תשלום לשחקנית

קדם Forums הפקות במה ותוכן תשלום לשחקנית

• פורסם ע"י משחק.מוזיקה.מדיה -sk  אומנות הבמה והפקות תוכן on 11/10/2021 ב11:57 pm

אני משערת שיש כאן בפורום שחקניות עם נסיון של כמה הפקות השואלות את עצמן: מה לגביי תשלום?

למען האמת, התייעצתי בעבר עם כמה נשות מקצוע בעניין זה, אך אשמח לשמוע את חוות דעתכן בעניין, בשבילי ובשביל האחרות שרוצות לדעת.

אני הבנתי שגובה התשלום תלוי בנתונים שונים: גיל, נסיון בתחום, מספר הפקות שהשחקנית השתתפה בהן ועוד…

אני מדברת על שחקנית באזור גיל ה-18-20, עם נסיון של 4-6 שנים בתאטרון ובקולנוע והשתתפות בלא מעט הפקות.

בהתאם לכל הנ”ל:

א. מהו גובה התשלום שמקובל לשלם לשחקנית?

ב. האם מקובל לשלם פער שעה, פער יימי צילום, או פער הפקה?

ג. במידה והתשלום הוא פער שעה, האם גם על שעות הנסיעות יש לשלם?

ד. האם על המפיקה לשלם את דמיי הנסיעות של השחקנית ללוקישנים ולחזרות?

ה. האם מקובל לשלם גם על שעות/יימי חזרות?

אשמח לשמוע את חוות דעתכן.

תודה רבה!

• 6 תגובות
  • נעמי גלינסקי

אדריכלות ועיצוב פנים
    חברה
    12/10/2021 ב8:57 am

אני גם כן שחקנית עם אותם נתונים פחות או יותר, אז אענה לך מהמקום שלי, יכול להיות שיש כאלה שמתמחרות שונה.

א. מקובל לשלם בסביבות 120 לשעה, כולל התארגנות- איפור וכו

ב. זה תלוי בסוג ההפקה- בד”כ לוקחים בערך 1000 ליום צילום של 8 שעות, במידה ומדובר ביום צילום חלקי אז לפי שעה וכל שחקנית מתמחרת לעצמה את המינימום שהיא לוקחת ליום עבודה- כך שאם היא מגיעה לדוג’ לשעתיים צילומים זה מספיק ישתלם לה..

ג. מקובל לנסוע עד שעה ליום צילום- מעבר לכך זה בתשלום נוסף.

ד. כמובן. יש שחקניות שמבקשות מונית או רכב מטעם ההפקה וגם זה מקובל.

ה. מקובל לשלם על ימי חזרות מאורגנים- מטעם ההפקה.

חזרות שהשחקנית עושה, לימוד הטקסט וכו’ נכלל בתשלום של הצילומים.

בהצלחה רבה!

• משחק.מוזיקה.מדיה -sk

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    12/10/2021 ב6:10 pm

תודה!

אני אשמח לעוד תשובות…

• אילת איינהורן

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    20/10/2021 ב3:30 pm

הנושא שהעלית הוא חשוב מאוד

נכון שיש כללים ויש מקובל

ועדיין זה לא שחור לבן

מכיוון שהתחום מאוד מתפתח בציבור שלנו בשנים האחרונות

ויש קשת רחבה של הפקות בהקפים שונים של תקציב , סדר גודל והפקה

סעיף הנסיון למשל הוא משמעותי מאוד

נסיון של 4-6 שנים נקרא יפה, אבל אם הוא כולל תפקידים ראשיים בחוגים ומסיבת גמר אז זה לא נכון להציג את זה כך

אני כותבת את זה מנסיון גדול

ורק כדי לסבר את האוזן- אני מקבלת כל שבוע בממוצע 10-20 פניות להצעות משחק

הרבה מאוד רושמות הייתי תפקיד ראשי בחוג זה… בערב הורים… מאז שאני קטנה…

זה לא באמת מרגש!

נסיון- זה אומר נסיון בהפקה מקצועית , (גם לא מסיבת סיום לימודים) עם שחקנים מקצועיים, עבודה על דמות וכל המשתמע

שווה מאוד – ושמעתי את זה ממקצועיות ביותר שהגיעו למקומות מקסימים

בתחילה לקחת מחירים נמוכים ולצבור נסיון אמיתי, בסטים של צילומים, בחזרות, על הבמה ועל המסך- שאנשים וקהל יכירו אותך, ואז בעצם אפשר לדרוש מחיר שוק

אבל ב-150- 120 ש”ח לשעה אני יכולה להשיג שחקניות סופר מקצועיות , ב1500 ש”ח ליום יש ליגה של שחקניות שיבואו לשחק

אז למה שיקחו את המתחילות או הצעירות?

בהחלט יש כשרונות מדהימים מתחילים וצעירים, אני מאמינה גדולה מאוד בכישרונות כאלו, וכמעט היחידה בהפקות גדולות שמשתמשת בשחקניות משלנו, אבל אני עובדת גם עם כאלה שלא, ועם בעלות תשובה

והכי בכנות: הפער גם בתוצאה וגם בדרך מאוד משמעותי.

ובשביל הבדל של 200 ש”ח ליום, מפיקות לא יהמרו ויקחו את הסופר מקצועי

אז בשביל כל המתחילות , ובשביל להכנס למעגל

שווה לקחת פחות ולהכנס יותר…

(כי אני לא נראה לי אקח בחורה בת 18 ב120 לשעה…)

בהערכה רבה לכל השחקניות שמפלסות דרך…

• משחק.מוזיקה.מדיה -sk

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    21/10/2021 ב11:28 pm

תודה רבה!

• מלכי הס

צילום ומולטימדיה
    חברה
    31/10/2021 ב10:42 pm

נושא בוער 😉

תלוי מאד.

בשחקנית ובהפקה.

מובן שהפקה מתוקצבת – תעריכו את עבודת השחקנים (גם בלי תקציב..) הם עובדים מא—ד קשה! גם אם לא תמיד זה נראה. וכמובן תלוי הפקה, אבל לפעמים התנאים הם ממש קשים, או סצנות מורכבות (גם פיזית) ולפחות מינימום זה להעריך, לשלם בזמן (כמו שידעתם לנדנד כשהצטרכתם אותם ליום צילום…), ולדאוג לפינוקים, אוכלף שתיה, נסיעות – מינימום של תנאים שיהיה להם מה שימלא את המצברים והאנרגיות.

כמו שאיילת אמרה, משחק תפקיד ראשי בבי”ס זה נחמד, אבל לא מחשיבה את זה כניסיון בהפקה.

(מה גם שבבתי ספר יש ענייני פרוטקציות למיניהם, אז עזבו את זה.. ;))

זה חשוב גם בשביל לדעת אם השחקנית בנויה לימי צילום, ולימים מתישים ו/או ארוכים.

יש כאלו שמאד מאד רוצות לשחק, אבל אין להן באמת מושג מהו יום צילום מקצועי ואמתי, וכשהן באות לשם – מאבדות סבלנו בשניה, אי אפשר לעבוד עם כאלו בנות! עם כל הכבוד לכישוריהן.

ואני רוצה להוסיף עוד על דבריה של איילת,

לגבי מחיר, כשקחנית, לפעמים כדאי ואפי’ שווה לקחת פרוייקטים לא הכי משתלמים מבחינת תקציב (אני שואלת בד”כ מראש מה התקציב, זה נותן לי אינדיקציה) או אפילו כמעט בחינם – בוודאי בתור מתחילות. גם בשביל הכיף 😉 אם אתן באמת אוהבות את זה, גם בשביל הניסיון, וכל יום צילום מקצועי באמת – מעשיר (מניסיון!) ממש בהמון ידע. וגם כי— אולי מישהו שם בהפקה ישים עליך עין, יתלהב מכישוריך ויקח אותך הלאה להפקות. (וזה קרה לי!! :))

לפעמים משתלם להוריד מהאגו קצת, ולקחת גם הפקות אפילו של ניצבת ואפילו אם יש לך ניסיון..

ובטח שזה משנה הגיל והותק (למרות שאני רואה שהוא יורד עם השנים, בהכל, כמו בעניין הפלאפונים למשל, גם בגביית תשלום. אני עד גיל יחסית גדול לא דרשתי תשלום, קיבלתי בד”כ כרטיסים או תשלומים עקיפים כאלו ואחרים.. אבל לרוב לא תשלום ממשי. ולאט לאט התחלתי לקחת יותר ויותר.)

א. כל שחקנית אמורה לאמר כמה היא רוצה לגבות.

ב. מקובל גם וגם וגם, תלוי מה גודל התפקיד שלה, אם היא באה ליום צילומים אחד קצר – שתיקח לפי שעה, אם לכמה ימי צילום – לפי יום או אפילו גלובלי אם זו הפקה גדולה וארוכה.

ג. אם זו נסיעה של שעה אז לכאורה לא, אבל מעבר אליה – כן. (ובד”כ אם מדובר בנסיעה ארוכה, לא תסחבי אותה לשם בשביל שעתיים צילומים, נכון?! אז כשמשלמים לפי יום – ממילא זה כולל את זמן הנסיעות ג”כ.)

ד. מן האנושיות לשלם גם נסיעות באוטובוס. וכן, גם מונית אם זה סוכם מראש או מדובר בחור נידח. או לפחות לדאוג לה להגיע בהסעה כלשהי יחד עם כולן..

• משחק.מוזיקה.מדיה -sk

אומנות הבמה והפקות תוכן
    חברה
    01/11/2021 ב12:02 am

תודה רבה!

עוזרות לי מאוד עם התשובות המפורטות והמובנות!

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן