אבחונים פסיכולוגיים רגשיים

קדם Forums טיפול ואימון אבחונים פסיכולוגיים רגשיים

• אבחונים פסיכולוגיים רגשיים

פורסם ע"י מיכל וילמן  יעוץ אימון והנחיה on 28/10/2021 ב5:13 pm

שלום לכולן,

אני מתענינת באבחונים שונים -פסיכולוגיים רגשיים (לצורך שדרוג ועריכה)

לפני כמה שבועות, הצלחתי לראות דרך גוגל – טפסים שונים של אבחונים. וכעת לא מצליחה להגיע לשם.

אולי מישהי יודעת? או יכולה להעשיר אותי במידע על זה?

מיכל וילמן הגיבה לפני 2 שנים, 6 חודשים 3 חברות · 5 תגובות
  • 5 תגובות
  • יעל וילמוט

טיפול
    חברה
    28/10/2021 ב6:50 pm

אני לא יודעת לאיזה אבחונים את מתכוונת ולמה את צריכה אותם, אם את מתכוונת לאבחונים רשמיים ומוכרים, כמו רורשך וכו’ אז רק פסיכולוגים שלמדו אבחון, ( שזה שלוש שנים מעבר ללימודי הפסיכולוגיה) יכולים לערוך אבחונים כאלה, לפי מה שאני יודעת האבחונים חסויים ואיכשהו😀 זלגו לאינטרנט, אבל הם חלקיים ואסור להשתמש בהם, בטח לא לאבחן מטופלים.

בהצלחה!

• מיכל וילמן

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    28/10/2021 ב7:00 pm

אני לא עורכת אבחונים, אלא עורכת פגישת ברור יסודית יותר עם האם (לא ה’מטופל’), המאפשרת תמונה רחבה ובהירות על המצב , לצורך כך , יש לי שאלות מגוונות שעוזרות לכך. ואני מעונינת מדי פעם לשפר אותן ולדייק אותן

• יעל וילמוט

טיפול
    חברה
    28/10/2021 ב9:52 pm

נשמע מענין!

אשמח אם תשתפי בכיוונים של שאלות, רעיונות לקבל מידע, לפעמים יש הורים שקשה לדובב אותם.

• חנה ביין

טיפול
    מובילה
    31/10/2021 ב7:56 pm
    מנהלת קהילה בקדם

מיכל יקרה,

מצטרפת ליעל וילמוט

מאד מסוכן להתעסק עם חומרים מהאינטרנט מבלי להבין לאיזו מטרה נוסח השאלון.

וצריך להיות מאד זהירים.

לגבי מה שביקשת- שזה אכן משהו אחר לחלוטין:

אני מכירה חומרים כאלה בעיקר לעבודה עם מבוגרים יש ספר שאמור לעשות סדר בתחום התשאול שנקרא ה”תשאול הראשוני” – אולי תוכלי לקחת ממנו השראה. (בהוצאת “אח” אם אני לא טועה)

רק משהירה שהספר לא נקי ויש שם דוגמאות קשות גם עם עבודה עם מכורים לסמים ומצבים פסיכוטיים וכאוטיים ביותר.

בכל מקרה לגבי תשאול, הרבה מהתשאול ממליצה לשאול מתוך מה שהאימא מספרת ומתוך המידע שלך על נפש האדם

למשל אימא שמספרת על ילדה ביישנית בדיבור במקום ציבורי – לשאול איך היא עם הרגלים אחרים כמו למשל אכילה במקומות ציבוריים, האם היא הולכת לשירותים בעוד מקומות או רק בבית, להבין את ההקשר הרחב של ההתפתחות. ועל מה זה משפיע וממה זה מונע ברמה הנפשית (למשל בדוגמא של הילדה הנ”ל זה יכול להיות פחד לאבד שליטה, חרדה נוירוטית, או אי בשלות, או זיכרון קשה קושי לשחרר גבולות פנימיים תוך כדי שליטה וכדו’)

לי אישית מאד עוזר בשביל זה – להבין תיאוריות התפתחותיות לעומק.

יצא לי לחוות שהרבה פעמים זה מביא את התשאול לנקודה המדויקת.

שמשאירה את ההורים עם עיניים כאלה של ” יו, נכון ! איך ידעת לשאול את זה”???

מאחלת לך הרבה הצלחה וס”ד

חנה

• מיכל וילמן

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    01/11/2021 ב1:12 am

חנה יקרה, תודה על המענה המקיף!

באמת פתחת לי עוד זוית, תודה!

יתכן וקראתי לשאלות אלו – סוג של אבחונים, מאחר ויש לי מטרה – לערוך אותן גם באופן מדיד.

כך שלאחר מס’ פגישות , או פרק זמן מסוים – ניתן יהיה לראות אם יש התקדמות.(מה שלא תמיד שמים לב , כי שוכחים כמה קשה היה).

לגבי שאלות שנצמדות לתאוריות התפתחותיות – אני גם חשתי את זה (ובלימודים כיוונו אותי לזה ), אך בזמן אמת – יותר קשה לדייק חזק את זה.

בברכה

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן