"טליה אני בת 28 האם אני מבוגרת מדיי להתחיל ללמוד תכנות?"

קדם Forums הייטק לימודים "טליה אני בת 28 האם אני מבוגרת מדיי להתחיל ללמוד תכנות?"

• "טליה אני בת 28 האם אני מבוגרת מדיי להתחיל ללמוד תכנות?"

פורסם ע"י טליה שוורץ  מנהלת קדם on 14/10/2021 ב11:52 am

את השאלה הזו נשאלתי בכמה וריאציות במהלך יעוצים אישיים, 👀

משאירה אותה פה כדי לשמוע דעות שונות ממכן, כל דעה שלכן יקרה לי 🙂 👍

אוסיף את חוות דעתי בהמשך 💭

מירי ג הגיבה לפני 9 חודשים, 3 שבועות 22 חברות · 29 תגובות
  • 29 תגובות
  • רבקה וינוקור

חברה
    חברה
    14/10/2021 ב12:05 pm

לא בטוח שמאוחר מידי, זה הרבה תלוי באשה עצמה!

מכירה אישית אשה חכמה וחדה שבגיל 30+ עם 4 ילדים עשתה קורס קצר של שנה בנישה מסוימת בתחום ההייטק. אומנם את העבודה הראשונה לא קל היה למצוא (שנה+-) אבל היום היא עובדת במקום מעולה, מרוויחה כמו שכמעט רק בהייטק מרווחים (מעל 20..), ונהנת מאד מעבודה מעניינית ומאתגרת.

• חני גולד

חברה
    חברה
    15/10/2021 ב2:51 pm

אני מכירה שתיים

אחת התחילה בגיל 25 ועכשיו התחילה לעבוד.

ועוד חברה שהתחילה בת 30 וגם סיימה עכשיו.

שתיהן למדו איתי. אולי היה להן קצת יותר קשה. אבל אפשרי.

השאלה מה הם הנתונים והרצון האישי

• טליה שוורץ

מנהלת קדם
    מנהלת
    17/10/2021 ב11:30 am

חני לא כתבת באיזה גיל הן עכשיו?

כלומר זו שהתחילה ב25, בת כמה עכשיו כשהתחילה לעבוד?

כנל בת ה30

• חני גולד

חברה
      חברה
      18/10/2021 ב9:36 am

4 שנים לימודים שתיהם

היום בנות 29 ו34🙂

• Ester Shik

חברה
    חברה
    18/10/2021 ב9:14 am

איתי למדו ארבע נשים נשואות בגילאים שונים (24-28) לתואר שלוש וחצי שנים…

סיימו לפני שנתיים ושלוש מתוכם מסודרות בעבודה טובה מאוד

מאוד תלוי מה הנתונים מסביב כמו תמיכה משפחתית עזרה בשמירה על הילדים וכו’

• מלכה וובר

חברה
    חברה
    18/10/2021 ב11:14 pm

אני התחלתי ללמוד תכנות (תואר) בגיל 25 עם שני ילדים וסיימתי בגיל 29 עם ארבעה ילדים.

להגיד לכן שהיה קל? לא. אבל היה מאתגר, כיף ומלא סיפוק.

נכנסתי ללימודים (בהכונת רב) עם החלטה שאני הולכת להשקיע כי חשוב לי להצליח, אבל עם סדר עדיפויות הוגן בין בית ולימודים (מיציתי את שעות הבוקר במקסימום האפשרי והייתי יושבת גם בערבים על תרגילים ושיעורי בית אבל לא עשיתי אף פעם מועד ב’ בשביל ציון טוב יותר) וב”ה הצלחתי 🙂

לגבי מציאת עבודה ראשונה, לא צריך לכתוב בקו”ח את תאריך הלידה, ואני לא חושבת שהיה לי קשה יותר למצוא עבודה יותר מהחברות שלי שהיו בחורות צעירות.

אם התחום באמת מושך אותך (תתייעצי, מבחני התאמה או שיש לך כבר ידע כלשהו בתחום, וכמובן עם שאלת רב) ואת חושבת שתוכלי להשקיע בזה (4 שנים! אין כמעט זמן לדברים אחרים חוץ מבחופשים) אז לכי על זה.

• דינה יודלביץ

הייטק
    חברה
    19/10/2021 ב4:46 pm

אני חושבת שיש משהו באמצע והוא למודי בדיקות

הלמודים הרבה יותר קצרים (וכנראה קלים יותר, לא למדתי בדיקות)

העבודה היא בתחום ההיטק במשכורת טובה מאוד , וגם אם אחר כך רוצים להתקדם זה כבר מתוך הכרות עם התחום שזה קל יותר.וגם מאפשר למצוא עבודה בקלות יותר

שימי לב לעוד משהו- נכון שהמשכורת בתכנות תאורטית טובה יותר, אבל עדיין זה ככ תלוי לאיזה עבודה נקלעת (בס”ד), את יכולה בפיתוח להתקע במקום שהתחלת ודווקא בבדיקות למצוא אחרי שנה עבודה עם שכר גבוה יותר ףכלומר שתאורטית עם שנה בנסיון בפיתוח מרויחים יותר אבל בגלל שלא מצאנו עבדוה חדשה תכלס מרויחים פחות מבודקת…

אגב בתור אחת שעובדת בפיתוח בירושלים ומכירה המון עובדות, לדעתי אין קשר בין טבלאות השכר למציאות בשטח , בירושלים לפחות המשכורות הם הרבה יותר נמוכות(… ועדיין גבוהות ויפות יחסית לתחומים אחרים)

• Shoshi

הייטק
    חברה
    14/07/2022 ב7:09 pm

הי @taliashwartz

אשמח מאוד לשמוע את דעתך בנושא בשביל חברה שמתעניינת בתחום

תודה

• Chaya

חברה
    חברה
    14/07/2022 ב7:26 pm

לא חובה ללכת על 3 – 4 שנים,
    אפשר ללמוד את תוכנית הלימודים של מה”ט (זו שנלמדת בסמינרים) והלימודים הם קצת פחות משנתיים.
    (בבני ברק אפשר בבית המורה, לא מכירה בערים אחרות…)

• רחל ל

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    14/07/2022 ב7:45 pm

בבית המורה זה לימודי בוקר?

• Chaya

חברה
      חברה
      14/07/2022 ב7:49 pm

יש גם ערב ככל הידוע לי

• צפורה

חברה
    חברה
    15/07/2022 ב12:02 am

מנסיון שלי כמורה לתכנות בקבוצה “רב גילאית” (18-34) דווקא הכי מבוגרת, אמא לכמה ילדים, היתה הכי רצינית, והגיעה לביצועים הכי גבוהים בקבוצה.

הצעירות בזבזו את הזמן ופטפטו, היא הגיעה כדי ל-ל-מ-ו-ד.

מצד שני מישהי אחרת, בערך באותו גיל, רק חיפשה לשלם למי שיעשה לה את העבודות והפרוייקטים, כדי להוציא את התעודה.

חשוב לדעת שבתחום הזה הידע הוא הקובע ולא התעודה.

מי שמרגישה שבגיל שלה, ובתנאי החיים שלה מסוגלת ללמוד ולקלוט דברים חדשים, (לא רק לשחרר יומיים בשבוע, כדי לשבת בשיעורים למלא נוכחות..) כן יכולה להצליח.

גילוי נאות:

אני מדברת מנקודת מבט של הלימודים, אני לא יודעת מה קרה עם כל אחת במציאת עבודה.

• חני קוסטליץ

הייטק
    חברה
    15/07/2022 ב4:13 am

מתחברת למה שכתבו לפני לגבי המצב המשפחתי של השואלת וכמות העזרה שתוכל לקבל בתקופת הלימודים.

מן הסתם היא גם תעבוד במקביל כדי להמשיך לפרנס בית עם ילדים, ומאחר ולימודי תכנות הם תובעניים – תקופת הלימודים תהיה לא פשוטה.

אבל אני חושבת שהשאלה היא אחרת. האם היא רוצה ללמוד תכנות כי מושך אותה התחום הזה? היא חושבת שהיא טובה בו? זה לדבר למחשב במשך כמעט כל שעות העבודה. היא מסוגלת?

מהסביבה המוכרת לי – לא כל אחת בנויה לזה.

אני יודעת על הרבה בנות/נשים שלומדות תכנות כי “זה מה שחם בשוק” או “שם יושב הכסף הגדול”, ובפועל קשה להן בלימודים, קשה להן עוד יותר בעבודה. הן מתוסכלות מעבודה שלא מתאימה להן. זה לא מאתגר אלא פשוט מייגע וקשה ומתיש.

באופן אישי קוד זה כמעט הדבר שאני הכי אוהבת לעשות, וממש קשה לי לראות בנות אחרות שעובדות איתי או שאני מדברת איתן, והן כל כך לא מחוברות לעבודה. סובלות כל יום.

תחשבי גם על זה. התלוש האולי יותר גבוה (כמו שכתבו קודם – תלוי לאן “נפלת”) – ממש לא מצדיק את זה.

בהצלחה רבה!!!

• חני

הייטק
      חברה
      17/07/2022 ב12:30 am

יש גם את האופציה של בוטקמפים למניהם או קורסים של חצי שנה שמכניסים להייטק כמו ג’ון ברייס, מכלל int וכדו’

היום לא צריך תואר, אפילו במקומות שכן דורשים תעודה מסתפקים ב 400 שעות מבית ספר מוכר.

וגם אם יש כמה מקומות שמתעקשים על תואר הם מועטים לעומת ההיצע בשוק.

• בת שבע אהרונוב

הייטק
      חברה
      17/07/2022 ב1:12 pm

@chani-k מסכימה איתך מאוד.

קשה לי שלמוע בנות שהולכות ללמוד תכנות רק כי יש בזה יותר כסף.

מי שלא מתאימה לתכנות, או שיש לה את הכישורים אבל היא לא אוהבת את העבודה,

היא בהרבה מקרים גם לא תצליח.

היא תמצא עבודה ראשונה ואולי גם שנייה, אבל הרבה פעמים היא לא תגיע לתפקידים המעניינים ולסכומים הקורצים שבנות מדברות עליהם לפני תחילת הלימודים.

וגם אם היא כן תעבוד ותרוויח טוב- עבודה בהייטק זה 9 שעות ביום! זה רוב שעות הערות..

לעשות רוב היום דבר שאת לא מתחברת אליו וסובלת ממנו, זה לחלוטין לא כדאי.

וכולם יפגעו מזה, את דבר ראשון, ואז שאר בני הבית.

• צופיה כהן

הייטק
    חברה
    17/07/2022 ב1:27 am

אני גם מכירה מישהי שהתחילה בגיל 26 בערך (אם אני לא טועה) עם 4 בנים ממש צפופים, לימודים לתואר

היא עדיין לומדת ומשקיעה את כל כולה, וכמו שאני מכירה אותה היא לא זונחת את הבית, ואני בטוחה שהיא תצליח

מי שממש רוצה – יכולה!! לדעתי הכל תלוי ברצון ובתנאים מסביב (עזרה עם הילדים, נכונות מצד הבעל, וגם בתקופה כזאת יש דברים שאפשר להעזר בהם עד כמה שאפשר מבחינה כלכלית, כמו עוזרת בית וכו)

• בת שבע אהרונוב

הייטק
    חברה
    17/07/2022 ב1:07 pm

לגביי הגיל- מתחברת למה שכתבו פה קודם.

במציאת עבודה זה לא אמור להוות בעיה.

להתחיל עבודה סביבות גיל 30 זה לחלוטין מספיק צעיר מבחינת המעסיק, וכמובן שאת הגיל המדוייק אין שום צורך לציין, ואסור למראיין לשאול, בשום שלב.

לגביי לימודי תואר-

זה דורש המון.

וצריך לעשות חשיבה רצינית אם יש לכם את היכולת הכלכלית ל-3 שנות לימודים מלאות, (קשה מאוד לשלב עבודה תוך כדי, אלא אם כן מחליטים ללמוד את התואר ב-4-5 שנים במקום 3)

ואפשרות לקבל עזרה עם מטלות הבית והילדים בתקופות מבחנים.

לדעתי תואר מתאים יותר לבנות רווקות, שנמצאות מייד אחרי י”ב.

ובגיל 28, אם את נשואה עם ילדים, הייתי הולכת על לימודי תעודה, כמו פולסטק או צד שרת בלבד/עיצוב אתרים/בדיקות ידניות/לימודי devOps, שכולם לא לוקחים יותר משנה,

ולפעמים גם קל יותר למצוא עבודה ראשונה בתחומים האלו, מאשר משרות פיתוח שמתאימים לבוגרות תואר.

רק שימי לב למצוא מקום שמומלץ ללמוד בו, עם השמה טובה. (לברר אצל בנות שלמדו שם ועובדות עכשיו)

• טליה שוורץ

מנהלת קדם
    מנהלת
    17/07/2022 ב10:03 pm

@sbd1057 תודה שהזכרת לי לענות. תודה רבה לכל הבנות ששיתפו מהידע שלהן, אני גם מפנה בנות שיסתכלו פה בדיון – יש פה הרבה מידע חשוב.

אפשר לסכם במשפט – גיל 28 זה לא מאוחר. רק חשוב ללמוד בצורה ממוקדת ובמקום טוב.

השמה – אני קצת סקפטית לגבי הבטחות כאלו.

יש תוכנית של infinity labs (תעשו גוגל) שהיתה נראת לי ממש מוצלחת מהסתכלות ראשונית (כולל עדויות מחברה’ שם, הם מתחילים לעבוד גם דרככם בשכר מעולה) – רק שזה לא חרדי. אם תגידו שיש היענות אנסה לקדם פתיחה של קבוצה נשית חרדית בשבילנו. הייתי פעם בקשר איתם מהעומס שכחתי מזה איכשהוא

@Aharonov איך אני אוהבת את התשובות המלומדות, המשכילות והאכפתיות שלך 👍🙂

• מיכל ח.

הייטק
      חברה
      17/07/2023 ב10:14 pm

היי טליה,

זה עדיין רלוונטי שתנסי לקדם פתיחה של קבוצה נשית חרדית בהכשרה של Infinity Labs??

• Shoshi

הייטק
    חברה
    19/07/2022 ב9:12 am

תודה לכולן

ממש עזרתן!

• מימי קדוש

הוראה רכזות וחינוך
    חברה
    20/07/2022 ב2:04 am

היי טליה,

בקשר לinfinity labs, זה נראה מבטיח, ( לימודים אינטנסיביים של חצי שנה עם השמה גבוהה.)

אני מבררת כרגע על לימודים בירושלים של בקרת תוכנה QA,

יש לך המלצה על מקום?

בנוסף:

האם יש עבודה במקום חרדי בתחום לוחמת סייבר?

(אלו שני תחומים שאני מתלבטת בינהם מאוד)

אשמח לקבל תשובות!

• א ק

הייטק
    חברה
    17/07/2023 ב10:45 pm

אני למדתי בגיל 30 עם חמישה ילדים.

ולדעתי השאלה הכי קריטית היא האם את לומדת בגלל הכסף או כי את אוהבת

אצלי זה היה כי פשוט התיבשתי בעבודה שלי ואני באמת נהנית היום מהעבודה בתכנות הרבה הרבה יותר ממה שנהניתי בעבודות אחרות, אז מבחינתי זה היה שווה.

בכנות- לא השקעתי בהכל, חלק משפות הקליינט לדוג’ פשוט לא למדתי, אבל מה שלמדתי עשיתי הכי יסודי שיש, ישבו לידי בנות בנות 18 ובלי להכליל- באו למפגש חברתי.

כן חשוב להדגיש שלא מדובר רק בהשקעה בלימודים אלא גם בעבודה עד שאת מתמקצעת וזה שואב ת’כוחות.

לא מתחרטת כי אני מחוברת לקוד ואוהבת את המקצוע, אבל את הכסף הגדול לא רואה בינתיים- בתקוה שהבמשך ואת ההשקעה האינטנסיבית (שזה תלוי מאד מה מקום העבודה שלך וכמה את מתקדמת בו וכמה את צריכה להוסיף מעצמך) אני מרגישה עם ריבית והצמדה.

ואם יש לך נסיון תעסוקתי קחי בחשבון שברב מקומות העבודה אם זה מקום ראשון תקבלי הרבה פחות ממה שקבלת עד היום, אז בבקשה בבקשה- שהכסף לא יהיה שיקול.

• אושרת ישראלי ישראלי

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    17/07/2023 ב11:08 pm

גם היום חיבים להיות גאונים במתמטיקה כדי ללמוד תכנות?

אני לא מתמטית מי יודע מה

ומצד שני יש לי רשימת תוכנות שאני רוצה לפתח לעצמי

ומענין אותי לדעת אם שווה לי ללמוד בשביל זה

• טליה שוורץ

מנהלת קדם
      מנהלת
      18/07/2023 ב1:07 pm

ללמוד תכנות רק בשביל לפתח לעצמך תוכנות? ממש לא …
      פשוט תקני את התוכנות האלו ממה שקיים בשוק.
      ואם את מתכוונת על המצאת פטנטים כמו שראיתי שכתבת בדיונים אחרים – אז מה שעושים זה לשלם למישהי/ו שיפץחו בשבילך.
      אחרת, עד שתלמדי תכנות ברמה גבוהה ותפתחי בפועל את החלומות האלו בעצמך… או שמישהו אחר כבר יממש את הרעיון או שהוא כבר לא יהיה רלוונטי

• אודיה יהודה

הייטק
      חברה
      18/07/2023 ב5:50 pm

בנוסף, פטנטים לדעתי = בד”כ פיתוח אלגוריתמים,

זה לא בניית אתרים.. אמור להיות לוגיקה מורכבת וחכמה מאחורי זה

אלגוריתמים זה בדיוק ראש מתמטי!..

• אושרת ישראלי ישראלי

יעוץ אימון והנחיה
    חברה
    18/07/2023 ב5:56 pm

זה פטנט כי זה תוכנה בשביל מכשיר

שמפתחים אותו בחברה לפתוח סטארטאפים

לא בגלל התוכנה

המכשיר הופך את זה לפטנט

• נחמי צילום

צילום ומולטימדיה
    חברה
    19/07/2023 ב11:03 am

הדיון פה ממש מחכים ומעמיק ואני רוצה גם כן לשתף אתכן מהנסיון שלי, בתור אחת שסיימה עכשיו שנה בתכנות, התחלתי מיד בסיום התיכון.

הלימודים הם בפירוש אינטנסיבים, דורשים המון זמן, השקעה, כח רצון, לא להתייאש מחוסר הצלחה כי נופלים ושוב קמים.

בתור אחת שעד לשנה זאת, לא הייתי בכלל משקיעה בלימודים, היו מגדירים אותי כאחת שלא יודעת לשבת הרבה זמן וללמוד, היה לי בתחילה קשה להסתגל לזה להתענין בזה, אבל ב”ה לאט לאט אני מתחברת יותר ויותר לתחום.

אני אומרת לכן מנסיון, מי שאין לה כושר התמדה, וכח רצון מטורף וכמובן כישורים לזה[לא צריך להיות גאון שם, צריך הרבה יותר התמדה מרמה שכלית.] שלא תלך, אני סתם ככה טוענת שכל אחת יכולה לעשות את הכסף “הגדול” שלה מתחומים שהיא אוהבת וחזקה בהן וכמובן כמובן שיש לה סיפוק מהם.

כשאת עוסקת בתחום שהוא חלק ממך, את ראשית כל נהיית אישה שמחה יותר-שזה הכי חשוב! וגם מושכת אלייך את הסיעתא דשמיא ובעז”ה גם תרויחי כסף טוב.

מקווה שעזרתי:)

בהצלחה לכולכן באיפה שרק תבחרו👍

• M . m .

הייטק
    חברה
    19/07/2023 ב7:39 pm

אף פעם לא מאוחר.

מכירה משהיא שהתחילה תואר בגיל 32 נשואה + 4 ילדים , כעת יש לה משרה מהממת-שכר טוב,קרוב לבית והיא מרוצה.

הכל תלוי בכח הרצון, וכמה מוכנים להשקיע.

וחשוב שיהיה משהוא מאחור שיעודד ויתמוך.

• מירי ג

הייטק
    חברה
    20/07/2023 ב8:37 am

אני למדתי בגיל 35 קורס FullStack – WEB שמונה חודשים

דווקא הרושם שלי שבראיונות עבודה לא פסלו אותי על הגיל, אלא להפך התרשמו מזה שיש לי ניסיון חיים וכוח רצון…

ב”ה עובדת ושמחה על ההסבה שעשיתי

Log in to reply.

מעוניינת בפרסום

חשוב: לא כל פרסום מאושר, נא לפרט בדיוק במה מדובר

ניתן לפנות גם במייל ל: [email protected]

מה את מחפשת?

מילות מפתח פופולריות לפי תחומים

ניתן לחפש גם מילות מפתח , תפקידים וכישרון מיוחד שאינם מופיעים ברשימות - "נהגת", "ציור בחול" וכדומה.

דילוג לתוכן