לימודי תרפיה באומנות

קדם Forums טיפול ואימון לימודי תרפיה באומנות

• לימודי תרפיה באומנות

פורסם ע"י רבקה  אדריכלות ועיצוב פנים on 12/08/2022 ב2:36 am

שלום לכן, חברות הקבוצה

מתעניינת על לימודי תרפיה באומנות, אשמח אם יש מישהי שתוכל לעזור ולכוון,

מה נדרש כדי לקבל תעודה בתחום,

האם כל תעודה מתקבלת אצל מעסיק, מהן אפשרויות היישום בתכל’ס, למי מתאים המקצוע,

ובכללי- כל מה שיש לכן להגיד על התחום…

תודה ממש,

מעריכה…

יעל וילמוט הגיבה לפני 1 שנה, 8 חודשים 11 חברות · 34 תגובות
  • 34 תגובות
  • שירה אלג’ם

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    12/08/2022 ב11:10 am

מקומות לימוד של תעודה:

הסמינר החדש

בית המורה שרנסקי

פעימות יפה בלומנטל ועוד

כל מקומות הלימוד זה שלוש שנים כולל סטז’ יום אחד בשבוע מלא (מהבוקר עד הערב)

מקומות עבודה עם תעודה: רק פרטי או דרך קופות החולים (לא כל קופות החולים מאשרות תלוי בעיר ובקופה וכן בתעודה פעימות אני יודעת שדי מקובלת בקופות חולים)

מקומות לימוד של תואר: חייבת להוסיף שלימודי התואר נאסרו על ידי גדולי ישראל!

לימודי תואר שני בלבד. מי שאין לה תואר בכלל צריכה לעשות את שינהם.

לימודי תואר ראשון – מכללות “חרדיות”…

תואר שני – אין במכללה חרדית רק לעיתים קבוצות חרדיות בתוך מכללה כללית נדמה לי שלמבחר יש.

זמן לימודים: תואר ראשון – הסבה של בי אי אקווילנטי לתואר – שנה אחת (יום בשבוע) . ללא הסבה – שנתיים מלאות.

תואר שני – שלוש שנים כולל הסטז’

מקמות עבודה – כל מקום, משרד החינוך, חינוך מיוחד, קופות חולים, פרטי

בהצלחה רבה

• יעל וילמוט

טיפול
    חברה
    12/08/2022 ב12:09 pm

אני נעצרת לכתוב אפילו שעכשיו יום שישי, והזמן קצר…

אבל הדברים נוגעים בי.

אני מציעה שנשים בצד את העניין של התואר, האם הוא נאסר או לא נאסר על ידי גדולי התורה כי יש כאן משתתפות רבות שהן בעלות תואר ואין לנו מושג מי הן, מה אמר להן הרב שלהן ומה מקובל אצלן או לא. אני מכירה אישית מטפלות מהמגזר החסידי שהאדמור שלהן פשוט שלח אותן ללמוד, ואפילו במקומות לא חרדיים, ונשים ליטאיות יראות שמים ששאלו רב וקבלו את ברכתו, ואפילו רבנים מזרמים מאד חזקים שמתנגדים פומבית לאקדמיה והם שלחו גברים ללמוד כדי שיהיה להם מטפלים בקהילה.

אז אנא כבדו בשיח כל אחת כאן. אנו לא מכירות באופן אישי ולא יודעות מה הרקע ותנאי החיים של כל אחת שבחרהללמוד במקום מסוים.

מעבר לכך, אני יכולה לשתף מניסיון אישי שכרגע אני במשא ומתן מול קופות חולים, יש קופות שבלי תואר אין על מה לדבר, זה לא כזה חלק כמו שאומרים, גם עם תואר מאד קשה להכנס למאוחדת ומכבי, למשל. ואם את גרה במקום שקופת חולים לא מכירה בבעלות תעודה אז אין בעצם עבודה…

אצלנו בעיר למשל, אני שמה לב שלמכונים הרציניים יש מודעות מאד גבוהה להעסקה רק מטפלים עם תואר. אולי זה תלוי מקום.

בהצלחה!

• טובה הניג

טיפול
    חברה
    12/08/2022 ב1:07 pm

יש שילוב מבורך בין לימודי תרפיה ולימודי תעודה ברמה גבוהה.

לימודים שמקבלים בהם תעודה ממכללה מוכרת

והם מוכרים על ידי משרד החינוך וקופות חולים

מצד שני אין בהם את החולאים הרעים של התואר.

(אשמח שתקום מישהי שלמדה תואר ולא נחשפה לתכנים שלא רצתה. בלימודים שלנו היו המון.

בפרט שכל לימודי הפסיכולוגיה מעורבבים מתיאוריות שלקוחות ממקורות שהלומדות אינן מודעות לכך: נצרות, תיאולוגיה יוונית, שאמניות ועוד.)

מכון תקוה טובה

לימודי מדריכת שיקום באמצעות אומנות

• רבקה

אדריכלות ועיצוב פנים
      חברה
      13/08/2022 ב10:17 pm

תודה טובה, שירה ויעל על התגובות…

טובה, רוצה רק להיות בטוחה שהבנתי נכון; את אומרת שקיימים לימודי תעודה ברמה גבוהה שמקובלים ע”י מוסדות ממשלתיים כמו תואר?

וזה בעצם במכון תקווה טובה, לימודי מדריכת שיקום?

אשמח שתתקני אותי אם לא…

ואם כן-

אשמח לשמוע איפה ממוקם המכון, והאם ידוע על עוד מקומות שאפשר להוציא שם תעודה כזו, באזור צפת\הצפון,

תודה.

• רבקה טייך טייך

הוראה רכזות וחינוך
      חברה
      13/08/2022 ב11:28 pm

טובה

אני חושבת שאת צריכה לכתוב גילוי נאות שמכון תקוה טובה

הוא שלך ….

• שיינדי פשקוס

טיפול
      חברה
      14/08/2022 ב2:21 pm

גם בלימודי תעודה שלמדתי, במכללה חרדית לגמרי, הייתי צריכה בשלב כלשהו לדפוק על השולחן ולהעיר על תוכן לא ראוי ולא רלוונטי בכלל שגלשו אליו.

בכל מקום צריך לעמוד על המשמר!

• שירה אלג’ם

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    13/08/2022 ב9:34 pm

אני מתנצלת שוב,

אם פגעתי במישהי

כוונתי לא הייתה חלילה לזלזל

אלא כאשר אני נותנת מידע להוסיף את המידע הקריטי בעיני – כפיפות לגדולי ישראל. על מנת שלא תצא תקלה תחת ידי.

בקשר לקופת החולים,

סליחה אם לא הובהרתי כראוי

חשבתי שכתבתי את זה – קופות חולים תלוי מקום, (עיר) קופה ומקום לימוד.

טובה,

אשמח לשמוע על מקום שנותן תעודה למטפלת רגשית באומנות שמוכרות במוסדות חנ”מ.

כי הממונה מטעם משרד החינוך אתה דיברתי, טוענת בתוקף שהיא לא מאשרת אף אחת בלי תואר שני 🙁

מאוד רציתי ללמוד את המקצוע הזה ונמנעתי בשל כך

אשמח מאוד לכל מידע אמין ומבוסס

תודה מראש

• טובה הניג

טיפול
    חברה
    13/08/2022 ב10:27 pm

כן. גם בשרנסקי וגם בתקווה טובה התעודה מוכרת. הלימודים בירושלים ובבית שמש.

• אתי ברנשטיין

טיפול
    חברה
    13/08/2022 ב11:18 pm

מוכרת בשביל לעבוד עם משכורת כמו מורה ולא תשלום כמו אחת עם תואר שני

זה מה שהציעו לי ממשרד החינוך בכמה מוסדות

• רבקה טייך טייך

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    13/08/2022 ב11:34 pm

אודיה ביטון מנהלת הפורום היא אחראית מחוז חרדי של משרד החינוך למטפלות באומנות

והדרישה היא חד משמעית לתואר שני טיפולי ( אפשר לראות בשרשורים קודמים )

כל מי שמוכרת תותים שהתעודה שלה מוכרת – זה ממש אבל ממש לא נכון !!!!!!

לא נכנסת לנושא של תואר אבל זה המציאות שבנות שהשקיעו עשרות אלפי שקלים ואין להן מה לעשות עם התעודה !!!!

לכן כדאי שבנות שיש להם לימודי תעודה ללא תארים כלשהם יספרו האם הן מצליחות להתקבל לעבודה בקופח

זה מעניין אותי מאד ….

לחנה ביין ממכון מפגש יש גם משהו כזה של תרפיה באמנות לא יודעת האם התעודה קבילה לקופח

בהצלחה

• שירה אלג’ם

הוראה רכזות וחינוך
      חברה
      14/08/2022 ב12:24 am

כן, אני חושבת שאודיה ביטון דיברה איתי על זה כשעשיתי סטז’ לאופק חדש

• שירה אלג’ם

הוראה רכזות וחינוך
      חברה
      14/08/2022 ב12:28 am

אני יודעת שבאופקים הרבה בנות עובדות עם התעודה של פעימות דרך קופות חולים מכבי וכללית

• רבקה

אדריכלות ועיצוב פנים
    חברה
    13/08/2022 ב11:42 pm

מעריכה את התגובות שלכן, אתי ורבקי.

שמעתי שהשנה היו הקלות מסוימות בחוק לגבי כל הנושא הזה, של תרפיה באומנות.

מישהי יודעת להגיד לי במה ואיך זה מתבטא?

תודה.

• רבקה

אדריכלות ועיצוב פנים
      חברה
      13/08/2022 ב11:44 pm

ואשמח באמת לשמוע מכאלה שעברו רק לימודי תעודה,

איך השוק של שכירות בשבילכן…

• נעמי אשכנזי

טיפול
        חברה
        13/08/2022 ב11:58 pm

לפי משרד החינוך רק מי שהתעודה שלה ממוסד מוכר על פי המל”ג, וסיימה את הלימודים לפני 2018,

זה קביל. ולמעשה רוצים תואר שני. מי שסיימה אחר כך זה כבר לא קביל. כך שמי שלומדת רק עכשיו אין לגביה מושג של תעודה מוכרת.

לפי משרד הבריאות כפי שהבנתי הקריטריונים מחמירים עוד יותר. למרות שעדיין לא הצלחתי להגיע למישהוא שיענה לי תשובה ברורה בנושא. יכול להיות שזה קשור באזורים, אבל בכלל לא בטוח.

• שירה אלג’ם

הוראה רכזות וחינוך
      חברה
      14/08/2022 ב12:24 am

אני יודעת מאודיה ביטון שזה לא נכון וסתם עבדו על הציבור ואין הקלות במשרד החינוך

• שירה אלג’ם

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    14/08/2022 ב12:25 am

שוב אני חוזרת

יש מישהי שיודעת באופן ברור על מקום מוציא תעודה שמוכרת במשרד החינוך (לא שכר של מורה….)

בגני חנ”מ וכאלו….

• יעל וילמוט

טיפול
    חברה
    14/08/2022 ב12:36 am

אני מטפלת במשרד החינוך וחשוב להגיד שאין הבדל בין השכר של המטפלות לשכר של המורות. אני מקבלת כמו מורה שיש לה תואר שני ועוד 8.5% של גמול חינוך מיוחד ,ונחשבת כעובדת פרא רפואית. ( לפי ההגדרה בתלוש).

אין הבדל במשכורת, אבל אי אפשר להתקבל בלי התואר.

• שירה אלג’ם

הוראה רכזות וחינוך
      חברה
      14/08/2022 ב12:39 am

מוזר,

אצלינו בגן תקשורת גננת מתחילה מקבלת שכר של 5000-6000 (גן חרדי) בערך 45 לשעה ופרא רפואי מתחילות מ 60 לשעה

• שיינדי פשקוס

טיפול
      חברה
      14/08/2022 ב2:18 pm

גם אני מטפלת בחינוך עצמאי, עם תעודה בלבד! ומקבלת שכר של מורה לשעה. בכל אופן זה לא היה משנה לי אם היה לי תואר. בשעות ‘הכלה’ (נראה לי שכך הן נקראות) שנכנסו היום בבתי ספר החרדים, מקבלים מחיר של שעת הוראה בלבד!

בתי ספר רבים באיזור חיפה פנו אלי וזה השכר שהם הציעו. רק בבית ספר בו במילא עבדתי כמורה, הסכמתי לעבוד כי זה השלים לי למשרת אם של הוראה…

• יעל וילמוט

טיפול
    חברה
    14/08/2022 ב12:51 am

באופק חדש אין הבדל בשכר. יש לי חברות שהן מטפלות מתחילות ומקבלות במשרד החינוך 50 שקל לשעה. אבל האפשרות להתקדם יותר מהירה. לא מרויחים במשרד החינוך הון תועפות…

• רבקה טייך טייך

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    14/08/2022 ב12:56 am

50 ש”ח לשעה למי שיש 2 תארים ?

אני בתור מורה עם B.A מקבלת יותר

(אני מורה בתיכון + כיתות י”ג י”ד )

זה לא נשמע לי סביר

• שירה אלג’ם

הוראה רכזות וחינוך
      חברה
      14/08/2022 ב1:01 am

לא יודעת, אני באופק חדש וכגננת מתחילה בחנ”ה מקבלת לא יותר מ 45-46 ויש לי בכיר

הבנתי שהבי אי לא מנה מדי

לעומת זאת אצלינו ברשת המטפלות לא נכנסו לאופק חדש ומקבלות על פי ההסכם הישן ואז הן מתחילות מ 60

ברשתות לא הולכים לפי תעריפים של משרד החינוך והכל לפי היצע ביקוש אולי בגלל זה

• יעל וילמוט

טיפול
    חברה
    14/08/2022 ב2:10 am

הכוונה למטפלת בשנים הראשונות. מטפלות עם ותק ודרגה גבוהה מקבלות 70- 90

• טובה הניג

טיפול
    חברה
    14/08/2022 ב8:39 am

רוצה לעשות סדר:

יש עובדות של תרפיה באומנות,

ויש שעות שבית ספר מקבל במסגרת תוכנית הכלה לסל אישי.

אני מדברת על הקטגוריה השניה,

שהיא רווחית יותר!

ואליה לא צריך תואר שני

התעודה של מדריכת שיקום באמצעות אומנות מספיקה.

• יעל וילמוט

טיפול
    חברה
    14/08/2022 ב11:30 am

יש עוד דברים שצריך לחשוב עליהם, כמה שעות של סל אישי יש בכל בית ספר?

אפשר להגיע מזה למשרה מלאה? או מפרנסת בדרך כל שהיא?

האם משלמים על זה פנסיה וחופשות? כי אם התשלום גבוה יותר מהרגיל בדרך כלל זה לא כולל חופשות.

אני שואלת את השאלות ולא באמת יודעת מה קורה בשטח, אני עבדתי בהרבה בתי ספר ולא מכירה אף אחת שעבדה בלי תואר שני.

עכשיו הציעו לחברה שלי שלוש שעות דרך סל אישי, חוץ משעות נוספות של ילדי שילוב, אז כדאי לבדוק את נתוני התעסוקה באמת לפני שהולכים ללימודים כל כך תובעניים.

כואב לי הלב על כל אחת שהשקיעה ולמדה ובסוף אין תמורה למאמציה.

מעבר לכך, שגם עם תואר שני לא פשוט להכנס למשרד החינוך!

יש המון מטפלים, במיוחד באומנות ופסיכודרמה והשוק מוצף.

בגני תקשורת כן יש ביקוש גבוה אבל העבודה קשה יותר ומתסכלת את מי שלא מתאימה. והשכר לא גבוה.

אני כותבת את כל זה על סמך ניסיון של חברות שלי. שלוש מתוכן התחילו בגני תקשורת ותוך שנתיים כולן עזבו. קשה לשרוד שם הרבה שנים.

• שירה אלג’ם

הוראה רכזות וחינוך
      חברה
      14/08/2022 ב11:59 am

את יודעת על בנות שנכנסו לגני תקשורת עם תעודה ולא עם תואר?

• רחלי

טיפול
    חברה
    14/08/2022 ב12:25 pm

חשוב לדעת, שעבודה טיפולית במקומות צבוריים אינה מכרה זהב, בלשון המעטה. . . כך שמי שהולכת לתחום למטרה ריוחית, שתעשה חושבים. וזה חוץ מהענין הערכי – אם המשיכה היא כלכלית ולא מתוך הנפש, זו החטאה למטרה. ועוד נתון “מענין”: ככל שהמקום נחשב מקצועי, כמו בריאות הנפש וכדו’, שרבים מעונינים להשתלב בו, השכר שם הכי נמוך. לדוגמא: עוסי”ם שעובדים במרכזי בריאות הנפש השכר שלהם הכי נמוך, לעומת מקומות אחרים כמו מחלקת רווחה של עיריה וכדו’. רק לאחר נסיון והתמקצעות ניתן לעבוד באופן פרטי, ואז התעריף גבוה יותר. לגבי קופ”ח – בד”כ יש תנאי סף כמו תואר, נסיון וכו’, ויש הבדלים בין קופות החולים, יחד עם זה. יש מקומות בהם יש מחסור בבעלי מקצוע, ואז יש הקלות בתנאים. כך, שכפי שכבר כתבו פה, זה תלוי קופ”ח ותלוי מקום.

שנמצא חן … בעיני אלוקים ואדם,

בהצלחה לכולן!

• שיינדי פשקוס

טיפול
      חברה
      14/08/2022 ב2:20 pm

ועוד משהו, לי אמרו שאם אני עובדת דרך קופת החולים אני מוגבלת במחיר.

הרבה יותר שווה לעבוד פרטי והמטופלים עובדים על החזר דרך וועדת חריגים.

• יעל וילמוט

טיפול
    חברה
    14/08/2022 ב12:43 pm

אני לא מכירה בנות שנכנסו עם תעודה, אבל זה לא אומר כלום, כי אני כמעט לא מכירה בנות שלמדו לימודי תעודה.

נכון שהמטרה היא עבודה עם הנפש ולא לעשות כמה שיותר כסף, אבל עדיין צריך לקנות במכולת…

וכן, הידע שלנו וההשקעה שלנו והאנרגיה הרבה שאנו משקיעים במטופלים שווים הרבה זמן וכסף. אני חושבת שחשוב שמטפל ירוויח בכבוד ולכן הכיוון של רובם זה השוק הפרטי. בעיני זה לא סותר את ההשקעה הנפשית והחשיבה על טובת המטופל.

אבל כאן כבר גלשתי לגמרי מנושא הדיון😃

• חני רייזנר

טיפול
    חברה
    14/08/2022 ב3:55 pm

תודה על כל הדברים שנכתבו עד כה,

אוסיף מהידע שלי לגבי משרד החינוך- לעבוד כמטפלת בכיתות חנ”מ יש צורך בתואר שני. ואז מקבלים שכר לפי שנות וותק שלך כמטפלת. גם היית מורה עד עכשיו ויש לך וותק רב בהוראה, יש חישוב אחר למטפלות.

אכן, מורה עם תואר אחד או שניים עשויה להרוויח יותר ממטפלת.

לגבי קופות חולים- יש הרבה קופות שמאפשרות למטפלות בעלות תעודה לעבוד איתן בהסכם. לטעמי מקבלים מעט מאד לשעה- לא שווה את ההשקעה, הוצאות של קליניקה והדרכה וכו’.

לעבודה בקליניקה פרטית מעלות וחסרונות משלה…

גם לי בלימודים היו מספר חברות שלמדו לימודי תעודה וכשהיו כמה שנים בתוך השוק הבינו שכדי להתקדם מבחינת שכר עליהן ללמוד תואר. (מבלי להכנס לדיון של מותר/אסור).

מה גם, שהן בלימודי תעודה והן בלימודי תואר אנחנו צריכות לעמוד על המשמר הרוחני. אף אחד לא יעשה בשבילנו את העבודה!

כשבנות צעירות מתקשרות אלי לברר על לימודי טיפול, אני מנסה לשכנע אותן ללכת לאט לאט. קודם לימודי הוראה עם חנ”מ ובשיקול דעת לבדוק מה מתאים והאם מתאים.

יש היום הרבה צעירות שמתלהבות מתחום הטיפול והן משוכנעות שמדובר במכרה של זהב (לו יהי…)

כשלומדים טיפול בגיל בוגר מספיק, עם הרבה סייעתא דשמיא ויד על הדופק כל הזמן!!!! אפשר לצאת מבלי להינזק.

וכמובן מי שלומדת בשביל השכר הגבוה- חחחח, שתחפש תחום מבטיח יותר.

מי שמבינה לעומק את השליחות שבדבר, ואת הצורך העצום במטפלות יראות שמים, מסתכלת על התחום במשקפיים נוספות.

כן, אין ספק שמטפלות נחשפות לתכנים שנשים שאינן מטפלות לא בטוח תיחשפנה. אני לא מזמינה את זה, מנסה בכל האמצעים שברשותי להימנע מידע מיותר, וכמובן לא עושה את זה לשם הנאה. כשזה קורה, אני משננת לעצמי היטב שזה בשביל השליחות. שילד חרדי שזקוק לטיפול בתחום הספציפי יקבל את הטיפול המגיע לו בצורה הכי נקיה והכי שמורה שאפשר.

ותמיד תמיד נזכור להתפלל שלא תצא תקלה תחת ידינו. ושנזכה אף אנחנו להיות שמורות.

• רותי בן אדיבה בן אדיבה

טיפול
    חברה
    14/08/2022 ב4:22 pm

אני בעלת תעודה בלבד.

עובדת כפרילנס עם מרכז טיפולי בשכר הוגן יותר מהפירוט שכתבתן לעיל…

ומכירה מכונים נוספים לטיפולים רגשיים שמקבלים מטפלות ללא תואר.

מי שמעוניינת במידע מפורט יותר- אכתוב לה בפרטי.

• טובה הניג

טיפול
    חברה
    15/08/2022 ב6:47 am

תודה רותי שאת מביאה את קולן של בעלות התעודה.

לי אמנם יש תואר שני, ודווקא אני יכולה להעיד כמה בזבוז זמן ולימודים מיותרים יש בלימודי התואר.

כל החלק של המחקר, עבודה סמינריונית, טרחנות בתיאוריות לא רלוונטיות, הנחיות קבוצות למיניהן ועוד.

בלימודי תעודה לא לומדים פחות את החלק המקצועי טיפולי, ואולי יותר. כמובן כשמדובר במקום אחראי ומקצועי.

גם בחלק של ההשמה אין הבדל. כי המקומות שמכניסים דווקא לימודי תואר הם המתגמלים בשכר הכי נמוך.

לימודי מדריכת שיקום באמצעות אומנות מתבססים בדיוק על קונספט זה: ללמוד את הצד המקצועי בצורה הכי יסודית, בניכוי החלקים המיותרים.

• יעל וילמוט

טיפול
      חברה
      15/08/2022 ב8:22 am

לא הבנתי למה עבודה סמינריונית והנחיית קבוצות זה מיותר בעיניך.

בעבודות הסמינריוניות שלי למדתי המון!!!! על נושאים מאד רלוונטים שלא הייתי מעמיקה בהם אף פעם, או מתנסה בהם.

ובהנחיית קבוצות אני מתעסקת בלי סוף במסגרת העבודה שלי ועדיין חסר לי ידע.

חבל שבלימודי תעודה לא לומדים את זה.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן