תכנות בוורדפרס

קדם Forums תכנות לוורדפרס תכנות בוורדפרס

• תכנות בוורדפרס

פורסם ע"י יהודית האשל – מאפרת  אופנה יופי וטיפוח on 17/11/2022 ב12:55 am

היי,

רציתי לדעת מה ההבדל בין בניית אתרים רגילה בוורדפרס לבין תכנות בוורדפרס.

האם התכנות עוזר גם באתרים פשוטים, כמו אתר תדמית, או שצריך את זה רק באתרים מורכבים יותר…

ואם אני רוצה ללמוד בניית אתרים, כמה זה עוזר לי שלמדתי תכנות?

ואם יש קורס בניית אתרים שמיועד לתכנות?

בקיצור, אשמח לקצת סדר בנושא, תודה!

חני קוסטליץ הגיבה לפני 1 שנה, 5 חודשים 2 חברות · 1 תגובה
  • 1 תגובה
  • חני קוסטליץ

הייטק
    חברה
    17/11/2022 ב9:10 am

בואי נעשה סדר.

את למדת תכנות. זה אומר – הרבה מאד שפות מאד חשובות ועדכניות שאיתן אפשר לבנות (עיצובית) ולפתח (לוגית) אתרים בלי שום בעיה.

בלי קשר, יש CMS (= מערכת ניהול תוכן) שנקראת “וורדפרס”. היא כתובה בPHP, שנחשבת לשפה ישנה, ועובדת עם jQuery שגם אותה לא מלמדים היום, ובהרבה מקומות נחשבת כמוקצה מחמת מיאוס. כי וורדפרס עצמה היא כבר מערכת די ותיקה.

אז למה עדיין שומעים על וורדפרס כל הזמן, ולמה רוב מכריע של אתרים בעולם בנוי על הפלטפורמה הזו? לא רק כי היא פשוט כל כך נוחה לעבודה, אלא בגלל שיש בה אפשרות להתקנת תוספים, הרחבות. ותוספים חדשים נכתבים כל הזמן, ומאפשרים הרחבות נוספות למערכת הבסיסית.

וככה נוצר המקצוע הזה של בניית אתרים, והקורסים של “בא תבנה את האתר שלך בעצמך בתוך 10 ימים”. כי יש כמה תוספים שהם מסוג של “בנאי עמודים”. כלומר – מאפשרים לבנות עמודים מעוצבים בלי לדעת שורה אחת של קוד. המוכר ביותר הוא כנראה אלמנטור.

בתחום הזה עובדות למיטב ידיעתי בעיקר מעצבות, שבעצם נותנות ללקוח את כל החבילה – גם עיצוב וגם בנייה.

זה מושלם לאתרי תדמית, בלוגים, חנויות, ואפילו קורסים. כי לכל דבר יש תוסף שמאפשר להוסיף לאתר עוד יכולות.

זה לגבי בניית אתרים.

לא צריך בשביל זה תכנות בכלל. זרקת לפח מסלול מאתגר במיוחד של שנתיים.

מהצד השני יש פיתוח אתרים. כולל פיתוח לוורדפרס. זה מה שאני עושה כבר שנים.

זה אומר – לכתוב בעצמך את התבניות, תפורים בדיוק לפי דרישות הלקוח. בלי שימוש באלמנטור או תוספים אחרים וכדו’. אלא קוד נטו.

אם נשמע לך מעניין – תוכלי לכתוב לי בפרטי ונדבר. אוכל להסביר לך מה בדיוק אני עושה, מה כדאי לך ללמוד, ואיך למצוא בתחום הזה עבודה.

אבל לדעתי, אם למדת ואת יודעת טוב ריאקט, אנגולר וC# – לכי תחפשי עבודה בתחומים האלה 🙂 וורדפרס לא בליגה שלהם. למה? גם את זה אוכל להסביר בפרטי כי זה ארוך 🙂

בהצלחה!

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן