מה דעתכם על עבודה עם משפחה

קדם Forums גרפיקה מה דעתכם על עבודה עם משפחה

• מה דעתכם על עבודה עם משפחה

פורסם ע"י פערי אויש אויש מנהלת קהילה בקדם מיתוג שיווק ופרסום on 13/01/2023 ב9:32 am

שלום חברות

הנושא של עבודה עם משפחה

יכולה להציף הרבה רגשות וחוויות טובות ופחות

אני אשמח שתשתפו אותנו בתובנות שלכם בעניין

איך נכון לעבוד עם משפחה ומתי לא.

איך זה עובד לכם?

• 15 תגובות
  • רבקה טייך טייך

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    13/01/2023 ב9:37 am

אני יכולה לשתף אולי מצד הלקוח

יש לי קרובת משפחה מעצבות ו עורכות וידאו

פעם 1 ביקשתי מהם לעצב משהו פיצפון שהסתבכתי בו בפוטושופ וכמובן שילמתי להם (משהו סימלי כי ככה הן ביקשו )

לי אישית מאז לא נעים לי לקחת מהן עבודות

כי אני מרגישה שאם הן לא יקלעו לטעם ולסגנון זה הרבה יותר לא נעים

וכן אני מרגישה שהן לא מתמחרות מספיק ….

• פערי אויש אויש

מיתוג שיווק ופרסום
    חברה
    13/01/2023 ב10:01 am
    מנהלת קהילה בקדם

איזה מדהים זה לקורא את התשובה מצד הלקוח.

בעצם את אומרת, שהיית רוצה לעבוד עם משפחה

רק שהיית רוצה

1. לקבל שירות מקצועי

כולל התנהלות הוגנת של מחיר, ותהליך העבודה?

2. וגם את מפחדת שלא תאהבי, ואז את ב׳צרות׳

זה מדהים, כי זה אומר שעם שיח כנה ופתוח עם קרובות המשפחה שלנו, אנו יכולות לדבר על העניין, שנשמח לעבוד ביחד, ונכבד נרצה לשמוע ביקורת וכד׳ במהלך העבודה.

בסופו של דבר, הכי כיף לנו לעזור למשפחה.

מי עוד רוצה לשתף על מה עבד/לא עבד לה בעניין?

• אלישבע | אימון.ליהוק.הפקה.

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    13/01/2023 ב12:02 pm

אנחנו דווקא קובצת אחיות שכל אחת בתחום אחר

ועוזרות אחת לשניה
    העניין הוא שרובנו גם מבינות בתחום של האחרות כך שהסיוע הוא משהו סמלי עם המון אהבה והדדיות

למרות שיש משפט שאומר

“עם משפחה לא עושים עסקים עם משפחה אוכלים צולנט’ “

תלוי איך האחיות בינהן,אופי,צורת עבודה,עבדה משותפת במשרד עם נוכחות

או שכל אחת במקום אחר וכצריך נעזרים ז”ב

• מיכל בוקצ’ין

גרפיקה
    חברה
    14/01/2023 ב8:12 pm

היי שבוע טוב!

אני עובדת כבר תקופה די ארוכה בתור מעצבת אלבומים כשהצלם שמעביר אליי את העבודה הוא גיסי – הוא מצלם אירועים אם אחותי שהיא גם צלמת .

העבודה לא קלה ובגלל שאני גיסה הדרישות יותר גבוהות .. הדיוקים הכל..

וגם עם התשלום הוא מרשה לעצמו לחפף קצת .. ונותן לי לחכות

מה שצלם אחר לא היה מעיז .

לדוגמא עיצבתי לו כמה אלבומים והוא היה חייב לי כסף אבל הוא עצמו עשה בר מצוה לבן שלו – אז התחשבתי כי לו היה לו כסף לשלם . למרות שזה לא אמור לעניין אותי . בגלל שמכירים זה יותר מסובך.

לגבי הערות לא ממש יוצא לו – למזלי הוא ממש התחבר לסגנון עבודה שלי וממש אוהב את התוצאה !

אבל בגדול – לא הייתי ממליצה לעבוד עם משפחה !!! פחדתי ממש לפני שהתחלתי לעבוד איתו .

במיוחד שהוא עצמו ” חסכן “- במובן הלא נעים של המילה ..

• מיכל ש ש

גרפיקה
    חברה
    14/01/2023 ב8:17 pm

אני גם חושבת שזה לא טוב

יש משהו מעניין שקורה הרבה – שהמשפחה לא מכירה אותך בעבודה, והרבה פעמים הם באים לגרפיקאית המתחילה בהנחה שהם ‘מפרנסים’ את הבחורה בעבודה בתשלום של 50 ש”ח…..

• חוי פלבינסקי

צילום ומולטימדיה
    חברה
    14/01/2023 ב8:26 pm

יש לזה כל מני צדדים לכאן ולכאן.
    לא רוצה חלילה לדבר על אף אחד. אבל היו מקרים רבים שממש בבחינת אוי לי מיוצרי, אוי לי מייצרי. מצד אחד, ממש לא כדאי ולא כיף לעשות עסקים עם המשפחה. מצד שני, הם יפגעו מאוד אם אקח מישהו אחר בתחום…
    אחד מבני השפחה עוסק בעריכת דין. לקחנו אותו לייצג אותנו בתהליך כלשהו. ונדפקנו בצורה הכי גרועה שיכול להיות. הוא כלל לא עמד מאחורינו כשהיינו צריכים אותו. רק ידע לקחת את חלקו הכספי (תשלום מלא ללא כל הנחה כמובן) ואת השרות שהיינו צריכים ממנו כלל לא נתן. כתוצאה מכך שלימנו סכומי כסף גבוהים ללא הצדקה… כמובן שלא יכלנו לעשות דבר. כי הוא מהמשפחה. מה נעשה? נתבע אותו? נצעק עליו? נעמיד אותו במקומו?

יכולה לספר על ידידה שלי שעבדה בעסק המשפחתי שכלל גיסות, אמא שלה, אחיות שלה וכו’. היה לה כיף מאוד איתם, עד שקרה אירוע לא נעים, היה לה כל כך לא נעים לבוא לעבודה לכל המשפחה אחרי שפישלה ככה, וזה הביא ממש לסכסוך בינה לבין המשפחה. היא עזבה את העבודה, ורק אחרי תקופת צינון ארוכה חזרו היחסים להיות תקינים.

ומהצד שלי, לפעמים המשפחה חושבת שבגלל שהם משפחה, מותר להם לבקש ממני לעשות הכל בחינם… אגב. גם חברות שכנות ומכרות חושבות שבגלל שהם חברות טובות מאז גיל הגן, אז מה אכפת לי שניה ללחוץ על הכפתור של המצלמה?
    כמובן שעם הזמן להסביר בצורה מאוד יפה וברורה מהם הגבולות שלי. ומסבירה בצורה מאוד נעימה שזאת הפרנסה שלי, ואשמח ללחוץ על המצלמה בתשלום מלא. בתמורה אני נתקלת מבטי עלבון ותדהמה מכל מני אנשים שחושבים שאני פשוט קמצנית, או לא מפרגנת ברמות… ומה, אני אחותך/גיסתך/ וכו’

תחשבו שנניח בן המשפחה שלכם חייב לכם סכום כסף על עבודה. זה ממש לא נעים לרדוף ולנדנד לו ללא הרף.
    ואז יש את אמא שלי היקרה, שאין מצב שאני אקליד לה שתי שורות בוורד בלי שהיא תשלם לי תבין ותקילין. כן אמא שלי. היא יודעת כמה קשה עבדתי עד שהגעתי למה שאני היום, וזה הדבר שהכי נראה לה הגיוני.. לשלם לי. לא יעזרו לי ההתנגדויות…
    חושבת שצריך להיות ממש עם אצבע על הדופק בנושא.
    א . למשפחה נותנים שרות יותר מהרגיל. לא פחות… ומתאמצים יותר מהרגיל לגרום להם להיות מרוצים. כי צריך לקחת בחשבון שיהיה להם לא נעים לדרוש תיקונים שוב ושוב. ואם הם כבר מבקשים, לתת להם הרגשה הכי טובה בעולם.
    ב. כשלוקחים עבודה מבן משפחה מציעים תשלום מלא! ומקפידים מאוד לשלם בזמן.
    ג. לא נעלבים אם בחרו שלא לקחת אתכם. זכותם המלאה!
    ובאופן כללי, מהחוויה שלי, זה מאוד תלוי מי את ומי המשפחה. חלק מבני המשפחה שלי תענוג לעשות איתם עסקים. ומחלק נכוויתי קשות..

• רחל R Y

כללי
    חברה
    14/01/2023 ב8:47 pm

אצלי יש כלל –

לא עובדים עם משפחה,

אם מישהי מהמשפחה מבקשת ממני עבודה אני עושה לה רק בחינם.

ואם היא מתעקשת לשלם תשלום סמלי אני אומרת לה שאני עובדת או בתשלום מלא או בחינם.

בקיצור או תשלום רגיל או חינם. לעולם לא באמצע.

• ברכי גוזי

גרפיקה
    חברה
    14/01/2023 ב10:10 pm

זו באמת דילמה,
    ואני מחלקת אותה לכמה חלקים.

1. יש את הצרכים האישיים של המשפחה המצומצמת,
    ששם לרוב אני נתקלת בבקשות של מיתוג אירוע, יומולדת , חתונה, דברים כאלה,
    שאני מתייחסת אליהם כמו שמבקשים ממני כרגע לעזור ולהכין עוגה – זה אותו דבר מבחינתי, כל אחד במשפחה עוזר קצת בתחום ההתמחות שלו, וזה התחום שלי- ואני עושה את זה בחינם ובשמחה. בשביל זה אנחנו משפחה.
    ואם זה נופל בזמן שקשה לי לעזור בכך, אני אומרת שאני יכולה לעזור במשהו אחר כרגע.

2. יש את הצרכים העיסקיים של המשפחה המצומצמת,
    שאז אני כן מתמחרת במחיר מלא+הנחת משפחה (20%)
    וכן, אני מעגלת שם פינות, ולפעמים זה לא היה משתלם או כל מיני תסכולים אחרים,
    אבל, אני משתדלת להזכיר לעצמי שגם לקוחות הם לא תמיד נחמדים וחלקים ומשלמים מיד,
    כך שזה לא תמיד קשור לזה שהם בני משפחה.

3. המשפחה המורחבת, בין אם זה אישי ובין אם זה עיסקי
    לרוב העבודה מולם מבחינתי כמו כל לקוח, מחיר מלא, חוזה חתום וכו’…
    (לפעמים גם שם אני נותנת הנחת משפחה בין 10 ל-20%, תלוי בעומס שיש לי באותו זמן ובהיקף העבודה)

ותמיד תמיד בשיחה הראשונית אני מדברת פתוח
    על זה שיכול להיות שלא יתחבר לנו, או שלא יאהבו את צורת העבודה, או כל דבר אחר,
    והציפייה שלי מהם לכנות בכל התהליך וגם אני אהיה איתם ככה.
    ואנחנו נמשיך להיות משפחה ולבוא לשמחות😆 גם אם נחליט באמצע התהליך שלא מתאים לנו להמשיך ביחד,
    כמובן שאני מדברת גם על התשלום באופן פתוח, שבמידה ונעצור באמצע אז יהיה תשלום חלקי…
    (באחד הפעמים, בת המשפחה ממש ביקשה שאני אכניס לחוזה מה יהיה התשלום בכל שלב, ככה היא היתה רגועה שהדברים ברורים לשנינו וזה היה מצוין. ובסוף בכלל היא היתה ממש מרוצה וסיימה אצלי את כל התהליך..)
    מהנסיון שלי ב90% זה עובד.
    ובפעמים שהרגשתי שלא נעים לי
    לגבות את התשלום/לנדנד/שהצד השני לא ממש מרוצה אבל אני לא מצליחה להגיע לעמק השווה,
    זה היה בד”כ כשהרשתי לעצמי לא ליצור את השיחה הזאת באופן כנה ופתוח.
    אז היום אני לא מוותרת על זה כאני נתקלת בדרישת עבודה מהמשפחה.

• פערי אויש אויש

מיתוג שיווק ופרסום
    חברה
    14/01/2023 ב10:47 pm
    מנהלת קהילה בקדם

איזה תגובות חשובות

הזדהתי מאוד עם מה שברכי כתבה

אני חושבת שהעניין הכי משמעותי הוא תקשורת בריאה,

זה חשוב מול כל לקוח, אך עם משפחה זה קריטי

אם עושים את זה נכון עם לקוחות אחרים, זה יעבוד נכון גם עם משפחה

לדבר על הנושאים היותר רגישים, לשים על השולחן בצורה מכובדת ונעימה, וכד׳

• רויזי כתיבה

כללי
    חברה
    15/01/2023 ב3:49 am

לדעתי העניין פה, וזה יכול להיות גם בעבודה מול חברות מהקהילה הקרובה והשכנות ממול לאו דווקא משפחה אבל כן בעיקר : זה לדעת להפריד ולשים לעצמי גבולות ברורים מתי אני עוזרת ומתי אני עובדת

בכל תחום.. אחת שעושה סידורי פירות או קינוחים, יכולה לפנק את אחותה בקטנה בחינם באירוע שלה, ויכולה לבדודה שלה לקחת על זה כסף. כותבת שיר ליום הולדת לסבא- בחינם . יומולדת לאח של סבא שלך- בתשלום. ושזה ברור לך, זה גם ברור לסביבה. זה צריך להיות עקרונות יציבים מתי זה ומתי זה. כדי שבסוף (וגם בהתחלה)כולם יהיו מרוצים ובשלום ובשמחה(:

• דינה בוגרד

גרפיקה
    חברה
    15/01/2023 ב10:13 am

כשמישהו מהמשפחה מבקש ממני עבודה, אני מסבירה לו לפני שבזמן שאני עושה את העבודה אני כבר לא משפחה.. התקשורת תהיה כמו כל לקוח אחר וגם התשלום.

וב”ה מבינים ועובד יופי!

• רבקי מ

צילום ומולטימדיה
    חברה
    15/01/2023 ב11:44 am

יצא לעבוד עם משפחה ומי שעשיתי לו עבודה ביקש ממני לקחת כסף כדי שיהיה לו נעים יותר, כמובן שעשיתי הנחה
    אני חושבת שהדבר שהיה לי הכי קשה זה שעשיתי לדוגמא לוגו ורק אחרי חודש בערך ביקשו ממני תיקונים וכו
    וגם היו הרבה תיקונים הלוך וחזור מה שלא הייתי מאפשרת ללקוח.

ברור שזה תלוי גם בטיפוסים של אנשים שעד שהם מחליטים מה הם רוצים אז העבודה נמרחת…..

• פראדי

גרפיקה
    חברה
    15/01/2023 ב11:52 am

וואו איזה נושא מעניין ואילו תשובות מרתקות!!! הזדהיתי!

בתור אחת שעובדת בשת”פ עם אחותי שהיא צלמת, אני נהנית מאד כי אנחנו בשיח פתוח וכנה כל הזמן ומעבירות אחת לשניה הארות והערות לשיפור! תאמינו לי שהעבודה משתפרת הרבה יותר באופן הזה!

מצד שני נכנסתי למשפחה שבו ראש המשפחה עוסק במקצוע שלי (כיום כבר התפתח והמשיך הרבה אבל הבסיס שלו הוא כמוני…) ומיד כשנכנסתי הוא נהנה לשלוח אלי עבודות ולבקש ממני בעבורו לבצע עבודות שונות, כמובן בתשלום מלא, העניין הוא שלא היה שיח מספיק פתוח (מפאת העניין) והעסק הפסיק לטובת שני הצדדים, כיום הוא עוזר לי להכנס למקומות גדולים שלא הייתי מגיעה לבד אבל הוא לא נמצא שם. מה שקורה הוא שאני מתעסקת בסופו של דבר מול לקוח זר.

בגדול אני גם מבצעת עבודות למשפחה, ולוקחת תשלום מלא כבקשת בני המשפחה, אומרים לי ‘אבל תגידי מה המחיר שלך היום לכולם’ אני מודיעה מראש שאין התחייבות לקחת אותי, מותר לכל אחד לבחור את איש המקצוע שמתאים לו, מי שבחר אותי סימן שזאת הבחירה שמתאימה לו, ולתקופת ביצוע העבודה אנחנו מדברות בשפה מקצועית.

אני רואה בזה עניין של אם אפשר לקחת מתוך המשפחה ולעזור אחד לשני, למה לא?!

גם אני משתמשת בבני משפחה כשאני זקוקה למשהו. כמובן כמובן כמובן שהעיקר הוא השיח הפתוח והכנה, כמו שפערי אומרת, כי בלעדיו אפשר להשרף… וכמדובר בלקוח זר, חבל, אבל שכחנו אחד מהשני, וכשמדובר במשפחה, הפסדת בגדול! זה לא שווה אפילו אם זאת עבודה שתכניס לך מליארד…

הרבה הרבה הצלחה לכולם!

• sari dahan

גרפיקה
    חברה
    15/01/2023 ב11:59 am

יוצא לי לעשות עבודות למשפחה, ומהנסיון שלי

אם אין תקשורת בריאה ופתוחה לא כדי להכנס לזה!

את תעשי את העבודה אבל המרמור גדול.

במיוחד שהם לא ממש מבינים בתחום, מה הבעיה שניה לשנות פה וללחוץ שם…😟

אם הם אנשים שיודעים להעריך עבודה ויש דיבור ברור על תשלום ותיקונים יש בזה הרבה כייף.

• הדסה בלוי סטודיו הדסים

גרפיקה
    חברה
    17/01/2023 ב11:24 am

מנסיוני זה פחות כדאי…
    גם כשעבדתי עם אנשים אם תקשורת מצוינת והיה לנו שיח פתוח מאוד
    היה לי קשה לקחת את הסכום האמיתי שמגיע לי 🙁
    (אין להם הרבה כסף והם סך הכל מנסים משהו שאולי יצליח ואולי לא…)

היה לי קשה לעמוד על גבולות
    (תיקונים נוספים, שעות מוזרות וכ’)

ובפנים היה לי קצת תחושה שהם הגיעו כדי לפרנס אותי (למרות שהבהרתי להם המון פעמים לפני זה שהם יכולים לקחת כל אחת אחרת…)

שימו לב -רוב הקשיים היו שלי ואני לא מאשימה בהם את הלקוחות

אך יצא בסוף שעבדתי מאוד קשה, תיקנתי יותר מתמיד, עבדתי בשעות לא שעות, וביקשתי סכום שלגמרי לא תואם את ההשקעה

אם את יודעת שלא קשה לך עם הנושאים האלו מעולה!
    אך לרובינו זה לא קל קל ויכול להיות שכדאי להימנע מזה…

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן