שו”ת חיפוש עבודה – יום שלישי

קדם Forums הייטק עבודה שו”ת חיפוש עבודה – יום שלישי

• שו”ת חיפוש עבודה – יום שלישי

פורסם ע"י ברכי שפירו  חברה on 24/05/2022 ב9:20 am

שלום לכולן,

היום אנחנו בשו”ת חיפוש עבודה.

מוזמנות להעלות שאלות בנושאי חיפוש ומציאת עבודה, תהליכי מיון, ראיונות, קורות חיים….

אני אהיה כאן בעז”ה בין 9:00-13:00 בשביל לענות על השאלות שלכן.

למי שלא מכירה, אז נעים מאד 🙂

שמי ברכי שפירו ואני מלווה תהליכי מציאת עבודה באופן פרטני ובקבוצות בדגש על תחומי ההייטק – כתיבת קו”ח, הכנה לראיונות, לינקדאין למי שמשתמשת, אסטרטגיה לחיפוש ממוקד וכל מה שבדרך בתהליכי גיוס ומיונים.

בהצלחה לכל אחת בכל תהליך בכל מקרה,

ברכי.

ברכי שפירו הגיבה לפני 1 שנה, 11 חודשים 9 חברות · 27 תגובות
  • 27 תגובות
  • י מ

הייטק
    חברה
    24/05/2022 ב9:28 am

שאלה שלי.

איפה ואיך מחפשים עבודה דווקא בחברת הייטק?

• ברכי שפירו

חברה
      חברה
      24/05/2022 ב9:35 am

זאת אבחנה טובה, כי באמת צריך להבין מה הצורה היעילה להגיע לכל סוג של משרה.

חברות הייטק –

אם יש חברה שמעניינת אותך, היכנסי לאתר שלהם, לעמוד הקריירה, וחפשי האם יש משרה שמעניינת אותך ומתאימה לך.

כשאת מוצאת משרה כזו, עדיף למצוא מישהי שעובדת בחברה ולהעביר את קורות החיים דרכה. את זה את יכולה למצוא כאן, בפורומים או קבוצות אחרות, או בלינקדאין.

אם מצאת מישהי להעביר דרכה – מצוין.

אם לא, תוכלי להגיש מועמדות באתר החברה.

חשוב לדעת שהערוצים המרכזיים שבהם חברות הייטק מפרסמות משרות הם חבר מביא חבר ולינקדאין.

• מלי ברון

הייטק
    חברה
    24/05/2022 ב9:39 am

אפשר הסבר ממוקד על לינקדאין?

• ברכי שפירו

חברה
      חברה
      24/05/2022 ב9:47 am

זאת רשת מקצועית שבה לכל אחד יש פרופיל.

חברות מפרסמות שם משרות, ניתן לכתוב פוסטים ולתקשר עם אנשים אחרים.

אני לא נכנסת יותר מדי לנושא של לינקדאין בהוראת ההנהלה.

• י מ

הייטק
    חברה
    24/05/2022 ב9:46 am

הרי יש הרבה חברות הייטק לא מכירה אותם,

יש את הגדולים שאותם כולם מכירים אבל לא תמיד יש משרות מתאימות.

איך אני מגיעה לעוד חברות?

אז כל הזמן צריך לדגום את החברות לראות איזה משרות נפתחות?

• ברכי שפירו

חברה
      חברה
      24/05/2022 ב9:55 am

לכן הדגשתי את נושא החבר מביא חבר.

חיפוש העבודה היום חייב להיות אקטיבי, לא לצפות שדברים יגיעו אלינו בלי שנפעל.

תהיי מחוברת לכל קבוצה, פורום או קהילה אפשריים, תעקבי אחרי פרסומי פוסטים. יש המון שיתופים של: מחפשים אצלנו מפתחת…

ב”ה היום יש חרדיות כמעט בכל חברה וזה כוח חזק.

• עדינה .

אופנה יופי וטיפוח
    חברה
    24/05/2022 ב9:47 am

היי

הייתי שמחה לשמוע מתי ניתן לקבוע האם העבודה מתאימה לי, האם טוב לי בה האם אני אהנה וכו

כלומר אחרי כמה זמן מתחילת העבודה (חודש.. חצי שנה.. שנה וכו) ניתן לדעת ולהחליט האם להמשיך בעבודה אם לא הכי טוב שם, או לעזוב.

תודה רבה!

• ברכי שפירו

חברה
      חברה
      24/05/2022 ב9:53 am

זה כבר נושא שמגיע אחרי חיפוש העבודה, קצת חורג מהנושא שלנו היום.

אבל בכל זאת, אענה בכלליות –

ההתחלה לא תמיד משקפת. אם מישהי רוצה לעזוב עבודה חדשה אחרי שבועיים בד”כ אגיד לה לתת עוד צ’אנס.

אם אחרי תקופה של חודש-חודשיים הדברים ממש הולכים קשה, אפשר לשקול את העניין. לפעמים דברים נפתרים בשיחת תיאום ציפיות מחודשת עם הר”צ ולפעמים צריך בכל זאת לחפש מקום חדש.

• תהילה כהן

הייטק
    חברה
    24/05/2022 ב9:58 am

שאלה:

היי אני בוגרת תעודת מהנדס תוכנה מטעם מה”ט, כבר חצי שנה אני שולחת קורות חיים למגוון חברות ופתחתי חשבון linkedln, אך אף אחד לא חוזר אלי, כמובן שבדקו לי את הקורות חיים (אנשים שבתחום) והם נראים מצויין ,מה הסיבה? מה לעשות?

• ברכי שפירו

חברה
      חברה
      24/05/2022 ב10:01 am

תראי,

לא ראיתי את קורות החיים ופרופיל הלינקדאין, אז אני לא יכולה לחוות עליהם דעה.

אבל שניהם חייבים להיות לא פחות ממעולים בשביל שיעבדו בשבילך.

אם את שולחת באופן עקבי ולא מקבלת תגובות בכלל – כנראה משהו שם בכל זאת דורש דיוק.

דבר נוסף,

יש חשיבות לאיך את שולחת. האם את מצרפת מכתב מקדים? איך הוא מנוסח?

• reut cohen

חברה
    חברה
    24/05/2022 ב10:37 am

היי,

אני רואה שאת מסבירה על מכתב מקדים וכו איך הוא אמור להיות מנוסח באמת? והאם אפשר להראות לך בצורה כל שהיא את הקורות חיים שלי שתחווי עליהם דעה?

איך אני יכולה להגיע למשרות סטודנט דווקא בתחום הפיתוח? איפה הן מתפרסמות?

• תהילה כהן

הייטק
    חברה
    24/05/2022 ב11:46 am

קודם כל תודה רבה,

לפני כל שליחת קורות חיים למשרה צריך לשלוח מכתב מקדים?

ויש אפשרות שתציצי בקורות חיים שלי? תודה רבה רבה!

• ברכי שפירו

חברה
      חברה
      24/05/2022 ב11:52 am

מכתב מקדים מיועד במיוחד בפניות שאת שולחת לאנשים שאת יודעת שיקראו באופן אישי, כמו: מגייסים, חברות, אנשים שהפנו אותך אליהם וכו’.

בהגשת מועמדות אוטומטית באתר, אתרי דרושים או לינקדאין – המכתב המקדים פחות קריטי, למרות שאם יש מקום להזין אותו – הוא נשמר במערכת ויש גישה לקרוא את מה שכתבת בו.

לגבי חוות דעת, כמו שאמרתי קודם, לא מתאפשר לי לצערי לתת חוות דעת פרטית במסגרת הזאת.

אפשר בפרטי, ייתכן בתשלום.

• י מ

הייטק
    חברה
    24/05/2022 ב12:12 pm

מאוד מעניין איך ניתן לעבור תחום או שפה או טכנולוגיות בתוך הייטק בתור אחת עם ניסיון, עם בראיונות מאוד שואלים מה עשית ומה הידע שלך,

• ברכי שפירו

חברה
      חברה
      24/05/2022 ב12:25 pm

זה מתחלק ל-2.

1. החלק הטכני – פשוט ללמוד את החומר, לתרגל היטב שאלות מראיונות, לעשות ש”ב מה שנקרא.
      2. הצגת הניסיון – צריך להבין מה מהמיומנויות שרכשת עד כה בניסיון הקודם רלוונטי לתפקיד הבא, ועליהם לתת את הדגש בחלק של ההצגה העצמית בראיון. זה אחד הדברים המרכזיים שאני עובדת עליהם במפגשי הכנה לראיון.
        כשאת מספרת על הניסיון המקצועי שלך – שימי את הפוקוס על ידע וניסיון שיכול להיות מתורגם לשימוש בתחום החדש.
      • י מ

הייטק
        חברה
        24/05/2022 ב1:05 pm

אוקיי מצליחים לשכנע שיקחו אותך בראיון ,

אבל אז יש משימה או תרגיל,

את הרי לא מכירה את התחום טכנלוגיה או שפה,

איך מגיעים לתוצאה טובה בלי להשקיע מדי הרבה זמן,

ועוד שאלה כמה זמן נורמלי להשקיע בשביל משימות מבחן בית?

• ברכי שפירו

חברה
          חברה
          24/05/2022 ב1:31 pm

אחרי שהגעת לראיון עבודה – חובת ההוכחה עליך, בהחלט.

כמה להתכונן? כל אחת כמה שהיא צריכה. אין נוסחה קבועה.

לגבי משימת בית בתהליך מיון – ראיתי שמשימה מעבר לכמה שעות נחשבת מוגזמת בעיני מחפשי עבודה.

• י מ

הייטק
            חברה
            24/05/2022 ב1:51 pm

לא מבינה איך בכמה שעות מועטות עושים משימה בשפה או בטכנלוגיה שלא מכירים.

(אני מדברת כבר אחרי ראיון שהרשמתי.)

• ברכי שפירו

חברה
              חברה
              24/05/2022 ב2:02 pm

מאד תלוי במשימה.

בכל מקרה, אני לא הכתובת להגדרה מחדש של תהליכי גיוס באירגונים 🙂

מסכימה איתך שתרגילי בית הם מתישים ולא פשוטים.

בהצלחה!

• אסתר קאופמן

הייטק
    חברה
    24/05/2022 ב1:17 pm

ברכי, תודה על המידע והתשובות המועילות.

שאלה לי אלייך 😀: מה לדעתך יגרום שינוי תכוף של קורות חיים? מאספקט של מגייסת, האם את מצפה שקוח של מועמד כלשהו יהיו סטטיים בד”כ ללא שינויים ענקיים?

שואלת גם בשבילי, כי נוצר מצב שכשהניסיון מתמלא, ועושים עוד דברים, צריכים לשכתב הכול מחדש כדי שייכנס.

וגם בשביל מתחילות – האם כדאי להם כבר לאחר 2 שנות ניסיון להגיע למקסימום קוח מקצועיים? ואפילו ללכת למישהי בתשלום? ולכלול מחשבה על תוכן עתידי שייכנס?

• ברכי שפירו

חברה
      חברה
      24/05/2022 ב1:35 pm

אין בעיה בשינוי קו”ח אם יש תוכן חשוב שנוסף. כדאי שהם יהיו כמה שיותר עדכניים.

לגבי מתחילות – בהחלט כדאי להחזיק גירסה מקצועית מרגע שמתחילים לחפש עבודה, אבל כמובן לעדכן אותם בכל תוספת. אצל חסרות ניסיון התוספות האלה משמעותיות עוד יותר להצגת הידע והמקצועיות.

כשאני עובדת עם מתחילות על קורות חיים – תמיד מנחה היכן להוסיף בעתיד את התוספות הרלוונטיות בהמשך.

• טליה שוורץ

מנהלת קדם
    מנהלת
    24/05/2022 ב9:52 pm

ברכי שלום דבר ראשון תודה ענקית בשמי ובשם כולן על ההשקעה המדהימה שלך פה והמענה המקצועי והסבלני לכולן!

אני לא בטוחה אם תדעי אבל אנסה – בנות שואלות האף לשלוח קו”ח בגרסת וורד או PDF,

מה ההתלבטות?

יש חברות שהקו”ח עוברים סינון ראשוני על ידי סריקה אוטמטית של הקובץ שמחפשת מילות מפתח

1. האם הסינון הזה עובד על PDF או WORD ?

2. אם קוה”ח מעוצבים, שמעת פעם אם זה מפריע לסריקה תקינה של הקובץ?

(ואם נגיד תשלחו גם וגם זה יוצא הרבה אם שולחים עברית אנגלית וורד + עברית אנגלית PDF)

מכתבת גם את שרי אחראית גיוס בבראשית אולי גם יהיה לה מידע בנושא @sariGold

• ברכי שפירו

חברה
      חברה
      25/05/2022 ב12:50 am

בשמחה טליה, באמת. תודה על הפלטפורמה הנפלאה שהקמת כאן, אשרייך!

לשאלותייך –

ההמלצה היא לשלוח קובץ וורד. מנגנון הסריקה במערכות הגיוס עובד יותר טוב על קבצי וורד מאשר pdf. זה דבר ראשון. אם סוגרים קובץ וורד ל-pdf, יש מערכות שיקראו את זה פחות טוב, אבל עדיין בד”כ יעבור בסדר.

לגבי קו”ח מעוצבים – צריך להבין מה זה מעוצבים. המסמך כמובן לא צריך להיות מדכא בצבעי שחור-לבן, אפשר לתת נגיעה של צבע ועיצוב נעים לעין.

מסמכים מעוצבים מעבר לזה – יש היום המון אתרים לעיצוב קו”ח בעיצובים משובבי נפש, באמת יפים, אבל עם חיסרון משמעותי אחד: הם מייצרים קבצי pdf בלבד. ואלה קבצי pdf שאין מאחוריהם וורד אלא אלגוריתם כלשהו של אובייקטים או תיבות טקסט. הדבר הזה כמעט לא קריא בעיני מערכות הגיוס ולכן, עם כל הנראות המושכת, אני ממליצה לוותר על העיצוב המיוחד לטובת מסמך נקי שיעשה את עבודתו נאמנה.

יתרה מכך, אני נמצאת בלא מעט פורומים של מגייסים ומש”א והשאלה לגבי עיצוב קו”ח עולה מפעם לפעם. התשובה היא כמעט זהה בכל הפעמים – רוב המגייסים מחפשים מסמך קריא, מסודר, נעים לעין, בלי עיצובים מבלבלים, פשוט לקבל את האינפורמציה הרלוונטית בצורה ברורה כמה שיותר מהר.

ולכן זה הקו המנחה שלי בעריכת קו”ח – את הרושם הייחודי והמעניין אני משתדלת להעביר במלל ותוכן המשווק את היכולות והידע בצורה משכנעת, ולא בעיצוב חיצוני.

בהצלחה לכולן!

ברכי.

• טליה שוורץ

מנהלת קדם
        מנהלת
        25/05/2022 ב12:53 am

איזו תשובה. תודה ענקית!!

• נחמי מרגלית

חברה
        חברה
        26/05/2022 ב10:19 am

אני שמעתי טיפ שבשביל לוודא שקו”ח יעברו טוב ATS (מערכת אוטומטית) כדאי להעתיק את הטקסט כולו ולהדביק אותו ב-notepad.

אם התוכן נראה בסדר זה יהיה קריא גם לATS

אם הסדר משתבש – בעיתי

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן