ולגיטימציה. שאף אחד לא ישאל מה קרה, כי אני אתבייש לספר לו, לא רוצה להרגיש קטנה. אל תתנו לי משפטי חיזוק, גם לא סיפורי זוועה על כמה עוד רע היה יכול להיות וכמה הטוב שלי ענק- אני יודעת את זה, וגם מודה.

ויחד עם זאת אני דומעת -דמעות סתם.

תודה שהייתם קהל, מבקשת שלא תרגישו שמישהו שכח אותכם, או לא שם לב, שנתתם משהו, לא חסרים עוד דמעות של סתם בעולם, אבל אם יש לכם דמעות כאלו, תחפשו מקום להניח אותם

כמו שאני עשיתי כאן.

אמונה ח. הגיבה לפני 7 חודשים 7 חברות · 6 תגובות
  • 6 תגובות
  • מיכל מיכל

הייטק
    חברה
    17/10/2023 ב2:14 am

וואוווו

מדהים!!!

אבל האמת היא שאף פעם דמעות הם לא סתם, וכאב הוא לא פשוט, גם אם יש אחרים שסובלים הרבה יותר…

כאב או קושי של מישהו אחד יכול להיות יותר גדול משל מישהו אחר, אבל לא יכול להקטין אותו!

צודקת, לבנ”א לא תמיד יש מקום לדמעות האלו, מצפים ממך שתשימי בפרופורציה, שתתרכזי בחיובי… אוף איתם!! זה לא מנחם ולא מעלים את זה!!

כל הכבוד על האומץ!!

בטוחה שהרבה מרגישות ככה, במיוחד עכשיו…

אהבתי ממש את הקטע, תודה רבה!!!

• חגית ב

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    17/10/2023 ב6:02 am

חיבוק!

מזדהה..

אסור להתלונן על הגלות שעזבנו את הבית בדרום כשיש אנשים שנדדו לעזה..

אסור להתלונן שכואב לי הראש כשיש מאות פצועים בביה”ח..

אסור להתלונן שאני לא בבית כשיש אנשים שאין להם בית לחזור אליו..

אסור להתלונן שהאוטו תקוע כשיש אנשים שהאוטו שלהם שרוף..

אסור להתלונן ש..פשוט אסור להתלונן!

ובכ”ז אני חושבת שעצם התקופה הזו הפכה אותי ואולי מן הסתם אותנו לעמוסים לרגישים ולמוצפים..

ואין לנו יכולת לשאת את ה”עוד קצת” הזה..

כל דבר קטן שובר את גב הגמל.

-לפחות נבין את עצמינו-

ויהי רצון שגם נגדל מזה ונצא חזקים וננצח.. גם בקרבות הקטנים

• חנה נתנזון

טיפול
    חברה
    17/10/2023 ב11:15 am

קוראת ודומעת….

כאב נוגע בכאב, כאב חיצוני –

יכול גם להצית או להציף כאב פנימי אישי

ולכל דמעה באשר היא, יש מקום ויש משמעות

הקב”ה חש ונמצא עם כל כאב של כל יהודי!

ואם ניתן לדמעות ליפול,

ונשכיל אחר כך להוסיף דמעה נוספת

של תפילה, של תחנון ובקשה

הן שערי דמעות אף פעם לא ננעלות-

לא ישובו ריקם המשאלות!

• ברכי

אדמיניסטרציה
    חברה
    17/10/2023 ב2:23 pm

דמעות הן מאגר בלתי נדלה, בפרט דמעות של נשים

הן ניגרות גם בלי שום סיבה, וזה בסדר,

הן דומעות גם כשכואב משהו פיזי

הן זולגות גם ישירות מתוך הלב,

דמעות הן רטיבות בלתי נמנעת שיש לה טעם מלוח ולא צריך סיבה כדי להמליח אותן עוד יותר,

תבכי כמה שבוכה לך, אם את בוכה על דברים שהם לא קריטיים ממש, תודי לה’ שנותן לך את הדמעות האלו, יכול להיות שהן תחסוכנה לך דמעות ממקור קשה ותובע יותר,

[היתה לי פעם חברה שהתמודדה עם מחלה קשה, היינו מדברות כל יום חמישי. פעם אחת, חליתי בדלקת גרון, עם חום גבוה, ולא התקשרתי אליה, פשוט התביישתי להתלונן על חולי רגיל שיש לו תרופה, כשהיא כ”כ חולה… מה שקרה בסוף, זה שהיא התקשרה אלי, ואז כששמעה את קולי שהסגיר את גרוני הדלוק, היא אמרה: מה חשבת, שאם אני חולה מאד, אני לא יודעת שאנשים אחרים סובלים מכל מיני דברים ‘רגילים’? גם לי היו דלקות גרון לפני שחליתי, אני יודעת וזוכרת היטב שזה כואב מאד, זו לא סיבה לא להתקשר!]

לא בהשוואה ושנזכה כולנו לבריאות מלאה תמיד, אך בדומה, זה לא אומר שצריך לבכות רק על דברים איומים ונוראים, צריך לשחרר את הדברים התקועים עוד לפני שהם הופכים להיות קשים מידי, זה עושה רק טוב!

בתפילה שלא נצטרך לברור אלו דמעות לבכות, שנזכה לבכות רק דמעות של התרגשות ושמחה!

• רחלי

אדריכלות ועיצוב פנים
    חברה
    17/10/2023 ב6:30 pm

בתאל!!!!

• אמונה ח.

כללי
    חברה
    17/10/2023 ב10:30 pm

וואו.

ריגשת. 😳

מזדהה לגמרי.

ובואו נבכה.

נבכה כי כלום.

נבכה כי ככה.

נבכה כי זה מה שאני צריכה.

נבכה,

כי אם לא נבכה אותנו עכשיו,

לא יישאר לנו אותנו לבכות אותו.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן