ייעוץ להתאמת מקצוע – מה ההבדל בין מבחן תיל לבין אבחון אסטרולוגי

קדם Forums טיפול ואימון ייעוץ להתאמת מקצוע – מה ההבדל בין מבחן תיל לבין אבחון אסטרולוגי

• ייעוץ להתאמת מקצוע – מה ההבדל בין מבחן תיל לבין אבחון אסטרולוגי

פורסם ע"י שיינדי אייזנבך  טיפול on 10/01/2022 ב3:36 pm

מאות בנות נדרשות עכשיו להחליט סופית, לאיזה מגמה להירשם לשנה הבאה. ההחלטה שלהן בגיל כה צעיר, משפיע על מינימום עשר השנים הבאות בשאלה: במה הן תעסוקנה לפרנסתן, והאם תהיינה מסופקות ושמחות עם מקצוע מתאים ואהוב או לא.

המסלול הקונוונציונלי כולל את מבחן תיל ודומיו. יותר ויותר בנות מגלות את האבחון והייעוץ התעסוקתי האסטרולוגי, על פי מפת הלידה של המאובחנת.

בואי נבחן איתי ביחד, מה המטרה של מבחן תיל, מה התהליך, ומה התוצאה:

המטרה של מבחן תיל – לאבחן את היכולות הקוגנטיביות של המאובחנת.

יכולות חשיבה כגון: יכולות הסקה, ניתוח נתונים, דיוק, תפיסה מרחבית, חשיבה כמותית, עיבוד מידע ועוד.

התהליך – מבחנים פסיכוטכניים בנושאים לוגיים ומילוליים, צורניים, כמותיים וכו’ וכו’ הבנתן את הרעיון.

התוצאה – אנחנו יודעים עכשיו מצוין מה היכולות הקוגנטיביות של המאובחנת.

יופי.

מה עם היכולות הרגשיות שלה? וכישורי החיים המולדים או הנרכשים, איך בודקים את זה?

בואי נניח שיש לי פה בחורה שסובלת מחרדות חברתיות,

לעומת אחרת עם יכולות קוגנטיביות זהות, אבל בעלת עודף ביטחון עצמי מופרז.

– נמליץ להן על אותו מקצוע?

או, אחת רכה, מסורה, שאוהבת מאד לתת, לעזור, לסייע, לעומת אחרת שהיא יבשושית יותר, ואפילו ביקורתית ומקפידה. לשתיהן יכולות קוגנטיביות זהות.

– נמליץ להן על אותו מקצוע?

ומה עם צרכים בסיסיים מולדים, שאינם קשורים אף הם ליכולות הקוגנטיביות,

כמו השאיפות הכמוסות שיש לכל אחת בלב? והצורך במרחב או בפרטיות? או הצורך בעצמאות או בראש קטן?

האם מבחן תיל לוקח בחשבון את כל הדברים הסודיים האלה, שהאדם עצמו לפעמים לא מודע אליהן?

בואי נבדוק את התהליך האבחון האסטרולוגי, ונתחיל להבין כמה הוא שונה ממבחני תיל למיניהם.

1. המשימה הראשונה שעומד בפני היא, להבין מי עומדת פה מולי.

האם היא סגורה? מופנמת? עצמאית? קולנית? כריזמטית? עצבנית? ביקורתית?

כיפית? מי היא, באישיות הבסיסית שלה?

את זה אני משקללת מנתוני השמש / ירח / אופק של מפת הלידה שלה.

2. המשימה השנייה שלי היא, לבדוק את כשרונותיה, יכולותיה הקוגנטיביות, הרגשיות, המעשיות וההתנהגותיות.

נתונים אלה אני מקבלת מבדיקת הכוכבים שנמצאים בבית השני של מפת הלידה.

הבית שמספר לי על ההתנהלות הכלכלית שלה והיכולות שלה להתפרנס, וגם מבדיקת אי אלו זוויות בין כוכבים, זוויות המספרים לי סודות מאחורי הקלעים של האישיות שלה…

3. כעת עלי לבדוק איזה סגנון שגרה היא מחפשת:

האם היא רוצה תלוש וראש רגוע?

האם היא מחפשת לכבוש את העולם?

האם היא צריכה סביבה מכילה וחמה?

ואולי עצמאות ויכולת להחליט לבד?

את זה אדע מבדיקת הבית השישי של המפה, הבית שמספר לי על השגרה הרצויה שלה.

4. לא סיימתי. מה השאיפות שלה?

בודקת את בית 10 ומבינה מה היעדים והרצונות הכמוסים שלה. מה היא חולמת להיות ‘כשתהיה גדולה’.

5. האם יש לה פוטנציאל להתפרסם? לצאת בגדול ולכבוש את העולם? צריכה גם את זה לדעת. בית 12, נפטון, יש מה לשקלל.

6. איפה ממוקם המרס שלה? והשבתאי? מיקום טוב, חזק, או מיקום חלש?

היא בכלל מוכנה להתאמץ? היא לוקחת אחריות? מוכנה להזיע? או רוצה לסיים ולברוח מהעבודה?

7. וזה העיקר:

דרך מה, השמש שלה תאיר? מה יתן לה סיפוק, שמחה, הרגשה שהיא מתקדמת גם רוחנית?

שימי לב לכמות השאלות שאני שואלת את עצמי, וגם בודקת איתה. איפה זה פוגש אותה בחיים, כל מה שאני רואה, ואיך זה מתבטא תכל’ס בשטח.

עכשיו תביני מדוע, האבחון המקצועי של מפת הלידה משאירה אותה פעורת פה:

וואו. כמה מדויק. כמה זה מדבר אלי. זה בדיוק אני.

ובלי סיפור קטן אי אפשר:

לפני שבועיים נפגשתי עם זוג. הגבר רצה לדייק בבחירת מקצוע. הם רוצים להחליף מגורים בעיר אחרת, והוא יחליף גם עבודה, ככל הנראה.

נזכרתי באשה. הגיעה לאבחון לפני כעשור, אם לא יותר. לא זכרתי את התוצאה, אבל את הפנים זכרתי.

שאלתי – ומה את עושה? היא חייכה וענתה:

את זוכרת שהייתי פה לפני שנים רבות?

– זוכרת.

ומה אמרת לי?

– אין לי מושג.

אמרת שאני מתאימה להיות אם בית. ולא הסכמתי איתך. חשבתי שאהיה משהו יותר.

– ובסוף מה?

– אם בית 🙂 הגיעה הצעה לא שגרתית כזו, ושם אני כבר כמעט עשר שנים. ושם אני נשארת. טוב לי שם.

חייכתי.

המפה תמיד עובדת.

דינה רייכמן הגיבה לפני 2 שנים, 2 חודשים 4 חברות · 6 תגובות
  • 6 תגובות
  • אסנת פוקס

טיפול
    חברה
    11/01/2022 ב12:05 pm

איפה את נמצאת?

אפשר לקבל המלצות?

• שיינדי אייזנבך

טיפול
    חברה
    12/01/2022 ב9:59 am

אני ברמת שלמה בירושלים.

02-5710188

• ציפי צייזל

טיפול
    חברה
    13/01/2022 ב10:18 am

שיינדי,היא גם אישיות וגם מקצועיות

שחברו לאדם אחד.

יודעת לאבחן באופן מדויק ביותר!!

• דינה רייכמן

טיפול
    חברה
    18/01/2022 ב7:39 pm

יש לי 2 שאלות:

1. עקרונית על התחום – מה עם העניין שישראל מעל המזל?

2. קשור ל-1 ולא רק, ומתייחס ספציפית לנושא התעסוקתי: איפה נכנסות לייעוץ ההשפעות הסביבתיות, מאורעות החיים והעבודה העצמית של האדם (והיכולת להיות מעל המזל…)? נניח שני אנשים שנולדו באותו רגע, עם אותם נתונים מבחינת יכולת חשבונית לדוגמא. אבל אחד חי בסביבה שעודדה וקידמה ואיתגרה את התחום, הוא נחשף והתפתח, ואילו השני נולד בכפר רחוק אי שם בג’ונגל…? (יתכן שהוא מומחה בחישובי סחר חליפין… אבל בכל זאת הרקע שונה מאוד). כך גם אנשים עם יכולות תקשורתיות שגדלו בסביבות שונות וכו’.

• שיינדי אייזנבך

טיפול
    חברה
    19/01/2022 ב9:34 am

שאלות מצוינות, דינה.

מפת הלידה מספרת לנו על דרך הטבע של האדם. דרך הטבע כולל אלפי אלפי פרטים: החל מהשעון הביולוגי של האדם, דרך טבעים, תכונות, כישרונות, כוחות נפש ומה לא.

הגאון מווילנא אומר, שכאשר שאדם מתפלל על אחד מכל אלה, הקב”ה מעלה אותו בדבר הזה מעל לגלגל המזלות, ומוציא אותו מדרך הטבע בדבר המיוחד הזה.

ועדיין בשאר אלפי הדברים האדם עדיין נתון להשפעת הטבע: יום ולילה, קיץ וחורף, מחזוריות גאות ושפל בעולם הפיזי והרגשי שלו. הכל הכל מושפע ומונהג דרך צבא השמים, כפי הרצון האלוקי.

דבר נוסף, התוספות במועד קטן מביא, שיש מזל לישראל, אלא שעל ידי זכויות המזל יכול להשתנות. ויש שם מחלוקת בין המפרשים, עד כמה יכולות הזכויות להשפיע על המזל.

אחד מהמפרשים אומר, שלכלל, אין מזל לישראל, אבל לפרט, ודאי שיש מזל לישראל כמו שכתוב – הכל תלוי במזל אפילו ספר תורה שבהיכל.

לסיכום, בוודאי שהמפה של האדם והפוטנציאל הטמון בו, זה דבר שקיים, עובד, ומשפיע את דרך הטבע על האדם.

2.

השאלה השנייה יכולה להתרחב עוד: הרי באותה שנייה נולדים גם אדם, וגם חתול להבדיל. איך אדע למי שייכת המפה? ואיך אייעץ אותו דבר לאפריקני כושי, ולילדה צרפתייה, ולאשה יהודייה להבדיל? הרי עולם התוכן שלהם שונה לחלוטין.

זאת הסיבה שלא בודקים מפה. אלא בודקים מפה+אדם+סיפור.

כשאני רואה מפה, אני רואה המון המון נתונים של פוטנציאל. כעת אני צריכה לראות את האדם, לשמוע את סיפור חייו, ואז להושיב את כל מה שאני רואה, כפאזל על הסיפור חיים שלו. ועכשיו הבנתי את מה שאני רואה, ואני יודעת לאן לנתב את האדם.

בלי דוגמה זה לא יהיה מובן –

נניח שאני בודקת מפה של נערה בת 18. ואני רואה שהיא מאד חמה, מסורה, אוהבת אנשים, אוהבת ילדים, יודעת להתמסר בלי גבול. אתחקר אותה לגבי הרצונות והחלומות שלה, ונגיע למסקנה שהיא מתאימה לעבודה עם ילדים בקטע של ריפוי ועזרה לזולת. אמליץ לה ללמוד תרפיה מסוימת, בהתאם לכלל כוחות הנפש שלה.

לאחר שעה אני בודקת מפה של אשה בת 35, ואני מוצאת אותם נתונים בדיוק. חמה. מסורה. אוהבת אנשים. אוהבת ילדים. אתחקר אותה לגבי רצונות וחלומות…. ואמליץ לה ללמוד להיות דולה.

בעוד שעתיים אשב עם אשה מבוגרת בגיל הפרישה, עם אותה מפה, אותם נתונים, אותם כוחות נפש, ובהתאם לגיל ולרצונות ולשאר ירקות… אמליץ לה לעבוד כמדריכה שיקומית לגיל הזהב.

שימי לב.

כל השלוש ירתמו לעבודתן תכונות של נתינה. התמסרות. חום. ריפוי. אבל קהל היעד של כל אחת יתאים לגיל, למצב, לנתונים. (אגב, גיל הזהב וילדים קטנים זה אותו קהל יעד…)

מקווה שהובנתי.

• דינה רייכמן

טיפול
    חברה
    25/01/2022 ב2:32 pm

מעניין. תודה

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן