עצמי אמיתי עצמי כוזב ופורים, הגיגים ויניקוטיאנים לקראת פורים

קדם Forums טיפול ואימון עצמי אמיתי עצמי כוזב ופורים, הגיגים ויניקוטיאנים לקראת פורים

• עצמי אמיתי עצמי כוזב ופורים, הגיגים ויניקוטיאנים לקראת פורים

פורסם ע"י חנה ביין מנהלת קהילה בקדם טיפול on 21/03/2024 ב9:32 pm

https://chanabinn.co.il/?p=6076&preview=true

כששואלים אותי על ויניקוט או על המונח עצמי כוזב, אני תמיד מרגישה שזה מסורבל וצריך למצוא דרך להנגיש את זה קצת יותר
    זה מה שניסיתי לעשות כאן בפוסט הזה כדי שכולנו נהיה קצת יותר מחוברות
    אשמח מאד שתכתבי לי בתגובות למטה כאן או באתר אם התחברת, ואם נשארו שאלות – אני כאן

פורים שמח, לכל בית ישראל.

שלומית כהן הגיבה לפני 1 חודש 7 חברות · 7 תגובות
  • 7 תגובות
  • רותי בן אדיבה בן אדיבה

טיפול
    חברה
    21/03/2024 ב10:45 pm

ברור מונגש ומעורר מחשבה.

כמו תמיד…

• מרים סולובייציק

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    22/03/2024 ב9:00 am

לכל דבר יש מעלות וחסרונות, גם לדברים שנראים לנו שלא משרתים אותנו. למשל ניתוק, דיסוציאציה, זה דבר שעוזר לנו לדחות את ההתמודדות עם מה שאנחנו לא מסוגלים כרגע, לזמן אחר, כי באותו זמן אנחנו מנותקים מעצמנו, מהרגשות שלנו, ואילו כשנוספים לנו כוחות אז אנחנו שוב מתחברים ויכולים להביע את עצמנו בטיפול בעיקר ובחיים בכלל.

• מרים סולובייציק

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    22/03/2024 ב2:50 pm

גם למחלות נפש יש מעלות וחסרונות, על החסרונות לא צריך לכתוב, זה כבר ידוע. אבל מה המעלות של מחלות נפש?

למשל מי שיש לה מניה דפרסיה, יש מעלות בנוסף לחסרונות שכבר ידועים לנו.

למשל אני רואה את המניה באור ממש חיובי, (וזאת לאחר שסבלתי הרבה מהתוצאות שלה) למשל, אני מנקה את הבית כמו לכבוד פסח מכינה המון אוכל ומקפיאה יוצאת עם הילדים ולמרות הכול אני לא מתעייפת, מספיקה המון המון דברים, ואז באה הדפרסיה, אני מותשת מהחיים, אפטית, הולכת לישון בכל הזדמנות, צריך קצת לעזור לי עם הבית ועם הילדים, אבל לפחות בהתחלה יש אוכל, (אם זה נמשך הרבה זמן אז מגיעים למצב שבו אוכלים מקופסאות שימורים:) כיום בטיפול מסודר ומוחזק ע”י מדריכה ועו”סית אני לא מגיעה כל כך מהר למצבים האלה. וגם למצב רוח המרומם יש איזשהו גבול. אז בואו נסתכל על חצי הכוס המלאה, ולא על הריקה, על הדף הלבן ולא על הנקודה השחורה שבו, לראות את הבייגלה שבחור וביטוי שחוק “לעשות לימונדה מכל לימון”.

להודות להשם על הבנים והבנות שנולדו לי (הבנים הגדולים כבר משופמים ומזוקנים לציבור…)

על עוד מעלה של המחלה שיש קצבת נכות וזה לא מרצון להתפרזת (כלומר, לא להיות פרזיטית) וגם לא מעצלות אלא שאם יש חוק שעובד לטובתי, שנותן לי משהו מהמדינה צריך רק להודות להשם על השליחים הטובים שלו לסדר לי פרנסה, ויש גם אפשרות לחוגים במחירים זולים (למשל אני לומדת חוג נגינה, כהגשמת חלום, בסביבות 600 שקל לשלושה חודשים)

• מרים ש

טיפול
    חברה
    23/03/2024 ב8:20 pm

כל כך יפה, נכון ומחובר.

אהבתי את ההבחנה בין הזמנים בהם הניתוק ו/המסכה יכולים לשרת אותנו

לבין שלב בו ,אפשר לומר שאנחנו משרתים אותו.

אני באמת חושבת שזו נקודה שעולה הרבה

דווקא בעבודה על החיבור והאוטנטיות,

האם המסכה תמיד שלילית?

האם צריך להתעקש על אוטנטיות בכל מקום וסיטואציה

עשית פה סדר.

תודה

• אילה כהן

חברה
    חברה
    23/03/2024 ב9:20 pm

תודה רבה על השיתוף!
    נהניתי מאוד לקרוא את מה שכתבת..
    קודם כל ממש נעים לעין ונוח לקרוא כשהכתיבה כתובה בצורה כזאת
    של שורות קצרות.

והכתיבה שלך זורמת ומעניינת ממש
    תודה על העצות הפרקטיות והמעשיות…

• lali s

טיפול
    חברה
    24/03/2024 ב2:26 am

וואו מרתק ומונגש בשפה ברורה וקלילה…

וכ”כ נכון, נשמח לעוד מאמרים מחכימים…

תודה!

• שלומית כהן

טיפול
    חברה
    26/03/2024 ב11:12 am

מרתק ומסביר ממש

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן