בואי לפגוש אותך 🙂

קדם Forums טיפול ואימון בואי לפגוש אותך 🙂

• בואי לפגוש אותך 🙂

פורסם ע"י רבקי. הנקודה השייכת לליבך  טיפול on 30/04/2024 ב2:07 am

בס”ד

שלום יקרות 🙂

קיץ בריא, שמח ומאיר.

בקישור הבא המלצתי לכן על הספר נביעה-

https://kedemcenter.co.il/groups/training/forum/topic/%d7%a1%d7%a4%d7%a8-%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%9c%d7%99-%d7%97%d7%93%d7%a9/

כתבתי שבל”נ אשתדל לתת לכן טעימה משיטת אבחון הנפש ע”פ ארבעת היסודות.

אתן רקע קצר ובפעם הבאה בל”נ נעבור לטעום מהגוון הייחודי שבכל יסוד.

כשם שכל הבריאה מורכבת מארבעת היסודות אש, רוח, מים ועפר, כך גם הנפש שלנו מורכבת מארבעת היסודות שמתבטאים בארבע תנועות נפש.

שני יסודות מתוך הארבעה הם מאוזנים, יושבים טוב בתוכנו, לא עושים שום בעיות, ממש כמו שני ילדים טובים, ממושמעים וצייתנים.

בקיצור, יסודות מאוזנים.

השניים האחרים הם היסודות המתגברים בנו, יש להם הרבה מה לומר, הם מרעישים לנו בתוך הנפש, צועקים, בועטים, מפגינים, בורחים, נעלמים, מתחבאים, שותקים מדי ועוד אינספור וריאציות…

דווקא ביסודות המתגברים, איפה שכואב, שקט מדי/ צועק מדי וכו’ וכו’, שם נקודת הכח, הגאונות שלנו, הטוב השורשי והעמוק ביותר שמאפיין אותנו.

מול שורש הטוב של שני היסודות שמתגברים בנו- נצא מאיזון.

כל נסיון שפגשנו אי פעם וכל הכאבים העמוקים ביותר יושבים על נקודת הכח המיוחדת לנו.

דווקא שם מקננת בנו תחושת ספק קיומית ושורשית על עצם מי שאנחנו.

כל כאב שנפגוש יושב בשרשו על ספק עצמי עמוק וראשוני מאד, האם אני באמת אני?

(האם אני באמת היצירתית/ המדויקת/ האהבה הרכה/ החיות/ האמת הבהירה/ השמימיות שחשבתי שאני? וכו’)

זהו הספק הראשוני וכל השאר זה תוצאות של הספק הזה…

לדוג’ אם יש לי ספק על היכולת החדה שלי להגיע למבנה מסודר ומדויק, אכפה את הסדר שלי בתוקפנות כדי להוכיח שאכן יש לי את היכולת הזאת ומן הסתם הסביבה תגיב בהתאם (כל אחד איפה שזה יפגוש אותו ביסוד הלא מאוזן שבו… מתכון לשישו ושמחו…)

ככל שנזהה מי אנחנו בשורשנו וניגע בשורש הטוב שהוא החלק אלוק שטבוע בנו, נתחבר אליו באמת ונחזור להיות מי שאנחנו בעצם ברמת החוויה, נוכל אט אט לעבור מנדנד נפשי שמגיב למאורעות החיים, לעוגן יציב שמחובר פנימה ולמעלה בעז”ה.

בעז”ה בפעם הבאה אתן לכן טעימה מיסוד האש המנהיג החזק, המסודר והחותר לאמת.

תעקבו אחרי ההודעות הבאות, יהיה מעניין 🙂

כל אחת תוכל למצא את עצמה בשניים מהיסודות ולהתחיל להבין מה קורה לה בתוכה ומה מניע את המחשבות, הרגשות והפעולות שלה.

נ.ב. מכיון שלא מתגבר בי יסוד האש (המסודר והלינארי) לא אוכל לתת תאריך משוער מתי אכתוב את ההודעה הבאה, מקווה שאעשה זאת בהקדם.

רבקי ספרא מטפלת בגשטאלט יהודי, תנועה ואמנות.

• 0 תגובות

עוד לא נכתבו תגובות לדיון זה.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן