התייעצות לגבי תואר ב’ בטיפול רגשי . פסיכודרמה או אומנות. דחוף תודה רבה!

קדם Forums טיפול ואימון התייעצות לגבי תואר ב’ בטיפול רגשי . פסיכודרמה או אומנות. דחוף תודה רבה!

• התייעצות לגבי תואר ב’ בטיפול רגשי . פסיכודרמה או אומנות. דחוף תודה רבה!

פורסם ע"י אושרי ברושטיין  אופנה יופי וטיפוח on 23/05/2024 ב1:22 pm

שלום לכולן!

האם יש כאן מטפלות בעלות תואר ב’ בפסיכודרמה או באומנות?

לאיזה תחום הביקוש גדול יותר?

כשהלכתי ללמוד במסלול תיאטרון הייתה לי מטרה לכיוון תואר ב’ בפסיכודרמה. אכן יש לי מעל 1000 שעות במשחק. העניין הוא שאני אוהבת גם אומנות ואין לי שעות בכלל המלאי אפס.

מה ההתלבטות? הבנתי שפסיכודרמה זה יותר לנשים וקבוצות , פחות נוער וילדים . אני רואה את עצמי בע”זה עובדת גם וגם ובהתחלה בבית ספר דרך משרד החינוך. בהמשך קליניקה לנערות ונשים.

העניין שאני מרגישה מוגבלת באפשרות העבודה שלי בפסיכודרמה .

ואומנות מתאים לכולם בכל הגילאים .

מצד שני ….חבל לי לוותר על כל השעות במשחק זה נראה לי בזבוז זמן וכסף לעשות עוד מלא שעות 500 באומנות

אז חשבתי …

לעשות תואר בפסיכודרמה ואז אני יכולה לקחת קורס באומנות בבית המורה .ואוכל לשלב זאת.

השאלה האם זה אפשרי?

אם אני אומרת שיש לי תואר בפסיכודרמה ואני משלבת גם אומנות .

בכל מקרה אני מאמינה שאלמד עוד שיטות בהמשך החיים עד 120……

מה אתן אומרות זה רעיון שיכול ללכת?

אשמח ליעוץ.

תודה לכן!

יום מבורך!

מרים ש הגיבה לפני 2 שבועות, 4 ימים 5 חברות · 4 תגובות
  • 4 תגובות
  • שרה ארטא

אומנות ועיצוב
    חברה
    23/05/2024 ב2:21 pm

אני מטפלת באמנות עם תואר שני ממבח״ר, אני חושבת שברמה המקצועית ברור שכדאי לך ללכת לכיוון שמחובר אליך שזה המשחק ו פסיכודרמה כי את טובה בו ויש לך ידע מקיף הרבה יותר מללכת לכיוון של אמנות שהוא פחות מוכר לך, ולא נשמע מדבריך שיש לך גישה.

ובסוף מטפל טוב זה מטפל שמחובר לכלי שלו, אחר כך כשאתה מקצוען אצה יכול לשלב כלים מעוד עולמות ומרחבים ,

ברמה הפרקטית לפי דעתי בטיפול באמנות האופציות הם רחבות הרבה יותר, ואפשר גם לפזול לאזוריים שהם לא טיפוליים נטו אלא מרחבי ביניים של העצמה וחוסן קהילתיים ששם הביקוש הוא אדיר

**שימי לב גם שבמבחר לומדים פסיכודרמה שזה שיטת טיפול מסוימת וזה לא דרמה תרפיה, ככה שמראש את מאוד מצומצמת באפשרויות ..

ו

• רחלי

טיפול
    חברה
    24/05/2024 ב9:39 am

כמטפלת תואר שני בפסיכודרמה, אני יכולה לומר שהצגת את ההיבטים השונים באופן די ברור. אכן, פסיכודרמה זה יותר לנשים וקבוצות, פחות נוער וילדים. ונראה שלאומנות יש יותר מרחב. אלא שבפועל אנחנו עובדות בעיקר עם ילדים, בודאי במקומות צבוריים כמו במשרד החינוך.

אז איך זה בכ”ז עובד?

כי טיפול זה לא כלי זה או אחר, טיפול הוא קדם כל טיפול, זה מפגש וקשר ושיח, גם אם לא בהכרח וורבלי. טיפול זה הבנה של דינמיקות ותהליכים, זה אופן החשיבה. טיפול זה לא אומנות ולא פסיכודרמה, טיפול זה לא ללמוד שיטות…

וכפי שכתבו לך, גם לפי דעתי חשוב שתלכי לכיוון שאת יותר מתחברת אליו, שאת טובה בו ואוהבת. בסופו של דבר טיפול ותהליכים נעשים דרכנו, וככל שנהיה מחוברות זה יעבוד יותר טוב.

ואמנם, למרות שמלכתחילה הפסיכודרמה פחות מתאימה לילדים, אנחנו עובדות עם ילדים, חושבות פסיכודרמה, וגם מצליחות לעשות התאמה באמצעות הכלים שבידינו, והרעיונות הפסיכודרמטיים, כמו: גמישות, יצירתיות, ספונטניות ועוד.

גם בלימודי הפסיכודרמה עשינו קצת שימוש באומנות, מה שאיפשר לנו לשלב פעילויות מתחום האומנות בעבודה הטיפולית – פרטני וקבוצתי. אבל שוב, מה שחשוב זה פחות הכלי, אלא מה שעולה בחדר בעקבות, ויש הרבה דרכים להבעה הרגשית.

לא כ”כ מסכימה עם המשפט “מטפל טוב זה מטפל שמחובר לכלי שלו, אחר כך כשאתה מקצוען אצה יכול לשלב כלים מעוד עולמות ומרחבים”. כי שוב, טיפול זה לא הכלי, טיפול זה האדם, הקשר, היכולות הפנימיות ועוד (גם אם תמיד טוב שיהיו מיגוון של כלים… ואין לזה סוף).

“וברמה הפרקטית”, גם בטיפול בפסיכודרמה יש הרבה אופציות, ואולי אף יותר מאומנות – “לפזול לאזוריים שהם לא טיפוליים נטו אלא מרחבי ביניים של העצמה וחוסן קהילתיים”.

ואגב, על פי שיחות עם קולגות מתחום הפסיכודרמה והאומנות, עולה שאולי בפסיכודרמה יש יותר עומק מאומנות. זה אחד הכוחות שלה, אולם יש בזה גם סיכון שדורש זהירות רבה.

בהצלחה רבה!

• הודיה אלבאז

אולפן סאונד ונגינה
    חברה
    29/05/2024 ב1:01 am

יכולה להגיד לך כמטפלת בפסיכודרמה ואני גם מוזיקאית שאני בסוף משלבת בחדר הטיפולים מוזיקה, דרמה, אומנות וגם ביביליותרפיה למרות שההכשרה הפורמלית שלי בטיפול היא רק פסיכודרמה.

בסוף את מתמקצעת בכלי אחד שהוא העיקרי אבל את מכניסה לחדר את מי שאת ומה שאת גם אם זה לא פורמלי.

הפסיכודרמה בשונה משאר התרפיות (תרפיה באומנות/ מוזיקה/ דרמה) מאוד ישירה כאשר תרפיה ב… הגישה היא יותר עקיפה ויותר השלכתי. זה אומר שיש בפסיכודרמה מרכיב ישיר יותר ומעורר רגשות לפעמים בעוצמה גבוהה יותר.

לגבי קהל היעד רוצה להגיד שאני מטפלת בנערות והכלי מאוד מתאים לנוער וגם לילדים גדולים. פחות מתאים לילדים קטנים ולבעלי מוגבלויות שונות כמו ילדי תקשורת, פיגור שכלי, וכד’. אם כי יש לי חברות מפסיכודרמה שעובדות עם ילדים כאלה. כן צריך לזכור שזהו כלי מאוד וורבלי לעומת השאר

בהצלחה!

• מרים ש

טיפול
    חברה
    29/05/2024 ב1:20 am

אני חושבת שהציגו כאן את הנושא באופן מאד ברור.

וברמה הפרקטית,

למעשה כמטפלת בפסיכודרמה, שמשלבת הרבה אומנות, בעיקר אצל ילדים

נראה לי , ותקנו אותי אם אני טועה..

שלהוסיף כלים של אומנות כשיש בסיס של פסיכודרמה

קל ואפשרי הרבה יותר-

מלהוסיף אחר כך כלים של פסיכודרמה.

מאחר שכלי הפסיכודרמה הם חלק מאד בסיסי המשליך

על כל צורת השיח הטיפולי, סגנון המטפל והטיפול.

וכל כלי שנוסף לה מתקבל בברכה.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן