טיפול באומנות

קדם Forums טיפול ואימון טיפול באומנות

• פורסם ע"י דסי כהן  הוראה רכזות וחינוך on 03/01/2023 ב11:26 am

שלום

שנה שעברה התענייתי בקורס טיפול באומנות של בית המורה.

בסוף לא נרשמתי כי לא היתה לי מספיק אינפורמציה על התחום.

אם יש כאן מישהי שלמדה או לומדת טיפול באומנות אשמח שתענה לי על כמה שאלות,

1. אפשרויות תעסוקה

2. מקומות תעסוקה אפשריים

3. האם יש עבודה בתחום

4. האם צריך ללמוד משהו לפני תחילת הקורס

5. מה גובה השכר המקובל בעבודה כזו.

אם יש עוד פרטים להוסיף- יותר מאשמח!!

תודה רבה

שירה אלג’ם הגיבה לפני 1 שנה, 4 חודשים 4 חברות · 4 תגובות
  • 4 תגובות
  • יעל וילמוט

טיפול
    חברה
    03/01/2023 ב12:18 pm

ממליצה לך להתסכל בדיונים קודמים שיש כאן.

בגדול בשביל לעבוד במשרד החינוך או בקופות חולים צריך תואר שני, ומה שידוע לי בהרבה מסגרות אחרות דורשים תואר שני.

באופן פרטי אפשר גם בלי, אבל קשה לבנות קליניקה מהר. זה תהליך שלוקח כמה שנים.

• רחלי

טיפול
    חברה
    04/01/2023 ב8:31 am

מכירה בנות שלמדו שם, ועובדות בתחום, בעיקר באופן פרטי.

על פי התרשמותי, מבנות שלמדו שם, מדובר בלימודים רציניים, בהכוונת נשות מקצוע.

לא תמיד למודי התואר מבטיחים רמה ומקצועיות. מה שחשוב זו ההתנסות עם הדרכה מוסמכת.

ידוע לי שיש מכונים שעובדים בהסדר עם קופות חולים שמעסיקים גם מטפלות ללא תואר. כמובן שהשכר בהתאם, אבל זה טוב כהתחלה ולהתנסות. בהצלחה רבה!

• יעל וילמוט

טיפול
    חברה
    04/01/2023 ב10:08 am

בלי קשר לאיכות של תואר או מטפלת בלי תואר נראה לי בזבוז זמן וכסף ללמוד משהו בלי תעודה, או לקבל תעודה שתקפה רק במקומות מעטים מאד.

יש לי תואר שני ואני יכולה להעיד שמאד קשה גם לי כמטפלת להכנס לעבודה דרך קופות חולים, יש קופות שלוקח מלא שנים עד שהם מכירים במטפלות חדשות, ורוב המכונים שפניתי אליהם לפני שהיתה לי תעודה לא רצו להסתכל לכיווני, אפילו שהייתי בשנת סטאז’ עם הדרכה מעולה. עזבי את זה שבכל המכונים דורשים לשלם באופן פרטי על הדרכה, ובסוף יוצא שכמעט לא מרוויחים כלום.

ממליצה לך ללמוד מקצוע עם הרבה אפשרויות תעסוקה ולא להצטמצם רק בנישה אחת שיש עליה תחרות מאד גדולה.

לחילופין, אם מתאים לך מבחינה השקפתית, כן להשקיע בלימודים מקצועיים כדי לפתוח אפשרויות נוספות.

אבל גם לזכור, שבסוף פרנסה משמים!

• שירה אלג’ם

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    04/01/2023 ב7:20 pm

בתור גננת בגן תקשורת בדרום אני רוצה להעיד שהדברים נראים כאן ממש אחרת

יש ביקוש עצום למטפלות באומנות והקומץ אינו משביע את הארי

קופות חולים עובדות בשתוף פעולה לרוב עם מטפלות עם תעודה בלבד שמרוויחות מכך יפה מאוד (לפי דעתי 150 נטו לשעה זה יפה) וגם במוסדות חינוך כבר התחילו להתגמש! פשוט כי אין מטפלות עם תואר שני (בנות לא מוכנות ללמוד 7 שנים בשביל המשכורת רעב שזהה כמעט לשוק הפרטי עם תעודה… כך שעזבו עקרונות שעל זה אני לא מדברת….) הטב”מ (טיפולי בריאות מקדמים בגני תקשורת) מוכן להתפשר על תעודה + סטאז’ – 1000 שעות – אצלנו בגן עבדו כאלו. ומהיכרות איתם יכולה להעיד שהן ממש לא פחות מקצועיות מאילו עם התואר…. הכל עניין של פרקטיקה טיפולית והדרכה טובה. כמו כן מטעם הבעלות (רשת הגנים של אגודת ישראל) עובדת אצלנו מטפלת רגשית מדהימה בחיות ובזה אין בכלל תואר היא עובדת עם קבלות בצורה פרטית.

אני אישית היית עדה לחיפוש נואש של מרכזות ומפקחות אצלנו בדרום במוסדות חינוך כמו כיתות תקשורת אחרי מטפלות רגשית

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן