זריקות הורמונים לגדילה

קדם Forums אורח חיים בריא זריקות הורמונים לגדילה

• זריקות הורמונים לגדילה

פורסם ע"י אלישבע חמד I פנטזיה  גרפיקה on 04/09/2022 ב8:44 am

הבן שלי, בן 8.5 נמוך יחסית לגילו (לא הכי נמוך בכיתה, אבל בין הנמוכים)

והרופא מפנה אותנו לאנדוקרינולוגיה, לבדיקת האפשרות של זריקות הורמונים.

אשמח לשמוע כמה סיכויים שזה עובד, מה הסיכונים ח”ו, (בעיקר בקשר לתפקודי כליות) תופעות לוואי וכל מה שידוע לכן, יעזור לי מאד!

אני רוצה לציין שגם אני הייתי מאד נמוכה בתור ילדה ובגיל העשרה גבהתי, זו אחת הסיבות להתלבטות אם לטפל או לחכות בסבלנות.

מלי שארף הגיבה לפני 1 שנה, 8 חודשים 11 חברות · 22 תגובות
  • 22 תגובות
  • לאה נעים

טיפול
    חברה
    04/09/2022 ב9:01 am

שמעתי על רינה פליישמן ממודיעין עילית כבר 30 שנה בתחום, עוזרת בגדילה דרך הדרכה וטיפול רפלקסולוגי, לוקחת תשלום חד פעמי ובאים אליה כל 4 חודשים, אני קבעתי אליה תור לעוד שבועיים עם הבן שלי בן 12 שהוא נמוך ורזה.

אם תרצי עוד פרטים או מס’ של רינה, אשמח לתת ולעזור.

• אלישבע חמד I פנטזיה

גרפיקה
    חברה
    04/09/2022 ב9:10 am

תודה לאה, הטיפול אצל רינה הוא לא עד גיל מסוים? ראיתי פעם שהיא פרסמה ‘אל תפסידו את גיל הגדילה’

• א ק

הייטק
    חברה
    04/09/2022 ב9:17 am

הי אלישבע, אם גם את גבהת מאוחר אז למה את ממהרת? אולי הוא פשוט דומה לך? תבדקי אם את הזריקות לגדילה אפשר לקבל גם בגיל מאוחר יותר (אם אני זוכרת נכון אחין שלי התחיל עם זה בגיל 12 ואגב הוא גבה פלאים) ואז את פשוט דוחה את ההתלבטות,

אלא אם כן הגובה שלו מפריע לו במיוחד..

• אלישבע חמד I פנטזיה

גרפיקה
    חברה
    04/09/2022 ב9:23 am

א.ק, תודה על התגובה.

אני גבהתי בגיל יותר מאוחר- נגיד 15-17

ההתלבטות אם לחכות עד הגיל הזה, ואז מפסידים את האופציה של הזריקות?

אני לא בעד לתת, אבל הרופא לוחץ אז אני מנסה לגשש…..

• דבורה חזקיה- נעים בלמידה

הוראה רכזות וחינוך
      חברה
      04/09/2022 ב11:16 am
      מנהלת קהילה בקדם

ללכת לאנדוקרינולוגיה, זה לא אומר לתת זריקות.

את הזריקות האלו נותנים רק למי שחסר לו הורמון גדילה.

והתהליך עובד כך:

1. צילום כף יד

2. עם הצילום הולכים לאנדוקרינולוגיה והוא רואה עם יש פער גדילה.

אם אין- הולכים הביתה

3. אם יש פער מתחילים טסטים.

הטסט הוא באישפוז יום מחברים את הילד לעירוי ויש כל חצי שעה בדיקת דם.

לאחר הטסט יש תוצאה האם לילד חסר הורמון גדילה.

אם התוצאה היא שלילית- לילד לא חסר ולא נותנים.

אם התוצאה חיובית- עושים טסט נוסף כדי לשלול טעויות.

במידה ובטסט השני התשובה חיובית אז נותנים המלצה להורמון גדילה.

נ.ב יש רופאים שמבקשים גם MRI

כל התהליך הוא ארוך זה לא שתבואי לאנדוקרינולוגיה והוא יזריק לו.

תוכלי בין הבדיקות להחליט.

לגבי רינה פלישמן אומנם זה להגיע אליה חד פעמי,

אבל צריך להקפיד על תזונה מלאת סידן וטיפול רפקסולוגי יומיומי.

מי שלא מתאימה לה העיקביות שתחשוב על זה.

• דינה יודלביץ

הייטק
      חברה
      04/09/2022 ב1:11 pm

אלישבע,

בגיל 15-17 בדר”כ כבר אין מה לעשות!! החלון הזדמנויות נסגר הרבה יותר מהר ממה שההורים חושבים

אם גבהת מאוחר יכול להיות שגם הילדים יהיו ככה , אבל זה דבר שרופא יכול לראות לפי גיל עצמות .

אם הוא טוען שזה לא ככה ,זה לכאורה בעייתי

• אלישבע חמד I פנטזיה

גרפיקה
    חברה
    04/09/2022 ב11:38 am

תודה חברות על התגובות,

דבורה, תודה גם לך,

לגבי התהליך- התחלנו כבר, לכן אני מנסה לברר כבר מעכשיו לגבי תופעות והשלכות של הטיפול כדי שתהיה לי החלטה ברורה ולא נצטרך להתעכב עוד.

• דר. שירן שחר MD PhD

מזכירות רפואית ופרא רפואי
    חברה
    04/09/2022 ב2:04 pm
    מנהלת קהילה בקדם

אני יכולה לכתוב לך מהנסיון שלי, יחד עם מידע מקצועי-

יש לי שני בנים שמזריקים הורמון גדילה כל יום.

לשניהם אין חסר בהורמון גדילה – וזה פרט משמעותי. ילדים שיש להם חסר בהורמון גדילה מגיבים יותר טוב להזרקות בהורמון (תוצאות יותר משמעותיות) מאשר ילדים שאין להם חסר. בילדים שאין להם חסר (רוב המקרים) ההזרקות של ההורמון צפויות להוסיף עוד כ-8 ס”מ לגובה הסופי בממוצע (שזה מאוד משמעותי בגבהים נמוכים), וככל שמתחילים מוקדם יותר כך התוספת לגובה הסופי משמעותית יותר.

שני הילדים שלי התחילו את התהליך מכיוון שהיו מתחת לעקומות הגדילה והצפי לגובה הסופי שלהם היה סביבות 1.6 מטר.

כאמור לשניהם אין חסר בהורמון.
    היום , לאחר מס’ שנים של הזרקה (אחד בן 14 והשני בן 8, התחילו להזריק בגיל 6) שניהם ב”ה עלו על העקומות ונמצאים כרגע באזור אחוזון 5-10%
    מבחינת סיכונים- הסיכון שאנחנו בעצם חוששים ממנו הוא חלילה גידולים מכיוון שמדובר בהורמון גדילה שגורם לגדילה של רקמות.

בילדים שיש להם חסר של הורמון גדילה ומקבלים זריקות – יש כבר 50 שנים של נסיון עם הטיפול ויודעים שהוא לא גורם לגידולים . 50 שנים זה טווח ארוך מספיק בשביל להגיד את זה בודאות מוחלטת

בילדים ללא חסר בהורמון שמקבלים זריקות- יש 30 שנים של נסיון עם הטיפול, ועד כה רואים שהטיפול לא גורם לגידולים בילדים כאלה. למרות זאת, אי אפשר להגיד את זה בודאות מוחלטת , כי 30 שנים זה עוד לא מספיק זמן כדי לשלול את זה לחלוטין, אבל כך זה נראה.

ברור שילדים שמקבלים הורמון נמצאים במעקב, ואחת לחצי שנה מבצעים בדיקות דם ומגיעים לאנדוקרינולוג.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות,

בהצלחה!!

• ד. ק

אומנות ועיצוב
    חברה
    05/09/2022 ב10:05 am

שלום וברכה,

לגבי גיל הגדילה זה שונה בין בנים לבנות. גיל הגביהה בבנים גדול יותר מבנות.

לי יש נסיון עם תוסף תזונה שמאיץ את הורמון הגדילה, נתתי אותו לביתי (פגית ,נמוכה מאד מבנות גילה) וב”ה ראיתי תוצאות! נתתי לה אותו וסימנתי על הקיר ותוך חודשיים גבהה ב-2 ס”מ אח”כ הפסקתי למדוד(נמחקו הסימונים:( …)

אך ב”ה ממשיכה לגבוהה המלצתי על המוצר הזה לגיסתי וגם ביתה גבהה לאחר לקיחתו (אמנם יש כאלו שניסו ולא הועיל אך שמעתי מהרבה שממש עזר להם)

זהו מוצר טבעי! לא הורמון!!! ,אלא מעורר את ההורמון גדילה

לפרטים נוספים אפשר ליצור איתי קשר [email protected]

• לאה נעים

טיפול
    חברה
    05/09/2022 ב3:34 pm

שמעתי על רינה מאחותי שטיפלה אצלה בכמה ילדים: 2 בשביל הגובה ואחד לא שמע טוב בגלל נוזלים באוזן וב”ה הטיפול הזה עזר.

אני יודעת מאחותי שרינה מקבלת בנים עד גיל 17 או עד 1.7 מ’ הראשון מבינהם בהוראת רב.

ובאמת צריך עקביות בטיפול ולבוא כל 4 חד’ לטיפול בקליניקה, אני עכשיו הולכת על זה בשיא המרץ ליישם את זה עם בני בן ה12 בעז”ה, לקח לי זמן להחליט לעשות את זה.

אם את רוצה להתקשר ישירות לפליישמן זה המס’ שנתנו לי: 0504101609.

אם הם לא עונים תשאירי פרטים והם יחזרו.

מקווה שיהיה לעזר.

בהצלחה!!!

• מירי memory

גרפיקה
    חברה
    05/09/2022 ב5:59 pm

רינה פליישמן מצוינת. רק קחי בחשבון שזה הרבה מבוסס על תזונה.

כך שאצל הבן שלי, שאכל ארוחות צהרים בחיידר, קצת היה קשה להקפיד ולעמוד בזה.

לגבי הטסטים של ההורמון גדילה- קחי בחשבון שזה בדיקות שמאד מאד מחלישות.

ברור שכשצריך לעשות- לעשות. רק תהיו ערוכים מראש. טוב לדעת לקראת מה הולכים.

(האחות אמרה לבעלי ללכת לקנות לבן שלי טוסט עם המון גבינות וגבנ”צ לאחרי הבדיקה. לחיזוק…)

בהצלחה!!!

• אלישבע חמד I פנטזיה

גרפיקה
    חברה
    05/09/2022 ב8:41 pm

תודה לכולן! זה ממש עוזר לי…

מירי זה מאד מעניין מה שכתבת שהבדיקות מחלישות, הבן שלי הוא ילד מיוחד, ובנוסף עם עבר של אי ספיקת כליות וזה בעיקר ההתלבטות.

אם זה כ”כ מחליש אולי יש גם תופעות לוואי לטווח הרחוק?

לגבי התזונה אצל רינה פליישמן- זה עזר לכם למרות שלא הקפדתם על ההוראות שלה? גם זה מאד חשוב לי לדעת כי בגלל הבעיה הנ”ל לא כל דבר מותר לו לאכול ובפרט לא הרבה סידן.

• מירי memory

גרפיקה
    חברה
    05/09/2022 ב9:40 pm

אלישבע, אני חושבת שאת צריכה להתייעץ עם רופא שמכיר אותו ואת התיק הרפואי שלו.

הבן שלי היה ממש על סף עלפון. ושמעתי את זה מעוד כמה. לא בשביל להפחיד ח”ו, אלא כדי ליידע.

לענין הטיפול אצל רינה- בערך חצי שנה הצלחנו להקפיד על התזונה והכל, ובהחלט היה שיפור,

אבל סידן זה חלק ממש משמעותי מההקפדת תזונה אצלה!

צריכים לאכול כל יום כמות די גדולה של סידן.

אז שוב- אני חושבת שכדאי לך לדבר עם רופא על כל דבר ספציפי לילד שלך. אולי תדברי קודם עם רינה כדי להביא נתונים מדויקים לרופא.

שיהיה רק לבריאות!!!

• דר. שירן שחר MD PhD

חברה
    06/09/2022 ב2:03 pm
    מנהלת קהילה בקדם

מחילה , אני חייבת להגיב באופן כללי לגבי דברים שנכתבו-

אם לילד יש חסר בהורמון גדילה, או לחלופין הגובה הסופי שלו כגבר יהיה 1.5 מטר, אתן חושבות שזה משנה אם הבדיקה מחלישה או לא?

לחלופין- ילד שלא גדל ומתפתח בקצב מספק- אתן חושבות שמספיק ללכת לשיטה אלטרנטיבית מבלי לבצע בירור רפואי?

נכון שלרוב ב״ה הכל בסדר, ואז ההורים יכולים להחליט אם הם רוצים להוסיף תוסף תזונה כזה או אחר , או לחלופין לעשות שיטות רפלקסולוגיה וכד׳ אבל קודם כל , לבדוק.

לא מדובר בבדיקות אינסופיות, יש כמה דברים ספציפיים שחשוב לשלול, כמו תסמונת טרנר בילדות נמוכות, צליאק (שיכול להתבטא רק בקומה נמוכה) , בעיות בבלוטת התריס, תסמונת פרדר ווילי וכו׳

בפגישה הראשונה אנדוקרינולוג יודע לשאול את השאלות המכוונות, להפנות לבדיקות בסיסיות בתור התחלה (אם יש צורך! ייתכן והאנדוקרינולוג יחליט שמדובר ב- “late bloomer”- ילדים שפשוט יעשו קפיצה בגיל מאוחר יותר מחברים שלהם) ולהחליט מה צריך הלאה.

בהצלחה!

• אלישבע חמד I פנטזיה

גרפיקה
    חברה
    06/09/2022 ב3:53 pm

תודה, ד”ר שירן שחר, על התגובה המחכימה. (בהזדמנות אשמח לשמוע מה ההכשרה שלך… אם לא אכפת לך, זה נשמע מעניין)

את לגמרי צודקת שמאד חשוב לטפל, אבל עד שעושים את כל הבדיקות ועד שמקבלים תשובות והחלטות , למה לא לנסות עוד דרכים? בכל מקרה זה תהליך שכולל כמה מעקבים שבהם בודקים את הגובה וכו’, אז בינתיים שאולי שווה לנסות עוד משהו שיחסוך את הטיפול הרפואי.

בנוסף, בקשר למה שכתבת- ‘ילד שלא גדל ומתפתח בקצב מספק- אתן חושבות שמספיק ללכת לשיטה אלטרנטיבית מבלי לבצע בירור רפואי?’ אני רוצה להעיר מנקודת מבטי כאמא, (ואתן יכולות לחלוק עלי) שיש דברים קצת יותר חשובים מגובה, הבריאות למשל, ולכן בדיוק אני מנסה לברר מה התופעות לוואי ומה הסיכונים.

חולשה של כמה שעות לא מפחידה אותי כמו תוצאות והשלכות לטווח הרחוק, חוץ מהבדיקה יש גם את הזריקות שניתנות במשך תקופה ארוכה, חובתי כאמא לברר היטב מה ההשלכות שלהן…

אז כמובן שנפנה לברור רפואי, אבל במקביל נברר וננסה דרכים חלופיות.

תודה לכל מי שהגיבה, אשמח לשמוע עוד תגובות, בעיקר ממי שניסתה דרכים טבעיות, בין אם עזר ובין אם לא.

• גלינסקי תפרח

חברה
    חברה
    06/09/2022 ב8:31 pm

אצל רינה פליישמן יש אמנם הנחיה של תזונה

וכן המלצה לפעילות גופנית (מתיחות, קפיצות)

אבל מה שהעיקר אצלה זה הרפלקסולוגיה.

זאת אומרת, גם בלי ההקפדה על התזונה, הרפלקסולוגיה היא המשמעותית פה.

היא ‘מפעילה’ את הבלוטה של הורמון הגדילה

וכל יום לפני השינה צריך רק ‘לעורר’ אותו. בפעולה פשוטה שלוקחת גג עשרים שניות.

פעם בשלושה חודשים צריך לחזור אליה כדי שתחזור על ה’הפעלה’.

חושבת ששווה מאד מאד לבדוק את זה, לפני הזרקות וכיו”ב שבאמת יש להן תופעות לוואי אפשריות.

[אחת מהן ששמעתי, עצובה – ילדה שקיבלה וגדלה … לרוחב.]

• דר. שירן שחר MD PhD

חברה
    06/09/2022 ב11:53 pm
    מנהלת קהילה בקדם

אלישבע היקרה,

ודאי שהבירורים שלך לגבי תופעות הלואי של הטיפול הם במקום, והשאלות שלך מעולות וצריכות להישאל,

התכוונתי לכך שאם יש צורך רפואי לבצע בירור, אז כנראה שכדאי לבצע אותו. (ברור שלא בכל מצב! גם אני נגד בדיקות מיותרות שאינן נחוצות)

בנוגע למה שאפשר לעשות בינתיים- הבעיה בטיפולים לבעיות אנדוקריניות (שקשורות למערכת ההורמונלית) שלוקח המון זמן עד שרואים תוצאה, כך שבפרספקטיבה של שבועות או חודשים קשה לדעת אם משהו באמת עוזר..

אבל… בשורה תחתונה- אמא פועלת עם הלב 🙂 ולכן אם מישהי מרגישה שזה הדבר הנכון בשביל הילד שלה, שתעשה את זה (כל עוד מדובר בדבר שאינו מזיק, וכל עוד לא מזניחים את הבירור הרפואי הקונבנציונאלי)

• טליה שוורץ

מנהלת קדם
    מובילה
    07/09/2022 ב9:07 am

אלישבע רק לציין לך שלד”ר שירן שחר יש בלי עין הרע 11 ילדים. אז היא כנראה גם כותבת מנקודת מבט של אמא 🙂

• אלישבע חמד I פנטזיה

גרפיקה
    חברה
    07/09/2022 ב9:32 am

תודה

• מלי שארף

בריאות תזונה והתעמלות
    חברה
    09/09/2022 ב1:35 am

אין לי מה לחדש, בטח לא אחרי ד”ר שחר אבל רק לעורר על נקודה חשובה:

אי ספיקת כליות וחוסר סידן יכולים להצביע על דברים נוספים ואפילו חמורים ולכן ברור שכל הנאמר כאן בא רק לאחר אבחון יסודי של רופא שמכיר את התיק הרפואי של הילד!

רפלקסולוגיה מוכחת כעוזרת מאוד במקרים שבהם הבעיה אכן בהורמון הגדילה. היא תעזור פחות במקרים בהם זו לא הבעיה וגם לכן חשוב האבחון. עשיתם כבר מיפוי עצמות? חלק גדול מהטיפול מתבסס על עד איזה ס”מ הוא אמור להגיע,

ואגב- חולשה זמנית (לא מדובר על חולשה ארוכת טווח) היא מינורית לעומת מטר וחצי גובה לגבר…. בנוגע לתופעות לוואי אחרות-אין תופעות לוואי משמעותיות לטווח ארוך. החשש היחיד הוא שיכול להיות שבגלל שהבעיה מלכתחילה היא לא בעית גדילה סטנדרטית יכול להיות שגוף הילד הספציפי יגיב בתופעות לוואי שונות שאותן יכול לצפות רק רופא שמכיר את התיק הרפואי שלו. במקרה הזה לא נראה שיש לשרשור הנ”ל מה להשפיע על ההחלטה שלך.

גם במידה ואת משתמשת ברפואה אלטרנטיבית (ואני אישית חסידה גדולה שלה) לא כדאי לעשות שום דבר בלי לשאול רופא מה יהיו ההשלכות של לא לעשות את הטיפול שהוא ממליץ. יתכן וזה לא רק הגובה שלו אלא גם התפתחות של עוד דברים.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן