מפיקה? מבינה באיפור לסרטים?

קדם Forums הפקות במה ותוכן מפיקה? מבינה באיפור לסרטים?

• מפיקה? מבינה באיפור לסרטים?

פורסם ע"י אביטל ירום  אומנות הבמה והפקות תוכן on 26/07/2024 ב5:53 pm

היי אני מפיקה סרט ואני צריכה טיפים והסבר בכל הנוגע לאיפור של סרט.

איך לאפר? מה הכי חשוב? מבחינת צניעות מה בסדר? מה לא?

בקיצור עם יש לך מידע והסבר אני ממש אשמח.

תודה רבה

אילת השחר הגיבה לפני 1 חודש, 1 שבוע 8 חברות · 9 תגובות
  • 9 תגובות
  • שירה כהן

צילום ומולטימדיה
    חברה
    27/07/2024 ב10:49 pm

טבעי,

זה הכי חשוב.

סרט זה איפור ערב והרבה מתבלבלות.

איפור עדין, שמסתיר פגמים ומחמיא.

וחשוב לתחזק אותו מידי פעם שלא יישחק במהלך הצילומים, אחרת שמים לב להבדל.

• אורית מחבוב

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    28/07/2024 ב12:14 am

איפור לסרט אמור להיות טבעי, בלי שימר והברקות אלא מט ועמיד, אך מצד שני גם לא כבד…

הדגש הוא בעיקר להסתיר פגמים בפנים, כהויות, ופצעונים, וכן לבצע הצללות אכותיות.

בסיום האיפור כדאי לפדר בפודרה דקה, שמאפשרת פידורים חוזרים.

בהצלחה!🙂

• אלישבע .

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    28/07/2024 ב8:08 am

מצטרפת למה שכתבו כאן.

דבר נוסף,מבחינת צניעות אם אמור לעבור בסמינרים

איפור בעיינים-מינימום שבמינמום

רימל וקו ריסים דק זה בסדר

אבל בשופ”א לא צלליות בולטות /איילינר.

אח”כ סתם זה לא עובר ביקרות של כל הסמינרים וחבל…

• שרה יונה

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    28/07/2024 ב4:21 pm

מצרטפת לכל הנאמר,
    ובתוספת
    האיפור בסרט צריך גם להיות קשור לדמות.
    יש מאפרות שמתמקצעות במיוחד בזה, זה לאפר עדין, טבעי, אבל שיראה מעבר למצלמה.
    וכן פיסול פנים כשאת רוצה שמשהי תראה רעה אז עם הצללות עושים לה תוים מחודדים.
    משהי עדינה, מאירים את הפנים יותר. זה משתנה בהתאם לדמות…

אם את רוצה אני מכירה מאפרת מטורפת (בתחום כבר יותר מעשרים שנה..), שאיפרה גם כאלה דברים….

• עליזה דבו

אופנה יופי וטיפוח
    חברה
    28/07/2024 ב4:21 pm

מגיבה בתור מאפרת, שחקנית, וסטודנטית להיסטוריה-

מצטרפת לכל מה נאמר, ומוסיפה כמה דברים:

– תלוי מה התקופה. אם מדובר בתקופה היסטורית אין מקום כלל וכלל לאיפור בן ימינו. ממש ממש ממש משגע אותי לראות הפקות היסטוריו מושקעות מכל כיוון, תלבושות, לוקיישן, צילום, וכו’ שנהרסות כי: המייקאפ בולט, כמויות של סומק והצצללות, איפור גבות/ עיניים בולט, שפתון, צלליות וכו’. לא אמין לאף אחד!!!! אמנם היו גם בתקופות עתיקות סוגי איפור מסוימים, אבל: 1. בנות ישראל לא הלכו כך, מה שאומר שאם הדמויות יהודיות זה לא רלוונטי. 2. כדי לשחזר את אותו איפור יש לערוך תחקיר היסטורי מקיף ויסודי מאוד. לא מספיק לקחת מאפרת, אלא מאפרת שמתמחה בזה, א”א לשחזר את זה באיפור רגיל צריך חומרים מיוחדים וכו’ וכו’.

– פרמטר נוסף: מי הדמות? אם היא כלה ביום אירוסיה, ודאי שמתאים איפור ערב. אבל אם מדובר בבחורת סמינר? (ממש היה לי קשה לראות בסרט האחרון והסופר מושקע של טלי אברהמי “לשם שינוי” שכולן היו מאופרות באותו איפור: צללית ורודה ואיילינר. כולל תלמידת סמינר עם כמויות מייקאפ. כולל זקנות בבית אבות שאם מתאפרות אמורות להתאפר בסגנון מיושן וממש לא עדכני כמו איילינר זוויתי עם ווינג. ואפילו כולל הרבנית! די! אני לא מצליחה להבין!)

– אם אכן מדובר בדמות שהגיוני שתתאפר, כמו לדוגמא אישה רגילה ומטופחת, יש לשים דגש על דבר נוסף: איכות האיפור. כל האומנות של המאפרת היא לא לאפר הכי טוב ומקצועי שהיא יודעת את כל אישה פשוטה. איפור מקצועי מדי לא מתאים להפקת קולנוע, מאחר ולא אמין שכל הדמויות יודעות להתאפר טיפ טופ. זה כמובן לא אומר לפשל בכוונה את האיפור, הוא צריך להיות נעים לעין, אבל עם זאת- רגיל, יום יומי וסביר לאישה ממוצעת. וזה אומר: לא איפור ערב!!

– כפי שציינתי למעלה- יש להתאים את האיפור לסגנון הדמות. מאפרי קולנוע מקצועיים עושים עבודת מחקר מקיפה על הדמויות שהם הולכים לאפר: מה הגיל שלהם? (כולנו יודעים איך זקנות מתאפרות- באופנה של פעם, לא הגיוני לאפר אותן לפי הטרנדים העכשוויים. דמיינו זקנה בסרט שנראית בול כמו זו שראית באוטובוס. זה כיף! זה אמין! זה מכניס אותך לסרט עד הסוף. את לא יוצאת מהאווירה ואומרת לעצמך: טובף זה סרט, כי רואים שמאפרת מקצועית איפרה אותה…) מה הסגנון שלהם? (ברור לכולנו שלא לכל בני האדם יש טעם וסגנון זהים. יש לתת גם על זה את הדעת) מה הרמה הכלכלית שלהם? וכן על זו הדרך.

– כאשר הדמות בחיים הרגילים לא אמורה להיות מאופרת- לא מאפרים אותה!!! וזה כולל: ילדות, נערות, בחורות, אישה שהרגע התעוררה, או שנמצאת בבית כלא ועוד ועוד ועוד. מספיק פשוט להסתכל סביבנו בחיים. האם כולן מאופרות, כל הזמן, מושלם?

האיפור הקולנועי הבסיסי הוא: מעט פודרה כדי ליצור מראה מט ולא מבריק/ מזיע, ואולי קצת לכסות פגמים וכהויות- וגם זה לא חובה. הבסיס זה לפדר טיפה. זהו.

תפסיקו בבקשה עם כמויות הסומק הלא נורמליות! זה משגע!!

באופן אישי, ביימתי כמה סצנות היסטוריות בזמן השואה בלוקיישן של סדנאות יזע והבהרתי לשחקניות שאין עליהן להתאפר. אין תסרוקות מושקעות וכו’. זה באותה מידה שצריך להוריד עגילים, שעונים וכו’. לא היה להן אוכל- אז איפור כן היה???????

ומה התוצר? תוצר אמין!! לא היה עליהן מיליגרם של איפור- וכך אמור להיות. הן היו נראות אמינות. (ואגב כך באמת עושים בקולנוע הכללי ובעולם)

(סליחה על ההודעה הארוכה, פשוט זה נושא קרוב לליבי 😅)

בהצלחה רבה!

• אביטל ירום

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    28/07/2024 ב4:33 pm

עליה תודה ענקית על ההודעה הארוכה והמפורטת.

זה עזר לי ממש להבין וגם זה מאוד הגיוני מה שאמרת אני בכללי תמיד דוגלת בשיטת הטבעי כמו הדוגמאות שנתת אין לי מה לתת עוד דוגמאות.

תודה ענית בזכותך בעזרת ה’ יצא לי יפה הסצנה והאיפור.

ותודה לכולם

המשך יום טוב

• שירה אלג'ם

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    28/07/2024 ב5:15 pm

נכון, ממש הפריע לי בסלנטו שהדמות בכלא הייתה עם נעלי עקב ואיפור ערב מושקע זה
    ממש הרס את האמינות. כאילו כלא הכי מפחיד שיש ונעלי עקב כולל בבריחה? לא אמין

• עליזה דבו

אופנה יופי וטיפוח
      חברה
      28/07/2024 ב7:39 pm

לגמרי.

הבחורה כאילו יצאה מקטלוג של מקימי.

לפני רגע הייתה במדי אסיר, וברגע הבא- מסורקת, מאופרת, לבושה טיפ טופ + כמובן המטפחת בצוואר התואמת לבגד.

וכן, העקבים.

דברים כאלו מעבירים סרט מז’אנר מתח לזאנר הומור…

• אילת השחר

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    30/07/2024 ב12:30 am

מצטרפת לכל מילה.
    מעניין אותי מה גורם גם למפיקות הכי גדולות בציבור שלנו ליפול בזה, אם כל כך
    הרבה מהצופות אפילו, יודעות לומר שזה לא אותנטי ולא אמין.

ובעניין הנעלי עקב- אותי אישית זה הקפיץ ביותר מסרט אחד.
    היא בקושי יציבה על העקבים, ועולה איתם אינספור מדרגות או רצה ריצות באמצע
    הבוץ והלא יודעת מה…
    ככה דורשת ההפקה?

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן