איך נותנים לילד חשק לקרוא לבד ?

קדם Forums הוראה למידה ועזרים איך נותנים לילד חשק לקרוא לבד ?

• איך נותנים לילד חשק לקרוא לבד ?

פורסם ע"י Racheli Amrusi  חברה on 30/11/2022 ב9:16 am

יש לי ילד בכיתה א . בקריאה של מילים הוא אף פעם לא מתבלבל גם בניקוד לפעמיים בטקסט שלם בגלל שהוא רוצה לגמור מהר את הקריאה הוא מדלג על מילים קורא חלקית צילומית ולפעמייים גם קורא אם טעויות כמובן שאני עוצרת אותו לחזור על מילה תמיד הוא ידע לקרוא תקין .

השאלה איך אני עוזרת לו לקרוא סיפורים שלמים ללא טעיות ולא רק מילים .

אהובה מליח הגיבה לפני 1 שנה, 5 חודשים 2 חברות · 3 תגובות
  • 3 תגובות
  • אהובה מליח

טיפול
    חברה
    30/11/2022 ב12:48 pm

המקרה שכיח מאד, כי הם קוראים מספיק בכיתה ומבחינתם זה מטלה נוספת שיש לסיים אותה. לנו זה נראה כזה ברור שאנחנו קוראים אבל מבחינתם זו מטלה.

אם הוא ילד יצירתי בציור, ניתן להציע לו להפוך את הסיפור לקומיקס, ואז עליו לקרוא כל מילה.

אם העניין הוא יותר הבנת הנקרא פרט לקומיקס ניתן להציע לו להפוך את הסיפור להצגה, שהוא יכול להציג בבית בשבת או בארוחה משפחתית.

העיקרון הוא לא להשאיר את הקריאה באותו מקום של התרגול, אלא להפוך אותה למשהו עם רובד גבוה יותר.

• Racheli Amrusi

חברה
      חברה
      30/11/2022 ב10:21 pm

אהבתי את הרעיון הוא דווקא מאד אוהב את הציור על זה הוא יכול לשבת שעות

קריאה מבחנתו זה עול 🙁 ותכלס זה הדבר היחדי שיקדם אותו פשוט לקרוא הרבה

• אהובה מליח

טיפול
        חברה
        30/11/2022 ב10:46 pm

המטרה היא שהוא יקרא למטרה אחרת שהיא אינה קריאה.
        אותו דבר זה עם כתיבה,

כיועצת, כשהילד זקוק לתרגול בכתיבה, בשלב הראשון אני מעודדת לקנות לוח מחיק והוא מתכתב עם אמא. כותב לה מכתב לפני שהוא הולך לישון והיא קוראת ועונה לו על המכתב שלו. היא כותבת לו כשהוא הולך לבית הספר או לתלמוד תורה והוא בא בצהריים ועונה לה. הכתיבה בפורמט גדול כמו לוח מסייעת לדייק את הכתיבה.

בשלב השני, אני ממליצה לעבור לפתקים. וכך הילד מתרגיל קריאה מבלי שזה יחשב לו לכתוב 300 פעמים “אני אכתוב יפה וללא שגיאות כתיב”..

כשהופכים מטלה לימודית לכיף, זה עובד!

הצלחות!!

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן