חבילות טיפול האם מומלץ?

קדם Forums טיפול ואימון חבילות טיפול האם מומלץ?

• שיינדי אייזנבך

טיפול
    חברה
    30/12/2021 ב9:00 am

אני מקבלת תשלום בסוף כל פגישה.

נזהרת מכל מה שגורמת למטופלת להרגיש בסוג של ‘מסחרה’-

לשלם מראש, או להתחייב על מספר פגישות, או לתמחר את הפגישה לפי השעון.

אני כן מסכמת על שעה קבועה שאני שומרת לה כל שבוע, והיא אמורה לבטל מראש אם לא מסתדר שבוע.

• חני שטראוס

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    30/12/2021 ב9:58 am

גם אני ממש בעד מה ששיינדי כתבה

נותנת את המקסימום מרחב להחלטה החל מפגישה ראשונה והלאה.

אני כן ממליצה אחרי פגישת אינטק על תהליך שכולל לפחות 10 פגישות כדי לראות תוצאות

אשמח לשמוע ממנוסות: באיזו דרך אתן מסייעות ללקוחה להיות עקבית

דווקא בשעה “שלה” ביום הטיפול המסויים?

• מלכה קופטייל

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    30/12/2021 ב10:18 am

שלום וברכה

גם אני חושבת שחבילות טיפול נותנות מעט הרגשה של ניצול העמדה

על אף שאני מאמינה שמטפלת עושה זאת על מנת להבטיח התמדה מצד המטופלת –

דהיינו השגת תהליכים ותוצאות.

בסופו של דבר,

לעולם גם לא נדע בדיוק לכמה טיפולים זקוקה הפונה

ומתי פתאום תחליט שהיא פורשת…

את בוודאי לא תרצי שמטופלת תגיע אליך רק משום שהכסף כבר אצלך

(במידה והיא מעוניינת לפרוש)

אני זוכרת שבתחילת דרכי הייתה מישהי שבאיזשהו שלב

ביקשה לשלם מראש עבור 10 פגישות,

אולי משום שפחדה שהמחיר יעלה בהמשך (זה היה ממש מחיר מוזל..)

לא התחברתי לרעיון של תשלום מראש.

לי זה עשה לחץ. מה אנחנו יודעים מה יהיה מחר, איך את גובה תשלום על משהו שאת עתידה לעשות בחודשיים הקרובים…? (ברור שזה לא חד-משמעי אבל בכל זאת…)

בהצלחה רבה!

• חיה גוטליב

טיפול
    חברה
    30/12/2021 ב12:16 pm

תודה לכל המגיבות. גם אני נוהגת כך… משהי המליצה לי על חבילות ואני שמחה ששאלתי אותכן.

• מיכל וילמן

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    30/12/2021 ב6:46 pm

אני לא מטפלת, אלא מנחת הורים וזה קצת שונה.

אם זה עוזר לך, אספר לך מהי ההתנהלות שלי:

יש לי פגישות פרטיות רגילות.

ויש לי 3 סוגי מסלולים – בהתאמה לצורך (עם כמות שונה של פגישות ושיחות ליווי)

בד”כ מי שפונה אלי, אני ממליצה על פגישת ראשונה

שהיא ארוכה ומיוחדת יותר, ולאחר מכן, אם מתאים לה להמשיך

ואם היא רוצה: אני מציעה לה את שלושת המסלולים, כמובן משתדלת מאד

להתאים אותם לצורך האישי שלה – ובמיוחד לאור הפגישה הראשונה.

(סוג של פגישת אבחנה ומיקוד), ועפ”י זה בוחרים את המסלול המתאים

וכמובן ההחלטה היא בידיה – עם הנתונים שקבלה בפגישה הראשונה.

המסלולים הם פשוט עם הנחה גדולה ומשתלמת.

ברוב המקרים, אנחנו כבר יודעות לאור הפגישה הראשונה, לכמה המשך ליווי האמא (או ההורים) זקוקה

(כמובן:

שאם היא לא תיהיה מרוצה ותרצה לצאת, היכולת בידה עם החזר כספי שינוקה בלי ההנחה שהיתה)

• מירי רוט

טיפול
    חברה
    02/01/2022 ב1:10 am

גם אני גובה מחיר קבוע לאחר כל פגישה

האחריות לגבי ההמשך בידי המטופלת

אני נמצאת בשבילה והיא זאת שמחליטה לקבוע את ההמשך

[אציין שלא מדובר על תהליכים ארוכים של שנה, אלא על מקרים ממוקדים מאד

שיכולים להיות בודדים או כמה חודשים, אולי בטיפול נפשי הדבר שונה]

• מרגלית פרן

טיפול
    חברה
    02/01/2022 ב2:26 pm

אני גם לקחתי (ועדיין) על כל טיפול בנפרד

אבל חברות אמרו לי שמבחינה מקצועית יותר נכון

לקחת חבילה שכוללת נניח, חמישה טיפולים

וזאת גם כדי שהמטופלת בעצמה תהיה רצינית

וגם כדי שתבין ותרגיש שאת מקצועית

לפעמים יש מטופלות שכרגע נורא בער להם משהו

אז הם באו לטיפול, ואח”כ נרגעו (אולי כתוצאה מהטיפול הראשוני…)

וכבר לא בוער להם להמשיך

אבל

זה לא מקצועי, כי אנחנו לא עובדות על ‘לתת אקמול’

אנחנו רוצות עבודת שורש,

ואז ממילא זה גם יכול לחזור בהמשך

וגם את מאבדת את האמינות, ואת השם,

ובעצם לא היה פה שום תהליך…

כרגע אני עדיין בהרגשה קצת כמו שלכן

שיש בזה מדי מסחרה, וכאילו מחייב אותה להגיע

גם אם לא בדיוק צריכה או לא בדיוק נראה לה בגלל סיבה זו או אחרת.

אבל כנראה מבחינה שכלית זה יותר נכון לללכת על כוון של חבילה כלשהי.

בהצלחה

• A B ברנסון

טיפול
      חברה
      03/01/2022 ב12:59 pm

שלום לכן

כמטפלת גם אני גביתי בתחילה על כל פגישה.

ובכ”ז על מנת שלא אהיה מטפלת פקקית, אני עושה אינטק

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”>אני עושה אינטק, ומקדישה לו זמן גם מעבר לשעה אם יש צורך,</font></font>

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”>בודקת מה מצב המטופלת ולאחר מכן אני מציעה טיפול מתחיל </font></font></font></font>

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”>של חמישה או עשרה מפגשים. נותנת ראשי פרקים מלמעלה בכדי</font></font></font></font></font></font>

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”>מתבין מה אנחנו נעשה בטיפול וע”יכ שתרכוש אמון.</font></font></font></font></font></font></font></font>

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”>היא מעצמה תרצה להפגש עם התוצאה. ולאחר מכן</font></font></font></font></font></font></font></font></font></font>

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”>נבדוק אם יש צורך להמשיך. ועדין גובה רק על מפגש אחד כל פעם.</font></font></font></font></font></font></font></font></font></font>

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”> היות והיא מבינה מה לכאורה תקבל בקלינקה תרגיש מחויבת</font></font></font></font></font></font></font></font></font></font>

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;” class=””>לתהליך תשתף פעולה ותחווה תוצאות . ואני לא אחזיק קליניקה </font></font></font></font></font></font></font></font></font></font>

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;” class=””>ואני לא אחזיק קליניקה בציפיה למטופלות.</font></font></font></font></font></font></font></font></font></font>

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;” class=””>הדבר מוכיח את עצמו. כשזה רק חמישה מפגשים זה לא מפחיד ומאתגר לנסות,</font></font></font></font></font></font></font></font></font></font>

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;” class=””>ואז הן שמחות לרב להמשיך בעזר”ה ואני לא יושבת ומצפה לעבודה. </font></font></font></font></font></font></font></font></font></font>

<font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;”><font style=”vertical-align: inherit;” class=””>הרבה הצלחה לכולכן ושפע מטופלות </font></font></font></font></font></font></font></font></font></font>

• לאה פישר

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    03/01/2022 ב10:23 pm

שלום וברכה!

אני חושבת שרעיון “מכירת החבילות” זהו רעיון שיווקי של יועצי שיווק ומכירות,

בס”ד לא עשיתי כך אף פעם ואכן, מי שהייתה רצינית – התמידה

ומי שלא – הייתי מחזיקה אותה בכח? מכריחה אותה להביא שינוי לחייה? – אני לא מאמינה בזה, ובלב שלם אני משחררת את מי שזה לא מתאים לה…

אני מכירה את הרעיון גם מהצד השני:

בעלי פנה למישהו לעזרה, מאוד התרשם מהשיחה המקדימה ורצה להיפגש איתו,

מה שמנע את הפגישה – “החבילה”- התחייבות ל10 מפגשים.

לדעתי, הוא הפסיד לקוח רציני (בעלי בסופו של דבר נעזר דרך “הכוון תעסוקתי” במחיר סמלי….)

• מיכל וילמן

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    04/01/2022 ב12:51 am

אני מאפשרת לבחור:

מי שרוצה סדרה (ולפי הפגישה הראשונה, אפשר לדעת מה הצורך פחות או יותר)

יכול להירשם לסדרה עם הנחה גדולה ומשתלמת

ומי שלא, ממשיך עם המחיר הרגיל.

הבחירה היא של הלקוח

ואם מישהו קנה סדרה ולא רצה להמשיך את כולה

אני מחזירה לו את היתרה, לאחר חישוב של מחיר רגיל רטרואקטיבית לכל פגישה

• מרים מילר

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    04/01/2022 ב2:43 am

הי לכולן. חדשה פה

רבקה שלחה לי את השאלה הזו

כנראה ידעה שאענה הפוך מכל התגובות שקיבלת (;

בטוחה שזה יתן לך עוד כיוון חשיבה..

אני כן עובדת עם תהליכים! וממליצה מאד לאמץ את זה

מאז שאני עובדת כך יש עקביות וסדר בתהליך

ותתפלאי לשמוע אפילו התקדמויות משמעותיות מאד בס”ד!

אז וודאי! שאת חייבת לבנות את ה’חבילה’ נכון, וודאי שאת צריכה לראות מה נכון ואיך מתאים למטופלןת שלך, וודאי שזה גם תלוי בסגנון עבודה ובאישיות שלך, ותלוי בעוד מכלול רחב של דברים שיש לבדוק.ש

אבל ל’חבילה’ יש הרבה מאד מעלות, כמו- רצינות לטיפול, יותר התמסרות להתהליך, מוכנות לעבודה כי התחייבתי, חוסך בלבול מוח ועיסוק עם תשלום טוב גם לך גם למטופלת, מתחם לה את התהליך לתווך זמן הגיוני וודאי שיתכן שתצטרך תהליך או חבילה נוספת אבל זה עדין בתוך מסגרת, חוסך בזבוז זמן לך ולה כי ביננו נכון שמגיעות אליך נשים לפעם- פעמיים ונעלמות? נכון שאפשר לעשות גם בפעמיים אבל זה לא תכלס באמת וכשיש תהליך מסודר היא לא נעלמת אחרי פעמים היא נכונה להתקדם ומבינה לקראת מה היא הולכת, זה גם עוזר יותר בתיאום ציפיות ועוד..

עד כאן נאומי, מקוה שהועלתי😉

בהצלחה לכולנו

שנזכה תמיד להיות שליחות טובות!

• חיה גוטליב

טיפול
    חברה
    04/01/2022 ב8:36 am

תודה על התגובה. מעניין שאת עושה ככה ונשמע טוב. אולי ננסה..

• מרים מילר

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    10/01/2022 ב6:54 pm

תנסי, רק שימי חב לבנות את זה טוב ונכון לך ולמטופלים שלך

ספרי איך הולך

בהצלחה!

• ציפי צייזל

טיפול
    חברה
    11/01/2022 ב12:46 am

מרים אני באה לחזק את ידייך:)

גם אני דוגלת כן לארוז חבילה של מס’ טיפולים,

והגעתי למקום הזה מתוך נסיון של עשור שנים.

והמניע לעשות זאת

הוא כי הגעתי למסקנה,

שמי שבאמת רוצה לעשות שינוי

היא חייבת תהליך!

ובשביל זה צריך מינימום של מס’ פגישות.

גם מה ששמתי לב

כשאשה יודעת שזה תהליך,

היא מגיע יותר מוכנה נפשית ורגועה לטיפול,

ולא עם סטופר ביד אם צריך עוד טיפול,

וואוו כמה זה יעלה לי בסוף…

מה שיוצר אצלה מתח, ופחות פניות…

אני מביאה אמנם גם אופציה של פגישות בודדות

בתימחור יקר יותר,

אך ממש לא ממליצה על כך,

ודווקא מההיבט המקצועי

כי אני רואה בכך ביזבוז זמן וכסף,

גם על הפגישה שתיים הבודדות.

ואם בסופו של דבר

לא היה צורך בכל הפגישות,

אני מתמחרת לפי המחיר של פגישה בודדת,

ואם יש צורך גם מחזירה כסף.

• מיכל נוימן

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    31/01/2022 ב9:29 pm

דעתי קצת אחרת..

אני מוצאת הרבה ערך בתשלום מידי פגישה.

רואה מקרים של אנשים שמקבלים את הטיפול דרך רווחה/עמותה ללא עלות

וההתמדה והמחויבות – יורדות פלאים.

לא בטוחה שאם משלמים מראש זה פוגע אבל לומר שההתעסקות עם התשלום היא רק כאב ראש- בעיני זה לא נכון.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן