הנחית הורים

קדם Forums טיפול ואימון הנחית הורים

• פורסם ע"י רבקה טייך טייך  הוראה רכזות וחינוך on 26/12/2021 ב12:32 am

כבר זמן מה שאני רוצה ללכת להנחית הורים (יש לי 3 בנות מתוקות שהגדולה בת 5)

אבל כל השיטות השונות עשו לי בלאגן

שיטת שפר, וסלי , שרמן, גיקובס וכו

האם משהי יכולה להמליץ לי על שיטה (לא כזאת שתיתן לילד לחיות את חיו לעצמו …)

וכן האם מכירה קורסים ברמת בית שמש?(עדיף לג’)

תודה

מירי רוט הגיבה לפני 2 שנים, 4 חודשים 3 חברות · 3 תגובות
  • 3 תגובות
  • מיכל וילמן

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    26/12/2021 ב12:54 am

רבקי יקרה,

הלמידה שלי כמנחת הורים, בנויה על הגישה הקלאסית והדינאמית (שם למדתי הנחית הורים מסודרת – 4 שנים)

אבל

ברצוני להמליץ לך מאדדדדדדדדדדדד על:

הגישה הממוקדת שלי היום, שבנויה על שיטת “יסוד נפש האדם” -(מאת הרבנית טוקצ’ינסקי, מארגון אילה)

המבוססת על אמון והכלה לילד , המון רגישות והבנה ומהמקום הזה ליצור חיבור אמיתי לילד ולתת לו יציבות וצמיחה.

הגישה מבוססת על כך שהלב הוא השורש – וממנו תוצאות חיים (משלי), וע”כ כמה חשוב להשקיע בלב בסיס הנפש והאדם – כי משם יבנה האדם השלם.

טוב אם תרצי קצת חומרי תוכן אשלח לך באישי כמובן:)

יכולה רק לאמר לך, שהיא באמת שונה ממה שהזכרת, והיא מאד משלבת את כל העולם הרגשי

ונותנת מקום לחיבור וקשר עמוק ופנימי מאד לילד.

כשאני הגעתי לשם, זה היה לאחר 4 שנות למידה שלי, שהייתי מרוצה מהם, אבל הרגשתי עדין חסר ואמרתי לעצמי שעם אחד הילדים – לא הצלחתי מספיק ליצור חיבור חזק ואהבת אמת. ואז המליצו לי ללמוד שם והמודעות והקשר שבניתי גם עם שאר הילדים – היה חזק ולאין ערוך!

השיעורים של הרבנית טוקצ’ינסקי נמסרים אמנם כהרצאות – בירושלים או בב”ב בלבד (יתכן שעדין שווה לך להירשם ולהשלים את החסר שנה הבאה – התחיל רק מעט לפני חנוכה)

ולא – אני לא מקבלת אחוזים למרות שמגיע לי… כ”כ הרבה בנות משפחה וחברות שלחתי אליהם:)

פשוט כ”כ מאמינה בגישה הזו ובפלאים שהיא מחוללת!

אם את רוצה משהו מעבר לכך – יכולה לשאול אותי בפרטי

[email protected]

שבוע טוב והרבה נחת!

• רבקה טייך טייך

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    26/12/2021 ב7:19 pm

תודה מיכל

עוד דעות , שיטות , הארות הערות ?

• מירי רוט

טיפול
    חברה
    26/12/2021 ב7:59 pm

בכל שיטה תוכלי למצוא את הארה המיוחדת שמתאימה לך ולילד שלך

אני יכולה לשתף אותך בחויה שלי כשהשתתפתי בכל סוגי ההנחיות לאורך שנות גידול הילדים

לרב הילדים התאים מה שלמדתי שיטה X ולבת אחרת זה לא היה מתאים ודווקא לה היה מתאים כלים משיטה שלא אהבתי כי היא הרגישה לי אכזרית מידי וקשה אבל לאחת זה היה מאד מותאם

ואז השתתפתי בעוד קורס וחשבתי מה אפשר לחדש לי ,ונפעמתי! וגם משם יכולתי לקבל כלים

מה אני רוצה להגיד?

שלא כל כך משנה לאן תלכי קודם ,שום שיטה היא לא העתק הדבק ולא יעלו שם את כל סוגי הבעיות כדי שתוכלי לשלוף את המענה , קחי את הלימוד כציוד אישי בשבילך! לא בשביל הילד שלך, תרגישי בהירות וביטחון באימהות שלך

תאהבי את התפקיד המדהים הזה להיות אמא וקחי לך כמה קורסים שאפשר

תלמדי על גבולות, על סמכות על שייכות וכל הנושאים הנהדרים שיעשו אותך אמא יודעת, אמא בטוחה

מה לעשות בפועל? מאיזה שיטה תשתמשי בשעת מעשה? זה לא משנה, את כבר תרגישי מה נכון לאותו רגע

את גם תדעי שלא קרה כלום שלא ידעת ואולי טעית. ואת האמא הכי טובה לילדים שלך!

הרבה סיעתא דשמיא

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן