לא כתבתי חוזה על… לוגו בסך הכל !

קדם Forums גרפיקה לא כתבתי חוזה על… לוגו בסך הכל !

• לא כתבתי חוזה על… לוגו בסך הכל !

פורסם ע"י נועה סבאן  מיתוג שיווק ופרסום on 07/10/2021 ב1:52 pm

חברות יקרות, אני רוצה לשתף אתכן במשהו שלא נעים שקרה לי עכשיו, ואני גם אמשיך לשתף עוד מלא מקומות כאלו כדי שלפחות משהי תלמד מהנסיון המר שלי
    לא עושים לפני שום תחילת עבודה דבר- לפני שיש חוזה
    נכון?
    אני מקוה שכולן כאן עושות כךך.
    גם אני עושה כך.
    אבל השבוע משום מה “שכחתי” או העדפתי להעביר את זה ובע”פ סוכם על מחיר ללוגו
    מה הבעיה אמרתי- זה מוצר יחיד ולא חבילה בגודל אלפי שקלים, אם הוא חוזר אלי אחרי כן כנראה שהוא מוכן למחיר
    ועשיתי לו סקיצות מכל הלב והנשמה.
    4 שעות מחיי ירדו לי עליהן
    הוא אהב מאוד אחת מהן ורצה לסגור ואז נזכר ב”פרט חשוב קטן”
    מה המחיר אני לא זוכר? קיבלתי הצעות מחיר מעוד כמה ואני רוצה לבדוק
    אמרתי לו. הוא הוא שיקר המחיר, אלא מה?
    “אם אני אקח את הלוגו אני אשלם”
    “ומה עם שעות העבודה שעבדתי?”
    “יקר לי מידי, תביני.”
    “אמרתי לך, אתה שוכח?”
    “יש לי מלא דברים על הראש”
    ועוד כהנה וכהנה.
    נחמד מאוד.
    הוא שכח ואני טיפשה. ברוך ה’
    הפנתי אותו לרב שמקובל על שנינו

וכבר עכשיו אני יודעת שאת הכסף המלא שמגיע לי על העבודה אני לא אקבל.

ע. גל הגיבה לפני 2 שנים, 6 חודשים 11 חברות · 13 תגובות
  • 13 תגובות
  • רבקה לביא

גרפיקה
    חברה
    07/10/2021 ב2:30 pm

אחחח
    איזה מצער לשמוע.

תודה רבה לך על השיתוף!

• נעמי בוקרה

גרפיקה
    חברה
    07/10/2021 ב3:00 pm

רק משהו קטן:

תבהירי לו באיזשהי צורה, אולי דרך הרב, שהרעיון נשאר שלך ואת אולי תמכרי אותו למישהו אחר (גם אם לא באמת תעשי את זה) כי מכירה מישהי קרובה, פחות או יותר אותו סיפור. ואז הלקוחה הנהדרת הלכה לאמא של סבתא של בתדודה שלה שהיא גרפיקאית, והיא עברה בציפורן על הלוגו שבהדמיה. ואז היה לה לוגו מתוחכם ואחרי בריף של גרפיקיאת מקצועית ב-50 שקל שהיא שילמה לההיא שעברה עם ציפורן.

ואולי לא יפה לומר, אבל תודי לד’ שלמדת ושילמת את המחיר ב4 שעות עבודה.

יש כאלו שהפסידו חודשים של עבודה בגלל שלא היה חוזה…

• הודיה ט.

גרפיקה
      חברה
      07/10/2021 ב10:30 pm

לפעמים מפחיד לשמוע שזה אמיתי, ה’תחכום’ הזה של אנשים לעשות כסף מאחורי גבה של מעצבת,

בצורות כל כך מכוערות, במעשים שגובלים בניצול מתוך כוונה תחילה!

ובאמת- לקחת את זה כשכר לימוד זה הדבר הכי נכון לעשות במקרים דנן…

תודה לכולכן על התגובות והתוספות, זה מחדד את הזהירות והרגישות בעניין שלפעמים עם הזמן מיטשטשים…

באמת שבסוף הכל מאת ה’, כי אם את אחת שנוקטת במשנה זהירות ופעם אחת שכחת, מאת ה’ הייתה זאת.

כפרה על דבר אחר וב”ה שעל עצים ואבנים (ושעות עבודה וכסף..)

בהצלחה לכולן ושיהיו רק לקוחות הגונים בעלי עין טובה!

• מרים מריאן שוקרון

גרפיקה
    חברה
    07/10/2021 ב3:25 pm

שלום נועה זה באמת ממש לא פשוט

לפעמים רוצים להתנהג בצורה טובה ולהקשיב ולעזור לשני ומצילים אותם..

בתח שכדאי לפרסם את זה..

לי קרה משהוא דומה וגרוע אבל למדתי 2 דברים..אחת חייבים חוזה לא משנה אם זה פרט קטן או גדול

2 יש לקוחות שנגיד בחוזה את כותבת כמה אחוזים לפני התחילת העבודה..למה כי יש כאלו שלצערי גם לאחותי קרה את זה.. שאחרי שינויים ועוד שינויים פתאום לא עונים ומה? לא אהבתי מצאתי גרפיקאית אחרת ומה עם העבודה שלי?

התשובה הייתה לא מגיעה לך כלום כי לא קבלתי..

טוב אחרי הסבר על כל דבר היא אמרה שתשלם..

זה מקרה נדיר

אצלי זה לא קרה ככה הלקוח אמר אחרי כל השעות המטישות של עבודה שאני לא עשיתי עבודה בזמן וכל מיני דברים ולא רצה לשלם הוא רצה לשלם חצי מחיר משהוא כזה גם כמעט הגענו לעורך דין אבל אמרתי אין לי משהוא בכתב עדיף לקבל את זה מכלום ואחר כך משהיא שהמליצה לי לקוח הזה אמרה לי שהיה לה הרבה בעיות והוא חיב לה כמו 4.000 שקל! ולא יודעת מה עוד אבל חשבה שאצלי הוא לא יעשה בעיות..בקיצור סיפור שלם מסובך ולא יפה מכל מיני צדדים..קבלתי כסף לשעות ממש קטנות עבדתי כמו חמורה ופספסתי הרבה זמן אבל מה שלמדתי הרבה על באמת אלו לקוחות צריכים להתרחק..

וגם להתפלל כל הזמן שיהיו לקוחות טובים גם מצד שידעו מה הם רוצים מהחיים ולא לשנות עיצובים כל הזמן וגם אחראים רצינים.

כל זה תחשבי לכפרת עוונות לא חושבת שיש עוד משהו..אי אפשר לעשות שום דבר רק ללמוד לפעם הבאה בעזרת ה’

שולחת לך חיבוק מרחוק 😁🤗🤗

בבצלחהה בעזרת ה חודש טוב ובשורות.טובות

• תמר שכטר

צילום ומולטימדיה
    חברה
    07/10/2021 ב3:38 pm

תודה לכולכן על השיתוף!!!

אם כבר מדברים על הנושא הזה..

קרה לי עכשיו לקוח בחול המועד שאמר שזה דחוף לצורך המועד.. היה לו כ”כ דחוף שהריץ אותי מהר לעבודה.. שלח חומרים.. הכל ביומיים!! שיצא שפשוט שכחתי מכל הקטע של החוזה..

וכמובן לא שילם ולא מגיב..

השאלה שלי זה על איזה מינימום סכום הייתן מתעקשות?
    ועוד שאלה מתעקשים שהלקוח ישלם בקשר לסכום או בקשר לעמדה?

אחרי הכל זה היה תיקון יחסית קטן. שמבחינה כספית לא שווה לי את כל ההטרדה הזו, אבל אני כן רוצה לשמר את העמדה שלי! ולכן שאלתי את השאלה השניה..

• טאצ’. מיתוג עסקים

מיתוג שיווק ופרסום
    חברה
    07/10/2021 ב11:36 pm

אני דורשת 30% לפני תחילת העבודה

אם זו אכן עבודה קטנה או מהרגע להרגע ולא שווה לי ההטרדה של העברה פעמיים אני מודיעה שאין קבלת קבצים לפני העברת תשלום.

• טאצ’. מיתוג עסקים

מיתוג שיווק ופרסום
      חברה
      07/10/2021 ב11:42 pm

רואה ששכחתי להוסיף שבכל מקרה אין העברת קבצים לפני תשלום, בעבודות מהגע להרגע או קטנות זה נראה פחות דחוף וזה לא הרבה כסף, מה יכול להיות

אבל ראיתי שזה מבאס ממש לרדוף אחרי לקוח בשביל 80 ש”ח (גם אם לא רדיפה, אלא שלוש דקות של מיילים)

ואם זה משהו מהרגע לרגע כמו שאת תשכחי מחר מהעבודה הזאת כה הוא ישכח ו, פתאום יהיה לו זמן לחשוב ועם המחשבות יצוצו הבעיות או המריחות

ועם כל החוזים לפעמים בכל אופן מתנגשים (אם מצד לקוח טרדן שרוצה או שלא מבין שיש קשר בין העבודה לחוזה…) וזה משמים… רק להתפלל ולעשות חוזה כהשתדלות למניעת תקלות.

בהצלחה!!

• מוסי אלישביץ מעצבת גרפית ועורכת וידאו

גרפיקה
    חברה
    08/10/2021 ב12:00 am

אני תמיד דואגת שיהיה כתוב, גם אם לא בחוזה מסודר, אז סיכום של כמה שורות במייל לפני שאני מתחילה לעבוד,

משהו בסגנון של: דיברנו על א ב ג, סיכמנו ש… המחיר הוא.. והעבודה תהיה מוכנה בעז”ה עד..

ומבקשת לאשר לי את קבלת המייל ורק אחרי שמאשרים לי אני מתחילה לעבוד.

זה “חוזה בקטנה” שלוקח בערך דקה לכתוב אותו, וממש יעיל!

טוב גם ללקוח וגם לי, גם אני עלולה לשכוח את המחיר המדוייק שאמרתי בשיחת טלפון.

על עבודות רציניות מומלץ חוזה רציני, זה מונע תקלות (כמו כל הנ”ל..) וגם משדר יותר מקצועיות.

• תמר שכטר

צילום ומולטימדיה
      חברה
      08/10/2021 ב12:21 am

אהבתי את הגישה.

בוא נגיד למקרה כמו מה שקרה לי בהחלט זה היה מסדר לי את העניינים…

• חני סגל

חברה
      חברה
      08/10/2021 ב4:28 am

מוסי, אהבתי את הרעיון.

לא חושבת שלכולם מץאים לכתוב חוזה רישמי ואלגנטי…

אבל סיכום דברים הוא הכרחי! וזה רעיון ממש טוב.

• הילה איבגי

גרפיקה
    חברה
    08/10/2021 ב2:42 pm

לי קרה שביקשו ממני לאמן בית ספר בחופש הגדול והאמת לא היה לי זמן לזה בכלל אבל המנהלת של הבית ספר ממש התחננה אלי אז הסכמתי ותבינו סגרתי ווארט וביום של הווארט התחלתי לאמן בקיצור נתתי את כל הנשמה שלי לאימון הזה זה היה מקהלה מ-א עד ח ,ואימנתי 3 שבועות וזה היה קשה ממש הקול שלי נגמר וניסתי לשלב כמויות של דברים חוץ מהאימון ,וגם המנהלת כל שניה רצתה שאני ישנה תנועות לפי המוזה שלה והסכמתי כמו ילדה טובה, ותכלס יצא פרפקט בסוף סוף סוף הגיעה המסיבה וכולם החמיאו לי אמרו שהיה מטורף ואחרי המסיבה המנהלת פשוט נעלמה עד שהשגתי אותה חטפתי גערות וצרחות למה יצא כל כך מכוער ולא אחיד ושלא מגיע לי שקל אני הייתי בהלם כי כולם החמיאו לי ובאמת יצא יפה וזה גם לא צורה לדבר ככה לבן אדם

רדפתי אחריה חודשיים כדי שהיא תשלם לי בסופו של דבר היא העבירה את הסכום אבל לא את כל הסכום

אח”כ שמעתי ממורות ומהמסריטה וכל מיני אנשים שעבדו שם שהיא צועקת על אנשים שהם לא עשו את העבודה שלהם טוב כדי אל לשלם להם

בקיצור זה היה ממש מאכזב כל העבודה הזאת אבל למדתי לקח גם שחייבים לעשות קודם כל חוזה וגם להתפלל על לקוחות טובים כי לא כולם אנשים טובים כמוך…

בקיצור העיקר למדתי מהטעות לפעם הבאה בעזרת השם שלא נתנסה עם כאלה אנשים

• נועה סבאן

מיתוג שיווק ופרסום
    חברה
    28/10/2021 ב10:34 pm

עדיין לא קיבלתי את כספי. אני מחכה, הוא התרצה בסוף לאיזה הסכם,

נחיה ונראה…

בכל אופן, כדאי שבנושא הזה של מחירים וחוזים תהיה העלאת מודעות גדולה,

במיוחד לעצמאיות, במיוחד לנשים ובמיוחד לנשים מהציבור החרדי,

שבאופן טבעי מנוצלות יותר ופחות עם כח כדי להפעיל את החוק.

ואני אומרת את זה לא מהנסיון האומלל מהלוגו הנ”ל אלא עוד מרווקותי כשעבדתי בכל עבודה

בתחום וספגתי אינספור עקיצות, גזל מאנשים וחלק מהכסף שעוד לא בא עד היום

וגם- זימון לבית משפט של אחד הלקוחות (בסוף זה היה דין תורה- בוררות, קיבלתי

גם אז חלק מהכסף, לא את כולו.)

כשיותר נשים תדענה את הסכנות והבעיות- הערנות תשמר וכך יעבדו מסודר בלי להשאיר חורים

לנצלנים “ושוכחי מחירים” למינהם.

• ע. גל

גרפיקה
    חברה
    31/10/2021 ב10:50 am

משתפת:
    סגרתי עם לקוח על עסקה של 700 ש”ח. עבדתי כהוגן, אבל היו גם עיכובים טכניים, ולכן העבודה ירדה לדפוס ב14:00 בצהריים במקום ב8:00 בבוקר. בחוזה סיכמנו שיהיה מוכן בו ביום, בלי לפרט איזה שעה, אבל ללקוח היה ממש אכפת מהעיכוב (למרות שלא היה לו שום נזק, ולהפך- אני מבחינתי עבדתי שעות נוספות בשביל שיצא מושלם)
    אבל לכי תסבירי… והוא כבר שאל רב, והתקשר להודיע שהוא מוכן על פי משורת הדין לשלם חצי מהסכום (!)

אחרי הרבה מחשבה הרמתי אליו טלפון, במקום לצעוק- רק הזדהיתי עם ההרגשה שלו-
    אני מבינה שלא תכננתם כזה עיכוב… ונגרמה לכם עגמת נפש מהזמן שהייתם צריכים להקדיש בכזה יום עמוס… וכו’

ואז הסברתי את הצד שלי. שבעצם יכולתי לגמור על הבוקר, אבל רציתי שיהיה לו תוצר מושלם. רק בגלל זה ליטשתי ושיפצתי וכו’.

למרבה הפלא- הוא שילם עד השקל האחרון.

ברגע שהיינו שתינו באותו צד, ולא אחד נגד השני- זה פשוט עבד.

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן